Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΑΕΔ Δωρο Πασχα 2011


Recommended Posts

Καλησπερα σας και συγχαρητηρια για το site.

 

Ειμαι στο ταμειο ανεργιας του ΟΑΕΔ απο 20/6/2010 και επαιρνα επιδομα μεχρι και τον Νοεμβριο του 2010 (συνολικα 5 επιδοματα). Πηρα και το δωρο Χριστουγεννων κανονικα. Εξακολουθω να ειμαι ακομα ανεργος και θα ηθελα να ρωτησω αν δικαιουμαι δωρο Πασχα εστω και καποιο μικρο ποσο.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σας και συγχαρητηρια για το site.

 

Ειμαι στο ταμειο ανεργιας του ΟΑΕΔ απο 20/6/2010 και επαιρνα επιδομα μεχρι και τον Νοεμβριο του 2010 (συνολικα 5 επιδοματα). Πηρα και το δωρο Χριστουγεννων κανονικα. Εξακολουθω να ειμαι ακομα ανεργος και θα ηθελα να ρωτησω αν δικαιουμαι δωρο Πασχα εστω και καποιο μικρο ποσο.

Ευχαριστω πολυ.

 

εγω που ημουν μεχρι το 2\2011 δεν πηρα..δωρο Χριστουγεννων μου βαλανε κανονικα.Εκτος απο την τελευταια αυτη φορα ολες τις προηγουμενες χρονιες εμπαινα ταμειο σαν εποχιακη και παντα επερνα και δωρο Πασχα.

Δες κι εδω http://www.oaed.gr

IZvWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ηθελα να μου λυσετε μια απορρια σχετικα με το δωρο του Πασχα απο τον ΟΑΕΔ..Περνω το επιδομα απο τον Μαιο,το διεκοψα λογω στρατου τον Νοεμβριο..Πηρα κανονικα ολο το δωρο των Χρισ/νων για το 2010..Το επιδομα θα το συνεχισω για τουσ υπολοιπους 6 μηνες οταν απολυθω τον Αυγουστο του 2011..Υπαρχει περιπτωση να παρω τωρα δωρο του πασχα ??

 

Ευτχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας και συγχαρητηρια για το site.

 

Ειμαι στο ταμειο ανεργιας του ΟΑΕΔ απο 20/6/2010 και επαιρνα επιδομα μεχρι και τον Νοεμβριο του 2010 (συνολικα 5 επιδοματα). Πηρα και το δωρο Χριστουγεννων κανονικα. Εξακολουθω να ειμαι ακομα ανεργος και θα ηθελα να ρωτησω αν δικαιουμαι δωρο Πασχα εστω και καποιο μικρο ποσο.

Ευχαριστω πολυ.

 

Λυπάμαι αλλά δεν δικαιούσαι δώρο Πάσχα, θα το έπαιρνες μόνο εάν ήσουν στο ταμείο ανεργείας από 1/1 εώς 30/4.

 

Καλησπερα,ηθελα να μου λυσετε μια απορρια σχετικα με το δωρο του Πασχα απο τον ΟΑΕΔ..Περνω το επιδομα απο τον Μαιο,το διεκοψα λογω στρατου τον Νοεμβριο..Πηρα κανονικα ολο το δωρο των Χρισ/νων για το 2010..Το επιδομα θα το συνεχισω για τουσ υπολοιπους 6 μηνες οταν απολυθω τον Αυγουστο του 2011..Υπαρχει περιπτωση να παρω τωρα δωρο του πασχα ??

 

Ευτχαριστω πολυ!

 

Ούτε κι εσύ δικαιούσαι για τον ίδιο ακριβώς λόγο που έχω γράψει παραπάνω.

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

θα ηθελα να ρωτησω αν δικαιουμαι δωρο πασχα,εχω γραφτει στον οαεδ τον ιουνιο του 2010 και θα ειμαι ακομα στο ταμειο ανεργειας μεχρι κ τον ιουνιο του 2011 λαμβανοντας επιδομα.Το δωρο χριστουγεννων το πηρα κανονικα.

ποτε θα δωθει το δωρο μηπως ξερετε?ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Παλια δινανε μπλοκ επιταγων με την εγγραφη στο ταμειο,με τις οποιες επιταγες πληρωνοσουν καθε μηνα κ μεσα ειχε κ οτι αλλο δικαιουσε (δωρο πασχα,χριστουγ) εχει καταργηθει αυτο?αν οχι τσεκαρε το στο μπλοκ

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ δωρο Πασχα το διακουνται ολοι οσι ειναι στο ταμειο ανεργιας απο 1/1/2011 εως και 30/4/2011

ειναι ακριβως με τον ιδιο τροπο οπως το παιρνει κ αι ο εργαζομενος ετσι υπολογιζεται και το Δωρο Χριστουγεννων που το παιρνουν οσοι ειναι στο ταμειο απο 1/5/2011 εως και 31/12/2011 ανεξαρτητου ποτε τελειωνει το ταμειο του παει αναλογικα

το δωρο πασχα ξεκιναει απο 3 μερες και φτανει 12 μερες ολοκληρο το δωρο.

κατερινα το δικαουσαι κανονικα και ολοκληρο

 

athinafnd το μπλοκακι εχει καταργηθει εδω και περιπου σχεδον 2 χρονια δινεται ηλεκτρονικα μια κατασταση με τις ημερομηνιες και τα δωρα δεν ειναι μεσα στην λιστα αυτη γιατι δινεται αυτοματα η εντολη πληρωμης των δωρων απο τα κεντρικα

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

athinafnd το μπλοκακι εχει καταργηθει εδω και περιπου σχεδον 2 χρονια δινεται ηλεκτρονικα μια κατασταση με τις ημερομηνιες και τα δωρα δεν ειναι μεσα στην λιστα αυτη γιατι δινεται αυτοματα η εντολη πληρωμης των δωρων απο τα κεντρικα

 

Ειμαι προπολεμικη...:oops::cool:!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο ταμειο ανεργιας του ΟΑΕΔ απο 1/2/2010 και επαιρνα επιδομα μεχρι και τον φεβρουάριο του 2011. Πηρα και το δωρο Χριστουγεννων κανονικα. Εξακολουθω να ειμαι ακομα ανεργος και θα ηθελα να ρωτησω αν δικαιουμαι δωρο Πασχα.:P

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο ταμειο ανεργιας του ΟΑΕΔ απο 1/2/2010 και επαιρνα επιδομα μεχρι και τον φεβρουάριο του 2011. Πηρα και το δωρο Χριστουγεννων κανονικα. Εξακολουθω να ειμαι ακομα ανεργος και θα ηθελα να ρωτησω αν δικαιουμαι δωρο Πασχα.:P

Ευχαριστω πολυ.

το οτι εισαι ακομα ανεργος δεν εχει καμια σχεση με το ταμειο ανεργιας... εαν θα παρεις θα ειναι περιπου 50 ευρω

 

Link to comment
Share on other sites

το οτι εισαι ακομα ανεργος δεν εχει καμια σχεση με το ταμειο ανεργιας... εαν θα παρεις θα ειναι περιπου 50 ευρω

 

Γιατί της λές εαν πάρει; μπορεί να μη πάρει; και με τι δικαιολογητικά θα τα πάρει αφού δεν παίρνει ταμείο αυτή τη στιγμή;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κουμπάρα μου πήρε ταμείο απο το Σεπτέμβριο του 2010 μέχρι και φεβρουαριο του 2011. Πριν 2 εβδομάδες 15 Μαρτίου επιασε πάλι δουλειά, δικαιούται δώρο πάσχα; και πως θα το πάρει αφού δεν έχει πλέον πάρε δώσε με τον ΟΑΕΔ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος/α . Είμαι δικαιούχος επιδομ.Ανεργίας απο Νοέμβριο 2010.Πήγα σήμερα στον ΟΕΑΔ για να πληρωθώ και μου καταβλήθηκε μόνο το επίδομα μήνα.Το δώρο Πάσχα πότε θα το βάλουν,γνωρίζει κάποιος/α ? Και θα πρέπει να ξαναπάω στον ΟΑΕΔ ώστε να κάνουν την εντολή πληρωμής ή θα καταβληθεί αυτόματα ? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

έπαιρνα και εγώ ταμείο μέχρι το Νοέμβρη. είμαι σίγουρη (δυστυχώς) ότι δε δικαιούμαστε. γ

Για να δικαιούσαι όλο το δώρο Πάσχα ή μέρος αυτού νομίζω παίζει ρόλο πόσους μήνες έπαιρνες ταμείο από τα Χριστούγεννα έως και το Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΗΓΕΙ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ π.χΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΣΤΙΣ 16 ΤΟΥ ΜΗΝΑ.ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΝΙΑΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΔΙΝΕΤΑΙ?ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΚΟ.ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί της λές εαν πάρει; μπορεί να μη πάρει; και με τι δικαιολογητικά θα τα πάρει αφού δεν παίρνει ταμείο αυτή τη στιγμή;

Της λεω μπορει να παρει γιατι δεν ειμαι στην εργασια μου τωρα και στον υοπολογιστη μπροστα για να δω ποσες μερες ειναι απο την 1/1/2011 μεχρι και την ληξη τοιυ ταμειο της....

Η κουμπάρα μου πήρε ταμείο απο το Σεπτέμβριο του 2010 μέχρι και φεβρουαριο του 2011. Πριν 2 εβδομάδες 15 Μαρτίου επιασε πάλι δουλειά, δικαιούται δώρο πάσχα; και πως θα το πάρει αφού δεν έχει πλέον πάρε δώσε με τον ΟΑΕΔ?

ναι δικαιουται απο την στιγμη που ηταν απο 1/1/11 στο ταμειο ανεργιας...

Καλη σας ημέρα. Για εγγραφή στον ΟΑΕΔ 22/2/2011 για επίδομα ανεργίας θεωρείται ότι δίδεται δώρο Πάσχα?

απο 22/2 μεχρικαι 1/4/11 θα βγει αναλογια ενα ποσο τωρα μην με ρωτησεις ποσο ειναι αλλα περιπου 50 ευρω {δεν σου το λεω με σιγουρια δεν ξερω τι ακριβως εχει βγει σητν επιδοτηση σου]

Καλησπέρα σας. Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος/α . Είμαι δικαιούχος επιδομ.Ανεργίας απο Νοέμβριο 2010.Πήγα σήμερα στον ΟΕΑΔ για να πληρωθώ και μου καταβλήθηκε μόνο το επίδομα μήνα.Το δώρο Πάσχα πότε θα το βάλουν,γνωρίζει κάποιος/α ? Και θα πρέπει να ξαναπάω στον ΟΑΕΔ ώστε να κάνουν την εντολή πληρωμής ή θα καταβληθεί αυτόματα ? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

το δωρο πασχα μπαινει αυτοματα απο τα κεντρικα στην αρχη της μεγαλης εβδομαδας

τα χριστουγεννα παντως μπηκε αυτοματα μονο του στον λογαριασμο..τωρα για το πασχα ποτε θα το παρουμε ξερει κανεις???

στην αρχη της μεγαληες εβδομαδας

έπαιρνα και εγώ ταμείο μέχρι το Νοέμβρη. είμαι σίγουρη (δυστυχώς) ότι δε δικαιούμαστε. γ

Για να δικαιούσαι όλο το δώρο Πάσχα ή μέρος αυτού νομίζω παίζει ρόλο πόσους μήνες έπαιρνες ταμείο από τα Χριστούγεννα έως και το Πάσχα.

δεν δικαιουσαι γιατι εχει τελειωσει το ταμειο σου πριν τις 1/1/11

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΗΓΕΙ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ π.χΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΟΜΑΙ ΣΤΙΣ 16 ΤΟΥ ΜΗΝΑ.ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΝΙΑΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΔΙΝΕΤΑΙ?ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΚΟ.ΠΡΙΝ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΣΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ.

Εσυ θα παρεις και το δωτο των χριστουγεννων τα χριστουγεννα ομως ;););) ΕΑΝ δεν τα κοψουν μεχρι τοτε γιατι κατι τετοιο εχει ακουστει :(

 

τα δωρα πασχα και χριστουγεννα θα επαναλαβω οτι καταβαλλονται ως εξης....

απο 1/1/2011 μεχρι και 31/4/2011 οσους μηνες κι αν ειναι καποιος ανεργος μεσα σ αυτο το διαστημα δικαιουται το δωρο αρκει να ειναι πανω απο 25 μερες στο ταμειο δεν μπορει να γραφτει καποιος στο ταμειο στις 4/4/2011 και να θελει ταμειο δεν εχει κλεισει μηνα οποτε δνε το παιρνει ...

Δωρο Χριστουγεννων απο 1/5/2011 εως 31/12/2011 το ιδιο οπως και το δωρο πασχα ισχυει οτι δηλαδη πρεπει να ειναι πανω απο 25 μερες στο ταμειο εγγεγραμμενος ...

 

ελπιζω να βοηθησα ...καλο απογευμα

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολοι την παρεα.Ειμαι καινουργιος χρηστης.Θελω να κανω μια ερωτηση.Ειμαι στο ταμειο ανεργιας απο 02/03/11 ητανε να με πληρωσουνε στισ 12/04 αλλα με πληρωσανε στισ 08/04.Ξερει καποιος αν δικαιουμαι δωρο πασχα.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει ανακοινωση στην ιστοσελιδα του ΟΑΕΔ για τα δωρα....θα γινει οπως τα Χριστουγεννα κι η καταβολη ξεκιναει απο σημερα καθως κι η προπληρωμη των επιδοματων που θα διδονταν εως 01/05...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...