Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Δεύτερο Τρίμηνο (12η -24η εβδομαδα)

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 05-05-11, 23:19   #1
ivi77

ivi77 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή εσωτερικη αιμοραγια

καλησπερα σας! ειναι η πρωτη μου διμοσιευση κ ελπιζω να μαθω τον τροπο επικοινωνιας σας συντομα!
καταρχας θελω να αναφερω πως δημιουργησα λογαριασμο σε αυτο το φορουμ για χαρη της αδερφης μου που ειναι 23 ετων και ειναι στις αρχες του τεταρτου μηνα εγκυμοσυνης.!! δυστυχως ειμαι πολυ μακρια της και ανσυχω ιδιαιτερα μιας και εχει μοναχα εμενα κ εγω ειμαι μια τετοια στιγμη μακρια.
Ας ξεκινησω ομως τις αποριες μου!
απο τον δευτερο μηνα ο γιατρος εντοπισε καποια αποκοληση υμενα(ετσι της ειπε αν δε κανω λαθος) κ της συστησε ξεκουραση. κατα τον τριτο μηνα ειχε κ εχει συσπασεις κ της χορηγησε καποιο φαρμακο. σημερα πηγε για να δουν το φυλο του μωρου αλλα λογω στασης του δεν μπορεσαν. το κακο ηταν πως ο γιατρος εντοπισε καποια εσωτερικη αιμοραγια κ κατι φαινοταν στο στομαχι του εμβρυου. ο γιατρος ειπε πως κατα πασα πιθανοτητα το μωρο εχει πιει απο αυτο το αιμα χωρις να ειναι κατι σοβαρο. ομως εδωσε κ καποιες εξετασεις για δουμε αν οντως ειναι αιμα ή κατι πιο σοβαρο?
ξερετε κατι παρομοιο να εχει συμβει? απο τι προκλειται αυτο το αιμα κ ποσο σοβαρο ειναι? επισης τι αλλο θα μπορει να ειναι στο στομαχι τ μωρου?
σας κουρασα ομως! ελπιζω καποιος να μπορεσει να μου απαντησει..ευχαριστω εκ των υστερων!
Ο χρήστης ivi77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 06-05-11, 12:32   #2
ivi77

ivi77 ουδετερη μηδέν
Exclamation

δεν ξερει να μου πει κανεις τπτ?
Παλιά 06-05-11, 12:37   #3
taptap

Περιοχή: χαλκιδα
taptap χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Δεν γνωριζω κατι πανω σ αυτο το θεμα. Κανε λιγο υπομονη και θα σου απαντησουν ισωσ καποιεσ κοπελεσ γνωριζουν κατι ... ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην ειναι κατι σοβαρο!
Ο χρήστης taptap δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-05-11, 12:58   #4
ivi77

ivi77 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

η αληθεια ειναι ειμαι ανυπομονη! σε ευχαριστω! θα περιμενω!
Παλιά 06-05-11, 14:37   #5
Ευθαλία

Περιοχή: Σουηδία
Ευθαλία χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ούτε εγώ ξέρω και δεν το έχω ξανακούσει. Στο στομάχι του μωρού υπάρχει συνήθως αμνιακό υγρό που το καταπίνει καθημερινά. Θα πρέπει να της δώσει σαφείς οδηγίες ο γιατρός καθώς και να την ενημερώσει για το τι ακριβώς συμβαίνει. Προς το παρόν απ΄ότι κατάλαβα δεν ήταν ανήσυχος, άρα όλα καλά.
Παλιά 06-05-11, 15:02   #6
ivi77

ivi77 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

στο στομαχι τ μωρου υπαρχει φυσικα το υγρο που πρεπει να υπαρχει κ φαινετε να εχει κ κατι αλλο που υποθετει πως ειναι αιμα..υποθετει ομως..κ μεχρι να βγουν οι εξετασεις εχουμε σκασει λιγακι..
οποτε ηθελα να δω εαν καποια απο σας εχει ακουσει κατι παρομοιο να εχω εναν 'μπουσουλα' για το τι θα ακουσω.. ελπιζω και εγω να μην ειναι τιποτα.
ειμαι κ λιγο προκατελημενη με τον γιατρο της. ή πρεπει να ειναι τοσο χαλαρος γτ δεν συμβαινει κατι..η δεν τις δινει κ σωστα ερεθισματα κ συμβουλες κ φοβαμαι για χειροτερα..ευχομαι να ειναι το πρωτο!
σας ευχαριστω π απαντατε!
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές