Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση

Notices

Ποτέ πια μόνα - γνωμοδότηση ΣτΠ κόλαφος ! 

Γνωμοδότηση Συνήγορου του Πολίτη/Παιδιού σχετικά με απομάκρυνση γονέων από το δωμάτιο κατά την διάρκεια ιατρικών πράξεων στα παιδιών τους!   

Επιτέλους δικαίωση για τους γονείς που παλεύουν για το αυτονόητο! Ένα βήμα πιο κοντά βρίσκονται οι γονείς που υποστηρίζουν το αυτονόητο, να είναι παρόντες σε κάθε ιατρική πράξη, στην οποία το παιδί έχει τις αισθήσεις του, εφόσον δεν υπάρχει άλλος συγκεκριμένος λόγος που να δικαιολογεί την απομάκρυνσή τους.

Η εμπεριστατωμένη εισήγηση με βιβλιογραφία και όλα τα σχετικά παραρτήματα, δίνει βάση στο αίτημα όλων αυτών των γονέων, που προσπαθούν εδώ και χρόνια να πείσουν τους επαγγελματίες υγείας να δρούν υπέρ του συμφέροντος του παιδιού.

Αναδεικνύει το προφανές, ότι δηλαδή η παρουσία του γονέα θα πρέπει να επιτρέπεται και να ενθαρρύνεται! Επίσης αναφέρεται και στην περίπτωση των εφήβων των οποίων η ανάγκη για παρουσία του γονέα, επίσης θα πρέπει να γίνεται σεβαστή. Όπως αναφέρει, η απομάκρυνση εάν είναι απαραίτητη θα πρέπει να έχει ειδική κατά περίπτωση αξιολόγηση. Ελπίζουμε εδώ να υπάρξει ειδική αναφορά στις περιπτώσεις που μπορούν να δικαιολογούν μια τέτοια "κατά περίπτωση" απομάκρυνση, πχ σε περιπτώσεις ψυχικών ασθενειών του γονέα, ή υποψίας κακοποίησης (έλειπε αυτή η περίπτωση απο την ετυμηγορία) κα.

Η απόφαση, πολύ ευγενικά, αλλά ξεκάθαρα, υποδεικνύει ότι είναι απαραίτητο να θεσμοθετηθεί ειδική οδηγία, η οποία θα οδηγήσει και σε καλύτερη εκπαίδευση των ειδικών, στο να παρέχουν αυτό που οφείλουν, το οποίο όπως αναφέρει ο συνήγορος του πολίτη, δεν είναι μόνο η παροχή ιατρικής φροντίδας αλλά και η ορθή μεταχείριση του ασθενούς. Το αυτονόητο δηλαδή.  

• Διαδώστε την είδηση στα μέσα δικτύωσης έτσι ώστε να ακουστεί δυνατά!
    Link του άρθρου:http://parents.org.gr/health/a568
    .

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 23-04-11, 14:34   #81
iwannaf

Το avatar του χρήστη iwannaf

iwannaf ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πολυ ομορφα ειναι ολα . Δηλαδη αν φτιάξω ενα ομορφο εξώφυλλο και δεν γράψω τίποτα μέσα , είναι οκ ?

Ο χρήστης iwannaf δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-04-11, 15:57   #82
cristina112

Περιοχή: Θεσσαλονίκη και στα 50 μου...Κούβα!!
cristina112 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο iwannaf Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ομορφα ειναι ολα . Δηλαδη αν φτιάξω ενα ομορφο εξώφυλλο και δεν γράψω τίποτα μέσα , είναι οκ ?

Μια χαρά θα είναι.Μπορείς να κάνεις ένα εξώφυλλο σαν αυτό που σου έβαλε η Κατερίνα,με το γαμπριάτικο κοστούμι και το νυφικό και να προσθέσεις και ένα ροζ φορεματάκι,για την μπέμπα σας.Ή να έχεις 2 άσπρες καρδιές και μία ροζ.Έτσι θα τα συνδυάσεις και τα δύο.
Ο χρήστης cristina112 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-11, 18:54   #83
nemo26

Περιοχή: Στην babyland του γιου μου!!!
nemo26 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αρχιζοντας να πω κι εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στο μελος Κατερινα Κωστας γιατι με βοηθησες παρα μα παρα πολυ!!!!
Θα σας γραψω κ τις δικες μου εμπειριες απο το ψαξιμο!!!

1. Βαπτιστικα!!! ολη η Αγιου Μαρκου εχει μαγαζακια που χοντρικα το πακετο ειναι στα 250 ευρω. Εμεις τα πηραμε απο το bebe lena ειχε πολυ ποικιλια μας χρεωσε 20 ευρω τα εξτρα 50 μαρτυρικα (εμεις πηραμε αλλα 100 οποτε μας χρεωσε 40 ευρω) απο κουτι ανοιξαμε ενα καταλογο και διαλεξαμε ενα τεραστιο σεντουκι απο δερματινη κ με τρουκσ επανω, μεσα ειχε κι αλλο ενα μικρο σεντουκι για το λαδι και το σαπουνι, ο στολισμος ολων ηταν πολυ ωραιος με πειρατες καραβακια αστεριες κοχυλακια. Παπουτσια ειχε τη μαρκα giorgino μας ανοιξε το φετεινο καταλογο κ διαλεξαμε ενα σχεδιο που δεν το ειχε στο μαγαζι!!!μας εκανε δωρο κι ενα παλτο για το χειμωνα!!!!

2.Για σταυρο πηγαμε και στου Μακρη αλλα ειχε πολυ λιγα σχεδια κι ετσι καταληξαμε στο Βιτοπουλο στο Ελληνικο που μας ανοιξε γυρω στις 15 κασετινες με σταυρους κ πηραμε ενα διχρωμο στα 5,6 γρ 200 ευρω και την αλυσιδα παλι διχρωμη στα 6,3 γρ στα 210 ευρω

3.Φωτογραφο εκλεισα εναν στον αλιμο στα 800 ευρω το πακετο περιλαμβανει 1 μεγαλο ψηφιακο για τους γονεις και αλλα 3 για παππουδες και νονα 4 dvd επεξεργασμενα, index, k σε cd υψυλης αναλυσης κ χωρις λογοτυπο ολες οι φωτογραφιες για να τις εκτυπωσουμε οπου κ οταν θελουμε κ το κυριωτερο φθηνα (στην Καλλιθεα που τις παω εγω θα μου βγουν γυρω στα 9-10 λεπτα!! το μεγεθος 10χ15 ματ)

4.μπομπονιερες πηγα στην Τσαλδαρη αλλα αυτα που τους ζηταγα ειτε δεν τα ειχαν ειτε δεν τα βρησκαμε στην τιμη οποτε πηρα κουπες αριθμητηρι απο το elxis με 1,04 τουλια και διχτια απο το jumbo (σε γαλαζιο χρωμα) smarties απο το elxis 7 eυρω το κιλο εβαλα 15 σε καθε μπομπο και μια κορδελα οργατζα γαλαζια τα 100 μετρα 4,5 ευρω

5. προσκλητηρια μου πηγαν λιγο ακριβα αλλα τα γουσταρα τοσο πολυ κ πηραμε τοσα μπραβο που χαλαλι τους , πηραμε απο το elxis σημειωματαριο-μπλοκακι οχι μαγνητακι με πειρατες 1,25 και χαρτια γαλαζια περλε (1 ευρω τα 10 α4) απο το πλαισιο τα οποια τα εκτυπωσα και τα εκοψα με κοφτη φωτογραφιων (12 ευρω απο το πλαισιο) εφτιαξα και χαρτακια μικρα με το ονομα των καλεσμενων κ τα κρεμασα με κορδελα απο το σπιραλ του σημειωματαριου κ ηταν τελειο

6.παγωτατζη τον Κωσταντινο ο οποιος για 100-120 ατομα πηρε 200 ευρω κι ας ειχαμε τελικα περισσοτερο κοσμο, γυρω στους 150!!!α!!αν καποια τον προτιμησει αντι για βανιλια να βαλει στρατσιατελα ειναι πολυ πιο ωραια

7. τουρτα πηραμε απο τον κωσταντινιδη στον Αγιο Δημητριο με 13.8 το κιλο σε γευση biscotino, την κεντρικη την ειχαμε κανει με nemo για να σβησει ο μικρος το 1ο του κερακι!!!η τουρτα ισως να σας φανει ακριβη αλλα ηταν φανταστικη δεν εμεινε κομματι ολοι ζηταγαν και δευτερο!!!!

8. τραπεζι καναμε σε ενα κουτουκακι στον Αλιμο πισω απο τη Θεομητωρος γι αυτο ομως επειδη ειναι των γονιων του αντρα μου ουτε τιμη εχω να σας γραψω καθως μας το εκαναν δωρο αλλα ουτε κ διευθυνση μη φαω καμμια καρτα για διαφημιση!!!!

9.μπαλονια κλεισαμε σε ενα μπαλοναδικο στην ομηριδου σκυλιτση στον Πειραια αλλα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη καθως τα μισα μπαλονια δεν τα φουσκωσαν ποτε (για καποιο λογο που δεν καταλαβα) και καποια απο τις στηλες που ειχα κανει μετα το μυστηριο ειχαν ξεφουσκωσει, πληρωθηκαν μονο την προκαταβολη κι αν τους εβλεπα κ μετα θα τους ζηταγα και τα υπολοιπα πισω, οι απαραδεκτοι, να βασιζεσαι πανω τους μια τετοια μερα κ να σε κρεμανε!!!!

10. κομμωτρια-μακιγιεζ ηρθε μια κοπελα στο σπιτι που ολοι μου ειπαν οτι μου εκανε πολυ καλη δουλεια!!πηρε 60 ευρω (Βικυ 6974793769)

11.νυχια ειχα αγορασει ενα κουπονι απο τα site με τις προσφορες κ πηγα την προηγουμενη μερα κ με 9 ευρω εκανα spa μανικιουρ-πεντικιουρ γαλλικο σε πολυθρονα μασαζ!!!

12. στολισμο στο μαγαζι τον ανελαβαν αλλοι εγω το μονο που εκανα πηρα απο το JUMBO κατι κασπω με ενα αγορακι που κραταει ενα μπαλονι (2 ευρω) κ μεσα πηρα λουλουδια απο φυτωριο γυρω στο 1 ευρω, ανεμομυλους απο το jumbo γαλαζιους 50 λεπτα και κατι sticks με πειρατες απο το elxis με 1 ευρω

φιλια πολλα!!!!κ καλα κ οικονομικα βαφτισια!!!!
Ο χρήστης nemo26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-11, 19:20   #84
kornilia

Το avatar του χρήστη kornilia

Περιοχή: Κερατσίνι
kornilia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

να σου ζησει καταρχην και να τον δεις οπως επιθυμεις. ακουγονται ολα παρα πολυ ωραια και μπραβο σου που το εψαξες και δεν χρυσοπληρωσες τιποτα. βαλε μας καλε και καμμια φωτο να τα δουμε!
Παλιά 11-05-11, 10:17   #85
κατερινα κωστας

Το avatar του χρήστη κατερινα κωστας

Περιοχή: περιστερι
κατερινα κωστας χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

να σου ζησει κοριτσαρα μου... κ οντως βαλε καμια φωτο να δουμε
Ο χρήστης κατερινα κωστας δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-05-11, 21:59   #86
koritsaki9200

Το avatar του χρήστη koritsaki9200

Περιοχή: Athens
koritsaki9200 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο nemo26 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρχιζοντας να πω κι εγω ενα μεγαλο ευχαριστω στο μελος Κατερινα Κωστας γιατι με βοηθησες παρα μα παρα πολυ!!!!
Θα σας γραψω κ τις δικες μου εμπειριες απο το ψαξιμο!!!

1. Βαπτιστικα!!! ολη η Αγιου Μαρκου εχει μαγαζακια που χοντρικα το πακετο ειναι στα 250 ευρω. Εμεις τα πηραμε απο το bebe lena ειχε πολυ ποικιλια μας χρεωσε 20 ευρω τα εξτρα 50 μαρτυρικα (εμεις πηραμε αλλα 100 οποτε μας χρεωσε 40 ευρω) απο κουτι ανοιξαμε ενα καταλογο και διαλεξαμε ενα τεραστιο σεντουκι απο δερματινη κ με τρουκσ επανω, μεσα ειχε κι αλλο ενα μικρο σεντουκι για το λαδι και το σαπουνι, ο στολισμος ολων ηταν πολυ ωραιος με πειρατες καραβακια αστεριες κοχυλακια. Παπουτσια ειχε τη μαρκα giorgino μας ανοιξε το φετεινο καταλογο κ διαλεξαμε ενα σχεδιο που δεν το ειχε στο μαγαζι!!!μας εκανε δωρο κι ενα παλτο για το χειμωνα!!!!
Μάλλον το ίδιο πακέτο πήραμε ακριβώς!!! και από το ίδιο μαγαζί και με το ίδιο δώρο!!! κι εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από κει!!!!!!!
Παλιά 13-05-11, 22:24   #87
μαμαλευτερακι

Περιοχή: ΛΕΥΤΕΡΟΧΩΡΑ
μαμαλευτερακι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ουαουυυυυυυ πολυ καλη δουλειαααααααα
Παλιά 13-05-11, 22:27   #88
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

τι ρουχακι πηρε σγια βαφτιστικο απο ποιοτητεσ ? καλο ?
Παλιά 13-05-11, 22:38   #89
μαμαλευτερακι

Προεπιλογή

http://www.ekklisiastika-eidi.gr/ind...category_id=10 εγω πηρα εικονεσ απο εδω και θα τισ κανω μπομπονιερεσ πολυ εξυπηρετικοσ ο κυριοσ και μου εστηλε κ δειγματα δωρεαν να διαλεξω
Παλιά 14-05-11, 06:57   #90
στελλαμ

στελλαμ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια που ψωνίσατε από την Αγία Μάρκου, να σας ρωτήσω κάτι που ίσως να σας φανεί χαζό αλλά με προβληματίζει?Τα βαφτιστικά που αγοράσατε από εκεί, πχ λαμπάδες, βαπτιστικά κουτιά, κτλ, σας τα στέλνουν σπίτι όταν έρθει η ώρα? Ή πρέπει να κατεβείτε με αυτοκίνητο στο κέντρο?

Ο χρήστης στελλαμ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-11, 10:47   #91
κατερινα κωστας

Προεπιλογή

στελα οι νονοι τα πηραν μονοι τους τα δικα μας μετα απο 3 μερες γιατι δνε ειχε ετοιμοπαραδωτα τα παπουτσακια που ηθελα... δεν ξερω ομως..νομιζω πως εχω βαλει το τηλ του μαγαζιου μπορεις να παρεις κ να ρωτησεις...
Παλιά 19-05-11, 12:27   #92
μαφι

μαφι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παιδιά οι δικές μου νονές ξεπαραδιάστηκαν (με δική τους πρωτοβουλία) και μέχρι τώρα έχουν δώσει 1080 ευρώ και ακόμα μας λείπει το μπουφανάκι και το καπελάκι του μικρού! Νοιώθω εγώ άσχημα για αυτές αλλά εκείνες δεν τις πειράζει. Μόνο ο σταυρός έκανε 500 ευρώ (φιλική τιμή) και δε ξέρω αν ο μικρός μεγαλώνοντας θα τον βάλει.
Ο χρήστης μαφι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-05-11, 12:34   #93
cristina112

Περιοχή: Θεσσαλονίκη και στα 50 μου...Κούβα!!
cristina112 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο μαφι Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά οι δικές μου νονές ξεπαραδιάστηκαν (με δική τους πρωτοβουλία) και μέχρι τώρα έχουν δώσει 1080 ευρώ και ακόμα μας λείπει το μπουφανάκι και το καπελάκι του μικρού! Νοιώθω εγώ άσχημα για αυτές αλλά εκείνες δεν τις πειράζει. Μόνο ο σταυρός έκανε 500 ευρώ (φιλική τιμή) και δε ξέρω αν ο μικρός μεγαλώνοντας θα τον βάλει.

Δεν πειράζει,αφού εκείνες μπορούν και το χαίρονται.Εύχομαι να είναι έτσι όχι μόνο στα δώρα,αλλά και στα αισθήματά τους για το παιδάκι σου!
Ο χρήστης cristina112 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-11, 09:51   #94
κατερινα κωστας

Προεπιλογή

νομιζω πως οτι κ να κανεις σε μια βαπτιση ποτε δεν ειναι αρκετο οταν προκειτε για το παιδι σου... αλλα αναγκαστηκα παμε μεχρι εκει που φτανει η τσεπη μας...
Παλιά 27-05-11, 22:34   #95
μαφι

μαφι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εμένα δυστυχώς η δική μου τσέπη δεν είναι και στα καλύτερα της αλλά και να ήταν κάποια έξοδα μου φαίνονται υπερβολικά. Για παράδειγμα το παντελονάκι του μικρού έκανε 100 ευρώ και το πουκάμισο του 76 ευρώ. Ούτε εγώ δεν έχω πάρει για τον εαυτό μου τόσο ακριβό παντελόνι.
Συμφωνώ Χριστίνα μου μαζί σου για άλλη μια φορά ότι η αγάπη τους μετράει απέναντι στο παιδί.
Ο χρήστης μαφι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-05-11, 04:15   #96
κατερινα κωστας

Προεπιλογή

δεν εχεις κ αδικο...
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 09-06-11, 18:32   #97
SEAGULL11
Μή ενεργός λογαριασμός

Περιοχή: Στον παράδεισο με την Χαρά και τον Άγγελο.
SEAGULL11 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα.

Βρήκα ένα μαγαζί που έχει υλικά, αλλά φτιάχνουν κιόλας.
Τα βαφτιστικά ρούχα από 300 ευρώ, μπομπονιέρες, προσκλητήρια, κλπ. Το σύνολο από ότι μου είπαν πάει από 500,00 ευρώ.
λέγεται xray και είναι στο Καματερό. Έχουν και site: xraympomponieres.gr
Ο χρήστης SEAGULL11 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-07-11, 16:56   #98
velissa

Το avatar του χρήστη velissa

velissa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο κατερινα κωστας Εμφάνιση μηνυμάτων
ενα πακετο βαπτισης 18 τεμ δηλαδη τα βαπτιστικα ρουχα -παπουτσια-κουτι-λαδοπανα-λαμπαδες-μαρτυρικα (50 τεμ)- καραμελα για μαρτυρικα-σετ λαδιου-πετσετες ολα μαζι 250 ευρω απο ενα μαγαζι στην αγιου μαρκου η επιλογη ειναι δικη σας σε οτι επιλεξετε με οτι θεμα κ αν εχετε...εμεις εχουμε πειρατες ετσι θα μας τα κανει ολα πειρατικα.. αν ομως επιλεξετε καποιο αλλο κουτι η τιμη ανεβαινει συν 80 ευρω.. αν παλι δεν σας αρεσουν τα ρουχα-παπουτσια κ θελετε να παρετε απο αλλου η τιμη για ολα τα υπολοιπα ειναι 150 ευρω...
το σαιτ ειναι www.vaptisi.gr αγιου μαρκου 29 τηλ 2103216365 μαριλεν λεγεται το καταστημα ζητηστε τον κυριο βασιλη
Σήμερα πήραμε τα βαπτιστικά του μικρού μας από αυτό το μαγαζί. Είχε όντως πολύ μεγάλη ποικιλία και πολύ ωραία πράγματα. Ευχαριστούμε Κατερίνα
Απλά να πω ότι στο πακέτο των 250 ευρώ συμπεριλαμβάνεται οποιοδήποτε κουτί (εμείς πηραμε μπαουλάκι λευκό κροκό με καραβάκια) και δεν ισχύει η επιβάρυνση των 80ευρώ.

Ο χρήστης velissa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-07-11, 10:48   #99
κατερινα κωστας

Προεπιλογή

με το καλο λοιπον...χαιρομαι που βοηθησα...
οσο για την επιβαρυνση ελεγα για τα κουνηστα αλογακια κ αυτα... τα απλα κουτια κ οι βαλιτσουλες συμπεριλαμβανονται στα 250
Παλιά 05-08-11, 13:23   #100
elenik

