Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

38+1 ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΟΝΟ 2235


Recommended Posts

Κορίτσια μου τώρα που ψιλοβρήκα ευκαιρία θα ήθελα την γνωμη σας . Προσπαθώ μερες τωρα να ανοιξω αυτο το θεμα αλλα που χρονος. Γεννησα προγραμματισμένα φυσιολογικα 38+1 μερα ειχα παρει γυρω στα 10 κιλα μπορει και να ηταν 10 δεν ζυγιστηκα την τελευταια εβδομαδα. Ακριβως 10 κιλα ειχαπαρει και στην πρωτη εγκυμοσυνη οπου γεννησα παλι πάλι προγραμματισμένα και ο μικρός βγήκε 2735 . Πρέπει να σας ενημερώσω ότι νοσηλεύτικα 2 φορές στο νοσοκομείο γιατί είχα πολούς εμμετούς . Αλλα παρόλο αυτά πήρα τα ίδια κιλά γιατί γεννήθηκε η μπέμπα μου τόσο μικροσκοπική . Οταν την είδα έκλαιγα γιατί τρόμαξα ήταν σαν 7μηνητικο . Η παιδίατρος που ήρθε σπίτι να δει την μικρή όταν την είδε είπε αχ γιατί ειναι τόσο μικρό γέννηκε πρόωρα? όταν της είπα όχι μου είπε ότι το παιδί τότε δεν τρεφόταν σωστά και έμεινα κάγκελο .Πως θα έπρεπε αυτο να το ξέρω και με τι τρόπο ποιος ευθύνεται γι αυτό? :evil:

 

ΥΓ:και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα παρα πολλούς εμετούς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σωτηρία δεν είναι τόσο ανησυχητικό το βάρος της μικρής σου.

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μην συγκρίνεις τις δύο εγκυμοσύνες

ή εγκυμοσύνες άλλων ο μόνος αρμόδιος για να σου απαντήσει είναι ο γιατρός σου.

Σημασία έχει ότι το μωρακι είναι υγιές στο σπίτι του το βάρος θα το ανακτήσει σύντομα.

Προσωπικά γέννησα στις 38+1 με επείγουσα καισαρική το γιο μου με βάρος 1740 γρ.

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

γεννησα 38 εβδομάδων είχα πάρει 13 κιλά κ η μπέμπα γεννήθηκε 2420:cool:

την πήρα σπίτι 2020 γρ.....εκει να δεις μικρό μωρό όταν ο γιος μου γεννήθηκε 3300γρ......

θα μεγαλωσει μια χαρά μην ανησυχείς καθόλου μα καθόλου......η μικρή μου εφτασε σε 25 μέρες τα 3550γρ......

9Onsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια αλήθεια ? γιατί νομιζα ότι άνηκε το μωρό σε κάποια ειδική κατηγορία γιατί η παιδίατρος κάπως μου το είπε αλλα είχα πάθει ενα ψιλοσοκ όταν μου είπε με ύφος ότι το μωρό δεν τρεφόταν και δεν το ήξερα

Link to comment
Share on other sites

Στους υπερήχους δε φαινόταν ότι ήταν μικρούλα;

Εμένα σε όλους τους τελευταίους υπέρηχους που έκανα έβγαινε μικρή...κάναμε όλες τις ειδικές εξετάσεις και όλα έδειξαν μια χαρά...και το αμνιακό ήταν καλό και εγώ τρεφόμουν σωστά δηλαδή φρούτα, γάλα, χυμούς και γενικά όσο υγειανά μπορούσα. Ο γυναικολόγος μου μου έλεγε να μην αγχώνομαι και ότι δε βγαίνουν όλα τα μωρά μεγάλα...τελικά γενήθηκε στις 38 και 5ημέρες 2315γρ. Θα το πέρναμε όλο το μήνα αλλά βιάστηκε να βγει η σουσουλάδα....μέσα σε 20 μέρες ήταν ένα κανονικό μωρό μιας και έπαιρνε περισσότερο από τα μεγαλύτερα ''συνομίληκα'' της. Το μόνο ιδαίτερο που κάναμε επειδή δε κατάφερα να θηλάσω ήταν να της δίνουμε γάλα για ελλιποβαρή μωρά.

Εσύ γιατί πήγες προγραμματισμένα αφού ήταν μικρούλα;Μην αγχώνεσαι! Σε δύο βδομάδες θα είναι κανονικότατη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οκ καταλαβαινω να μην τρεφοταν καλα ...αλλα δεν το εβλεπε ο γιατρος ? γιατι σε εβαλε να γεννησεις στις 38 ευδομαδες?αν σε αφηνε μεχρι να σε πιασουν οι πονοι θα επαιρνε και αλλα γραμμαρια η ειδε οτι κατι δεν παει καλα δεν παιρνει βαρος και σε εβλε μεσα ?

τι σου ειπαι για αυτο ,το οτι σε εβαλε στις 38 ?

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερή μου φίλη ήταν ίδια περίπτωση με την δικιά σου Σωτηρία, νοσηλεύτηκε μάλιστα περισσότερες φορές λόγω εμετών και αφυδάτωσης και το μωράκι της αν και γεννήθηκε 38 εβδομάδων, ζύγιζε μόλις 1600 γραμμάρια! Ο γιατρός της είπε ότι το χαμηλό βάρος οφειλόταν καθαρά στους πολλούς εμετούς. Σήμερα αυτό το μικρούτσικο μωράκι είναι ένα φυσιολογικότατο κοριτσάκι 6 ετών. Και η δικιά μου μην νομίζεις, γεννήθηκε 38+2 2560 και στο σπίτι την πήρα 2200, δεν μπορούσα να την πιάσω. Στον ένα μήνα πάντως είχε πάρει 1200 γραμ, η παιδίατρος μου είπε ότι συνήθως τα μικρούτσικα μωράκια παίρνουν βάρος πολλές φορές πιο γρήγορα από τα πιο -ας το πούμε- κανονικά μωρά.

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρια μου να σου ζησει!!

 

κ εγω τα ιδια! γεννησα στις 37+2 κ ο μικρος ζυγιζε μολις 2200 κ υψος 45 εκ. ειχα δυσκολη εγκυμοσυνη με εξαλειψη τραχηλου απο την 24η εβδ, προωρες συσπασεις κ διαστολη απο την 32η εβδ. το συμπερασμα για το χαμηλο του βαρος ηταν ανεπαρκεια πλακουντα. σε 2η εγκυμοσυνη θα πρεπει να κανω ηπαρινες για καλυτερη αιματωση. στην αρχη μου ελεγαν οτι "τα μικρα μωρα μεγαλωνουν πιο γρηγορα" κ νομιζα οτι μου το λενε για να με παρηγορησουν!! τελικα ετσι ειναι!! με αποκλειστικο θηλασμο εφτασε στις 20 μερες να εχει βαρος 2850, στις 40 μερες 3850 κ τωρα 5,5 μηνων 7100 με υψος 62εκ.

 

να σου ζησει!!

 

(τελικα ποια μαια ειχες; την Γιωτα;)

Ποτέ δεν μας δίνεται κάτι που δεν μπορούμε να αντέξουμε...

 

Link to comment
Share on other sites

οι εμετοι απ οσο γνωριζω δεν εχουν σχεση με το βαρος του μωρου. Κι εγω και στα 2 παιδια με 10 εμετους την ημερα ειχα ρωτησει σχετικα.

 

Παντως και το αγορακι σχετικα μικρο σε βαρος ειχε γεννηθει, οποτε ισως να ειναι φυσιολογικο και για το κοριτσι αναλογικα να ηταν αδυνατουλι. Υπαρχουν γυναικιες που κατα κανονα γεννανε μικρα και αλλες μεγαλα μωρα. δεν πρεπει να σε προβληματιζει αυτο, διοτι το πως θα αναπτυχθουν στη συνεχεια ειναι ανεξαρτητο. σημμασια εχει να ειναι καλα και εσενα ειναι μια χαρα:!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τώρα που ψιλοβρήκα ευκαιρία θα ήθελα την γνωμη σας . Προσπαθώ μερες τωρα να ανοιξω αυτο το θεμα αλλα που χρονος. Γεννησα προγραμματισμένα φυσιολογικα 38+1 μερα ειχα παρει γυρω στα 10 κιλα μπορει και να ηταν 10 δεν ζυγιστηκα την τελευταια εβδομαδα. Ακριβως 10 κιλα ειχαπαρει και στην πρωτη εγκυμοσυνη οπου γεννησα παλι πάλι προγραμματισμένα και ο μικρός βγήκε 2735 . Πρέπει να σας ενημερώσω ότι νοσηλεύτικα 2 φορές στο νοσοκομείο γιατί είχα πολούς εμμετούς . Αλλα παρόλο αυτά πήρα τα ίδια κιλά γιατί γεννήθηκε η μπέμπα μου τόσο μικροσκοπική . Οταν την είδα έκλαιγα γιατί τρόμαξα ήταν σαν 7μηνητικο . Η παιδίατρος που ήρθε σπίτι να δει την μικρή όταν την είδε είπε αχ γιατί ειναι τόσο μικρό γέννηκε πρόωρα? όταν της είπα όχι μου είπε ότι το παιδί τότε δεν τρεφόταν σωστά και έμεινα κάγκελο .Πως θα έπρεπε αυτο να το ξέρω και με τι τρόπο ποιος ευθύνεται γι αυτό? :evil:

 

ΥΓ:και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα παρα πολλούς εμετούς.

αν εκανες υπερηχο γ΄ επιπεδου θα επρεπε να σου πουν αν το μωρακι σου τρεφεται σωστα ή οχι. οπως κ να χει μην το σκεφτεσαι αυτο τωρα. θα μεγαλωσει πολυ γρηγορα. να σου ζησει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τους υπερηχους κραταω μια πισινη οσον αφορα τα κιλα του μωρου. Δυο μερες πριν γεννησω εβγαζαν την μπεμπα 3100 και γεννηθηκε 2420. Δεν ρωτησα μετα τον εμβρυολογο γιατι τοσο μεγαλη η διαφορα γιατι η μπεμπα μου γεννηθηκε υγιεστατη και ηταν το τελευταιο που με ενοιαζε. Η γνωμη μου ειναι πως τα κιλα που γεννιεται ενα μωρο δεν προκαθοριζουν παντα την καλη του υγεια. Στο θαλαμο ηταν μια κοπελα που γεννησε ενα αγορακι 3800. Ηταν ηδη δυο μερες εκει πριν μπω εγω και οταν εφυγα θα καθονταν και αλλο λογω του μπεμπη. Ολο κατι του εβρισκαν οι παιδιατροι (ολων των ειδων) και του εκαναν συνεχως εξετασεις. Ευχομαι αυτος ο μπουλουκος να ειναι καλα!!

Εγω προσωπικα βρισκω απαραδεκτους τους γιατρους που κανουν τετοιου ειδους σχολια σε μια νεα μαμα. Η πρωτη επισκεψη του γιατρου στο σπιτι πρεπει να και εμψυχωτικη, με συμβουλες και συμπαρασταση και ας η μανουλα εχει αλλα 3 παιδια ας πουμε.

Να ειναι καλα η μπουμπουκα σου και θα δεις πως καθε 15 μερες θα αγοραζεις καινουρια ζιπουνακια γιατι τα παλια δεν θα της κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία,

 

Να σας ζήσει καταρχήν η μικρούλα !!!!

 

Μην ανησυχείς κούκλα μου... Κι εγώ την μικρή την γέννησα στις 38 εβδομάδες με προγραμματισμένη καισαρική μόλις 2.150γρ... την είχαν μάλιστα και στα προωράκια για παρακολούθηση τις μέρες που είμασταν στο μαιευτήριο... πήγαμε σπίτι μόλις 2 κιλά και 50 γραμμάρια... ήταν σαν γατί... δεν ήξερα από πού να την πιάσω (κυριολεκτικά όμως)...

Το μπεμπάκι μου όμως αναπτύσσεται μια χαρά - ε , εντάξει, μεγαλόσωμη δεν την λες, αλλά, πιστεύω πως είναι λίγο και στο "σκαρί" του παιδιού !

Μην ανησυχείς - στο λέω και πάλι ! Μια χαρά κορίτσαρος θα γίνει!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι μου, να σου ζήσει η μικρούλα σου. Η δική μου γεννήθηκε πριν 15 μήνες 2250, στις 36,5 εβδομάδες, μετά από μια πολύ κουραστική ημέρα δραστηριοτήτων μου με το μεγάλο της αδερφό. Μία γιατρός μου είπε ότι είναι περίεργο πώς βγήκε τόσο μικρή. Εγώ βέβαια της είπα ότι και η γιαγιά μου και η μαμά μου και εγώ η ίδια γενικά γεννάμε μικρά μωρά. Ο γιος μου είχε βγει 2550. Στο μαιευτήριο περνάει μια γιαγιά με έναν τεράστιο άντρα για γιο της και μου λέει "ξέρεις πόσο γεννήθηκε αυτός? Ενάμισι κιλό. Κοίτα τον τώρα!"

Ο παιδίατρός μου είχε πει "είναι πολύ μικρή, δεν θα της φτάσει το δικό σου γάλα, πάρε ένα για πρόωρα". Τέλος πάντων, να μη σου τα πολυλογώ, τον πρώτο μήνα πήρε 1650 βάρος μόνο με μητρικό γάλα ! Λες και δεν ξέρει αυτός ο λιλλιπούτειος άνθρωπος πόση τροφή του χρειάζεται για να πάρει τα πάνω του. Τώρα είναι γύρω στα 10 κιλά και τρώει όλη μέρα ! Ευτυχώς δεν κάθεται καθόλου από την ώρα που ξυπνάει μέχρι την ώρα που κοιμάται΄κι έτσι είναι μια χαρά στα κιλά της.

Μην ανησυχείς καθόλου ! Και πάλι να σου ζήσει !

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια αλήθεια ? γιατί νομιζα ότι άνηκε το μωρό σε κάποια ειδική κατηγορία γιατί η παιδίατρος κάπως μου το είπε αλλα είχα πάθει ενα ψιλοσοκ όταν μου είπε με ύφος ότι το μωρό δεν τρεφόταν και δεν το ήξερα

 

Συγνώμη αλλά η παιδίατρός σου βλαμμένη είναι:mad:;Τι αντίδραση επαγγελματία και ανθρώπου είναι αυτή;Μια χαρά είναι το μωράκι σου και να σου ζήσει και να το χαίρεσαι:-D.Και όλα καλά θα πάνε θα τρώει το γαλατάκι του και θα αναπτυχθεί μια χαρά;).Ο δικός γεννήθηκε 2670 τον πήρα 2600 από το νοσοκομείο και μια χαρά "θηριάκη" είναι το καμάρι μου:lol:!Ζωηρό ζωηρό ζωή να 'χει το αστέρι μου:lol::lol::lol:!

Link to comment
Share on other sites

http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=386

 

ΓΙ αυτο μιλαμε για σωστη παρακολουθηση.καποιος λογος υπήρχε.γιατι δεν κανεις αυτη την ερωτηση στον ιατρο που σε παρακολουθουσε?ποσο το υπολόγιζε?

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωτηρία μου να σου ζήσει η μπέμπα σου. Δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς και να στεναχωριέσαι. Η πρώτη μου ξαδέρφη γέννησε πριν από ένα μήνα φυσιολογικά το αγοράκι της μόνο 2.150. Κανείς στο μαιευτήριο και ούτε η παιδίατρος της είπαν κάτι για το βάρος του μωρού ή ότι δεν τρεφόταν σωστά.

Και φυσικά δεν της είπε να κάνει κάτι διαφορετικό απ' αυτό που έκανε στην κόρη της η οποία γεννήθηκε 3200.

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια μου σας ευχαριστώ παρα πολυ για το ενδιαφέρον σας που μου απαντήσατε. Το μωρό τώρα είναι γύρω στα 4400 και την Δευτέρα θα κλεισει τον 2ομήνα ζωούλα της. Απλα ειναι κάτι που με στενοχώρησε όταν γεννήθηκε και ειναι κατι που το σκεφτομαι συνέχεια. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ολους τους υπερήχους τους εκανα στο Αλεξάνδρα και ΒΑΡΟΣ δεν έγραφε (δεν εγραφε στην β επιπεδου και στο ντοπλερ). Στον γιο μου που το ειχα κανει σε ιδιωτικο και εγραφε. Μεγάλη μου βλακεία, αφέλεια δεν ξέρω τι άλλο να πω που δεν ρωταγα τον εκαστοτε γιατρο που μου εκανε τους υπερηχους καθε φορα για το βαρος. Πραγματι οι εμετοι δεν παιζουν ρολο. Ολοι μου λεγανε οτι η κοιλια μου ηταν μικρη αλλα και στον γιο μου ετσι ηταν δεν ξερω τι αλλο να πω..... απλα παντα θα μου μεινει η απορια και το σοκ οταν την ειδα καθως και τα σχολια των μαιων, των συγγενων κτλπ .Δεν ηταν κακα απλα την ελεγαν τοσοδουλα και εγω δεν μπορουσα να απαντησω οταν με ρωταγαν γιατι γεννηθηκε μικρη . Μια κοπελα με ρωτσηε γιατι με εβαλε προγραμματισμενα. Βλακεια δικη μου πρωτα, του γιατρου μετα. Ειναι κατι που ηξερα οτι θα το μετανιωσω εξαρχης αλλα το εκανα για 2η φορα .... οι λογοι τωρα διαφοροι αλλα οχι σοβαροι. Ο γυναικολογος μου δεν μου ειπε τιποτα . Ολα φυσιολογικα τα εβλεπε και φυσιολογια ειδε και το βαρος του μωρου. Παντως ειναι παρηγορο να ξερω οτι υπηρχαν και αλλες περιπτωσεις εκτος απο μενα γιατι κατι με ετρωγε μεσα μου.:?

Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία μου να σου ζήσει η μπέμπα σου. Δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς και να στεναχωριέσαι. Η πρώτη μου ξαδέρφη γέννησε πριν από ένα μήνα φυσιολογικά το αγοράκι της μόνο 2.150. Κανείς στο μαιευτήριο και ούτε η παιδίατρος της είπαν κάτι για το βάρος του μωρού ή ότι δεν τρεφόταν σωστά.

Και φυσικά δεν της είπε να κάνει κάτι διαφορετικό απ' αυτό που έκανε στην κόρη της η οποία γεννήθηκε 3200.

 

an ειναι δυνατον!!!εχετε ακούσει για το iugr??κανετε τον κοπο να ριξετε μια ματια στο link που σας παραθετω.να δειτε τις αιτιες για τις οποιες δεν αυξανεται το βαρος του μωρου και ποσο σοβαρο θεμα ειναι. δηλ οι παιδιατροι το βρηκαν φυσιολογικο το 2150?δε νομιζω απλα δεν έριξαν λαδι στη φωτια

το θετικο ειναι πως εχετε καταφερει να τα φερετε στη ζωη αυτα τα παιδια

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΤΗΡΙΑ σε θυμαμαι πριν γεννησουμε που ειχες ανοιξει θεμα με το ποσο κουρασμενη ενιωθες και οτι ηθελες να γεννησεις γρηγορα ....ημουνα και εγω σε αυτην την φαση τοτε να θελω να τελιωσει γρηγορα γιατι υπεφερα .

Εσυ θα μπορουσες να ζητουσες απο τον γιατρο τον ουρανο με τα αστρα αλλα εκειος σαν ιδικος επρεπε να εβλεπε ....μην λες οτι ειναι δικη σου βλακεια ..εκεινου βλακεια ηταν .

Ολα καλα τωρα να σου ζησει η ζουζουνα .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρία να σου ζήσει το μπουμπουκάκι σου!!!

Δεν ξέρω τι έφταιξε, μόνο οι γιατροί που σε παρακολουθούσαν θα μπορούσαν να το απαντήσουν αυτό...

Πάντως το βάρος που παίρνεις στην εγκυμοσύνη δεν έχει σημασία... Είδα ότι το το γράφεις και το σκέφτεσαι πολύ αυτό, γι'αυτό στο λεω.. Εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες έβαλα μόνο 9 κιλά και τα παιδιά μου γεννήθηκαν ο ένας στις 40 εβδ. 3.710 και ο άλλος στις 38εβδ. + 5ημ. 3.600.

Σκέψου, αν το βάρος που παίρνουμε στην εγκυμοσύνη έπαιζε ρόλο, τότε οι μανούλες που πήραν 20 και 30 κιλά θα έπρεπε να βγάζουν μωρά 8κιλα...:P

 

Μέγα λάθος του γιατρού και που δεν στο είπε και που σε έβαλε να γεννήσεις νωρίς...Εκτός αν κατάλαβε ότι το μωρό π.χ. δεν τρεφόταν σωστά και έκρινε σωστό να το πάρει νωρίς πριν κινδυνέψει...:rolleyes: Αλλά και πάλι έπρεπε να σε ενημερώσει και όχι να λέει ότι όλα είναι φυσιολογικά... Αν είναι δυνατόν!

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

an ειναι δυνατον!!!εχετε ακούσει για το iugr??κανετε τον κοπο να ριξετε μια ματια στο link που σας παραθετω.να δειτε τις αιτιες για τις οποιες δεν αυξανεται το βαρος του μωρου και ποσο σοβαρο θεμα ειναι. δηλ οι παιδιατροι το βρηκαν φυσιολογικο το 2150?δε νομιζω απλα δεν έριξαν λαδι στη φωτια

το θετικο ειναι πως εχετε καταφερει να τα φερετε στη ζωη αυτα τα παιδια

 

 

μπήκα και το διαβασα αλλα δεν πολυκατάλαβα :oops:είναι καποιος υπέρηχος που γίνεται αν ναι πότε γίνεται αυτός?

 

ΥΓ: Κορίτσια ευχαιρστώ που συνεχίζετε να μου απαντάτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ κορίτσια γέννησα διδυμάκια. Ο μικρός γεννήθηκε 2490 και η μικρή 2 ακριβώς. Βέβαια θα μου πείτε είναι και δίδυμα και πάντα είναι πιο μικρά. Αυτό που θέλω όμως να πω είναι ότι είναι μια χαρά και χαίρουν άκρας υγείας δόξα τω Θεό. Μην ανησυχείς λοιπόν. Όλα καλά.......................:P;)

Link to comment
Share on other sites

σωτηρια μου καταρχας να σου ευχηθω να σου ζησουν τα παιδακια σου!

να ειναι γερα οπως και τα παιδακια ολου του κοσμου!

 

εγω γεννησα 39+4 και ο γιοκας μου ηταν 2640, καθολου δεν με ανησυχησε η γιατρος ουτε οι παιδιατροι για τα κιλα του,(η αληθεια ειναι πως το κορμακι του ηταν ισα με την παλαμη μου και τωρα πονανε και τα δυο μου χερια οταν τον κραταω πολυ ωρα) εφτανε που ηταν υγειεστατος και να φανταστεις πως στο τελευταιο ντοπλερ (εγινε σε εμβρυολογο και οχι σε απλο γυναικολογο) ενα μηνα πριν την γεννηση του τα κιλα του εδειχναν 2601...να εκανε λαθος το μηχανημα...να πηρε μονο 39 γρ σε ενα μηνα?Μονο Ο Θεος ξερει...σημερα ειναι ενα ζουλαπακι 8100 (μπορει και κατι παραπανω) που δεν στεκεται με καμια δυναμη!

 

τα μικρουλια μωρακια ξεπεταγονται στο πιτς φυτιλι (εχεις ζωντανο παραδειγμα την μικρη σου)!

 

οσο για την παιδιατρο δεν θα κανω σχολιο γιατι θα παρεκτραπω!απλα αλλαξε την!

 

πολλα φιλια σε ολες και ιδιαιτερως στα παιδακια σας!καλο καλοκαιρι και να σκατε απο υγεια!

a0542f1a75.png

 

ηρθες θησαυρε μου κι αλλαξες τη ζωη μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ola tha pane mia xara emena genithikan o megalos 2450 kai o mikros 2270 kai ta 2genithikan 37 ebdomadon kai twra einai gomarakia kai ta 2 me poli fagito tha ginei tsoupoto tsoupoto

 

δεν ειναι δικια μου δημοσιευση αυτη δεν εχω 2 αγορια τι γινεται εδω?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...