Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΡΟΣΙΑ-ΣΚΡΟΠΟΝΕΡΙ


xainti

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ΓΝωρίζει κανείς για την περιοχή Δροσιά και σκροπονέρι για μπανάκια τώρα που ακόμα έχει ζέστη? Είναι καθαρά και είναι μακριά από την Αθήνα?

 

Σκορπονερι ειναι πιο πολυ ψαροτοπος εμενα δεν μ εχει ενθουσιασει ..

Στην δροσια ..καλα ειναι εχει ομπρελες και ξαπλωστρες ειναι και καθαρα (δεν πληρωνεις ...απλα αν θα παρεις κανα καφε ή οτι αλλο θελεις)

Δροσια ειναι περιπου 1 ωρα + - απο αθηνα (αναλογα που μενεις κι ολας)

Link to comment
Share on other sites

εμείς πάμε συχνά στην δροσιά (κοντά στην χαλκίδα)

εάν εννοείς αυτή την δροσιά βέβαια...

δεν καθόμαστε στις ξαπλώστρες - ομπρέλες

πάμε πιο αριστερά με δικιά μας ομπρέλα

είναι ρηχά σχετικά τα νερά με άμμο και στην παραλία και μέσα...

πηγαίναμε για μπάνιο και προ παιδιών και τώρα με τα παιδιά!

45 λεπτά με 1 ώρα απόσταση από αθήνα

Ελπίζω να σε βοήθησα xainti

το αστεράκι μου (3/5/2007)

τα αγοράκια μου (23/12/2009)

Link to comment
Share on other sites

Καλά στη Δροσιά έτσι κ δεν πας από τις 10 δύσκολο να βρεις ξαπλώστρα...μιλάμε για πανικός...δεν μου αρεσε η αλήθεια είναι με τόσο κόσμο για το παιδί....Στο σκροπονέρι πήγαινα συχνά λόγω μιας φίλης εκεί αλλά δεν με ξετρελανε η θάλασσα.....

sjCrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο Χαλκιδα και τελευταια φορα που εκανα μπανια στις Αλυκες μεσα καλοκαιριου (ειναι η παραλια στην Δροσια με τις ξαπλωστρες ) ηταν πριν 16 χρονια περιπου!!!τ τελευταια χρονια πηγαινα Μαιο μονο και τωρα πια παω μονο για ηλιοθεραπεια

 

την θεωρω πολυ βρωμικη θαλασσα

αν περασεις την παραλια αυτη και εχοντας την θαλασσα αριστερα σου θα βρεις παρα πολυ ωραιες παραλιες ,ηρεμες απο κοσμο και με καθαρα νερα.

 

γιατι πραγματικα οταν πας σε μια παραλια 500μ με 5000 ατομα να κανουν μπανιοε οσο να πεις καθαρη δεν την λες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι απο Χαλκιδα και τελευταια φορα που εκανα μπανια στις Αλυκες μεσα καλοκαιριου (ειναι η παραλια στην Δροσια με τις ξαπλωστρες ) ηταν πριν 16 χρονια περιπου!!!τ τελευταια χρονια πηγαινα Μαιο μονο και τωρα πια παω μονο για ηλιοθεραπεια

 

την θεωρω πολυ βρωμικη θαλασσα

αν περασεις την παραλια αυτη και εχοντας την θαλασσα αριστερα σου θα βρεις παρα πολυ ωραιες παραλιες ,ηρεμες απο κοσμο και με καθαρα νερα.

 

γιατι πραγματικα οταν πας σε μια παραλια 500μ με 5000 ατομα να κανουν μπανιοε οσο να πεις καθαρη δεν την λες

δηλαδή θα περάσω τις αλυκές και θα βρω άλλες παραλίες από ότι κατάλαβα είναι πιο ήσυχα γιατί κάτι τέτοιο θέλω με 2 παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

ναι

ασε που το πιο εκνευριστικο ειναι οτι στην Χαλκιδα πραγματικα ειμαστε πρωταθλητες στην ρακετα

 

απο μακρια πριν καν φτασεις στην παραλια ακους τ μπαλακια τακα -τουκα και οταν φτασεις ολους τους σφιχτερμαν με τα λαδωμενα κορμια που παιζουν λες και μισουν ο ενας τον αλλον και δεν ξερεις ποτε θα σου ερθει κανα μπαλακι στο κεφαλι αν καθεσαι πισω πισω.

 

παρε την ομπρελα σου και τραβα προς Βαλοπουλα, πριν απο αυτην θα βρεις πολυ ωραιες παραλιες

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή θα περάσω τις αλυκές και θα βρω άλλες παραλίες από ότι κατάλαβα είναι πιο ήσυχα γιατί κάτι τέτοιο θέλω με 2 παιδιά.

 

ακριβως, να εχεις την θαλασσα αριστερα σου οπως εισαι με τ αμαξι

θα βρεις ηρεμες παραλιες και μικρους κολπισκους που μπορουν τ παιδια σας να παιξουν ηρεμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι

ασε που το πιο εκνευριστικο ειναι οτι στην Χαλκιδα πραγματικα ειμαστε πρωταθλητες στην ρακετα

 

απο μακρια πριν καν φτασεις στην παραλια ακους τ μπαλακια τακα -τουκα και οταν φτασεις ολους τους σφιχτερμαν με τα λαδωμενα κορμια που παιζουν λες και μισουν ο ενας τον αλλον και δεν ξερεις ποτε θα σου ερθει κανα μπαλακι στο κεφαλι αν καθεσαι πισω πισω.

 

παρε την ομπρελα σου και τραβα προς Βαλοπουλα, πριν απο αυτην θα βρεις πολυ ωραιες παραλιες

 

Εγώ που κατάγομαι από Θήβα πηγαινουμε για μπάνιο με το μικρο στη βαλοπούλα!Είναι ρηχά τα νερά,έχει άμμο και ο μικρός ευχαριστιέται μπάνιο και παιχνίδι στην παραλία!:)

labc81

Link to comment
Share on other sites

πριν την Βαλοπουλα εχει μια παραλια που τ νερα ειναι τοσο ρηχα που πας πας πας και ακομα στην γαμπα σου ειναι το νερο αλλα παντα ξεχναω το ονομα της :(

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια η κοπελα ρωταει για τωρα....και τωρα δεν εχει κοσμο...πολυ πολυ λιγο...ισα που γεμιζουν και αν οι μισες ξαπλωστρες (δεν μιλαω για Κυριακη αλλα για καθημερινες)

 

Και απ την αλλη αφου δεν εχει πολυ κοσμο δεν ειναι και βρωμικη (διαφορετικα θα πω οτι ολες οι παραλιες αυτες ειναι στο ιδιο επιπεδο (θεμα καθαριοτητας ;) ) ειτε εκει ειτε 10 χιλιομετρα πανω κατω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα απο χαλκιδα ειμαι και γω! η αληθεια ειναι οτι στην δροσια ειναι βρωμικη η θαλασσα. μπορεισ ομωσ να πας στο κουρεντη που ειναι μεσα στην χαλκιδα αλλιωσ για λιγο παρα εξω πολυ ομορφα ειναι και στην ερετρια!

φιλικα τονια!

Link to comment
Share on other sites

Eδω εχει στοιχεια τι προσφερει η καθε παραλια και αν εχει γαλαζια σημαια (αν ενα μερος δεν εχει σημαια δεν σημαινει αυτοματα οτι δεν εχει καθαρη θαλ/σα)

 

http://www.allaroundevia.gr/drosia/beaches.html

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...