Το avatar του χρήστη elenik

elenik ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
νομιζω πως οτι κ να κανεις σε μια βαπτιση ποτε δεν ειναι αρκετο οταν προκειτε για το παιδι σου... αλλα αναγκαστηκα παμε μεχρι εκει που φτανει η τσεπη μας...
Μην μπαινετε σε τρυπακια παιδια και μην φτανετε την τσεπη σας στα ορια της . Ειναι δυσκολοι καιροι και πρεπει να ειμαστε λιγο μαζεμενοι.
Ειναι ενα μυστηριο. Ενα ιερο μυστηριο που οι τυμπανοκρουσιες δεν του δινουν τιποτα παραπανω.
Ας τα κανει ο διπλα και ο παραδιπλα . Εμεις μαζεμενα εχοντας το γνωθις εαυτον (αν δεν γραφετε ετσι προσπεραστε το ).

Εδω εχει προσφορές για την βαπτιση συγκεντρωμένες http://www.vaptizo.gr/index.php?p=1_30_ και γενικα ειναι μια περιοδο προσφορων και κυκλοφορουν παμπολες. Μερικοι βεβαια λενε εκπτωση αλλα παλι μου φευγει το μαλλι οταν βλεπω την τιμη . Τι να πω.

Φωτογραφο οποια θελει παντως αυτος που εβαλα στην βαπτιση του Γιαννη ηταν πολυ καλος (και καθυστερησα να τον ξοφλησω τον Χριστιανο και κουβεντα δεν ειπε) . Κοριαλας λεγεται και ειναι στο Ιλιον.
Το τονιζω γιατι τις φωτογραφιες και το video του γαμου ακομα τα βλεπω και σκαω (μα μια θεα να με δειχνει.... ).

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!
Ο χρήστης elenik δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-08-11, 11:22   #101
galios56

galios56 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elenik Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην μπαινετε σε τρυπακια παιδια και μην φτανετε την τσεπη σας στα ορια της . Ειναι δυσκολοι καιροι και πρεπει να ειμαστε λιγο μαζεμενοι.
Ειναι ενα μυστηριο. Ενα ιερο μυστηριο που οι τυμπανοκρουσιες δεν του δινουν τιποτα παραπανω.
Συμφωνώ αλλά κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα αποφύγεις.Δεν θα πάρεις μπομπονιέρες; Δεν θα μοιράσεις προσκλητήρια;Δεν θα στολίσεις την εκκλησία;Δεν θα κλείσεις φωτογράφο; Άμα έχεις γεννήσει πρόσφατα και δεν σου μπαίνει τίποτα δεν θα πάρεις ένα φόρεμα; Και τα πιο φτηνά πράγματα να αγοράσεις, πάλι κοστίζουν
Ο χρήστης galios56 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-09-11, 22:13   #102
ngeo23

ngeo23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

εμεις πηραμε βαφτιστικα alviero martini 165 ευρω απο την ρογκοτη στη θεσσαλονικη απο το on line καταστημα καθως και λαδοπανα 60€ και λαμπαδα 60€ συνολο 285 κουτι παραγγειλαμε απο drimon (ηλεκτρονικο καταστημα) 50€ μεγαλο γαλαζιο μαρτυρικα 15€ τα 50 απο
http://www.vaptisishop.gr/index.php?...mart&Itemid=56
βεβαια πηραμε πολλα
κερακια εκανα μονη μου 0,6€ τα 4 (να εχω ενα εφεδρικο) και αντε κανενα 5ευρω τα υλικα που θα τα βαλω και στο μπουκαλακι του λαδιου καρω ασπρο-γαλαζιο με κορδελα γαλαζια τυλιχτη, τι αλλο;;;
350€ αλλα δεν ξερω τι σταυρο επελεξε να παρει, τον ειδα ειναι πολυ βαρυς αλλα δεν ξερω τιμη φανταζομαι πανω απο 400€ αλλα αυτο ηταν που λεγαμε οτι αξιζει.
παντως οσον αφορα την εξυπηρετηση απο τα παραπανω καταστηματα ειμαστε παραπανω απο ευχαριστημενοι, απο τα βαφτιστικα προσφερθηκε να μου στειλει καλαθια για τις μπομπο δωρεαν γιατι τις κανω μονη μου καδρακια ζωγραφισμενα με τρενακι ή αυτοκινητακι ή αεροπλανακι με το ονομα του παιδιου και μου βγηκαν περιπου 1,70 μαζι με τα υλικα και το τελαρο που ηταν ακριβο στο 1€ και οι προσκλησεις απο το myikona με χρηση κουπονιου groupon μου βγηκαν κατι λιγοτερο απο 18 λεπτα το ενα και ειναι αυτο
http://www.myikona.gr/default.aspx?catid=214&id=293

τα παπουτσια ξεχασα λεμε να παρουμε ενα κανονικο παπουτσι να το βαλει και μετα

με το καλο ολες οι βαφτισεις
Ο χρήστης ngeo23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 02-11-11, 15:16   #103
marroz90

Το avatar του χρήστη marroz90

Περιοχή: αθηνα
marroz90 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

250 ευρώ όλο το πακέτο(ρούχα, παπούτσια, λαδόπανα, λαμπάδα, κεράκια, τσάντα ή κουτί, πετσέτες,μαρτυρικά) από Χαλάνδρι..Ο σταυρός που μας πήρε ο νονός έκανε 300 ευρώ.
Παλιά 08-03-12, 11:53   #104
md7976

md7976 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο koritsaki9200 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον το ίδιο πακέτο πήραμε ακριβώς!!! και από το ίδιο μαγαζί και με το ίδιο δώρο!!! κι εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από κει!!!!!!!
kalimera sas.eimai kainourgio melos kai tha ithela na po kai ego tin apopsi mou.vaptizoume tin mikri mas 13 mai kai molis proxthes kleisame ta vaptistika apo to bebe lena.koitaxame me tin nona sta magazia toy kentrou alla telika katalixame ekei giati itan to mono me toso omorfa pragmata kai megali poikilia.episis itan to mono magazi pou zitisame i lampada kai to kouti na exei thema to aerostato kai dextikan na mas to ftiaxoun xoris alli xreosi eno ola ta proigoumena magazia mas elegan oti den kanoun kati tetoio kai oti den exei sxesi to thema tis vaptisis me ta vaptistika kai tin lampada.evgenestato prosopiko,poloi exipiretikoi kai vevea mas proteinan kai gia stavro pou na vroume.ase pou sou kanoun kai doro paltoudaki gia to mpempeki sou....teleia!
Ο χρήστης md7976 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-03-12, 13:31   #105
vaselengeo

vaselengeo ουδετερη μηδέν
Smile

κοριτσια καλησπερα...ειμαι καινουργια στο forum και προκειτε να γινω νονα σε λιγους μηνες...οποτε διαβασα το αρθο με μεγαλη προσοχη και οφειλω να ομολογησω οτι χαρηκα παρα πολυ με το πακετο των 250 ευρω...το μονο προβλημα ειναι οτι εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και μου ειναι σχεδον αδυνατο να κατεβω Αθηνα για τα βαπτιστικα...ειδα το site vaptisi.gr και μου αρεσαν παρα πολλα πραγματα οποτε ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα τα παρω ολα απο εκει....μπορει να μου πει καποια απο σας η οποια εχει παρει ρουχαλακια απο εκει..τι μαρκα ειναι??για να βρω τον καταλογο και να διαλεξω απο εκει'αφου η παραγγελια μου θα γινει τηλεφωνικα...γιατι ειπαμε εχει πολυ ωραια πραγματα και λιγες φωτογραφιες σε σχεση με την πικοιλια που ειναι τεραστια και δυστυχως για αγοριστικα εχει ακομα λιγοτερες φωτογραφιες...ευχαριστω πολυ
Ο χρήστης vaselengeo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-03-12, 16:33   #106
mairy23

Περιοχή: θεσσαλονικη
mairy23 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vaselengeo Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια καλησπερα...ειμαι καινουργια στο forum και προκειτε να γινω νονα σε λιγους μηνες...οποτε διαβασα το αρθο με μεγαλη προσοχη και οφειλω να ομολογησω οτι χαρηκα παρα πολυ με το πακετο των 250 ευρω...το μονο προβλημα ειναι οτι εγω ειμαι απο Θεσσαλονικη και μου ειναι σχεδον αδυνατο να κατεβω Αθηνα για τα βαπτιστικα...ειδα το site vaptisi.gr και μου αρεσαν παρα πολλα πραγματα οποτε ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα τα παρω ολα απο εκει....μπορει να μου πει καποια απο σας η οποια εχει παρει ρουχαλακια απο εκει..τι μαρκα ειναι??για να βρω τον καταλογο και να διαλεξω απο εκει'αφου η παραγγελια μου θα γινει τηλεφωνικα...γιατι ειπαμε εχει πολυ ωραια πραγματα και λιγες φωτογραφιες σε σχεση με την πικοιλια που ειναι τεραστια και δυστυχως για αγοριστικα εχει ακομα λιγοτερες φωτογραφιες...ευχαριστω πολυ
καλησπεραααα κοιτα επειδη κ εμεις σε αυτη τη φαση ειμαστε θα βαπτισουμε το μωρο και η κουμπαρα που εχει ψαξει μου ειπε πως εχει με 250 πακετο βαπτισης καλαμαρια πεζοδρομο και κεντρο απο τα λιγα που ειδε....
Ο χρήστης mairy23 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-03-12, 17:40   #107
Nikkki

Περιοχή: Κρήτη!!!
Nikkki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν ξέρω αν σας αρέσει η ιδέα ή αν το έχετε σκεφτεί καν, αλλά μπορείτε για χρυσαφικά να ψάξετε να βρείτε κάποιο φθηνό ενεχυροδανειστήριο κ να ζητήσετε ν'αγοράσετε. Εγω έχω επισκευθεί μερικά, δεν έχουν όλοι τις ίδιες τιμές αλλά αν καταφέρετε να βρείτε κάποιον οικονομικό, μπορείτε να πάρετε σε πολύ καλές τιμές κ να γλιτώσετε πολλά χρήματα. Κι αν νομίζετε οτι θα φαίνεται μεταχειρισμένο το χρυσαφικό, μπορείτε να το πάτε μετά σε κάποιον επιδιορθωτή, σας κάνει ένα γυάλισμα κ γίνεται καινούριο!!!
Ο χρήστης Nikkki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-04-12, 23:24   #108
tina28

tina28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Φτηνά λαδόπανα

Κορίτσια ξέρετε από πού μπορώ να προμηθευτώ φτηνά λαδόπανα?Πόσο είναι τα πιο φτηνά 30?Και να μου τα στείλουν και με μηδέν ή λίγα έξοδα επαρχία???
Ο χρήστης tina28 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 03-04-12, 23:39   #109
kornilia

Το avatar του χρήστη kornilia

Περιοχή: Κερατσίνι
kornilia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tina28 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια ξέρετε από πού μπορώ να προμηθευτώ φτηνά λαδόπανα?Πόσο είναι τα πιο φτηνά 30?Και να μου τα στείλουν και με μηδέν ή λίγα έξοδα επαρχία???
γιατι δεν ρωτας και μια μοδιστρα ποσο θα σου παρει να σου τα ραψει; μπορει να σου βγει πολυ οικονομικα.
Παλιά 06-04-12, 20:03   #110
vaselengeo

vaselengeo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mairy23 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπεραααα κοιτα επειδη κ εμεις σε αυτη τη φαση ειμαστε θα βαπτισουμε το μωρο και η κουμπαρα που εχει ψαξει μου ειπε πως εχει με 250 πακετο βαπτισης καλαμαρια πεζοδρομο και κεντρο απο τα λιγα που ειδε....
εχει εχω δει και εγω αλλα οχι οοολο το πακετο...δεν περιλαμβανει κουτι μαρτυρικα και ορισμενα αλλα πραγματα.....γιαυτο ενδιαφερομαι για το vaptisi.gr
Ο χρήστης vaselengeo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-04-12, 21:34   #111
vivista20

vivista20 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

νομίζω ότι τα πιο φτηνά λαδόπανα τα έχει το pink-blue.gr
ρίξε μια ματιά!
Με το καλό!!!
Ο χρήστης vivista20 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-08-12, 14:26   #112
NASIA

NASIA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια,εσείς που έχετε προμηθευτεί σταυρούς από την Χρυσεμπορική ξέρετε αν δέχονται κάρτες ή αν κάνουν δόσεις με κάρτες;
Ο χρήστης NASIA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές