Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups

Notices

Παιδικά πάρτυ, Παιδότοποι, Παιδικές Χαρές, Playgroups Η χαρά του παιδιού!

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-08-11, 10:54   #1
lial

Το avatar του χρήστη lial

Περιοχή: Ν.Ιωνία
lial ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Παιδότοπος σε Ν.Ιωνία,Ν.Ηράκλειο,Λυκόβρυση,Μαρούσι

Σκέφτομαι να επιλέξω παιδότοπο για τα γενέθλια της 3χρονης κόρης μου. Από μία έρευνα από το internet, είμαι ανάμεσα σε Παραμύθι (Ν.Ιωνία), ballons (Ν.Ηράκλειο), Αμπρακατάμπρα (Λυκόβρυση) και VoltaFunPark (Avenue Μαρούσι). Έχει κάποια μητέρα επισκεφθεί κάποιο από τα παραπάνω;
Γενικά με ενδιαφέρουν: να μην καπνίζουν, να προσέχουν τα παιδιά, να μην είναι φθαρμένα τα παιχνίδια, να είναι καλό το φαγητό και να είναι λογικές οι τιμές.
Παλιά 11-08-11, 12:03   #2
AFRODITI

AFRODITI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Έχω επισκεφτεί το Volta, το Παραμύθι και το Ballons όχι όμως ως προσκεκλημένη σε πάρτυ. Έχουμε και λέμε: Το Volta είναι πολύ ωραίο, περιποιημένο, με πολλά παιχνίδια, ωραία παιχνιδοκατασκευή. Δεν έχω κάτι αρνητικό να σου πω. Το ίδιο και το Ballons. Για το Παραμύθι γνωρίζω ότι κάνουν καλές τιμές στα πάρτυ και η κυρία που το έχει είναι πολύ συνεννοήσιμη και συμπαθητική, αλλά ο χώρος αν και περιποιημένος μου φαίνεται κάπως περιορισμένος, χωρίς πολλά παιχνίδια.
Για το ΑμπραΚατάμπρα έχει κάνει πολύ θετικά σχόλια στο Parents μια μαμά (νομίζω το nickname της είναι Giota, αλλά έχει περάσει πολύς καιρός, αν το βρω θα σου στείλω το link).
Επειδή καταλαβαίνω ότι μάλλον είσαι από τη περιοχή, ρίξε και μια ματιά στο Γλυφιτζούρι (www.glifitzouri.gr). Είναι στο Νέο Ηράκλειο πάνω από τη Λεωφ. Ηρακλείου στο ύψος της Ιφιγενείας. Ήμουν καλεσμένη σε ένα πάρτυ πρόσφατα εκεί. Ο χώρος είναι μαζεμένος ώστε να μη κηνυγάς συνέχεια το παιδί, οι κοπέλες που τα πρόσεχαν ήταν πολύ καλές, μου άρεσε η παιχνιδοκατασκευή και έδωσαν στη φίλη μου τη δυνατότητα να κλείσει και να πληρώσει μόνο το χώρο και τος καφέδες ενώ έφερε τα φαγητά από το σπίτι της.
Να χαίρεσαι τη κορούλα σου.
Ο χρήστης AFRODITI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-08-11, 13:00   #5
lial

lial ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Αφροδίτη, πολύτιμη η βοήθειά σου. Θα δω και για το γλυφιτζούρι, γιατί ήθελα για λίγα άτομα - οπότε επειδή είναι μαζεμένο μάλλον είναι καλύτερο.
Παλιά 11-08-11, 15:05   #6
2αγοράκια

Το avatar του χρήστη 2αγοράκια

Περιοχή: Αθηνα
2αγοράκια χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Eγω εχω κανει παρτυ και στο γλυφιτζουρι κ στο παραμυθι.Και για τα 2 εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο τους ιδιοκτητες, ο χωρος κ στα 2 μαζεμενος, εχεις δηλ τα παιδια σου στο οπτικο πεδιο κ γενικα ημουν ευχαριστημενη.

Και το κοριτσακι μας ηρθε στις 10/10/11.
Ο χρήστης 2αγοράκια δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-08-11, 15:18   #7
summer99

Το avatar του χρήστη summer99

Περιοχή: αθήνα
summer99 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Έχουμε κάνει και εμείς πάρτυ στο paramythi και μείναμε υπερ ευχαριστημένοι. Μας δώσανε στο τέλος ένα dvd που έδειχνε το πάρτυ μας. Όσο για το χωρο, προσεγμένος, περιποιημένος και μπορείς να ελέγξεις άνετα το παιδί σου. Τώρα για τις τιμές καλύτερα να μιλήσεις μαζί τους και να ζητήσεις να σου πουν αν έχουν προσφορές. Έχουμε πάει και στα balloons στο Χαλανδρι, δεν μου πολυάρεσε γιατί γινόταν πανικός από κόσμο, σκέτος πανζουρλισμός παρόλο που πήγαμε Παρασκευή. Οπου και να τα κάνετε τα γενέθλια της κορούλας σου είμαι σίγουρη ότι θα περάσετε όμορφα. Χρόνια της πολλά.

Ο χρήστης summer99 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-09-11, 23:26   #8
lial

lial ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Τελικά επέλεξα .... γλυφιτζούρι

Ευχαριστώ όλες τις μανούλες που με βοήθησαν με τις εμπειρίες τους. Τελικώς το πάρτυ έγινε στο γλυφιτζούρι στο Ν.Ηράκλειο. Ήταν η καλύτερη επιλογή για μικρά παιδιά (3-5 έτη). Μικρός, φωτεινός, μαζεμένος χώρος με ωραία κατασκευή. Τα παιδιά πέρασαν καλά. Οι κοπέλες ήταν πολύ γλυκές. Ο καφές καλός και τα μεζεδάκια άρεσαν πολύ (δεν επιτρέπουν πια να φέρεις δικά σου μεζεδάκια...). Η τούρτα πραγματικά εντυπωσίασε... Οι ιδιοκτήτες ευγενέστατοι. Η τιμή ήταν τσιμπημένη σε σχέση με τους άλλους που ρώτησα αλλά δεν το μετάνιωσα. Εύχομαι και στα δικά σας πετυχημένα γενέθλια.
Παλιά 10-10-11, 13:32   #9
AFRODITI

AFRODITI ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Και να συμφωνήσω με τη φίλη lial. Καναμε κι εμείς το party μας στο Γλυφιτζούρι και περάσαμε εξαιρετικά. Οι κοπέλες ασχολήθηκαν πολύ με τα παιδιά και με τη δική μας εξυπηρέτηση. Η τούρτα ήταν φρεσκότατη και νοστιμότατη. Και τα μεζεδάκια των μεγάλων πολύ καλά. Μόνη μου ένσταση ότι οι μερίδες των παιδιών ήταν πολύ μικρές, αλλά μάλλον μόνο εμένα απασχόλησε γιατί τα μικρά φάνηκαν πολύ ευχαριστημένα.
Ο χρήστης AFRODITI δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-10-11, 12:31   #10
i_mikri_loulou

i_mikri_loulou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εγώ δεν είμαι μητέρα ακόμα, 19 είμαι αλλά θυμάμαι που είχα πάει στο παραμύθι για γενέθλια-πρέπει να 'ταν στα οχτώ μου-...ομολογώ δεν μου άρεσε...δεν ξέρω, ίσως χει αλλάξει από τότε το παιχνίδι τους, αλλά εμένα μου είχαν δώσει την εντύπωση ότι μας καταπίεζαν!!δεν μας άφηναν να παίζουμε όπως θέλουμε, αλλά σύμφωνα με τους δικούς τους κανόνες..αν θυμάμαι καλά λίγες ώρες ήμασταν στα παιχνιδάκια, την υπόλοιπη ώρα μας απασχολούσαν αυτοί..
το παιδί στα πάρτυ θέλει να αισθάνεται ελεύθερο και όχι κατευθυνόμενο από άλλους.

ωραία απ'όσο θυμάμαι είχα περάσει στον παιδότοπο solemio, πάλι σε πάρτυ..
πάντως για καλοκαιρινό πάρτυ είναι τέλεια σε πισίνα!!είχα κάνει εκεί πάρτυ,μεγαλύτερη βέβαια( 11??) , και είχαν μείνει όλοι ξετρελαμένοι!!! δεν θυμάμαι πού ήταν, νομίζω νέα μάκρη αλλά θα ρωτήσω τη μαμά μου να σας πω!!:P
Ο χρήστης i_mikri_loulou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-10-11, 21:44   #11
i_mikri_loulou

i_mikri_loulou ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καμια σχεση με νεα μακρη, κορωπι ηταν λιγο ακριβουτσικο, αλλα αξιζε τα λεφτα του με το παραπανω!!!ειχε κ τραπεζακια για τους γονεις διπλα απο την πισινα για να επιβλεπουν τα παιδια τους...τους είχαμε ενημερωσει βεβαια να τους φερουν κ αλλαξιά,μετα σβησαμε την τουρτα, παιξαμε κτλ κτλ πολυ ωραια!!!
Ο χρήστης i_mikri_loulou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές