Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικροί πνεύμονες


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Εχτές γέννησε μια ξεδέρφη μου σε νοσοκομείο της επαρχίας και το μωρό το μετέφεραν εσπεσυσμένα στο Παίδων Αθηνών, γιατί.......έχει μικρούς πνεύμονες και δεν είχαν αναπτυχθεί τόσο όσο ήταν οι εβομάδες κύησης. Να σημειώσω πως η κύηση διείρκησε 40 εβδομάδες, συνεπώς δε τίθεται θέμα προωρότητας.

Και ερωτώ..... Αυτά δε φαίνονται στους προγεννετικούς ελέγχους; Είμαι κι εγώ έγκυος και τρομάζω στην ιδέα κα μόνο.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!

Εχτές γέννησε μια ξεδέρφη μου σε νοσοκομείο της επαρχίας και το μωρό το μετέφεραν εσπεσυσμένα στο Παίδων Αθηνών, γιατί.......έχει μικρούς πνεύμονες και δεν είχαν αναπτυχθεί τόσο όσο ήταν οι εβομάδες κύησης. Να σημειώσω πως η κύηση διείρκησε 40 εβδομάδες, συνεπώς δε τίθεται θέμα προωρότητας.

Και ερωτώ..... Αυτά δε φαίνονται στους προγεννετικούς ελέγχους; Είμαι κι εγώ έγκυος και τρομάζω στην ιδέα κα μόνο.

 

μην τρομάζεις.....δεν ειναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες......αυτά νομίζω φαινονται στην εξεταση β επιπέδου....τουλάχιστον εκει που έκανα εγώ την εξέταση....θυμάμαι πως ο γιατρός έβλεπε προσεκτικα σε 3d απεικόνιση όλα τα ζωτικά όργανα.....κυκλοφορία αιματος κεφαλι ακρα......τι να σου πώ τωρα.....αυτα διαφέρουν απο γιατρο σε γιατρο....ο γυναικολόγος μου έχει ειδικο συνεργατη που κάνει αυχενική διαφάνεια β επιπεδου και τομπλε δεν με έστειλε ποτε στο μητέρα ή σε κάποιο άλλο ιατρικο κέντρο......με έστειλε σε εξειδικευμένο γιατρο....τωρα στην επαρχία μην το ψάχνεις......και το λέω γιατι οι νύφες μου που γέννησαν στην Λάρισα με καισαρικη όπως και εγω.....καμια σχέση η μια τομη με την άλλη......

για το μωρο τι ειπαν.....ειναι πικυνδυνο?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Φένια κι εμένα στη 1η εγκυμοσύνη τα ίδια με εσένα. Κυρίως στη Β' επιπέδου 45' με είχε μέσα και τα κοιτούσε όλα εξονυχιστικά. Ακόμη δεν έχω κάνει Β' επιπέδου, αλλά η ίδια διαδικασία θα ακολουθηθεί μιας και ο γιατρός είναι ο ίδιος.

Το μωρό είναι στη Μονάδα Αυξημένης Φροντίδας, δε ξέρω κάτι παραπάνω.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φένια κι εμένα στη 1η εγκυμοσύνη τα ίδια με εσένα. Κυρίως στη Β' επιπέδου 45' με είχε μέσα και τα κοιτούσε όλα εξονυχιστικά. Ακόμη δεν έχω κάνει Β' επιπέδου, αλλά η ίδια διαδικασία θα ακολουθηθεί μιας και ο γιατρός είναι ο ίδιος.

Το μωρό είναι στη Μονάδα Αυξημένης Φροντίδας, δε ξέρω κάτι παραπάνω.....

 

οπότε μην ανησυχείς.....εκτός αν η ξαδέρφη σου δεν έκανε αυτές τις εξετάσεις....ή τις έκανε και δεν το είδαν....?τι να πω....?

πάντος η κουμπάρα μου που ο μπαμπάς της ειναι χειρουργός δεν έκανε έξω ουτε υπέριχο ουτε β επιπεδου όλα τα έκανε σε διάφορα νοσοκομεία που εφημερευαν με γνωστους γιατρούς......και έλεγε γιατι να τα πληρωσω αφου μπορω να τα κάνω τζάμπα....καλα αυτοι γενικα του συναφιού έχουν άλλη μεταχειριση....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...