Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φάση καταστολής -οιστραδιόλη


Recommended Posts

Κορίτσια καλήσπέρα!

Τι τιμή είχε η οιστραδιόλη σας πριν ξεκινήσετε τις ενέσεις διέγερσης στο μακρύ πρωτόκολλο? Εμένα είναι 70 και ο γιατρός μου είπε να ξεκινήσω gonal αύριο, αλλά απ οτι διαβάζω στο φόρουμ πρέπει να είναι κάτω από 50... Λέτε να πέσει κι άλλο μέσα σε μια μέρα ή δεν είναι μεγάλη διαφορά το 50 με το 70:confused:

Αγχώθηκα!:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλήσπέρα!

Τι τιμή είχε η οιστραδιόλη σας πριν ξεκινήσετε τις ενέσεις διέγερσης στο μακρύ πρωτόκολλο? Εμένα είναι 70 και ο γιατρός μου είπε να ξεκινήσω gonal αύριο, αλλά απ οτι διαβάζω στο φόρουμ πρέπει να είναι κάτω από 50... Λέτε να πέσει κι άλλο μέσα σε μια μέρα ή δεν είναι μεγάλη διαφορά το 50 με το 70:confused:

Αγχώθηκα!:shock:[/QUOTκαλημερα gemini85 τι κανεισ?εμενα μπου ειχαν πει αν ειναι 40 να αρχισω.ετσι θυμαμαι.μην αγχωνεσαι κανε οτι σου λεει ο γιατροσ σου.σε ποια προσπαθεια εισαι?σε ποιο γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σ ενα κέντρο στον Πειραια... στον Αρκ....δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το πω.... Πρώτη μου προσπάθεια κι εχω αρκετό άγχος νομίζω:( Και όσα περισσότερα ξέρεις τόσο χειρότερα είναι μάλλον...

εσύ σε ποιο κέντρο είσαι?

Link to comment
Share on other sites

κλαη επιτυχια καταρχασ.εγω δεν ειμαι σε προγραμμα τωρα.στο κανακα ημουν και στον παρασχο.εγω ειχα 40 οταν αεχιζα τη διεγερση.εισαι ευχαριστημενη με τον αρκουλη?τι προβλημα υπαρχει αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ! Βασικά δεν μένω αθήνα. Μου τον σύστησαν, οπότε τον είδα μια φορά και τώρα μιλάμε στο τηλ. Τι να σου πω, με κέρδισε αμέσως. Ήθελα κιόλας να πάω σε μικρό κέντρο να νιώθω οτι θα μιλάω πιο άνετα με τον γιατρό. Μου φάνηκε και καλός επαγγελματίας και τυπικός...

Απλά τώρα επείδη είμαι στο φόρουμ και δεν τον πολυξέρουν αγχώθηκα λιγάκι...:shock: Το αποτέλεσμα θα δείξει!!

Α! Το πρόβλημα είναι ολιγοασθενοσπερμία (ή κάπως έτσι τελοσπάντων) κι εγώ τώρα τελευταία παρουσίασα πολυκυστικές και ανωορρηκτικούς κύκλους έτσι γα να μας δυσκολέψει λίγο ακόμα την εξωσωματική! Γκρρ:twisted:

Εσύ θα ξεκινήσεις Σεπτέμβριο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gemini, εγώ άρχισα διέγερση με οιστραδιόλη 17. Γενικά μου είχαν πει να είναι κάτω από 50. Μπορεί όμως αυτό να διαφέρει ανάλογα με το πρωτόκολλο και τα φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να βρω γιατρο και δεν εχω καταληξει σε κανεναν ακομη.και μεισ το ιδιο προβλημα εχουμε.πινεισ γκλουκοφαζ?εκανεσ υστεροσκοπηση η σαλπιγγογραφια?

 

Οχι δεν παίρνω τίποτα από χάπια γιατί μου είπαν οτι αφού κάνω εξωσωματική δεν έχει και τόσο σημασία. Σαλπιγγογραφία έχω κάνει και ήταν όλα οκ. Υστεροσκόπηση δεν έκανα, ούτε μου ζήτησε (ευτυχώς!).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

10η μερα ενεσης(γκοναπεπτιλ) καταστολης με οιστραδιολη 28,4 αλλα δεν εχω αδιαθετηση ακομα. στο κεντρο μου ειπαν αφου ειναι χαμηλη θα αδιαθετησω,και να συνεχισω καταστολη.

υπαρχει παρομοια περιπτωση?

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...