Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τζεφεράκος ή Μιναρετζής;;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

 

Είμαι σε διαδικασία να ξεκινήσω εξωσωματική και μου έχουν συστήσει τον κ. Τζεφεράκο και τον κ. Μιναρετζή.

Αν γνωρίζει κάποια από εσάς ή έχει προσωπική εμπειρία από αυτούς θα ήθελα να μου πει τη γνώμη της.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα,

 

Είμαι σε διαδικασία να ξεκινήσω εξωσωματική και μου έχουν συστήσει τον κ. Τζεφεράκο και τον κ. Μιναρετζή.

Αν γνωρίζει κάποια από εσάς ή έχει προσωπική εμπειρία από αυτούς θα ήθελα να μου πει τη γνώμη της.

 

Ευχαριστώ

Καλησπέρα σου. Μου έχουν μιλήσει για τον Μιναρετζή αλλά προσωπική εμπειρία δεν έχω. Εγω εμεινα εγκυος στον Αρκουλή στον Πειραιά και τώρα μετά απο δυο εξωσωματικές και απίστευτες δυσκολίες έχω στην αγκαλιά μου δυο υπέροχες κορούλες! Καλή σου επιτυχία:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 4 months later...
  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα και από μένα

 

Έχω κλείσει ραντεβού με τον κ.Μιναρετζή για εξωσωματική γιατί μου τον σύστησε η γυναικολόγος μου. Έχει ακούσει κανείς τπτ ή έχει προσωπική εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, προσωπική εμπειρία έχω από τον κ. τζεφεράκο, με τον οποίο είμαι πολύ ικανοποιημένη διότι έχει ασχοληθεί με το πρόβλημα μου κάτι το οποίο ο προηγούμενος γυναικολόγος που είχα, δεν μπήκε στην διαδικασία να ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα εγώ έκανα 2 εξωσωματικές με τον Μιναρετζή. Απέτυχαν λόγω κακής ποιότητας ωαρίων όπως μου είπαν. έγινε εμβρυομεταφορά και τις 2 φορές αλλά τίποτα. Καλός γιατρός και σαν άνθρωπος. Εγώ σκέφτομαι να απευθυνθώ αλλού για δεύτερη γνώμη γιατί μου είπε να κάνω και φυσικό κύκλο. Σκεφτόμουν να δοκιμάσω Μαντούδη ή Πάντο γιατί έχω ακούσει ότι έχουν καλά εμβρυολογικά εργαστήρια. έχετε καμιά γνώμη για κάποιον από αυτούς;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας και από μενα.

Για τον Μιναρετζη που ρωτάτε από προσωπικη εμπειρια σας λεω το εξης.

Στην αρχη φαινεται διαλεκτικος προσπαθει να βοηθησει να σας κανει οικονομια στα φαρμακα εφ'οσον και μονον ακολουθείτε την δικη του αγωγη ,φυσικα η κάθε επισκεψη κοστιζει από 100 Ευρω και πανω, δειχνει ένα δηθεν ενδιαφερον να σας κερδισει ,το κτιριο δειχνει ομορφο αλλα όλα μεσα είναι συνοστισμενα σ'ενα οροφο όταν προχωρήσετε την αγωγη αρχιζει να σας τονιζει τις αδυναμίες ,ηλικια αν ειστε πανω από 35 ηηηη ότι άλλο παρατηρησει κατά την εξεταση δεν τον ενδιαφερει αν σας κανει την ψυχολογια χαλια.δεν θα σας δωσει ποτε πολλες πιθανότητες εκτος και ειστε 20 χρονων....την ωοληψια τηνκαθοριζει αναλογα με τις υποχρεώσεις που εχει οταν χρειαστεί να γινει δεν τον ενμδιαφερει το μέγεθος ωαριου εφ'οσον ακολουθουν και αλλα μικροτερα που του δινουν την ευκαιρια να τελειωσει τις δικες του υποχρεώσεις καθυστερώντας την ωοληψια με συνεπεια τα δυο πρωτα ωαρια να εχουν κανει φτερα μετα την ψοληψια γινεται αποτομος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι άθλια πράγματα ειναι αυτά που διαβάζω. Παίζουν με το μέλλον των γυναικών κ τον πόνο ; Εγώ στον παντο δεν αντιμετώπισα τέτοια θέματα ούτε κ στο άλλο κέντρο που πήγα. Αν ειναι δυνατόν

t39rp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Τι άθλια πράγματα ειναι αυτά που διαβάζω. Παίζουν με το μέλλον των γυναικών κ τον πόνο ; Εγώ στον παντο δεν αντιμετώπισα τέτοια θέματα ούτε κ στο άλλο κέντρο που πήγα. Αν ειναι δυνατόν

 

Οκ ...πηγες στον Παντο λες και δεν αντιμετωπισες πρόβλημα τοτε γιατι πηγες και στον άλλο?

Όταν τελειωσες θετικα ηη αρνητικα σου δωσανε την καρτα με το ιστορικο σου? κατά την εμβρυομεταφορα σου δωσανε φωτο με το υπερηχο που δειχνει την θεση των εμβρύων στο ενδομητριο? ηηη ο , η εμβρυολόγος σου εδωσε φωτο με τα εμβρυα με ημερομηνια του μικροσκοπιου?

Τα λεω αυτά διοτι ο δικος μου δεν μου εδωσε τιποτα από αυτά που ανεφερα δουλεψε απροσωπα και είμαι αγανακτισμενη μου συνεστησαν δυο πρεγγνυλ με μέγεθος ωαριου από 14 εως 21 για να τα παρουν μετα από 36 ωρες ....τα 19 και 21 πιστευω ότι ειχαν κανει φτερα αν όχι όλα......γνωριζει κανει καποιο κεντρο που να μην δουλεουν απροσωπα ....αν ναι παρακαλω γραψτε κατι

Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει έγκυος κ στον παντο κ πάντα είχα ενημέρωση κ φωτό για όλα. Το έχασα κ μετα για ψυχολογικούς λόγους άλλαξα. Υπήρχαν οι συντονίστριες που τις έβρισκες πάντα οι γιατροί ακόμη και ο πάντος έπαιρνε ακόμη κ αργά το βράδυ. Στα κέντρα δεν ψαχνω φίλους αλλά επαγγελματίες να κάνουν σωστά την δουλειά τους. Το άλλο κέντρο ειναι το ******** που πήγα.

t39rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω οτι ο παντός άνοιξε το κέντρο πρωτοχρονιά μονο για μένα για να μη χάσουμε το ωάριο απο τον φυσικο. Κ ο γιατρός ο κελαρης γιόρταζε κ ήρθε για μένα χωρίς χρήματα σίγουρα γίνονται κ λάθη. Μεγάλο κέντρο πολύς οκοσμος αλλά ειναι επιστήμονες εκεί. Κ στο άλλο πιο μικρό πιο ανθρώπινο δεν είχα πρόβλημα. Αλλά πρέπει να ξέρεις κ συ να διεκδικείς.

t39rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω οτι ο παντός άνοιξε το κέντρο πρωτοχρονιά μονο για μένα για να μη χάσουμε το ωάριο απο τον φυσικο. Κ ο γιατρός ο κελαρης γιόρταζε κ ήρθε για μένα χωρίς χρήματα σίγουρα γίνονται κ λάθη. Μεγάλο κέντρο πολύς οκοσμος αλλά ειναι επιστήμονες εκεί. Κ στο άλλο πιο μικρό πιο ανθρώπινο δεν είχα πρόβλημα. Αλλά πρέπει να ξέρεις κ συ να διεκδικείς.

 

Ευχαριστω που μου απαντησες τοσο γρηγορα.....

Τωρα ισως γνωριζω περισσοτερα αν και κουρασμενη για να διεκδικώ..βασικα γλυτωσες από τον Μιναρ....τζη ο οποιος είναι αγυριστο κεφ.... δεν μου απαντησες όμως στα ερωτήματα όπως σου δινουν καρτα με το ιστορικο? φωτο με την εμβωρυομεταφορα? κλπ

Ο εδώ γυναικολόγος μου μου ειπε ότι ο Παντος δεν ασχολειται προσωπικα μονον κατά την εμβρυομεταφορα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω που μου απαντησες τοσο γρηγορα.....

Τωρα ισως γνωριζω περισσοτερα αν και κουρασμενη για να διεκδικώ..βασικα γλυτωσες από τον Μιναρ....τζη ο οποιος είναι αγυριστο κεφ.... δεν μου απαντησες όμως στα ερωτήματα όπως σου δινουν καρτα με το ιστορικο? φωτο με την εμβωρυομεταφορα? κλπ

Ο εδώ γυναικολόγος μου μου ειπε ότι ο Παντος δεν ασχολειται προσωπικα μονον κατά την εμβρυομεταφορα

 

Το άλλο κεντρο πως γραφεται??? μπορει και αναποδα

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σας. Εμεις διαλεξαμε το Μιναρετζή γιατι μας τον σύστησε μια φιλη μου που πετυχε με την πρωτη κ ενας αλλος γιατρος που μας μιλησε με μεγαλη εκτιμηση για την επιστημοσύνη του κ την τιμιοτητα του. Πραγματι απο την πρωτη επισκεψη μας φανηκε συμπαθής, χωρις μεγαλα λογια βεβαια κ κυριως δεν μας εκανε να νιωςουμε κρέας προς καταναλωση οπως ενιωσα σε μια επισκεψη στον Πάντο που μου εκανε χειριστη εντυπωση.

Τελικα δυστυχώς η εξωσωματικη απετυχε, παρα τα δυο αριστης ποιοτητας εμβρυα που βαλαμε και τωρα σκεπτομαστε με τον αντρα μου τι να κανουμε. Να παμε στον ιδιο; Να παμε σε αλλον; Ειλικρινα δεν ξερω ποιο ειναι το κριτηριο να διαλεξεις σωστο γιατρο.. Καθε ιδεα ευπρόσδεκτη. Καλη επιτυχια σε ολες!!

Link to comment
Share on other sites

Ο η Η εμβρυολόγος παιζει τον σημαντικο παραγοντα στην ολη διαδικασια....και η καταλληλη ωρα ληψης των ωαριων ...τους εγκατελειψα ολους αυτους και τωρα είμαι στον εκτο μηνα ...πιστευω όλα να πανε καλα...περισσοτερα αν ενδιαφέρεσαι ευχαριστως

Link to comment
Share on other sites

Ο η Η εμβρυολόγος παιζει τον σημαντικο παραγοντα στην ολη διαδικασια....και η καταλληλη ωρα ληψης των ωαριων ...τους εγκατελειψα ολους αυτους και τωρα είμαι στον εκτο μηνα ...πιστευω όλα να πανε καλα...περισσοτερα αν ενδιαφέρεσαι ευχαριστως

Άννα καλησπέρα. Τί εννοείς τους εγκατέλειψες όλους αυτούς;;; Κατάφερες και έμεινες έγκυος μόνη σου ή απευθύνθηκες σε άλλο κέντρο;;

Link to comment
Share on other sites

Από τα 39 μου με παιδευουν ...το πρωτο που εκαναν ηταν να μου τονιζουν ότι είμαι μεγαλη αρα λιγες πιθανότητες μετα ελεγαν ότι δεν παραγω πολλα ωαρια μαξ πεντε...ενώ στην αρχη ειδικα ο τελευταίος ηταν γλυκομίλητος να συζητησει το κάθε τι η στροφη που εκανε στην συμπεριφορά όταν τα πιανε ηταν άλλο πραγμα τον συγχαθηκαμε ειδικα η μια γαμματεας φωναζε τον συζηγο μου ****** διοτι δεν καταφερα να εκσπερματωσει στο δωματιακι πισω από το γραφειο της.

Αυτό με τις ενεσεις είναι μια σπαταλη και κουραση για τον οργανισμο....υπαρχουν πιο απλες μεθοδοι....φτιαξε μονο την ψυχολογια σου...και πες μου την ηλικια σου η αν αντιμετωπίζεις άλλο πρόβλημα...δεν είμαι γιατρος και δεν κανω διαφημιση για κανα κεντρο απλα θα σου πω τι εκανα εγω...η συληψη ηταν φυσιολογικη ελπιζω να πανε όλα καλα μεχρι τελος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ενεσεις είναι μια σπαταλη και κουραση για τον οργανισμο....υπαρχουν πιο απλες μεθοδοι....φτιαξε μονο την ψυχολογια σου...και πες μου την ηλικια σου η αν αντιμετωπίζεις άλλο πρόβλημα...δεν είμαι γιατρος και δεν κανω διαφημιση για κανα κεντρο απλα θα σου πω τι εκανα εγω...η συληψη ηταν φυσιολογικη ελπιζω να πανε όλα καλα μεχρι τελος

Δυστυχώς άργησα να βρω τον άντρα της ζωής μου... κοντεύω 44 και γι' αυτό με το που αποφασίσαμε για παιδί παράλληλα με τις προσπάθειές μας, βάλαμε μπροστά και το θέμα εξωσωματική. Αύγουστο 2015 σαλπιγγογραφία καθαρή, ΑΜΗ χαμηλη 2.30 εξετάσεις για επιτροπή όλες καλές και τελικά εξωσωματική τον Απρίλιο που μας πέρασε. Την εξωσωματική την κάνω στο Αρεταίειο, οπότε δεν πληρώνω, η αγωγή μου ήταν με Γκονάλ και Μεριονάλ, στη συνέχεια και Οργκαλουτράν και έκανα 5 ωοθηλάκια που όλα έδωσαν ωάρια και από αυτά γονιμοποιήθηκαν τα 4 (1ης κατηγορίας όλα). Βάλαμε τα 2 (αν και λόγω ηλικίας ο γιατρός είπε ότι μπορούσαμε να βάλουμε και τα 4) και τα 2 τα καταψύξαμε. Αδιαθέτησα πριν τη χοριακή. Με δική μου πρωτοβουλία έκανα πριν 2 βδομάδες υστεροσκόπηση που έδειξε συμφύσεις στον τράχηλο, άρα πολύ δύσκολα θα έμενα φυσιολογικά έγκυος. Τα κατεψυγμένα μας θα τα βάλουμε από Σεπτέμβρη, αλλά δεν σου κρύβω ότι έχω μια ελπίδα μήπως τώρα το καλοκαίρι γίνει κανά θαύμα και τα καταφέρουμε μόνοι. Η ψυχολογία μου ήταν πολύ καλή, ήμουν ήρεμη, είμαι συνειδητοποιημένη για τις δυσκολίες λόγω ηλικίας και όχι τόσο καλού σπέρματος... ούτε με στενοχώρησε το αρνητικό αποτέλεσμα, αφού ήξερα από την αρχή ότι μπαίνω σε μια περιπέτεια που ίσως χρειαστεί να την επαναλάβω.

Θα ήθελα πολύ να ακούσω την εμπειρία σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ρενα......

Δωσε μου ένα ηλεκτονικο ταχυδρομειο σε παρακαλω ηηη το τηλεφωνο σου...θα επικοινωνήσουμε πρωτη ευκαιρια και επαναλαμβάνω θα σου πω τι εκανα εγω για μενα ...τα υπολοιπα είναι δικη σου επιλογή....σχεδόν ειμαστε συνομιληκες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...