Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ!


Recommended Posts

καλημερα σας εχω ενα μωρακι 3 μηνων κ κατι ,απο την στιγμη της γεννησης μας αντιμετωπιζουμε ενα σωρο προβληματα καθε φορα κ κατι διαφορετικο μας συμβαινει

οταν γεννηθηκαμε παρουσιασαμε ταχυπνοια κ ενα φυσημα στην καρδια η γιατρος εκρινε οτι πρπει να νοσηλευτουμε για την ταχυπνοια κ να παρακολουθουμε το φυσημα.μειναμε 8 μερες στην μοναδα νεογνων κ επειτα απο πολλες εξετασεις που δεν εδιξαν κατι γυρισαμε επιτελους σπιτι μας!!

20 μερες μετα η μικρουλα μας παρουσιασε γοπ( αν κ θηλαζα το γαλα δεν ηταν αρκετο κ περναμε συμπληρωμα το οπιο ηταν περισσοτερο απο το μητρικο )η γιατρος μας συνεστησε αντιαναγωγικο, ταλαιπωρηθηκαμε με αρκετα γαλατα για να καταληξουμε παλι σε φριζολακ απλο κ να προσπαθουμε να παλεψουμε τις αναγωγες φτασαμε να περνουμε ικανοποιητικο βαρος κ ετσι ολα καλα.

στους 2,5 μηνες περιπου κολησαμε ρινιτιδα η οποια εξελιχθηκε σε βροχιολιτιδα που μας ταλαιπωρησε μια εβδομαδα. στις επισκεψεις αυτες η γιατρος παρατηρησε οτι το κεφαλακι της μπεμπας γερνει απο την δεξια πλευρα την εξετασε αλλα δεν δωθηκε περαιτερο διασταση μιας κ με το θεμα της βροχιολιτιδας η μικρη δεν ετρωγε καθολου! 20γρ ανα 4ωρο κ εστιασαμε εκει.εφτασα σε απελπιστικο σημειο να συμπληρωσω οτι η μικρη εκανε κ στοματιτιδα κ ισως αυτος να ηταν ο λογος που δεν ετρωγε.με σιροπακι λοιπον καταφεραμε να ξεπερασουμε την στοματιτιδα.

λιγες μερες τωρα παρατηρουσα οτι η μικρη παλι γερνει το κεφαλι δεξια κ οταν εγω πηγαινω απο την αριστερη πλευρα δεν μπορει να γυρισει το κεφαλι της παρα μονο τα ματια της για να με δει πλαγια.

οταν εγω της γυρναω το κεφαλακι της αριστερα γκρινιαζει σαν να ποναει.

σημερα πρωι την πηγα παλι στον παιδιατρο κ ξανακοιταξε το κεφαλακι της κ με την εξεταση δεν ειδε κατι που να δικαιολογει τον λογο που γερνει το κεφαλακι της κ με παρεπεμψε σε παιδορθοπαιδικο ο οποιος θα μας δει αυριο το πρωι.

η παιδιατρος μου ανεφερε κ το γεγονος να μην οφειλεται σε ορθοπαιδικο προβλημα αλλα σε νευρολογικοκ απο κει κ περα θα πρπει να εισαχθουμε σε νοσοκομειο για να γινουν οι απαραιτητες εξετασεις μαγνιτικη κ εκτιμιση απο παιδονευρολογο.

εχω κυριολεκτικα σαστισει πιστευα οτι αφου καταφερα κ γεννησα μετα απο τοσες αναποδιες κ ταλαιπωριες 4 χρονια τωρα θα ηταν ολα οκ

το μωρο μου εχει ταλαιπωρηθει απιστευτα κ νιωθω ενοχες γιαυτο μηπως εγω δεν εκανα κατι σωστα μηπως φταιω εγω που το παιδι μου ταλαιπωρειται τοσο μηπως με το παραμικρο φερνω την καταστροφη κ ταλαιπωρω το μωρο με γιατρος μηπω μηπως μηπως!!!!!!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 245
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσακι να ζου ζησει η μπεμπα σου,παντα γερη κ δυνατη κ ολα να ειναι περαστικα!!!δεν εχω παιδια,αλλα μπορω να σεκαταλαβω...επειδη κ εγω εχω φαει αρκετες σφαλιαρες στο θεμα ''θελω να γινω μανουλα'' σου λεω οτι ειμαι σιγουρη οτι δεν φταιες σε τιποτα..πιστεψε με οταν με το καλο γινω μανουλα τα ιδια θα κανω,θα ψαχνω το καθε τι!!!εσυ κοιτα την μικρη σου οπως κανεις κ μην φοβασαι τιποτα!!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω αννα4 με το καλο να γινεις μανουλα!

κ γω μεχρι να καταφερω να γινω μανουλα περασα πολλα τωρα ομως φανταζουν λιγα μπροστα στο γεγονος να ειναι καλα το μωρο μου!

ειναι 3,5 μηνων περιπου κ εχει παλαιπωρηθει πολυ με γιατρους εκτος απο παιδιατρους κ παιδοκαρδιολογους ευτηχως εκει τα πραγματα ολα καλα

πριν 10 μερες καναμε εμβολιο κ μου ανεβασε 39 πυρετο κ αλλη ταλαιπωρια το μωρακι γιαυτο λεω απο τοτε που γεννηθηκαμε οοοοοολο προβληματα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σου ζήσει το μπεμπάκι σου κ όλα να πάνε καλά!!!

 

Κάπως έτσι είχα φρικάρει κ γω με τη δικιά μου όταν γεννήθηκε. Δεν κατάφερα να θηλάσω, για μήνες ολόκληρους είχαμε απίστευτα προβλήματα με δυσανεξίες σε γάλατα, με τρομερούς κολικούς, ασταμάτητες διάρροιες, δεν έπαιρνε το βάρος που έπρεπε, εγώ είχα πάθει κατάθλιψη κ όλα μου φαίνονταν χάλια!

 

Μετά άρχισαν οι ασταμάτητες ουρολοιμώξεις, αντιβιώσεις, εξετάσεις ούρων κάθε τρεις κ λίγο. Μέχρι που νοσηλεύτηκε κ στο νοσοκομείο 3 μέρες γιατί ήταν πολύ μικρή κ έπρεπε η αντιβίωση να δοθεί ενδοφλεβίως.

 

Μετά βγάλαμε τον αγκώνα μας στα καλά καθούμενα κ τρέχαμε πάλι στα νοσοκομεία!!!

 

Υπήρξε περίοδος που μου έκανε κάποιες ξαφνικές κ αδικαιολόγητες εκρήξεις θυμού κ ανησυχήσαμε όλοι... Μας καθησύχαζε ο γιατρός!

 

Με όλα αυτά θέλω να πω, πως είναι στο ρόλο των γονιών να ανησυχούν , να τρελαίνονται κ να αγχώνονται. Έπειτα είναι στο ρόλο των γιατρών να ψάχνουν, να εξετάζουν κ να ενημερώνουν...

Ο ρόλος του γονιού δεν είναι εύκολος...Είναι συνεχώς μες στο άγχος κ κυρίως όταν είσαι νέος γονιός!

Εγώ ολόψυχα σου εύχομαι να είναι όλα περαστικά κ να χαίρεσαι το παιδί σου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!

μολις γυρισαμε απο τον γιατρο,τελικα η μικρουλα εχει πιαστει επειδη γυριζε μονο απο ενα μερος κ εχει ατροφισει ο μυς.μου εδιξε κατι ασκησουλες κ σε ενα μηνα θα μας ξαναδει ειμαι πολυ χαρουμενηπαω να της φιαξω γαλα γιατι δεν κρατιεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε κοπελα μου μπραβο!διαβασα το μην σου εχθες κ σας σκεφτομουν!περαστικα της να ειναι κ να ηρεμησετε με τους γιατρους!

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!

μολις γυρισαμε απο τον γιατρο,τελικα η μικρουλα εχει πιαστει επειδη γυριζε μονο απο ενα μερος κ εχει ατροφισει ο μυς.μου εδιξε κατι ασκησουλες κ σε ενα μηνα θα μας ξαναδει ειμαι πολυ χαρουμενηπαω να της φιαξω γαλα γιατι δεν κρατιεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

Βρε Ανδριανη ,

 

κατα τυχη το ειδα .

 

μια χαρα ειναι η μπουμπούκα σου !!!!!!!! και μην ξανασκεφτείς οτι φταις για κατι !!!! εσυ έκανες κ κανεις οτι καλυτερο !!!!!

2b590bac1c.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια μολις φαγαμε 170γρ κ πεσαμε ξερες

της εκανα κ την ασκησουλα γκρινιαξε αλλα ολα οκ

κιττυ μου να ξερες ωρες ωρες τι περναει απο το μυαλο μου!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Και η κόρη μου όταν ήταν σε αυτή την ηλικία και λίγο μεγαλύτερη, έγερνε το κεφαλάκι της από τη μια μεριά. Κάναμε υπέρηχο στερνοκλειστομαστοειδούς και όλα καλά. Προφανώς το πρόβλημα είχε προκληθεί επειδή την βάζαμε να κοιμάται από την ίδια μεριά συνήθως. Της βάζαμε μαξιλάρια από την πλευρά που έγερνε όταν την είχαμε στο ριλάξ και πολύ σύντομα εξαφανίστηκε το πρόβλημα. Να σου ζήσει η μικρή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ετσι ειναι...περνανε δυστηχως ολα απο το μυαλο σου.μα αυτο ειναι φυσιολογικο.ολα να ειναι καλα και περαστικα και να ειναι το τελευταιο.και μενα η μπεμπα ειναι 3 μηνων πριν απο μια εβδομαδα εκανε βρογχιολιτιδα και τη παλευαμε με μασκες και εχθες μας εκανε και ωτιτιδα και δε τη γλιτωσαμε την αντιβιωση.ειμαι να σκασω αλλα μου ειπε ο γιατρος αν και μικρη το αντιμετωπιζει τελεια και το οτι θηλαζω εχει κανει καλο στο ανοσοποιητικο της.ετσι ειναι δυστηχως τα μικρακια μας πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι θα αρρωσταινουν κιολας.απλα να ειναι ολα περαστικα.;)

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mπράβο σας! Είδες που άδικα ανυσηχούσες;

Για καλύτερα και γρηγορότερα αποτελέσματα νομιζω πως μπορείτε να δείτε και κάποιον φυσιοθεραπευτή.

αχ εδω που βρισκομαι λιγο δυσκολο να εχει αλλα θα το ψαξω σε ευχαριστω ;)

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Και η κόρη μου όταν ήταν σε αυτή την ηλικία και λίγο μεγαλύτερη, έγερνε το κεφαλάκι της από τη μια μεριά. Κάναμε υπέρηχο στερνοκλειστομαστοειδούς και όλα καλά. Προφανώς το πρόβλημα είχε προκληθεί επειδή την βάζαμε να κοιμάται από την ίδια μεριά συνήθως. Της βάζαμε μαξιλάρια από την πλευρά που έγερνε όταν την είχαμε στο ριλάξ και πολύ σύντομα εξαφανίστηκε το πρόβλημα. Να σου ζήσει η μικρή!

ευχαριστω μαρσελα

δεν μας εκανε υπερυχο ειπε δεν χρειαζεται μονο ισχυων καναμε μιας ειμασταν εκει αφου μας το ζητησε

αυτο μας ειπε κ ο γιατρος να της περιοριζουμε να γυρναει δεξια

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι...περνανε δυστηχως ολα απο το μυαλο σου.μα αυτο ειναι φυσιολογικο.ολα να ειναι καλα και περαστικα και να ειναι το τελευταιο.και μενα η μπεμπα ειναι 3 μηνων πριν απο μια εβδομαδα εκανε βρογχιολιτιδα και τη παλευαμε με μασκες και εχθες μας εκανε και ωτιτιδα και δε τη γλιτωσαμε την αντιβιωση.ειμαι να σκασω αλλα μου ειπε ο γιατρος αν και μικρη το αντιμετωπιζει τελεια και το οτι θηλαζω εχει κανει καλο στο ανοσοποιητικο της.ετσι ειναι δυστηχως τα μικρακια μας πρεπει να το παρουμε αποφαση οτι θα αρρωσταινουν κιολας.απλα να ειναι ολα περαστικα.;)

αμαν πια με αυτη την βροχιολιτιδα η γιατρος ηταν κατηγορηματικη οτι την κολησε καποιος που την φιλησε

μια απλη καταροη να εχει ο αλος μου λεει στο βρεφακι μπορει να συμαινει μεχρι κ πνευμονια αφου δεν εχει αντισωματα

εμας μας κολησαν το πασχα μιας κ στην πεθερα μου ειχαν μαζευτει καμια 40ρια ατομα κ δεν την αφηναν σε υσηχια αλλαξε ολα τα χερια στο τελος δεν ετρωγε τπτ κ εκλαιγε κ γω να θελω να πεθανω κ να μην καταλαβαινουν ρε παιδι μου με τιποτα οι αθλιοι κ με μια απορια να ρωτανε καλα τι εχει το παιδι κ κλαιει? α!!!! το χεις μαθει να θελει μονο εσενα γιαυτο γκρινιαζει στους αλλους,μην το χεις συνεχεια κολλημενο πανω σου:evil::evil::evil::evil::evil::evil:τι να πεις !!!!!!!!@

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως τη κολλησα εγω.και ειχα ενα σωρο τυψεις.ημουν αρρωστη και ουτε αγκαλια δεν την επερνα μονο να τη θηλασω.τελικα κολλησε.ημουν που ημουν χαλια και εκλαιγα μετα μου την ειπε και η πεθερα μου και πως δε την εσφαξα.αυτοι οταν ειναι συναχωμενοι πως γινεται παντα να ειναι απο αλλεργια.....?και ερχονται συνεχεια!εμενα μου εβαλε τις φωνες λες και ειναι δικο της το παιδι!:evil:

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε συ δεν παιζονται λεμε

κ μεις γιναμε μαλλια κουβαρια καποιος ειχε ερθει αρρωστος κατω αλλα δεν ξερω ποιος κ εκτος απο την μπεμπα κολλησε κ η πεθερα κ αλλες δυο θειες κ ηταν κ αυτες οπως η μπεμπα με κορτιζονη κ εισπνοες αλλα το παιδι δεν κολλησε εκει κολλησε απο την κουμπαρα μου μου ειπε αφου εκει δεν ηταν κανενας αρρωστος τηλεφωνησα στην κουμπαρα μου κ ολοι ηταν μια χαρα

αφου ειδε οτι δεν την επερνε να επιμενει ρωτησε λεει το γιατρο της κ της ειπε οτι αυτο που εχει η μπεμπα δεν λεγεται απλα ρινιτιδα αλλα αλεργικη ρινιτιδα κ κολλαει με τον αερα της λεω η παιδιατρος μου ειπε οτι το παιδι καποιος το κολλησε δεν κολησε απο τον αερα

κ μου λεει να αλλαξετε γιατρο μαλακιες σας λεει ρωτησα εγω αλεργικη ρινιτιδα λεγεται κ το τονιζε παω ξανα στον γιατρο να δει ξανα την μπεμπα κ της το λεω κ η γυναικα εφριξε ποιος γιατρος μου λεει της το ειπε αυτο?σε 2,5 μηνων βρεφος αλεργικη ρινιτιδα?κ εκανε το σταυρο της αυτου του ειδους ρινιτιδες τις παθαινουν μεγαλες ηλικιες κ οχι βρεφοι

οταν της το ειπα της πεθερας κ αφου δεν ειχε τι αλο να πει μου λεει ε τοτε κ συ να μην το πηγαινεις το παιδι οπου να ναι:shock::shock::shock:τι της λες μετα?

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

να μην θυμηθω οτι ειχε ερθει ενας συμπεθερος ο οποιος ηταν συνεχεια πανω απο το καροτσι κ φυλαγε τα χερια της μπεμπας κ ετρεχα να τα πλυνω καθε λιγο κ οταν εγω ειπα οτι μαλλον απο αυτον θα κολλησε εγινε πανικος οχι μονο απο την πεθερα αλλα κ απο τις δυο θειαδες που ηταν συγγενεις τους κ οριονταν κ κει με αυτο που με σοκαρε. τι λες παιδακι μου μου λεει η θεια με ενα υφος να μη πω! ο ταδε εχει κανει ολες τις εξετασεις του κ ειναι μια χαρα κ τα φαρμακα του περνει!τι φαρμακα περνει ρε θεια?της λεω τα φαρμακα για τα νευρα του μου λεει!!!!!!!!!!!!!!!!

εκεινη την στιγμη με χτυπησαν 10 εγκεφαλικα καλα της λεω αφησατε ανθρωπο με προβληματα τετοια να ειναι συνεχεια πανω απο το καροτσι του παιδιου?(κ κεινη την στιγμη μου ερχονταν στο μυαλο που ειχα την μικρη μεσα μονη της γιατι εμεις καθομαστν εξω κ μπαινοβγαινα να την βλεπω αφου κοιμοταν κ αυτος ηταν μονιμα πανω απο το καροτσι!)τι λες μου λεει ο ανθρωπος ειναι μια χαρα παιρνει ολα τα φαρμακα του αφου δουλευει κιολας!κ αμα δεν τα χε παρει εκεινο το πρωι εσυ το ξερεις? της λεω πεσαν πανω μου να με φανε οτι τους εθιξα τον συγγενη κ οι 3 αλλα αυτη που με πειραξε ηταν η πεθερα που ειναι εγγονι της η μικρη κ εδιξε τετοια ανευθηνοτητα κ στο τελο τσαντιστηκε κιολας για καποιον που δεν το ειχε τπτ!

γιαυτο θα την βλεπουν τωρα μια φορα το μηνα κ αυτο κατω απο την επιβλεψη μου

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

υπομονη τι να πεις?κι εγω εκλαψα νευριασε.της μιλησε και ο αντρας μου και προς το παρον αγγελουδι.ας ξανατολμησει....και θα βλεπει το παιδι απο φωτογραφια.

μη μου βαζεις ιδεες κ τις εχω βγαλει πολλες!!!!!!1:lol::lol::lol::lol:

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

μα εχουν την εντυπωση οτι ειναι περισσοτερο παιδι τους παρα δικο μου.και το παιδι λεει δε καταλαβαινει τη μαμα του οποιος το παρει αγκαλια το ιδιο ειναι.και οταν εκλαιγε σε μενα να και στη μαμα του κλαιει...και το μωρο παει στη μαμα μονο για να φαει(επειδη θηλαζω).και το παιδι οταν το εχουν αυτοι ειναι παντα ηρεμο!μα ποιοι νομιζουν οτι ειναι...πεθερος και πεθερα!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

"αμαν πια με αυτη την βροχιολιτιδα η γιατρος ηταν κατηγορηματικη οτι την κολησε καποιος που την φιλησε

μια απλη καταροη να εχει ο αλος μου λεει στο βρεφακι μπορει να συμαινει μεχρι κ πνευμονια αφου δεν εχει αντισωματα

εμας μας κολησαν το πασχα μιας κ στην πεθερα μου ειχαν μαζευτει καμια 40ρια ατομα κ δεν την αφηναν σε υσηχια αλλαξε ολα τα χερια στο τελος δεν ετρωγε τπτ κ εκλαιγε κ γω να θελω να πεθανω κ να μην καταλαβαινουν ρε παιδι μου με τιποτα οι αθλιοι κ με μια απορια να ρωτανε καλα τι εχει το παιδι κ κλαιει? α!!!! το χεις μαθει να θελει μονο εσενα γιαυτο γκρινιαζει στους αλλους,μην το χεις συνεχεια κολλημενο πανω σου:evil::evil::evil::evil::evil::evil:τι να πεις !!!!!!!!@ "

 

περαστικουλια σας και ολα πανε καλα και η μπεμπα μια χαρα εφαγε χιχιχι.

και εμας ο μικος ειχε ια ταση γυρω στους 4,5 μηνες να γερνει το κεφαλακι απρολο που τον εβαζα να κοιμαται μια ετσι και μια αλλιως και οχι στο ιδιο πλευρο. αλλα μονο του περασε και ουτε εξετασεις καναμε. Ειναι απο το ρηλαξ ή το καρεκλακι αυτοκινητου. αυτο με τα γαλατα το γλιτωσσ αγιατι πατησα ποδι στην παιδιατρο και εδωσα αλλα γαλα εκτος απο φριζολακ απλο με το οποιο βγηκαμε απο το μαιετυητριο και το επινε και του εστρωνε γιατι με τα περα δωθε και τις επισκεψεις που να θηλασεις:evil::evil::evil::evil:. πηγα να την πατησω και εγω, μου ειπε να δωσω αλλαο και μια μερα το εδωσα και το παιδι επαθε κολικο και μονη μου το εκοψα, το γυρισα παλι στο γαλα του και ησυχασαμε. Ότι τρωει και οτι του στρωνει.

αυτο με το σοι απαραδεκτο. εινια πολυ βρεφακι ακομα αλλα και μεγαλυτερο δεν κανει να ειναι με τοσα ατομα ηλικιωμενα και να το φιλανε. εγω μολις αρχισαν αυτα και να το παιρνουν αγκαλια και να το κανει γυρω γθρω η πεθερα μου λες και ειναι κουκλα (και μονο σε αυτην, στον πεθερο μου και στην κουνιαδα μου) γιατι για το σοι της το ξεκοψα απο την κλινικη, φρικαρα και μετα μαλωσα γιατι ειχε παρει πολυ ψηλα τον αμανε. αλλα δυστυχως το μαλωμα δεν το γλιτωνεις. το μωρο ακομα δεν εχει αντισωματα και εχει εσενα για προστασια. πες "τωρα το επαθα και εμαθα". ευτυχως η μπεμπα εινια τελεια και τα ξεπερναει ολα. και ολα εινια μια χαρα. να σου ζησει και να τη χαιρεσαι

Link to comment
Share on other sites

κ νομιζα οτι ημουν η μονη!!!!!!!!!!!!!

εμεις με το που γεννηθηκαμε νοσηλευτηκαμε στην μεθ για τους λογους που εχω γραψει παραπανω

εγω επειδη μενω μακρια απο την πατρα περιπου 20χλμ προτιμησα να μενω στην αδερφη μου οταν βγηκα απο την κλινικη για να μην πηγαινοερχομαι μιας κ ημουν απο καισαρικη.εχω παει τωρα με τον ανδρα μου να δουμε την μπεμπα ο γιατρος ακομα δεν ειχε ερθει κ την εχουμε αγκαλια περνει τηλ η πεθερα ντρινννννν μεσα στην μοναδα οι μαιες με μισο ματι να μας κοιταν. τι κανει το παιδι?κατσε ρε μανα της λεει ο αντρας μου τωρα ηρθαμε κλεισε θα σε παρω εγω. δεν περναν 2 λεπτα ντρινννννν το παιδι ειναι καλα?

κλεισε ρε μανα μην ξαναπαρεις λεμε θα σε παρω εγω

ερχεται ο γιατρος κ αρχιζουμε να μιλαμε ντριννννννννννννν τι εγινε τι σας ειπε ο γιατρος? της το κλεινει ευγενικα ο αντρας μου μιας κ ο γιατρος ηταν εκει να μην ακουσει μπινελικια

τελειωνει την ενημερωση ο γιατρος κ γω προσπθω να βγαλω με το θηλαστρο γαλα ντρινννννννννν ξανα εκει της τα εχωσε κ της το εκλεισε μας εκαναν κ την παρατηρηση που μιλαγε στο τηλ ο αντρας μου

βγαινοντας απο την μεθ την παιρνει τηλ της λεει δεν σου ειπα θα σε παρω εγω τι μου σκοτισες ολη την ωρα

αυτη να χει βαλει τα κλαματα κ σεις δεν το αγαπατε το παιδι οσο εγω να λεει κ γω το ποναω περισσοτερο απο ολους κ κατι τετοια κουλα κ να κλαιει με αφηνει ο αντρας μου στην αδερφη μου κ φευγει για το χωριο εγινε πανικος κατω οτι δεν την ενημερωνουμε ελεγε (τωρα μιλαμε για καθε 10 λεπτα τηλ )εμενα που ημουν απο καισαρικη δεν με πηρε ουτε ενα τηλ να δει αν ποναω κ μαλιστα μετα οταν την πηρα εγω γιατι την λυπηθηκα μου μιλαγε ψυχρα

η φαση ειναι οτι με το που γυρησαμε σπιτι η πεθερα αρρωστησε 10 μερες κ δεν μπορουσε να ερθει να την δει χαχαχαχα

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

κουρκουμπινι εκτος απο την θεση που θα την εχω μου ειπε καθε τοσο να της κραταω με το ενα χερι τον ωμο κ με το αλο να τραβαω στην αντιθετη πλευρα το κεφαλι για να ξεπιαστει ο μυς αν σε μια εβδομαδα δεν δω διαφορα θα αναγκαστω να ψαξω να βρω φυσιοθεραπευτη που εδω δεν νομιζω να εχει αλλα τι να κανουμε οπυ κ να ναι θα παμε

ευχαριστω ολες σας για τις ευχες

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

τι τραβας κι εσυ..αν επιτρεπεται απο που εισαι?στειλε πμ αν δε θες να το πεις φανερα.ειναι και η μαμα μου απο καπου εκει και ολοι οι συγγενεις μου.οσο για τα πεθερικα το εχουν.στο μαιευτηριο οταν γεννηθηκε η μπουμπου και την βγαλανε να τη δουνε χαλαρωσανε ολοι εκτος απο τους δικους μου γιατι εγω ημουν μεσα ακομα και ειπε ο πατερας μου στο πεθερο μου οτι ολα καλα ελλα εγω εχω και το παιδι μου μεσα και ανδε βγει κι αυτο καλα δε προκειτε να ησυχασω.οχι τους καναμε παιδι και μετα μας γραφουν κιολας!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

σου εστειλα πμ!

οσο για την ωρα που ημουν στο χειρουργιο (εκει ριχνω ευθηνη κ στο μαιευτηριο)

ειχε μαζευτει η πεθερα μου η μανα μου η θεια κ ο αντρας μου κ βλεπαν απο το τζαμακι κ η μια κραταγε την αλλη να μην λυποθυμησουν ο αντρας μου που επεμενε να ειναι μεσα δεν αντεξε ουτε απο το τζαμακι να βλεπει κ βγηκε εξω

οταν μου το ειπαν τους ειπα γιατι δεν φωναζατε κ αλλους να αρχισετε να μοιραζετε κ ποπ κορν?

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...