Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 25-07-12, 18:19   #361
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

nefeli μου ναι η ενδομητριωση ειναι πολυ υπουλη, μπορει να εχει επανεμφανιστει χωρις κυστες..αλλωστε μεσα σε καποια χρονια ξαναδημιουργειτε, η astage ειναι μια απο αυτες τις περιπτωσεις.
εγω νεφελη μου προσπαθω απο τα 28 και ειμαι 32 τωρα, υγιεστατοι κι εγω και ο αντρας μου, με ολες τις εξετασεις πολυ καλες και το σπερμα επισης, ολοι οι γιατροι μας ελεγαν χαλαρωστε και προσπαθηστε δεν εχετε τιποτα και δεν εχετε τιποτα, μεχρι που πηγα σενα πολυ καλο γιατρο και μου ανοιξε τα ματια,μου ειπε οτι για να μην εχει προκυψει εγκυμοσυνη ως τωρα να δω και την παραμετρο ενδομητριωση, εκανα μια αιματολογικη εξεταση την ca125 η οποια βγηκε ανεβασμενη(πανω απο το φυσιολογικο οριο) και ετσι εκανα λαπαροσκοπηση οπου και με καθαρισαν απο τις εστιες ενδομητριωσης..εγω δεν ειχα κυστες αλλα εστιες ενδομητριωσης.καλο θα ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου σχετικα μιας και εχεις το ιστορικο να ανφερω οτι εγω δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα, ουτε πονους ουτε τιποτα αλλο περιεργο..κι ομως ειχα ενδομητριωση, τωρα ειμαι σε φαση τεχνητης εμμηνοπαυσης αλλα τα νευρα μου εχουν χτυπησει κοκκινο αντε να δουμε..
καλη επιτυχια σου ευχομαι!
Ο χρήστης lagudaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-07-12, 19:11   #362
boo_

boo_ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο lagudaki Εμφάνιση μηνυμάτων
boo ειχες μεγαλο προβλημα ενδομητριωσης?εμενα μου ειπαν οτι ημουν γεματη γιαυτο και πρεπει να κανω τις 2 ενεσεις(1 μηνιαια και 1 τριμηνη)..δυστυχως οι ενεσεις και η ασχημη ψυχολογια μου πεσαν μεσα στη φουρια της δουλειας μου και δεν μπορω να το αντεξω αυτο...αφου σκεφτομαι ακομα και το μπεμπε για να παρω κουραγιο και παλι τιποτα..η ψυχολογια μου σε συνδιασμο με τη δουλεια μου ειναι χαλια
ευχαριστω που με βοηθατε μιας και τα περασατε.. μου δινεται κουραγιο
Δεν ξέρω πόσο μεγάλο ήταν το πρόβλημα αλλά για να μην καθαρίσει τελείως με την λαπαροσκόπηση και να χρειαστεί διακοπή περιόδου φαντάζομαι ήταν αρκετά σοβαρό.Να ξέρεις ότι είσαι τυχερή γιατί τουλάχιστον έχεις δουλειά και απασχολείς το μυαλό σου με κάτι άλλο.Σκέψου να ήσουν άνεργη και όλη μέρα στο σπίτι .Το πέρασα για αυτό στο λέω.
Ο χρήστης boo_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-07-12, 19:19   #363
sugar.

sugar. ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ κοριτσια εχω περασει κι εγω την διαδικασια της λαπαροσκοπησης και της διακοπης περιοδου,θελει πολυ υπομονη και επιμονη,προσπαθω κι εγω να ειμαι αισιοδοξη, ευτυχως δεν ειχαν πειραχτει οργανα της κοιλιας και οι σαλπιγγες ηταν μια χαρα, ειναι ακομα πιο δυσκολη η διακοπη τωρα το καλοκαιρι, υπομονη στα κοριτσια και αισιοδοξια ε?
Ο χρήστης sugar. δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-07-12, 21:22   #364
Nefeli_13

Nefeli_13 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
nefeli μου ναι η ενδομητριωση ειναι πολυ υπουλη, μπορει να εχει επανεμφανιστει χωρις κυστες..αλλωστε μεσα σε καποια χρονια ξαναδημιουργειτε, η astage ειναι μια απο αυτες τις περιπτωσεις.
εγω νεφελη μου προσπαθω απο τα 28 και ειμαι 32 τωρα, υγιεστατοι κι εγω και ο αντρας μου, με ολες τις εξετασεις πολυ καλες και το σπερμα επισης, ολοι οι γιατροι μας ελεγαν χαλαρωστε και προσπαθηστε δεν εχετε τιποτα και δεν εχετε τιποτα, μεχρι που πηγα σενα πολυ καλο γιατρο και μου ανοιξε τα ματια,μου ειπε οτι για να μην εχει προκυψει εγκυμοσυνη ως τωρα να δω και την παραμετρο ενδομητριωση, εκανα μια αιματολογικη εξεταση την ca125 η οποια βγηκε ανεβασμενη(πανω απο το φυσιολογικο οριο) και ετσι εκανα λαπαροσκοπηση οπου και με καθαρισαν απο τις εστιες ενδομητριωσης..εγω δεν ειχα κυστες αλλα εστιες ενδομητριωσης.καλο θα ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου σχετικα μιας και εχεις το ιστορικο να ανφερω οτι εγω δεν ειχα κανενα απολυτως συμπτωμα, ουτε πονους ουτε τιποτα αλλο περιεργο..κι ομως ειχα ενδομητριωση, τωρα ειμαι σε φαση τεχνητης εμμηνοπαυσης αλλα τα νευρα μου εχουν χτυπησει κοκκινο αντε να δουμε..
καλη επιτυχια σου ευχομαι!
Σε νιώθω.... 7 χρόνια πριν ακριβώς τέτοιες μέρες έκανα την επέμβαση και την πρώτη ένεση! Να σημειώσω ότι είχε καύσωνα, είχα εξεταστική και ένιωθα άθλια!!! Μόνο η γιαγιά μου με καταλάβαινε! (τώρα και η μαμά μου! το πέρασα πρώτη! χαχαχαχα!)
Με καθησυχάζεις αρκετά με αυτό που λες... Εγώ έκανα υπέρηχο και σαλπιγγογραφία ήταν όλα πεντακάθαρα. Όταν παρουσίασα μια κυστούλα 3εκ μου είπε ο γιατρός να κάνω CA125 και βγήκε μέσα στα όρια! Η κύστη τελικά ήταν το ωχρό σωμάτιο και έφυγε με την επόμενη περίοδο. Έχω διαβάσει όμως ότι ο δείκτης CA125 δεν είναι πολύ αξιόπιστος... Αληθεύει;;;
Ο χρήστης Nefeli_13 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 25-07-12, 23:30   #365
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Oντως δεν ειναι η πλεον αξιοπιστη εξεταση, αλλα παιρνεις τουλαχιστον μια ιδέα περιπου που βρίσκεσαι..αλλωστε η μονη αξιοπιστη εξεταση για να δεις την ενδομητριωση ειναι η λαπαροσκοπηση
σημερα κοριτσια πηγα στο γιατρο και του ειπα για τα συμπτωματα οτι δεν την παλευω και μου δωσε κατι χαπια, livial νομιζω, τα χει παρει καμμια απο εσας?ειχαν αραγε αποτελεσματα?
επισης συζητησα με το γιατρο να κανω καθε μηνα ενεση και να βλεπουμε πως θα πηγαινω με τα συμπτωματα, γιατι με την τριμηνη νομιζω οτι δεν θα αντεχα..μου τα πε κι ενα χερακι και ηρθα στα ισα μου..αυριο θα παρω τα χαπια και βλεπουμε.ευχαριστω για τη συμπαρασταση..
Παλιά 26-07-12, 12:50   #366
astage

Περιοχή: thessaloniki
astage ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Oντως δεν ειναι η πλεον αξιοπιστη εξεταση, αλλα παιρνεις τουλαχιστον μια ιδέα περιπου που βρίσκεσαι..αλλωστε η μονη αξιοπιστη εξεταση για να δεις την ενδομητριωση ειναι η λαπαροσκοπηση
σημερα κοριτσια πηγα στο γιατρο και του ειπα για τα συμπτωματα οτι δεν την παλευω και μου δωσε κατι χαπια, livial νομιζω, τα χει παρει καμμια απο εσας?ειχαν αραγε αποτελεσματα?
επισης συζητησα με το γιατρο να κανω καθε μηνα ενεση και να βλεπουμε πως θα πηγαινω με τα συμπτωματα, γιατι με την τριμηνη νομιζω οτι δεν θα αντεχα..μου τα πε κι ενα χερακι και ηρθα στα ισα μου..αυριο θα παρω τα χαπια και βλεπουμε.ευχαριστω για τη συμπαρασταση..
Ηθελες λοιπον να ακουσεις ενα επιστημονικο μπινελικι για να συνελθεις ε?
Αντε αφου ηρθες στα ισα σου παλι καλα!!
Ναι αυτα τα χαπια τα ειχε παρει και μια γνωστη μου και ελεγε οτι κανανε δουλεια οποτε ολα καλα τωρα!!!!Την 3μηνη μην την φοβασαι ειναι ακριβως τα ιδια.Τωρα που εκανα εγω την θεραπεια την εκανε και η συνυφαδα μου εγω με 2 3μηνες και αυτη με 3 μηνιαιες και τα συμπτωματα ηταν τα ιδια οποτε μην το σκεφτεσαι καθολου...
Χαιρομαι που σε ακουω λιγο καλυτερα και ξερεις κατι το κλειδι ειναι το πεισμα και σε κοβω να εχεις πολυ οποτε μη μασας λαγουδακι!!!!!

και ειναι ολη μου η ζωη...
Ο χρήστης astage δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-07-12, 16:31   #367
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλε τι επιστημονικο μπινελικι εφαγα δε λεγεται...μου τα ψαλλε ο γιατρος, μετα κ ο αντρας μου, μου ειπε οτι κανω σαν μωρο γιατι ελεγα οτι δυσκολευομαι να καταπιω τα χαπια(οντως εχω θεμα), ο γιατρος μου ειπε οτι ειμαι καλομαθημενη και τωρα που ειδα τα δυσκολα τα παραταω και αν θελω να φαω ψαρι πρεπει να βρεξω κωλο..εμενα εκεινη την ωρα με πιασαν οι εξαψεις και ηθελα να βαλω και τα κλαματα αλλα κρατηθηκα, επρεπε καποιος να με συνεφερει..ηταν μια τραγελαφικη στιγμη μπορω να πω..απο αυριο ξεκιναω τα χαπια να δω αν θα καλυτερευσουν τα συμπτωματα..οσο για την ενεση προτιμω την μηνιαια για καθαρα ψυχολογικους λογους.χριστε μου τι τραβαω η γυναικα..
Παλιά 04-08-12, 17:15   #368
chrisa1980

Το avatar του χρήστη chrisa1980

Περιοχή: THESSALONIKI
chrisa1980 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κορίτσια να ρωτήσω λίγο;Εκανα τελευταία τρίμηνη ένεση 29/4/12.....πότε περίπου να περιμενω περίοδο;

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10
Ο χρήστης chrisa1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-08-12, 00:28   #369
chrisa1980

Το avatar του χρήστη chrisa1980

Περιοχή: THESSALONIKI
chrisa1980 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καμία;

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10
Ο χρήστης chrisa1980 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-08-12, 00:56   #370
ALEX.G

Περιοχή: ATHENS
ALEX.G ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chrisa1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
κορίτσια να ρωτήσω λίγο;Εκανα τελευταία τρίμηνη ένεση 29/4/12.....πότε περίπου να περιμενω περίοδο;
Καλησπερα!!!Δεν θυμαμαι καλα σε ποσες μερες μου ειχε ερθει περιοδος αυτο που θυμαμαι ειναι οτι πηρα χαπια για να ερθει....
Ο χρήστης ALEX.G δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-08-12, 13:01   #371
Sunty

Sunty ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ekana βραχυ πρψτοκολλο τον μηνα που μας περασε με αρβεκαπ από 2η μερα και πουρεγκον. Δεν προχωρησα σε ΕΤ. Η περιοδος μου ήρθε 22 μερες μετα αντί 29 που ειναι το κανονικό. Αυτό οφειλεται άραγε στα αρβεκαπ;
Γιατί στο βραχυ πρωτοκολλο με ανταγωνιστες δεν ειχα αντιμετωπίσει κατι τε΄τοιο.
Ο χρήστης Sunty δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-08-12, 14:12   #372
Shiny Seashell

Shiny Seashell ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο chrisa1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στις μηνιαιες ενεσεις αναφερεται οτι επανερχεται η περιοδος κατα μεσο ορο στους δυο μηνες απο την τελευταια ενεση..
Ο χρήστης Shiny Seashell δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 08-08-12, 09:57   #373
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια στις 2/8 έκανα την δευτερη ενεσουλα avercap των 3,75 αλλα από χτες εχω καφέ υγρα, δεν ποναω πουθενα αλλα μηπως δεν θα πρεπε να τα χω?
εχει τυχει σε καμμια σας κατι παρομοιο?μηπως ειναι ψευτοπεριοδος μιας και κανονικα αυτες τις μερες περιμενα περιοδο(υπο κανονικες συνθηκες)
Παλιά 09-08-12, 19:13   #374
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:
κοριτσια στις 2/8 έκανα την δευτερη ενεσουλα avercap των 3,75 αλλα από χτες εχω καφέ υγρα, δεν ποναω πουθενα αλλα μηπως δεν θα πρεπε να τα χω?
εχει τυχει σε καμμια σας κατι παρομοιο?μηπως ειναι ψευτοπεριοδος μιας και κανονικα αυτες τις μερες περιμενα περιοδο(υπο κανονικες συνθηκες)
lagudaki δεν ξερω να σου απαντησω, αλλα πιστευω οτι δεν θα ειναι κατι σοβαρο..ρωτησες τον γιατρο σου?
Παλιά 09-08-12, 19:20   #375
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Εγω σημερα δεν ειμαι πολυ καλα εως χαλια. Παρολο που ειμαι στην μεση του κυκλου μου δεν εχω πολυ διαθεση για....(αγκαλιτσες) ενω τον αγαπαω και τον θελω πολυ τον καλο μου, νιωθω λιγο απογοητευμενη..καθε μηνα ερχετε η ακατανομαστη και απογοητευομαι, ενταξει ξερω θα μου πειτε πως ολα θα γινουν και γω το λεω στον εαυτο μου και μαζευω το μυαλο μου και προχωρω αλλα να που τωρα με εχει παρει λιγο απο κατω. Δεν θελω να τα πω στον αντρα μου, τα μοιραζομαι μαζι σας, καθε μηνα προσευχομαι να πανε ολα καλα, αλλα νομιζω πως εχουν αρχισει να με αφηνουν οι δυναμεις μου, σκεφτομαι και το ενδεχομενο πια καμιας σπερματεχυσης...
Παλιά 10-08-12, 09:21   #376
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καταρχην νικη μου σευχαριστω για την απαντηση σου, πηρα χτες το γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε να μην ανησυχω..εγω ομως δε σας κρυβω οτι θορυβηθηκα υποτιθεται οτι για να γινει η δουλεια πρεπει να σταματησει η περιοδος εγω ομως εχω κανονικα...τεσπα εμπιστευομαι το γιατρο μου και ο θεος βοηθος!
νικη μου σε καταλαβαινω κι εγω το ιδιο παθαινα(τωρα ειδικα που κανω τη θεραπεια δεν θελω καθολου σεξ)..οσο για τη σπερματεγχυση εχω κανει 2(πριν κανω λαπαροσκοπηση), δεν ειναι απολυτως τιποτα..αλλωστε σαν τη φυσιολογικη επαφη ειναι με λιγη βοηθεια
Παλιά 10-08-12, 09:36   #377
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:
καταρχην νικη μου σευχαριστω για την απαντηση σου, πηρα χτες το γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε να μην ανησυχω..εγω ομως δε σας κρυβω οτι θορυβηθηκα υποτιθεται οτι για να γινει η δουλεια πρεπει να σταματησει η περιοδος εγω ομως εχω κανονικα...τεσπα εμπιστευομαι το γιατρο μου και ο θεος βοηθος!
νικη μου σε καταλαβαινω κι εγω το ιδιο παθαινα(τωρα ειδικα που κανω τη θεραπεια δεν θελω καθολου σεξ)..οσο για τη σπερματεγχυση εχω κανει 2(πριν κανω λαπαροσκοπηση), δεν ειναι απολυτως τιποτα..αλλωστε σαν τη φυσιολογικη επαφη ειναι με λιγη βοηθεια
Καλημερα!!!Εγω οταν εκανα την πρωτη ενεση(3 μηνιαιες στο συνολο) αδιαθετησα κανονικοτητα(μου το ειχε πει ο γιατρος μου οτι ετσι θα γινοταν και να μην ανυσηχω) μετα μεχρι τον Ιουνιο που αδιαθετησα πρωτη φορα δεν ειχα τιποτα, αλλα νομιζω οτι ειναι και τα ορμονικα στη μεση που αλλαζουν κι αυτα γι αυτο συμβαινει.Lagudaki μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου κι εγω...ενταξει ειμαι πολυ καλυτερα σημερα αν και οι σκεψεις υπαρχουν( για το τι θα γινει και επειδη το θελουμε παρα πολυ το μωρακι)ελπιζω να πανε ολα καλα, πηρα τελικα τα πανω μου αργοτερα και καναμε και αγκαλιτσες με τον καλο μου( ετσι στα γραφω αυτα για να γελασουμε και λιγο!!!) Κι εγω οταν εκανα τις ενεσεις δεν ειχα καθολου ορεξη. Αλλα θα δεις οταν με το καλο τελειωσεις την θεραπεια θα εισαι αλλος ανθρωπος γιατι γεμιζεις αισιοδοξια παλι και θα εχεις πολυ ορεξη μετα.....Σε φιλω
Παλιά 10-08-12, 09:46   #378
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κι εγω 3 μηνιαιες θα κανω, στην πρωτη ειχα αιμα πολλες μερες, στη δευτερη παλι εχω αιμα..και προβληματιζομαι..τουλαχιστον εσυ ξερεις οτι η θεραπεια σου εγινε σωστα εγω σκεφτομαι μηπως παει κατι στραβα, αλλα αφου μου ειπε ο γιατρος να μην ανησυχω κατι παραπανω ξερει!
ετσι ειμαστε με τα πανω και τα κατω μας..τουλαχιστον εσυ να σκεφτεσαι οτι ολα δουλευουν ρολοι, οτι εισαι καθαρη απο ενδομητριωση και σε κανα 2 μηνες θα χεις το σπορακι στην κοιλιτσα σου..ολα θα πανε καλα θα το δεις!
Παλιά 10-08-12, 11:57   #379
astage

astage ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χα!!!
Σας επιασα!!!Τι κανετε ομορφες πεσμενες ψυχολογιες διαβαζω και στεναχωριεμαι...
Λαγουδακι μου πρωτα μην αγχωνεσαι για να στο λεει ο γιατρος κατι θα ξερει οποτε ηρεμησε.Εγω επειδη εκανα τις 3μηνες δεν ειχα τετοιο πραγμα με αιμα αλλα ειπαμε καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.
Νικη ασε τις κλαψες και παρε τα πανω σου.Φυσικα και τον αγαπας τον αντρα σου και φυσικα θα ερθει το μωρο αλλα στον καιρο του και οταν η μαμα του θα ειναι καλα οποτε δεν εχεις αλλη επιλογη απο το να εισαι καλα και χαρουμενη.
Τα νεα μου?τον προηγουμενο μηνα μου ηρθε η ατιμη με 4 μερες καθυστερηση και αυτον τον μηνα 5 μερες νωριτερα!!!ο κυκλος μου εγινε αστα βραστα.Ειπα να παω διακοπες η χριστιανη μια φορα χωρις περιοδο αλλα που οτι θελει γινεται εκει μεσα μου χαχα.
Αντε κοριτσακια μου ειπαμε ολα καλα ειναι και σε λιγο τα καλυτερα ΝΑΙ????
Φιλακια...

Παλιά 10-08-12, 12:48   #380
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο astage Εμφάνιση μηνυμάτων
Χα!!!
Σας επιασα!!!Τι κανετε ομορφες πεσμενες ψυχολογιες διαβαζω και στεναχωριεμαι...
Λαγουδακι μου πρωτα μην αγχωνεσαι για να στο λεει ο γιατρος κατι θα ξερει οποτε ηρεμησε.Εγω επειδη εκανα τις 3μηνες δεν ειχα τετοιο πραγμα με αιμα αλλα ειπαμε καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.
Νικη ασε τις κλαψες και παρε τα πανω σου.Φυσικα και τον αγαπας τον αντρα σου και φυσικα θα ερθει το μωρο αλλα στον καιρο του και οταν η μαμα του θα ειναι καλα οποτε δεν εχεις αλλη επιλογη απο το να εισαι καλα και χαρουμενη.
Τα νεα μου?τον προηγουμενο μηνα μου ηρθε η ατιμη με 4 μερες καθυστερηση και αυτον τον μηνα 5 μερες νωριτερα!!!ο κυκλος μου εγινε αστα βραστα.Ειπα να παω διακοπες η χριστιανη μια φορα χωρις περιοδο αλλα που οτι θελει γινεται εκει μεσα μου χαχα.
Αντε κοριτσακια μου ειπαμε ολα καλα ειναι και σε λιγο τα καλυτερα ΝΑΙ????
Φιλακια...
Έλα βρε astage, τι κανεις? Εγω να σου πω την αληθεια περιμενα οτι θα μας βαλεις τις φωνες. Οπως τα λες ειναι αλλα να που καμια φορα μας πιανουν και τα ψυχολογικα μας....κακως δεν λεω εχεις δικιο...Αλλα ενταξει οπως μας ηρθαν τα διωξαμε,εγω ειχα πολυ καιρο να το παθω και αφησα τον εαυτο μου μαλλον να με παρει λιγο απο κατω αλλα ενταξει ολα οκ! Ο κυκλος μαλλον επηρεαζεται και απο τις ενεσεις αλλα ειναι και το καλοκαιρακι μπανιο κτλ..καλα να περασεις στις διακοπουλες σου!!!!
Παλιά 13-08-12, 09:20   #381
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα!
κοριτσια εχω αιμα απο τις 9/8 και δε λεει να σταματησει..οταν θα παω στο γιατρο για να γραψω την τριτη ενεση(σε 2 βδομαδες) θα του πω μηπως χανω τον χρονο μου με τις ενεσεις?προφανως δεν μου ταιριαζουν..ο σκοπος μας ηταν να σταματησουμε την περιοδο κι οχι να την εμφανισουμε και μαλιστα με πολυ αιμα..νομιζω οτι τσαμπα ο κοπος μου ρε κοριτσια και αποτι διαβαζω καμια δεν ειχε κατι αναλογο με μενα..
ουτε μπανια μπορω να κανω στη θαλασσα, ουτε σεξ, ουτε τιποτα..
Παλιά 19-08-12, 22:15   #382
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα!
κοριτσια εχω αιμα απο τις 9/8 και δε λεει να σταματησει..οταν θα παω στο γιατρο για να γραψω την τριτη ενεση(σε 2 βδομαδες) θα του πω μηπως χανω τον χρονο μου με τις ενεσεις?προφανως δεν μου ταιριαζουν..ο σκοπος μας ηταν να σταματησουμε την περιοδο κι οχι να την εμφανισουμε και μαλιστα με πολυ αιμα..νομιζω οτι τσαμπα ο κοπος μου ρε κοριτσια και αποτι διαβαζω καμια δεν ειχε κατι αναλογο με μενα..
ουτε μπανια μπορω να κανω στη θαλασσα, ουτε σεξ, ουτε τιποτα..

Καλησπερα lagudaki. Πως εισαι? Μίλησες με τον γιατρο σου ξανα? Καπου στο google, ειχα δει τετοιες περιπτωσεις, στο forum ουτε εγω εχω διαβασει κατι τετοιο αλλα δεν θυμαμαι ποια εξηγηση εδινε ο γιατρος σε εκεινο το σαιτ..αν βρω κατι θα σου πω, σορυ που δεν μπορεσα να σου απαντησω νωριτερα. Ελπιζω να εισαι καλα
Παλιά 20-08-12, 09:20   #383
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

nikoula μου το αιμα μου κρατησε 5 μερες και σταματησε..σιγουρα δεν ειναι περιοδος γιατι δεν αισθανομαι τον παραμικρο πονο απλα ετρεχε αιμα..καπου διαβασα οτι μπορει να συμβει κατι αναλογο σαν ψευτοπεριοδος..καθε οργανισμος ανταποκρινεται διαφορετικα, σιγουρα το επιθυμητο ειναι να μην εχεις καθολου αιμα αλλα η θεραπεια γινεται κανονικα...αυτη τη βδομαδα θα παω να μου γραψει την τριτη και τελευταια(ελπιζω) ενεση.
τα χαπια τα λιβιαλ με βοηθησαν παρα πολυ τελικα, αλλιως δεν ξερω αν θα την εβγαζα καθαρη.
εσυ κανενα νεο?η περιοδος σου ρυθμιστηκε?σε τι φαση εισαι?
πολλα φιλακια
Παλιά 20-08-12, 16:42   #384
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:
nikoula μου το αιμα μου κρατησε 5 μερες και σταματησε..σιγουρα δεν ειναι περιοδος γιατι δεν αισθανομαι τον παραμικρο πονο απλα ετρεχε αιμα..καπου διαβασα οτι μπορει να συμβει κατι αναλογο σαν ψευτοπεριοδος..καθε οργανισμος ανταποκρινεται διαφορετικα, σιγουρα το επιθυμητο ειναι να μην εχεις καθολου αιμα αλλα η θεραπεια γινεται κανονικα...αυτη τη βδομαδα θα παω να μου γραψει την τριτη και τελευταια(ελπιζω) ενεση.
τα χαπια τα λιβιαλ με βοηθησαν παρα πολυ τελικα, αλλιως δεν ξερω αν θα την εβγαζα καθαρη.
εσυ κανενα νεο?η περιοδος σου ρυθμιστηκε?σε τι φαση εισαι?
πολλα φιλακια
Οπως το λες ειναι μαλλον, καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα, ολα καλα θα πανεευτυχως που σε βοηθησαν κι αυτα τα χαπια (ηταν και η θεραπεια σου μες στο κατακαλοκαιρο) αλλα αντε λιγο υπομονη ακομα κι ολα τελειωνουν. Εγω κοριτσακι μου εχω αδιαθετησει 2 φορες απο την τελευταια ενεση και ελπιζω να μην την δω τις επομενες μερες, χαχαχα!
Παλιά 21-08-12, 11:55   #385
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

niki μου σου το ευχομαι ολοψυχα να μην την δεις την τρισκαταρατη!
αντε για να παιρνω κι εγω κουραγιο..
αstage μου εσυ κανενα νεο?ειχαμε τιποτα ευχαριστο?
Παλιά 21-08-12, 19:38   #386
astage

astage ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σας κοριτσακια μου επεστρεψα κι εγω απο διακοπουλες καλα ητανε πηγαμε 5 μερες με τον μικρο στη Σκοπελο και μετα οι κουμπαροι μας μας εκαναν δωρο ενα 3ημερο στην Μυκονο οποτε ηταν σουπερ.Τωρα ομως τα κεφαλια μεσα γυρισα και στο φροντιστηριο για εγγραφες και περιμενω τους πελατες!!!
Ευθχαριστο δεν εχω να σας πω ακομα γιατι ο κυκλος μου εγινε αστα να πανε.Τον πιο προηγουμενο μηνα ειχα 4 μερες καθυστερηση και αυτον τον μηνα μου ηρθε 5 μερες νωριτερα οπως σας ειχα πει οποτε τωρα ουτε ξερω τι γινεται και να σας πω καλυτερα...
Λαγουδακι μου ολα σουπερ με τα χαπακια ε?
Νικη κρατα γερα εισαι κοντα στον στοχο πλεον!!
Σας φιλω και περιμενω νεα...

Παλιά 21-08-12, 20:54   #387
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σας κοριτσακια μου επεστρεψα κι εγω απο διακοπουλες καλα ητανε πηγαμε 5 μερες με τον μικρο στη Σκοπελο και μετα οι κουμπαροι μας μας εκαναν δωρο ενα 3ημερο στην Μυκονο οποτε ηταν σουπερ.Τωρα ομως τα κεφαλια μεσα γυρισα και στο φροντιστηριο για εγγραφες και περιμενω τους πελατες!!!
Ευθχαριστο δεν εχω να σας πω ακομα γιατι ο κυκλος μου εγινε αστα να πανε.Τον πιο προηγουμενο μηνα ειχα 4 μερες καθυστερηση και αυτον τον μηνα μου ηρθε 5 μερες νωριτερα οπως σας ειχα πει οποτε τωρα ουτε ξερω τι γινεται και να σας πω καλυτερα...
Λαγουδακι μου ολα σουπερ με τα χαπακια ε?
Νικη κρατα γερα εισαι κοντα στον στοχο πλεον!!
Σας φιλω και περιμενω νεα...
Κραταω κοριτσι μου κραταω, καλη αρχη στη δουλιτσα σου σου ευχομαι και να μπουν πολλοι πελατες. Φιλακια θα τα πουμε παλι
Παλιά 22-08-12, 15:17   #388
Shiny Seashell

Προεπιλογή

κοριτσια μου καλησπερα εγω τη δεχτηκα σημερα πρωι πρωι, και περα απο αυτο πονεσα παρα πολυ τωρα ειμαι καλυτερα, πηρα κι ενα extra panadol, βεβαια ο γιατρος μου ειπε να παρω ponstan ή μποσκοπαν( μιλησα μαζι του). Εσυ astage πονας αυτες τις φορες που εχεις αδιαθετησει? Εμενα νομιζω οτι ο πονος ηταν πιο εντονος απ οτι τις προηγουμενες 2 φορες
Παλιά 22-08-12, 19:41   #389
astage

astage ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Niki27 Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια μου καλησπερα εγω τη δεχτηκα σημερα πρωι πρωι, και περα απο αυτο πονεσα παρα πολυ τωρα ειμαι καλυτερα, πηρα κι ενα extra panadol, βεβαια ο γιατρος μου ειπε να παρω ponstan ή μποσκοπαν( μιλησα μαζι του). Εσυ astage πονας αυτες τις φορες που εχεις αδιαθετησει? Εμενα νομιζω οτι ο πονος ηταν πιο εντονος απ οτι τις προηγουμενες 2 φορες
Γεια σου Νικη.Τωρα τι να πω παλι?Τιποτα καλυτερα...
Εγω δεν ποναω σχεδον καθολου στην περιοδο αλλα αυτο σε μενα εχει αλλαξει απο τοτε που γεννησα γιατι πριν πονουσα φριχτα με λιποθυμιες και νοσοκομεια αλλα τωρα τιποτα παω τουαλετα και λεω απλα μπα καλως μας ηρθες ρ@@@ανα...Μπορει απο τα μπανια να πονας περισσοτερο δεν νομιζω να ειναι κατι αλλο.
Φιλακια κοριτσι μου και παμε γερα για τον Σεπτεμβριο...

Παλιά 22-08-12, 19:54   #390
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:
Γεια σου Νικη.Τωρα τι να πω παλι?Τιποτα καλυτερα...
Εγω δεν ποναω σχεδον καθολου στην περιοδο αλλα αυτο σε μενα εχει αλλαξει απο τοτε που γεννησα γιατι πριν πονουσα φριχτα με λιποθυμιες και νοσοκομεια αλλα τωρα τιποτα παω τουαλετα και λεω απλα μπα καλως μας ηρθες ρ@@@ανα...Μπορει απο τα μπανια να πονας περισσοτερο δεν νομιζω να ειναι κατι αλλο.
Φιλακια κοριτσι μου και παμε γερα για τον Σεπτεμβριο...

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου, η αληθεια ειναι οτι ανυσηχω για την ενδομητριωση και για εστιες αλλα μου ειπε ο γιατρος πως του φαινεται πολυ δυσκολο να υπαρχουν ξανα εστιες τοσο νωρις. Τελος παντων ισως ειναι απ τα μπανια οπως λες αλλα σημερα δεν εχω δυναμη ουτε να μαγειρεψω(χαχα). Το Σεπτεμβριο ισως χρειαστει να κανω μια κολποσκοπηση λογω μια τραχιλιτιδας που ειχε φανει. Ο παλιος γιατρος δεν μου ειχε δωσει θεραπεια τον Δεκεμβριο που ειχα κανει μαζι του το τεστ και επειδη το ενα εφερε το αλλο το αφησαμε για μετα την θεραπεια με το νεο μου γιατρο. Βασικα ουτε κι αυτο θα με εβαζε να το κανω αλλα επειδη ειναι της αποψης πως προεχει η υγεια της γυναικας, κι επειδη στο παρελθον εχει φανει ξανα και σε αλλο τεστ παπ θεωρει οτι καλο ειναι να γινει. Αντε να το κανω κι αυτο να ξεμπερδευω !!!!!!!!!!!Σε φιλω
Παλιά 23-08-12, 12:41   #391
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

niki μου κι εμενα παλιοτερα βεβαια το τεστ παπ εδειχνε τραχηλιτιδα και αποτι θυμαμαι ειχαμε κανει κρυοπηξια και διορθωθηκε το προβλημα, απο τοτε ολα τα τεστακια βγαινουν οκ!δεν θυμαμαι να ειχα παρει αντιβιωση, παντως μην το αφηνεις να διαιωνιζεται θεραπευσε το.
ψυχολογικα ειμαι χαλια δεν ξερω αν ειναι απο την ενεση, πολλα νευρα ρε παιδι μου παρεξηγουμαι με το παραμικρο και κλεινομαι στον εαυτο μου..δεν εχω φυγει και διακοπες οπως καταλαβαινετε εχω πηξει στη δουλεια.
αισθανομαι οτι ποτε δεν θα κανω παιδι..4 χρονια περασαν
Παλιά 23-08-12, 12:46   #392
antigonil

antigonil ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
niki μου κι εμενα παλιοτερα βεβαια το τεστ παπ εδειχνε τραχηλιτιδα και αποτι θυμαμαι ειχαμε κανει κρυοπηξια και διορθωθηκε το προβλημα, απο τοτε ολα τα τεστακια βγαινουν οκ!δεν θυμαμαι να ειχα παρει αντιβιωση, παντως μην το αφηνεις να διαιωνιζεται θεραπευσε το.
ψυχολογικα ειμαι χαλια δεν ξερω αν ειναι απο την ενεση, πολλα νευρα ρε παιδι μου παρεξηγουμαι με το παραμικρο και κλεινομαι στον εαυτο μου..δεν εχω φυγει και διακοπες οπως καταλαβαινετε εχω πηξει στη δουλεια.
Ακόμα και η περιοχή που έχεις δηλώσει στο προφίλ σου (στο μικρόκοσμό μου) δείχνει ότι απομονώνεσαι καλή μου. Ψάξε για διεξόδους! Μόνη σου, με παρέα, με τον άντρα σου, με όποιον σου κάνει! Κάνε ό,τι πρέπει για να μείνεις έγκυος, αλλά δες και τις άλλες ομορφιές της ζωής. Και...όταν το καταφέρεις αυτό έστω και λίγο, ίσως έρθει και το μικράκι. Σου το εύχομαι ολόψυχα!
Ο χρήστης antigonil δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-08-12, 14:02   #393
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

antigonil μου σευχαριστω για την απαντηση..αυτο κανω κανω εδω και 4 χρονια που προσπαθουμε για ενα παιδακι..ψαχνω διεξοδους,αλλες φορες τα καταφερνω με επιτυχια και αλλες οχι.. τα ξερω ολα περι θετικης ενεργειας και αισιοδοξιας κτλ..καλως ή κακως ομως ολοι εχουμε τα πανω και τα κατω μας και ειδικα στο δυσκολο και ανηφορικο δρομο προς τη μητροτητα..η θεραπεια με τις ενεσεις avercap ειναι απο τις πιο δυσκολες(στο ψυχολογικο κομματι), αν την εχεις κανει σιγουρα καταλαβαινεις περι τινος προκειται.
Παλιά 23-08-12, 16:40   #394
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:

κοριτσακι μου ελα μην σε ακουω ετσι, και βεβαια θα κανεις παιδακι κι ολα θα γινουν, κοντευεις να μπεις στην τελικη ευθειαλιγο υπομονη ακομα, πριν δεν ηξερες, τωρα ολα περνουν τον δρομο τους, ξεχασε οσο μπορεις τα προηγουμενα χρονια και απο δω και περα με το καλο που θα τελειωσεις τις ενεσεις σκεψου οτι κανεις μια καινουρια ολοκαινουρια αρχη Οσο για την κολποσκοπηση ναι θα παω 31/8, κι εγω ετσι το σκεφτομαι, οτι πρεπει να τελειωνει κι αυτο....σε φιλω
Παλιά 27-08-12, 09:25   #395
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα κοριτσια!
astage μου καλως ορισες απο τις διακοπες σου, ευχομαι να περασες καλα και να ξεκουραστηκες!
εγω κοριτσια σημερα παλι ειδα αιμα χωρις πονο αλλα με ροη, το απογευμα θα παω στο γιατρο να δω τι γινεται.., μπορει να μη μου ταιριαξε αυτη η θεραπεια τελικα.
Παλιά 27-08-12, 19:34   #396
astage

astage ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα κοριτσια!
astage μου καλως ορισες απο τις διακοπες σου, ευχομαι να περασες καλα και να ξεκουραστηκες!
εγω κοριτσια σημερα παλι ειδα αιμα χωρις πονο αλλα με ροη, το απογευμα θα παω στο γιατρο να δω τι γινεται.., μπορει να μη μου ταιριαξε αυτη η θεραπεια τελικα.
Καλως σας βρηκα κοριτσι μου.
Αμαν πια τι ταλαιπωρια και αυτη που περνας?Αν και νομιζω οτι δεν θα ειναι κατι κακο απλα ειναι καταλαβαινω αρκετα σπαστικο γιατι τωρα σιγουρα θα σου εχουν μπει ιδεες οτι δεν γινεται σωστα η θεραπεια.
Ελπιζω να πηγαν ολα καλα με τον γιατρο και να εχεις ηρεμησει λιγο.Να μπεις να μας πεις τι σου ειπε.
Οι υπολοιπες τσουπρες τι κανετε?
Εμενα το στηθος μου ποναει φοβερα και απιστευτα πολυ...ουτε μπρουμητα δεν μπορω να κοιμηθω.Σε μια βδομαδα περιμενω λογικα περιοδο και με ποναει ετσι εδω και 2 βδομαδες.Με το που καθαρισα απο την προηγουμενη μετα απο κανα 3 μερες αρχισε παλι να ποναει και επειδη εμενα αυτο ειναι το δειγμα της ωορηξιας μου παει να πει οτι και παλι εκανα νωρις αρα και παλι θα μου ερθει νωρις.Ειδωμεν....
Σας φιλω και περιμενω νεοτερα...

Παλιά 27-08-12, 20:17   #397
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλημερα κοριτσια!

Ελα βρε κοριτσακι μου τι εγινε τελικα? Τι σου ειπε ο γιατρος σου?
Παλιά 27-08-12, 20:27   #398
Shiny Seashell

Προεπιλογή

Παράθεση:
Καλως σας βρηκα κοριτσι μου.
Αμαν πια τι ταλαιπωρια και αυτη που περνας?Αν και νομιζω οτι δεν θα ειναι κατι κακο απλα ειναι καταλαβαινω αρκετα σπαστικο γιατι τωρα σιγουρα θα σου εχουν μπει ιδεες οτι δεν γινεται σωστα η θεραπεια.
Ελπιζω να πηγαν ολα καλα με τον γιατρο και να εχεις ηρεμησει λιγο.Να μπεις να μας πεις τι σου ειπε.
Οι υπολοιπες τσουπρες τι κανετε?
Εμενα το στηθος μου ποναει φοβερα και απιστευτα πολυ...ουτε μπρουμητα δεν μπορω να κοιμηθω.Σε μια βδομαδα περιμενω λογικα περιοδο και με ποναει ετσι εδω και 2 βδομαδες.Με το που καθαρισα απο την προηγουμενη μετα απο κανα 3 μερες αρχισε παλι να ποναει και επειδη εμενα αυτο ειναι το δειγμα της ωορηξιας μου παει να πει οτι και παλι εκανα νωρις αρα και παλι θα μου ερθει νωρις.Ειδωμεν....
Σας φιλω και περιμενω νεοτερα...
Καλησπερα! Astage εγω αυτο το μηνα που περιμενα περασα ακριβως το ιδιο με το στηθος μου, πρησιμο (καλα αυτο το εχω πολλες φορες) αλλα και πολυ εντονος πονος που ξεκινησε γυρω στις 3-4 μερες μετα το τελος της περιοδου, οπως τα λες ουτε μπρουμητα, ουτε το σουτιεν μου δεν αντεχα. Μιλησα με χειρουργο που γνωριζω και μου ειπε πως ειναι απ την ορμονικη θεραπεια, μεχρι να επανερθει ο οργανισμος και το γραφει και το χαρτι μεσα στην arvecap( η αληθεια ειναι πως δεν θυμαμαι αν το γραφει), δεν νομιζω οτι ειχα πονεσει ξανα ετσι, αρχισε να ηρεμει 3-4 μερες πριν αδιαθετησω( ευχομαι σε σενα να μην συμβει το ιδιο). Επειδη αυτος ο πονος οπως λες κι εσυ κρατησε πολυ καιρο δεν το ξερω καθολου αν εχει να κανει με την ωορηξια.
Παλιά 27-08-12, 22:07   #399
lagudaki

lagudaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια σημερα πηγα στον γιατρο απλα για να γραψω την ενεση(δεν τον ειδα)..τωρα ομως μιλησα μαζι του τηλ. και εκλεισα ραντεβου για αυριο για να με δει..και παλι οταν του ειπα οτι εχω αιμα μου λεει ενταξει να μην ανησυχω και οτι η θεραπεια γινεται κανονικα, τον ακουσα ψυχραιμο, μα του λεω γιατρε το επιθυμητο ειναι να σταματησουμε τελειως το αιμα γιατι να συμβαινει αυτο..και μου λεει ελα αυριο μετα τη δουλεια να σε δω
οσο σκεφτομαι οτι θα μου κανει υπερηχο ενω θα χω αιμα.. πραγματικα θα ρθω σε δυσκολη θεση, αλλα τι να κανω πρεπει να δουμε τι συμβαινει..θα σας ενημερωσω αυριο το απογευμα..
astage ο πονος στο στηθος μαρεσει σαν συμπτωμα, ειναι καραμπινατο εγκυμοσυνης..αχ μακαρι να μην ερθει και να πανηγυριζουμε ολες εδω μεσα.
Παλιά 29-08-12, 07:45   #400
Shiny Seashell

Προεπιλογή

lagudaki καλημερα, πως εισαι? Πήγες στο γιατρο? Αργα στο λεω αλλα μην αγχωνεσαι με το αιμα στην εξεταση, εμενα ο γιατρος μου οταν με ειδε πρωτη φορα, ηταν η πρωτη μερα περιοδου, ενταξει δεν ειχα μεγαλη ροη, ειχα κανει το μπανιο μου αλλα δεν περιμενα οτι θα με εξετασει, ενιωθα περιεργα οπως εσυ...η απαντηση του οταν του το ειπα :καλα θα στεναχωρηθουμε για λιγο αιμα? Στην γέννα τι θα κάνουμε? Εντάξει επειτα ενιωσα πολυ καλυτερα, το ιδιο να σκεφτεσαι κι εσυ! Περιμενουμε νεα σου, αν και νομιζω οτι δεν θα ειναι τιποτα, απ οτι διαβασα στο internet συμβαινει αυτο καμια φορα, ειναι το πως αντιδρα ο καθε οργανισμος...φιλια, περιμενουμε νεα σου!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές