Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 11-07-11, 19:49   #1
papagalomania

papagalomania ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Κολπική ξηρότητα

Τι κάνουμε με την κολπική ξηρότητα;Ποια λιπαντικά δεν βλάπτουν το σπέρμα; Βρήκα στο ίντερνετ για το preseed και το παρήγγειλα από την εταιρεία που το εισάγει, αλλά είναι ακριβό το άτιμο.
Ο χρήστης papagalomania δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-07-11, 20:06   #2
toniagr

toniagr ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο papagalomania Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι κάνουμε με την κολπική ξηρότητα;Ποια λιπαντικά δεν βλάπτουν το σπέρμα; Βρήκα στο ίντερνετ για το preseed και το παρήγγειλα από την εταιρεία που το εισάγει, αλλά είναι ακριβό το άτιμο.
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕ ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ Η ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΟΛΠΙΚΗ ΞΗΡΟΤΗΤΑ.ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.
Ο χρήστης toniagr δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-07-11, 00:08   #3
Lenaki90

Περιοχή: Αθηνα
Lenaki90 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα. Κι εγω εχω παρει τετοια πραγματα... δεν θυμαμαι την μαρκα το μονο που θυμαμαι ειναι οτι ηταν απο αλοε βερα φτιαγμενο το παριγκιλα μεσω ιντερνετ και ειχε καμια 35ευρο καπου εκει. Αυτο δεν εβλαπτε το σπερμα και βασικα απο οτι γνωριζω αυτα τα σκευασματα βοηθουν στη συληψη (η τουλαχιστον ετσι ελεγε στο δικο μου...)
Ο χρήστης Lenaki90 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 12-07-11, 08:25   #4
papagalomania

papagalomania ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Για το preseed βρήκα ότι βοηθά πολύ στη σύλληψη γιατί ενισχύει το σπέρμα και κάνει το περιβάλλον της μήτρας φιλικό προς αυτό. Βέβαια, κρατάω μικρό καλάθι, γιατί όλα αυτά μπορεί να είναι διαφήμιση. Πάντως χτες έκανα την ηλεκτρονική παραγγελία και με πήραν απ' την εταιρεία μετά. Σήμερα το περιμένω με courier, όπως και τα φυτικά συμπληρώματα και τα ενισχυτικά. Τι στο καλό, όλα μαζί; Και από σήμερα αρχίζουν οι γόνιμες μέρες, άρα θα το εγκαινιάσω!
Είναι όμως ακριβό και θα το χρησιμοποιώ μόνο τις γόνιμες μέρες. Τα έξι έχουν 25 ευρώ και με τα μεταφορικά πάνε 30.
Ο χρήστης papagalomania δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-07-11, 01:41   #5
Lenaki90

Περιοχή: Αθηνα
Lenaki90 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο papagalomania Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το preseed βρήκα ότι βοηθά πολύ στη σύλληψη γιατί ενισχύει το σπέρμα και κάνει το περιβάλλον της μήτρας φιλικό προς αυτό. Βέβαια, κρατάω μικρό καλάθι, γιατί όλα αυτά μπορεί να είναι διαφήμιση. Πάντως χτες έκανα την ηλεκτρονική παραγγελία και με πήραν απ' την εταιρεία μετά. Σήμερα το περιμένω με courier, όπως και τα φυτικά συμπληρώματα και τα ενισχυτικά. Τι στο καλό, όλα μαζί; Και από σήμερα αρχίζουν οι γόνιμες μέρες, άρα θα το εγκαινιάσω!
Είναι όμως ακριβό και θα το χρησιμοποιώ μόνο τις γόνιμες μέρες. Τα έξι έχουν 25 ευρώ και με τα μεταφορικά πάνε 30.
Εαν μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μονο τις γονιμες μερες τοτε καλα θα κανεις αλλα καποια ειναι σαν θεραπια και θελουν "μονιμη" χρηση. Για κοιταξε το λιγο...
Ο χρήστης Lenaki90 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-08-11, 23:26   #6
jenny_77

Το avatar του χρήστη jenny_77

jenny_77 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

proseed και conceive plus ειναι τα μονα φιλικα λιπαντικα για το σπερμα και τα βρισκεις μεσω ιντερνετ. Δεν ξερω αν εχετε αγορασει αυτα με τις συριγγουλες αλλα μπορεις να το βρεις και σε σωληναριο.
Εγω πηρα το proseed. Καλη μας επιτυχια!!

YOU BELIEVE YOU ACHIEVE !!
Ο χρήστης jenny_77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-08-11, 15:50   #7
ster

Περιοχή: Αθήνα
ster χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Eμένα ο γυναικολόγος μου (που του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη) μου σύστησε ένα λιπαντικό κόλπου της Johnson το οποίο είναι φτηνό και αξιόπιστο, με την έννοια ότι δεν είναι σπερματοκτόνο, δεν εμποδίζει δηλαδή την σύλληψη. Και απλά το βρίσκεις στο φαρμακείο. Δεν χρειάζεται να δίνουμε πολλά λεφτά για λιπαντικά από την στιγμή που υπάρχουν φτηνά και καλά προιόντα που κάνουν την ίδια δουλειά.
Ο χρήστης ster δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-08-11, 21:10   #8
jenny_77

Το avatar του χρήστη jenny_77

jenny_77 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ναι στην Ελλαδα μπορει να υπαρχουν κι αλλα ...Μιλαω για Καναδα/Αμερικη. Η/Ο γιατρος σας θα ξερει περισσοτερα.

YOU BELIEVE YOU ACHIEVE !!
Ο χρήστης jenny_77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-08-11, 08:30   #9
newbie G

newbie G χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ster Εμφάνιση μηνυμάτων
Eμένα ο γυναικολόγος μου (που του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη) μου σύστησε ένα λιπαντικό κόλπου της Johnson το οποίο είναι φτηνό και αξιόπιστο, με την έννοια ότι δεν είναι σπερματοκτόνο, δεν εμποδίζει δηλαδή την σύλληψη. Και απλά το βρίσκεις στο φαρμακείο. Δεν χρειάζεται να δίνουμε πολλά λεφτά για λιπαντικά από την στιγμή που υπάρχουν φτηνά και καλά προιόντα που κάνουν την ίδια δουλειά.
Κι εμείς αυτό παίρνουμε. Γράφει επάνω ότι δεν είναι σπερματοκτόνο.
Ο χρήστης newbie G δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές