Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικα τικ βοηθειστε με


Recommended Posts

εχω ενα παιδακι 9 ετων και εδω και ενα χρονο μου κανει διαφορα τικ τωρα βγαζει φωνουλες και ακουγετε πραγμα που τον ενοχλει στο σχολειο εχω παει σε παιδοψυχολογους αλλα τιποτα το παιδι γινετε χειροτερα σας παρακαλω βοηθειστε με αν ξερετε κατι ειμαι απελπισμενη!!!! μου ειπαν και για χαπια τα οποια ομως δεν ειναι σιγουρο αν θα εχουν αποτελεσμα δεν ξερω τη να κανω!!!! βοηθειστε με !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα τικ κατα κανονα οφειλονται στο στρες. Οσο προσπαθεις να το διορθωσεις τόσο αυξανεται το αγχος και αρα το προβλημα επιδεινωνεται...

θέλει ηρεμο περιβάλλον και να μη δινεται τοση σημασια στο προβλημα...ισως υποχωρησει

Link to comment
Share on other sites

μηπως βοηθησει αναπτυξιολογος; εχεις ρωτησει στο τμημα της κας θωμαιδου στο αγλαια κυριακου; τηλεφωνα 213 200 9198 κ 213 200 9186. Ισως να ειναι αρμοδιοι εκεινοι και οχι απλος ψυχολογος.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε και εμεις παρομοιο προβλημα ,η κορη μου 7 χρονων παρουσιαζει κατα καιρους τικ στα ματια .....το κανει για 5-6 μερες ΠΡΟΣΠΑΘΩ να μην το σχολιαζω η να δωσω σημασια σε αυτο ...και μετα απο καποιες μερες εξαφανιζεται !!ειναι δυσκολο να το αγνοω αλλα προσπαθω !!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην να μην πανικοβαλλεσαιι γιατι το περνας και στο παιδι αυτο και το αγχωνεις περισσοτερο.

κατα δευτερον θα το αγνοεις παντελως. να μην φενεται ουτε στα ματια σου ουτε σε κινησεις η μορφασμους οτι το αντεληφθεις οτι εχει το τικ.

ετσι θα χαλαρωσει.

 

εγω προσωπικα θα σου προτεινα να δεις και εναν παιδονευρολογο.

 

δεν ειμαι καθολου ειδικη αλλα νομιζω οτι μπορει να ειναι νευρολογικο.

 

μια γνωμη λεω μην σε αγχωσω.

 

καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...