Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το στηθος μου ποναει


Recommended Posts

εχω τρελαθει.εδω και 5 μερες με ενοχλει το ενα μου στηθος.νομιζα οτι ειναι απο ενα σουτιεν που μου ειναι αρκετα μικρο αλλα....σημερα επιασα ενα γρομπαλακι.ειμαι 25 χρονων μονο.εχω σταματησει να θηλαζω 2 χρονια.σας παρακαλω αν καμια απο εσας ειχε κατι αναλογο ας με ενημερωσει.ανησυχω και επειδη με ενοχλει.στειλτε μου οσο πιο γρηγορα μπορειτε.σας ευχαριστω.υπαρχει περιπτωση να μην ειναι κ τιποτα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσι,κ φυσικα μπορει να μην ειναι τιποτα!!!ισως καποιος λιπωματακι ή ακομα κ ινοαδενωμα που συνηθως εμφανιζετε σε αυτες τις ηλικιες.ειχα κ εγω περιπου στην ιδια ηλικια,ηταν σαν γρομπαλακι το οποιο οταν το επιανα το αισθανομουν να μην ειναι σταθερο.οπως κ να χει καλο ειναι να πας σε ενα μαστλογο ωστε να σου φυγει καθε αγχος.σου ευχομαι τα καλυτερα!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

για πες μου τωρα..1)δεν μπορει γυναικολογος να το δει?2)πριν παω θα μου ζητησουν υπερηχο η κατι αλλο?3)αν ειναι ενα απο αυτα που λες τι κανω?το αφαιρω?το βλεπω καθε χρονο?4)απο τι μπορει να προκληθηκε?

Link to comment
Share on other sites

εχω τρελαθει.εδω και 5 μερες με ενοχλει το ενα μου στηθος.νομιζα οτι ειναι απο ενα σουτιεν που μου ειναι αρκετα μικρο αλλα....σημερα επιασα ενα γρομπαλακι.ειμαι 25 χρονων μονο.εχω σταματησει να θηλαζω 2 χρονια.σας παρακαλω αν καμια απο εσας ειχε κατι αναλογο ας με ενημερωσει.ανησυχω και επειδη με ενοχλει.στειλτε μου οσο πιο γρηγορα μπορειτε.σας ευχαριστω.υπαρχει περιπτωση να μην ειναι κ τιποτα?

αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι οποιαδηποτε αλλαγη βλεπουμε στο στηθος μας κανει να τρεχουμε στο γιατρο. μην το καθυστερησεις κ πηγαινε για εναν υπερηχο. παντως δεν χρειαζεται να βαζεις το κακο με το μυαλο σου. μια φιλη μου επιανε κατι κ τελικα δεν ηταν κατι σοβαρο. ενα λιπωματάκι ή κατι τετοιο δεν θυμαμαι, σιγουρα οχι κατι κακο. κ η μαμα μου εχει κατι κυστες. μην αγχωνεται υπαρχουν διαφορες αιτίες για να βγαλεις ενα γρομπαλάκι κ οχι μόνο αυτή που εχεις στο μυαλο σου. δευτερα υπερηχο για να ηρεμήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

για πες μου τωρα..1)δεν μπορει γυναικολογος να το δει?2)πριν παω θα μου ζητησουν υπερηχο η κατι αλλο?3)αν ειναι ενα απο αυτα που λες τι κανω?το αφαιρω?το βλεπω καθε χρονο?4)απο τι μπορει να προκληθηκε?

 

καλημερα!μπορεις να πας αρχικα στον γυναικολογο ο οποιος θα κανει ψιλαφηση κ βαση αυτης θα σε συμβουλεψει πως να κινηθεις.ο υπερηχος μπορει να γινει κ μετα,αλλα καλυτερα τηλ του για να δεις τι θα κανεις πρωτα.

γενικα οτιδηποτε ειναι δεν χρειαζετε παντα αφαιρεση αλλα παρακουλουθ.εγω οπως σου ειπα ειχα ινοαδενωμα κ για να μην με τρωει το αγχος το αφαιρεσα.ευτυχως ηταν η καλυτερη επιλογη γιατι κ το ξεχασα κ με ξεχασε!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!μπορεις να πας αρχικα στον γυναικολογο ο οποιος θα κανει ψιλαφηση κ βαση αυτης θα σε συμβουλεψει πως να κινηθεις.ο υπερηχος μπορει να γινει κ μετα,αλλα καλυτερα τηλ του για να δεις τι θα κανεις πρωτα.

γενικα οτιδηποτε ειναι δεν χρειαζετε παντα αφαιρεση αλλα παρακουλουθ.εγω οπως σου ειπα ειχα ινοαδενωμα κ για να μην με τρωει το αγχος το αφαιρεσα.ευτυχως ηταν η καλυτερη επιλογη γιατι κ το ξεχασα κ με ξεχασε!!!

Αννα τι ακριβως ειναι το ινοαδενωμα?μορφη καρκινου?ξερεις το χειρουργειο ειναι η τελευταια λυση.

Link to comment
Share on other sites

Αννα τι ακριβως ειναι το ινοαδενωμα?μορφη καρκινου?ξερεις το χειρουργειο ειναι η τελευταια λυση.

 

οχι βρε καμμια σχεση με καρκινο...ειναι μικρο ογκιδιο το οποιο συνηθως το παρακολουθεις με υπερηχους κ αν μεγαλωσει ή ενοχλει το αφαιρεις.εγω το αφαιρεσα κυριως γιατι το αγχος μου με τρελλαινε,ασε που το χερι μου το ειχα συνεχεια εκει μην τυχον κ μεγαλωσει:shock::shock::shock:!!!οποτε το εδιωξα για να τελειωνουμε με τα χαζα:D:D:D!!!

παντως γενικα η μοναδικη λυση για να τελειωνεις με αυτο ειναι χειρουργιο,μην φανταστεις κατι μεγαλο απλα με τοπικη ναρκωση το αφαιρει σου κανει ραμματα κ μετα φευγεις...

μην τρελλαινεσαι δες πρωτα τι ειναι κ μετα θα βρεις την καλυτερη λυση!!!

ελπιζω στην προσπαθεια μου να σε βοηθησω να μην σε αγχωσα περισσοτερο:confused::confused::confused:!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε καμμια σχεση με καρκινο...ειναι μικρο ογκιδιο το οποιο συνηθως το παρακολουθεις με υπερηχους κ αν μεγαλωσει ή ενοχλει το αφαιρεις.εγω το αφαιρεσα κυριως γιατι το αγχος μου με τρελλαινε,ασε που το χερι μου το ειχα συνεχεια εκει μην τυχον κ μεγαλωσει:shock::shock::shock:!!!οποτε το εδιωξα για να τελειωνουμε με τα χαζα:D:D:D!!!

παντως γενικα η μοναδικη λυση για να τελειωνεις με αυτο ειναι χειρουργιο,μην φανταστεις κατι μεγαλο απλα με τοπικη ναρκωση το αφαιρει σου κανει ραμματα κ μετα φευγεις...

μην τρελλαινεσαι δες πρωτα τι ειναι κ μετα θα βρεις την καλυτερη λυση!!!

ελπιζω στην προσπαθεια μου να σε βοηθησω να μην σε αγχωσα περισσοτερο:confused::confused::confused:!!!

το αντιθετο,μου δινει σιγουρια να ξερω ολα τα ενδεχομενα.θα το ψαξω κ θα σου πω τι εγινε.σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

το αντιθετο,μου δινει σιγουρια να ξερω ολα τα ενδεχομενα.θα το ψαξω κ θα σου πω τι εγινε.σ ευχαριστω πολυ

 

να εισαι καλα κ να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα,που θα τα εχεις δηλ;);););)!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να σε ποναει πριν την περιοδο. μπορει να ειναι καποια κυστη πχ. ο πονος δεν σημαινει κατι κακο, ισα ισα, επειδη ταλαιπωρουμαι κατα καιρους με μασταλγια (=πονος στος στηθος κ κυριως στον ενα μαστο), εχω παρει 4 γνωμες κ δεν θεωρουν τον πονο κακο σημαδι, το αντιθετο απ'ο,τι εχω καταλαβει.

 

ενας μαστολογος ειναι νομιζω καλυτερη επιλογη, δεν ειναι κ πολυ το πεδιο των γυναικολογων. η ψηλαφιση επισης διαφερει, καμια σχεση δλδ...

 

το δικο μου θεμα ειναι ορμονικο καθαρα, απλα ξεκινησε πριν 3 χρονια κ με πιανει για αρκετα μεγαλα διαστηματα. ευτυχως ομως δεν ειναι καθολου ανησυχητικο.

 

καλα αποτελεσματα!:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας να κανεις εναν υπερηχο και στη συνεχεια να πας σε εναν ΜΑΣΤΟΛΟΓΟ και οχι σε γυναικολογο,ο καθε ενας στο ειδος του.Εχοντας την εμπειρια ενος χειρουργειου αυτα σε συμβουλευω να κανεις.Ευχομαι να μην ειναι τιποτα.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...