Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΛΑΤΙΝ ΧΟΡΟΙ


Recommended Posts

Η κόρη μου, μου ανακοίνωσε σήμερα πηγαίνοντας σχολείο, πως θέλει να σταματήσει το μπαλέτο και να πάει λάτιν. Της είπα πως φέτος θα τελειώσουμε την χρονιά με μπαλέτο αφού το ξεκινήσαμε και του χρόνου βλέπουμε.

Γνωρίζετε για τέτοιου είδους σχολές και από πόσο χρονών ξεκινάνε τα παιδάκια. Θεωρώ πως είναι μικρή για λάτιν, αλλιώς είναι το μπαλέτο.

Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η κόρη μου, μου ανακοίνωσε σήμερα πηγαίνοντας σχολείο, πως θέλει να σταματήσει το μπαλέτο και να πάει λάτιν. Της είπα πως φέτος θα τελειώσουμε την χρονιά με μπαλέτο αφού το ξεκινήσαμε και του χρόνου βλέπουμε.

Γνωρίζετε για τέτοιου είδους σχολές και από πόσο χρονών ξεκινάνε τα παιδάκια. Θεωρώ πως είναι μικρή για λάτιν, αλλιώς είναι το μπαλέτο.

Θα δούμε...

 

Ποσο χρονων ειναι η μικρη?

 

βασικα το μπαλετο ειναι η βαση για ολους τους χορους. Δηλαδη αν θελει να ασχοληθει με τον χορο η αποψη μου ειναι οτι πρεπει να παει τουλαχιστον μεχρι τα 14 μπαλετο και μετα να διαλεξει αλλο χορο.

 

Τωρα ομως αν η μικρη παει απλα για χομπυ στο μπαλετο και οχι να ασχοληθει σοβαρα τοτε και το λατιν μια χαρα ειναι και πιο χαρουμενο απο το μπαλετο:P

Link to comment
Share on other sites

Είναι μικρούλα, θα κλείσει τα 5 σε ένα μήνα περίπου. Πάει μπαλέτο 1.5 χρόνο και της αρέσει αλλά τώρα τελευταία θέλει να χορεύει στο σπίτι LAMBADA και τα τραγούδια της PATTY. Δεν έχουμε βλέψεις να γίνει χορεύτρια κτλ. μόνο να περνάει καλά τα απογεύματα και να κάνει πράγματα που της αρέσουν. Απλά σήμερα ήταν αποφασισμένη να μάθει να χορεύει όπως στα βίντεο κλιπ που βλέπει!

Μικρούλα είναι το ξέρω. Η δασκάλα τους στο μπαλέτο τους κάνει και μία ώρα την εβδομάδα μοντέρνο χορό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δε συνιστω τετοιου ειδους χορους για μικρα παιδιά.

οι χοροι λατιν θελουν οριμοτητα και μυική και πνευματική. ειανι το ειδος του χορού τετοιο που θελει "μεγαλίστικο" ύφος.

δε το συνιστω για μικρά παιδιά.

παρ' ολ' αυτα μπορει να κανει και τα δυο... αλλα καλυτερα μοντερνο παρα λατιν.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ισμήνη μου της πέρασε μάλλον. Στην παράσταση του μπαλέτου θα κάνει την ωραία κοιμωμένη και ασχολείται πλέον μόνο με αυτό... Της αρέσει όμως να ακούει σάμπα και λάτιν τύπου lambada και γενικά βραζιλιάνικα. Ρώτησα και την δασκάλα της και μου είπε μετά τα 7-8 χρόνια, αν θέλει λάτιν ακόμη έως τότε.

Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...