Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 21-06-11, 21:10   #1
eastra

eastra ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ PREGNYL

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΜΕΑΚΑΡΠΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ CLOMIPHENE ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ CYCLACUR.ΤΗΝ 13η ΚΑΙ 14η ΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ 2 ΕΝΕΣΕΙΣ PREGNYL ΜΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 24 ΩΡΩΝ Η ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΙΧΑ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ,ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΕΠΑΦΗ.ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΜΙΚΡΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ Ή ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ.ΞΕΡΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ;ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΘΕΤΙΚΟ;(ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΙΡΝΩ UTROGESTAN KAI CYCLACUR ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΚΛΕΙΝΩ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ).
ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΒΑΣΑΝΟ.ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ.
Ο χρήστης eastra δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-11, 21:16   #2
alexandra028

Το avatar του χρήστη alexandra028

Περιοχή: larisa
alexandra028 ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην alexandra028 Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην alexandra028 Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alexandra028
Προεπιλογή

ολα αυτα κουκλα μου ειναι συμπτωματα που προκαλουνται απο την προγεστερονη (utrogestan). υπομονη και σε μια βδομαδα θα ξερεις.. απλα να προσεχεις γιατι αν τελικα υπαρξει εγκυμοσυνη θα πρεπει να εχεις το νου σου.. καλη επιτυχια και σου ευχομαι να εχεις θετικα αποτελεσματα.... καλο κουραγιο και υπομονη
Ο χρήστης alexandra028 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-06-11, 21:40   #3
palmoma

Περιοχή: Athina
palmoma ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Όντως ειναι τα συμπτώματα της προγεστερόνης...αλλά κανείς δεν ξέρει τι γίνεται εκεί μέσα...το θέμα ειναι να μην κουράζεσαι πολυ, και σε μια εβδομάδα εύχομαι να έχεις μια τέλεια τεράαααστια και θετική χοριακή!
Ο χρήστης palmoma δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-06-11, 20:04   #4
eastra

eastra ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ;ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΑΛΛΑ ΕΝΔΟΚΟΛΠΙΚΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΜΗΝΟΡΥΣΣΙΑΚΟΥ ΣΥΝΔΡΟΜΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ,ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.
Παλιά 22-06-11, 20:47   #5
palmoma

Περιοχή: Athina
palmoma ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Η προγεστερόνη μπορεί να προκαλέσει καθυστέρηση...αλλά δεν γνωρίζω αν μπορεί να προκαλέσει και την κατάργηση των συμπτωμάτων του προεμμηνορυσσιακού (σε εμένα δυο φορες που την έπαιρνα δεν συνέβη...την τρίτη που την διανύω τώρα συνέβη και η αλήθεια ειναι οτι μου δίνει ελπίδες...αλλά κρατάω και μικρό καλάθι).
Εγω είχα τις προηγούμενες φορές και πρήξιμο στο στήθος, και φούσκωμα αλλά όταν τα πονάκια ήρθαν..ήρθε και η περίοδος. Αυτά ειπαμε τις δύο προηγούμενες φορές. Αυτή την φορά ούτε πρησμένο ιδιαίτερα στήθος έχω, πονάκια είχα λίγα...και δεν ακολούθησε προς το παρόν αίμα, ούτε καφέ υγρα οπως τις άλλες φορες. Περιμένουμε και θα δούμε...σε λίγες μέρες δεν θα υπάρχει πια μυστήριο.
Ο χρήστης palmoma δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-06-11, 10:54   #6
eastra

eastra ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ !
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές