Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ανεξελεγκτα κεντρα σπερματοσ sos...


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια,θα ηθελα τη γνωμη σασ με αφορμη μισ αναρτησησ του blog ''τρομακτικο'' για τισ τραπεζεσ σπερματοσ.αναφερει χαρακτηριστικα οτι με την κριση που περνα η χωρα μασ το τελευταιο διαστημα ολο και πιο πολλοι ειναι οι δοτεσ σπερματοσ χωρισ να πληρρουν τισ προυποθεσεισ και να γινονται τοσο ενδελεχεισ εξετασεισ.πληρωνονται για να βγαλουν οπωσ λεει το χαρτζιλικι τουσ για το καλοκαιρι και να βουλωσουν καμια τρυπα απο τα εξοδα που εχει ο καθενασ.παιρνουν 50 -100 ευρω μπορει και περισσοτερα.ο γυναικολογοσ κυριοσ ταρλατζησ κρουει τον κοδωνα του κινδυνου οτι μπορει να υπαρχουν και 5 αδεφια απο το ιδιο σπερμα του υποψηφιου δοτη.οτι τα περισσοτερα κεντρα δεν εχουν καν αδεια,και οτι οι δοτεσ μπορουν να δινουν μια φορα την εβδομαδα στην τραπεζα σπερματοσ οι ιδιοι για να μην μπαινουν στη διαδικασια οι τραπεζεσ συτεσ να κανουν σε δαφορετικουσ ανθρωπουσ εξετασεισ..επαθα ενα μεγαλο σοκ οταν το διαβασα αυτο.ειμαι υπερ των δοτων σπερματοσ γιατι εχουν χαριει πολλα παιδια σε οικογενειεσ που δε μπορουν να τεκνοποιησουν αλλα οχι ανεξελεγκτα και χωρισ ελεγχουν ελεοσ........καποιοι ασ αφυπνηστουν και ασ δωσουν ενα τελοσ σ αυτουσ που μονο και μονο για να βγαλουν καποια χρηματα και χωρισ συνειδηση δινουν το γεννετικο τουσ υλικο.α συμειωτεον γραφει οτι το σπερμα απο αλλεσ χωρεσ του εξωτερικου ειναι αξιο[πιστα και ελεγμενα γιατι υπαρχουν εκατονταδεσ παρανομα κεντρα σπερματοσ στην ελλαδα.ευχαριστω και συγνωμη αν σασ κουρασα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι να πω!Με τον πόνο του κόσμου παίζουν μου φαίνεται.Για να μην μιλήσω για μαζικό τουρισμό για εξωσωματικές που γίνονται στην Ελλάδα σε ξένες.Το είδα τυχαία σε φορουμ για εξωσωματικες της αγγλίας.Μεγαλύτερες σε ηλικία γυναίκες έρχονται εδώ για εξωσωματική με ξένα ωάρια ή έμβρυα....Απορώ πως το κανονίζουν ενώ οι ελληνίδες μπαίνουν σε λίστες αναμονής για ωάρια...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω!Με τον πόνο του κόσμου παίζουν μου φαίνεται.Για να μην μιλήσω για μαζικό τουρισμό για εξωσωματικές που γίνονται στην Ελλάδα σε ξένες.Το είδα τυχαία σε φορουμ για εξωσωματικες της αγγλίας.Μεγαλύτερες σε ηλικία γυναίκες έρχονται εδώ για εξωσωματική με ξένα ωάρια ή έμβρυα....Απορώ πως το κανονίζουν ενώ οι ελληνίδες μπαίνουν σε λίστες αναμονής για ωάρια...
δεν το ηξερα οτι περιμενεισ για να παρεισ ωαρια...ολεσ αυτεσ που ερχονται πωσ κανουν ρε βρε μελανια.εσυ σκεφτεσαι να παρεισ απο δοτη?αν θυμαμαι καλα κιολασ γιατο ξεχναμε κιολασ ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι καηκε.σε τι φαση βρισκεσαι.παλαιοτερα απ οτι εμαθα εδιναν 300 ευρω για να γινουν δοτεσ σπερματοσ...
Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα οτι περιμενεισ για να παρεισ ωαρια...ολεσ αυτεσ που ερχονται πωσ κανουν ρε βρε μελανια.εσυ σκεφτεσαι να παρεισ απο δοτη?αν θυμαμαι καλα κιολασ γιατο ξεχναμε κιολασ ενα μυαλο χειμωνα καλοκαιρι καηκε.σε τι φαση βρισκεσαι.παλαιοτερα απ οτι εμαθα εδιναν 300 ευρω για να γινουν δοτεσ σπερματοσ...

Τόνια εγώ τελικά δεν χρειάστηκε να πάρω απο τράπεζα σου έστειλα και στο άλλο θέμα;)Πάντως το θεωρω απαράδεκτο να εκμεταλεύονται έτσι τον κόσμο για το δικό τους συμφέρον.Δηλαδή στο τέλος θα καταλήξουμε να πουλάμε και τα νεφρά μας:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα ηθελα πανω σ συτο που λεσ να πω και κατι αλλο για να ξερει ο κοσμοσ ενασ γιατροσ που μασ εκανε την αποπτωση σπερματοσ μου ειπε οτι εχουμε 35% πιθανοτητεσ να κανουμε με το σπερμα του συζυγου και απο το τηλεφωνο να φανταστεισ ολα αυτα μου πεταει οτι ξερεισ τι αφου ο συζυγοσ σου δεν θελει να κανει απο δοτη πεσ στο γιατρο κρυφα να κανει και απο δοτη γονιμοποιηση...λεγονται αυτα?επιτρεπεται να σε βαζουν οι γιατροι σ αυτο το τρυπακι να πεισ ψεματα στον αντρα σου και να κανεισ με δοτη κρυφα?ανεπητρεπτο και να φανταστεισ εχουμε ντουμπλεξ τηλεφωνο και ο συζυγοσ μου ακουγε απο το αλλο τηλ.....νομιζε οτι ελειπε στη δουλεια θα καταντησουμε οπωσ λεσ να πουλαμε και τα νεφρα μασ και ολα....:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το κάνουν για ευκολία ανεβάζουν και τα ποσοστα επιτυχίας τους όταν κάνουν με δότες είτε ωαρίου είτε σπέρματος.Με το ζόρι να μην προσπαθήσεις με δικά σου ειδικά όταν πρόκειται για ωαρια που είναι και πιο δύσκολο.Οσο γι αυτο που λες δεν θέλω να σχολιάσω για γιατρό που δεν γνωρίζω αλλα δεν μου φαίνεται καλό.Άσε που όταν παίρνεις ξένο σπέρμα υπογράφει και ο σύζυγος οτι δέχεται.Αν η τράπεζα είναι σωστη δεν θα στο δώσει αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα το κανουν για ευκολια,γιατι οταν σαν κεντρο εχεισ επιτυχιεσ θα χεισ και καλη φημη αλλο οχι με δοτη σπερματοσ γιατι στα δυσκολα φαινεται ο γιατροσ.με δοτη ειναι πιο ευκολα τα πραγματα...ο γιατροσ που με εστειλα στην γιατρο για την αποπτωση συνεργαζονται και τα χανε μιλημενα για να μη χαλασω τη φημη του.αλλα εχω φυγει απο το συγκεκριμενο κεντρο πια.θα βρω καποιον ανθρωπο για τισ δυδκολεσ περιπτωσεισ.αυτο που μου ζητησε να κανω ηταν παρανομο χωρισ τη συγκαταθεση του συζυγου.αν ηθελα να την καταγγειλω θα το ειχα κανει αλλα τετοιοι αννθρωποι δεν αξιζουν ουτε για να τουσ φτυσεισ.....οπωσ λεει και ο τσιγκλασ στην αναρτηση του αττικο νοσοκομειο η εμπειρια μου οτι ο παντοσ του ειπε ασ κανει με δοτη στη γυναικα το.και ποιο το πιο τραγικο η γιατροσ αυτη μου ειπε οτι αν πασ ξαν αστον ιδιο εξωσωματικο θα πιασεισ αυτη τη φορα το γιατι?η απαντηση ΄΄γιατι εχεισ πολυκυστικεσ΄΄ενω το ηξεραν και ειχα κανει 3 αποτυχημενεσ στο κεντρο αυτο τωρα ξαφνικα το ανακαλυψαν?ελεοσ αυτη η κοροιδια σε λιγο θα μου πουν και οτι τωρα ανακαλυψαν οτι ειμαι γυναικα...νομιζουν οτι επειδη ειμαστε σε επαρχιακη πολη ζουμε σε κανενες κατσικαδοχωρι και οπωσ μου ειπε εσεισ δεν εχετε τοση πληροφορηση οσο η αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν ενώ εμπιστεύομαι τον γυναικολόγο μου δεν τον ρώτησα που να πάμε.Θεωρώ οτι είναι δική μας επιλογή το που θα απευθυνθούμε και δεν χαλάμε και τις καρδιές μας.Όταν πας συστημένος μπορεί να είναι καλό αλλα μπορεί και όχι τουλάχιστον να είναι δική μας επιλογή είναι αλλιώς.Αυτό με το Αττικό το διάβασα και γέλασα πολύ οφείλω να πω!Καλά είπε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...