Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση

Notices

Ποτέ πια μόνα - γνωμοδότηση ΣτΠ κόλαφος ! 

Γνωμοδότηση Συνήγορου του Πολίτη/Παιδιού σχετικά με απομάκρυνση γονέων από το δωμάτιο κατά την διάρκεια ιατρικών πράξεων στα παιδιών τους!   

Επιτέλους δικαίωση για τους γονείς που παλεύουν για το αυτονόητο! Ένα βήμα πιο κοντά βρίσκονται οι γονείς που υποστηρίζουν το αυτονόητο, να είναι παρόντες σε κάθε ιατρική πράξη, στην οποία το παιδί έχει τις αισθήσεις του, εφόσον δεν υπάρχει άλλος συγκεκριμένος λόγος που να δικαιολογεί την απομάκρυνσή τους.

Η εμπεριστατωμένη εισήγηση με βιβλιογραφία και όλα τα σχετικά παραρτήματα, δίνει βάση στο αίτημα όλων αυτών των γονέων, που προσπαθούν εδώ και χρόνια να πείσουν τους επαγγελματίες υγείας να δρούν υπέρ του συμφέροντος του παιδιού.

Αναδεικνύει το προφανές, ότι δηλαδή η παρουσία του γονέα θα πρέπει να επιτρέπεται και να ενθαρρύνεται! Επίσης αναφέρεται και στην περίπτωση των εφήβων των οποίων η ανάγκη για παρουσία του γονέα, επίσης θα πρέπει να γίνεται σεβαστή. Όπως αναφέρει, η απομάκρυνση εάν είναι απαραίτητη θα πρέπει να έχει ειδική κατά περίπτωση αξιολόγηση. Ελπίζουμε εδώ να υπάρξει ειδική αναφορά στις περιπτώσεις που μπορούν να δικαιολογούν μια τέτοια "κατά περίπτωση" απομάκρυνση, πχ σε περιπτώσεις ψυχικών ασθενειών του γονέα, ή υποψίας κακοποίησης (έλειπε αυτή η περίπτωση απο την ετυμηγορία) κα.

Η απόφαση, πολύ ευγενικά, αλλά ξεκάθαρα, υποδεικνύει ότι είναι απαραίτητο να θεσμοθετηθεί ειδική οδηγία, η οποία θα οδηγήσει και σε καλύτερη εκπαίδευση των ειδικών, στο να παρέχουν αυτό που οφείλουν, το οποίο όπως αναφέρει ο συνήγορος του πολίτη, δεν είναι μόνο η παροχή ιατρικής φροντίδας αλλά και η ορθή μεταχείριση του ασθενούς. Το αυτονόητο δηλαδή.  

• Διαδώστε την είδηση στα μέσα δικτύωσης έτσι ώστε να ακουστεί δυνατά!
    Link του άρθρου:http://parents.org.gr/health/a568
    .

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 07-04-11, 00:23   #161
kornilia

Το avatar του χρήστη kornilia

Περιοχή: Κερατσίνι
kornilia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

με βρισκεις απολυτα συμφωνη! κι εγω ξεκινησα με το σκεπτικο του οικονομικου. αφου εχω το χρονο και τη διαθεση, γιατι να πληρωσω για παραδειγμα τη λαμπαδα 100 ευρω, απο τη στιγμη που μου βγαινει γυρω στα 25 να τη φτιαξω μονη μου; (νονα θα γινει η αδερφη μου, γι' αυτο οικειοποιουμαι και τα οικονομικα της νονας). στη συνεχεια βεβαια μου μπηκε και το μικροβιο της δημιουργιας και ανυπομονω να ερθει η ωρα να φτιαξω τις μπομπονιερες.
Παλιά 07-04-11, 00:47   #162
arleta

arleta χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

elen
εξαιρετικη ιδεα!!!!!!!!!

Κορνιλια
τι κανεις;;;
Ο χρήστης arleta δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 08:16   #163
koalalou

Το avatar του χρήστη koalalou

koalalou χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

paidia den mporw na katalabw giati lete oti ta koufeta na einai pio freska!!!!! Den lew na ta kanete kai 5 mines prin alla 2 mines den nomizw oti 8a xalasoun otan ta exeis se ena meres kserw kai oxi ston hlio!!! Egw ta exw kanei olla giati nomiza oti 8a argousa na ta kanw alla htan pio eukola apoti nomiza!!! Sto katw katw ta koufeta idia 8a einai auta pou 8a xrisimopoihsetai twra me auta se 1 mina!!! Min nomizete oti 8a ftiaksoun all gia emena h gia esena!!!
Ο χρήστης koalalou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 08:32   #164
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο koalalou Εμφάνιση μηνυμάτων
paidia den mporw na katalabw giati lete oti ta koufeta na einai pio freska!!!!! Den lew na ta kanete kai 5 mines prin alla 2 mines den nomizw oti 8a xalasoun otan ta exeis se ena meres kserw kai oxi ston hlio!!! Egw ta exw kanei olla giati nomiza oti 8a argousa na ta kanw alla htan pio eukola apoti nomiza!!! Sto katw katw ta koufeta idia 8a einai auta pou 8a xrisimopoihsetai twra me auta se 1 mina!!! Min nomizete oti 8a ftiaksoun all gia emena h gia esena!!!
Καλημερα Koalalou.Τα κουφετα που αγοραζουμε ειναι μεσα σε κουτια τα οποια ειναι σφραγισμενα και δεν παθαινουν τιποτα.Στην αρχη σκεφτομουν να κανω κουτακια οπου θα ζωγραφιζαμε παλι τα καπακια και εκει λεγαμε να τις κανουμε αρχες Απριλιου γιατι τα κουφετα θα ηταν κλειστα και δεν θα παθαιναν τιποτα.Τι να σου πω ετσι θα τα κανω αλλωστε ο κοπος ειναι η ζωγραφικη και το δεσιμο .Αντι για καλαθι στην εκκλησια τα μαξιλαρακια θα τα εχω σε ενα τσουβαλι απο καραβοπανο διακοσμημενο με κορδελες.Νομιζω οτι αν τις εχεις βαλει τις μπομπονιερες σου σε κουτι δεν θα παθουν τιποτα τα κουφετα.Ξερω κι εγω μπορει να κανω και λαθος.Παντως εντυπωσιαστηκα τις εχεις κανει τελειες.Για μια ακομη φορα μπραβο!!!
Παλιά 07-04-11, 08:36   #165
koalalou

Το avatar του χρήστη koalalou

koalalou χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Good morning!!!! kala h idea na ta baleis se tsoubali.......TELIA!!!! Oposdipote na kaneis upload photo!!!!
Ο χρήστης koalalou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 10:51   #166
kornilia

kornilia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο bounitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορνιλιατι κανεις;;;
καλα ειμαι. στειλε πμ με τα νεα σου, να τα πουμε!
Παλιά 07-04-11, 13:26   #167
despinagr33

despinagr33 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο cristina112 Εμφάνιση μηνυμάτων
Despinagr33,είναι όλα φανταστικά,αλλά τα μαρτυρικά είναι το κάτι άλλο!
Τα βάζω στη λίστα με τα καλύτερα που έχω δει,μαζί με της αγαπημένης μου φιλενάδας Κορνηλίας!!!
Είναι εύκολο να μου πεις από πού πήρες τις καρδούλες που έβαλες στα βραχιολάκια και τις κορώνες που είναι στα πουγκάκια??
Τα μαρτυρικά δεν τα εφτιαξα εγω.Προσπάθησα αλλα δεν εβρισκα ολα τα υλικά.Τα πήρα από το www.pandesiacollection.gr.Ειναι πολυ εξυπηρετικές οι κοπελιες εκεί, τα παρηγγειλα από το τηλέφωνο και μου τα στείλανε.Δεν ειναι όμως από τα φθηνά.Πήρα μόνο για τις γυναίκες.Για τους άντρες είχα τα φθηνα που ειναι πανω στο μαξιλαράκι.Οι κορώνες είναι από φύλλο χαλκού σε ασημί χρώμα.Τις ζωγράφιζα και τις έκοβα.Εβαλα μετά κόλλα και εριχνα χρυσόσκονη ασημί.
Ο χρήστης despinagr33 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 13:50   #168
despinagr33

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο elen73 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω τις κανω με την νονα του μπεμπη ειμαστε στην φαση της ζωγραφικης γιατι οι παιδικες ειναι υφασματινα σουπλα και για τους μεγαλους ειναι μικρα υφασματινα μαξιλαρακια.Ολα ειναι απο καραβοπανο και θα εχουν τα μεν σουπλα παιδικες παραστασεις με καραβακια (για τα αγορακια) και με πεταλουδες (για τα κοριτσακια) και τα μαξιλαρακια θα εχουν καραβακι και ψαρακι.Μολις θα τελειωσουμε με τις ζωγραφιες θα τα στολισουμε με κορδελες και χαντρες και μια εβδομαδα πριν θα δεσουμε και τις γαζες με τα κουφετα για να ειναι πιο φρεσκα οπως ειπες και εσυ. Επισης η νονα ζωγραφισε 2 μαξιλαρια 30χ30 με καραβακι και ψαρακι οπως οι μπομπονιερες και εκει θα καρφιτσωσει τα μαρτυρικα για να μοιραστουν στην βαφτιση.Γινονται ολα με πολυ αγαπη για το αντρακι μου που χαλαλι η κουραση και απο την αλλη λεω αφου μπορω να τα κανω μονη μου γιατι να τα χρυσοπληρωσω?Επισης αισθανομαι οτι μου υποτιμουν την νοημοσυνη οταν για κατι που στοιχιζει σε εμενα 1 ευρω(και σ' αυτους πολυ λιγοτερο) να μου ζητανε 5 ?
Ειναι πολυ ωραία ιδέα και ακόμη πιο ωραίο που σε βοηθάει η νονά. Θα ηθελα σε παρακαλώ φωτο όταν τελειώσεις γιατι στη βαπτιση του γιου μου θα εχω θαλασσινο θεμα και σκεφτόμουν για τα παιδακια καδράκια 10Χ10. Σε καμβα θα ειναι το ιδιο; Αλλα σε παιδακια ταιριάζει;Ή σκεφτόμουν καδράκια με λίγο διαφορετικό θέμα.Για τα παιδιά πάντα.Με ακρυλικά χρώματα τα ζωγραφίζεις; Και πόσο κάνει το καραβόπανο;Συγγνώμη αν σε κουρασα.
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 07-04-11, 15:33   #169
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Smile

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο despinagr33 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι πολυ ωραία ιδέα και ακόμη πιο ωραίο που σε βοηθάει η νονά. Θα ηθελα σε παρακαλώ φωτο όταν τελειώσεις γιατι στη βαπτιση του γιου μου θα εχω θαλασσινο θεμα και σκεφτόμουν για τα παιδακια καδράκια 10Χ10. Σε καμβα θα ειναι το ιδιο; Αλλα σε παιδακια ταιριάζει;Ή σκεφτόμουν καδράκια με λίγο διαφορετικό θέμα.Για τα παιδιά πάντα.Με ακρυλικά χρώματα τα ζωγραφίζεις; Και πόσο κάνει το καραβόπανο;Συγγνώμη αν σε κουρασα.
Δεσποινα οντως ειναι πολυ καλη ιδεα σου για καδρακια απο καμβα απο οσο γνωριζω απο τη νονα μας ζωγραφιζονται(αυτη βλεπεις ειναι η καλλιτεχνης και εγω η βοηθος).Οσον αφορα τα μαξιλαρακια και τα σουπλα τα χρωματα ειναι ειδικα για υφασματα σε βαζακια και τα πηραμε απο βιβλιοπωλειο.Για τον καμβα θα την ρωτησω και θα σου απαντησω.Τα ζωγραφισμενα καδρακια ασφαλως και ειναι ιδανικη παιδικη μπομπονιερα.Τωρα καραβοπανο μπορεις να βρεις στο κεντρο νομιζω οτι θα εχει3ή4 ευρω το μετρο και ειναι διπλοφαρδο.Αυτα τα μαξιλαρακια επειδη ειναι μια μεγαλη και πονεμενη ιστορια βρηκα στην Ρομβης ενα μαγαζι -ο ιδιοκτητης του ειχε καραβοπανο και μου εραψε τις θηκουλες 0.70 ευρω την μια .Δεν με κουρασες καθολου οτι αλλο θελεις ειμαι στην διαθεση σου.
Παλιά 07-04-11, 16:16   #170
cristina112

Περιοχή: Θεσσαλονίκη και στα 50 μου...Κούβα!!
cristina112 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τα μαρτυρικά δεν τα εφτιαξα εγω.Προσπάθησα αλλα δεν εβρισκα ολα τα υλικά.Τα πήρα από το www.pandesiacollection.gr.Ειναι πολυ εξυπηρετικές οι κοπελιες εκεί, τα παρηγγειλα από το τηλέφωνο και μου τα στείλανε.Δεν ειναι όμως από τα φθηνά.Πήρα μόνο για τις γυναίκες.Για τους άντρες είχα τα φθηνα που ειναι πανω στο μαξιλαράκι.Οι κορώνες είναι από φύλλο χαλκού σε ασημί χρώμα.Τις ζωγράφιζα και τις έκοβα.Εβαλα μετά κόλλα και εριχνα χρυσόσκονη ασημί.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες,είναι όλα υπέροχα!!
Ο χρήστης cristina112 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 07-04-11, 21:04   #171
despinagr33

Προεπιλογή

Παράθεση:
Δεσποινα οντως ειναι πολυ καλη ιδεα σου για καδρακια απο καμβα απο οσο γνωριζω απο τη νονα μας ζωγραφιζονται(αυτη βλεπεις ειναι η καλλιτεχνης και εγω η βοηθος).Οσον αφορα τα μαξιλαρακια και τα σουπλα τα χρωματα ειναι ειδικα για υφασματα σε βαζακια και τα πηραμε απο βιβλιοπωλειο.Για τον καμβα θα την ρωτησω και θα σου απαντησω.Τα ζωγραφισμενα καδρακια ασφαλως και ειναι ιδανικη παιδικη μπομπονιερα.Τωρα καραβοπανο μπορεις να βρεις στο κεντρο νομιζω οτι θα εχει3ή4 ευρω το μετρο και ειναι διπλοφαρδο.Αυτα τα μαξιλαρακια επειδη ειναι μια μεγαλη και πονεμενη ιστορια βρηκα στην Ρομβης ενα μαγαζι -ο ιδιοκτητης του ειχε καραβοπανο και μου εραψε τις θηκουλες 0.70 ευρω την μια .Δεν με κουρασες καθολου οτι αλλο θελεις ειμαι στην διαθεση σου.
Ωραια ιδεα και το τσουβαλι για τις μπομπο.Δε θα μυρίσουν ομως αυτές που θα ειναι από κάτω από τη μυρωδια του καραβόπανου; Και η λινάτσα θα ήταν καλη για κάτι τετοιο στη δική μου περίπτωση,αλλά μήπως μυριζει;
Παλιά 07-04-11, 23:55   #172
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ωραια ιδεα και το τσουβαλι για τις μπομπο.Δε θα μυρίσουν ομως αυτές που θα ειναι από κάτω από τη μυρωδια του καραβόπανου; Και η λινάτσα θα ήταν καλη για κάτι τετοιο στη δική μου περίπτωση,αλλά μήπως μυριζει;
Αυτο Δεσποινα δεν το ειχα σκεφθει οτι μπορει να μυρισει!!Μωρε θα του ριξω ενα πλυσιμο στο χερι και θα ειναι μια χαρα!χαχαχαχα.Παντως λιγο καραβοπανο που εχω εδω το μυρισα δεν μυριζει καθολου.Για την λινατσα δεν ξερω να σου πω.
Παλιά 08-04-11, 00:01   #173
arleta

arleta χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

στο μυαλό μου είστε;;;
τσουβαλάκι για μπομπο από λινάτσα έχω στο μυαλό μου ή καδράκι ζωγραφισμένο από παιδάκια όμως....
λέω να φωνάξω μια μέρα δυο κοριτσάκια που παίζουν μαζί με το μεγάλο μου γιο και να ζωγραφίσουν κάτι σχετικό με το θέμα που θα τους πω.... δε θα είναι κι οι τέλειες ζωγραφιές αλλά θα είναι πολύ παιδικές... τα κοριτσακια είναι 7 κ 6 χρονών!!!
τι λέτε;;;
Παλιά 08-04-11, 00:14   #174
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
στο μυαλό μου είστε;;;
τσουβαλάκι για μπομπο από λινάτσα έχω στο μυαλό μου ή καδράκι ζωγραφισμένο από παιδάκια όμως....
λέω να φωνάξω μια μέρα δυο κοριτσάκια που παίζουν μαζί με το μεγάλο μου γιο και να ζωγραφίσουν κάτι σχετικό με το θέμα που θα τους πω.... δε θα είναι κι οι τέλειες ζωγραφιές αλλά θα είναι πολύ παιδικές... τα κοριτσακια είναι 7 κ 6 χρονών!!!
τι λέτε;;;
Bounitsa mou θα ειναι τελειες ειδικα αν ειναι ζωγραφισμενες απο παιδακια.Μα και εμεις δεν θα ζωγραφισουμε τιποτα περιτεχνο.Εχω φτιαξει κατι στραβα καραβακια μου εχουν φυγει κατι γραμμουλες στα περιγραμματα αστα να πανε.
Παλιά 08-04-11, 00:31   #175
cristina112

Προεπιλογή

Κορίτσια,η λινάτσα δεν μυρίζει,ούτε το καραβόπανο.Έχω τέτοιες μπομπονιέρες και ούτε στην αρχή μύριζαν,ούτε έναν χρόνο μετά.
Παλιά 08-04-11, 00:35   #176
arleta

arleta χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

η λινατσα δε μυριζει.... σιγουρα....

οσο για τους καμβαδες θα βάλω τα πιτσιρικια να ζωγρσφισουν τιποτα καραβακια και μια χαρα!!!!

ξερουμε που θα βρουμε καμβαδες;;; και ποσο στοιχιζουν;;;
Παλιά 08-04-11, 00:47   #177
cristina112

Προεπιλογή

Το κόστος τους έχει σχέση με το μέγεθος.Θα βρεις σε καταστήματα με είδη ζωγραφικής,στο Leroy Merlin και νομίζω ότι είδα και στα jumbo.
Παλιά 08-04-11, 09:19   #178
fairy's mom

Το avatar του χρήστη fairy's mom

Περιοχή: Αθηνα
fairy's mom χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kornilia Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω πολυ. τις παραμανες, τα κρικακια και τα σταυρουδακια τα πηρα απο τον Ταξιαρχη, στη Μιλτιαδου. τα αγγελακια ειναι απο το ebay.
Aπο ebay ε? Γι αυτό σου βγήκαν τόσο φθηνά. Αλλιώς εδώ ξέρεις τι θα δινες. Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Παράθεση:
Κάνε τον κόπο και μπες στο φόρουμ από το Art and Hobby. Εκεί θα βρει πληροφορίες για φθηνούς καμβάδες. Είχα τις διευθύνσεις και μου τις έχασε ο άντρας μου με το format..

Στα τζάμπο κλπ επίσης βρίσκεις, αλλά δεν είναι και η καλύτερη ποιότητα. Καλούς έχει και το πλαίσιο.

λιστα ομοιοπαθητικών φαρμάκων έκτακτης ανάγκης
Ο χρήστης fairy's mom δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 09:21   #179
fairy's mom

Το avatar του χρήστη fairy's mom

Περιοχή: Αθηνα
fairy's mom χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Με ακρυλικά χρώματα τα ζωγραφίζεις; Και πόσο κάνει το καραβόπανο;
Το ύφασμα θέλει ειδικά χρώματα. Αυτό το ξέρω σίγουρα.

λιστα ομοιοπαθητικών φαρμάκων έκτακτης ανάγκης
Ο χρήστης fairy's mom δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 08-04-11, 09:31   #180
xarisf

Το avatar του χρήστη xarisf

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ
xarisf ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο koritsaki9200 Εμφάνιση μηνυμάτων

Πως σας φαίνεται το προσκλητήριο μας;;;
Πως μπορούμε να το κάνουμε καλύτερο;
Περιμένω ιδέες & προτάσεις!

Η μπομπο μας, θα ετοιμαστεί σε λίγο καιρο, οπότε θα ανεβάσω φωτο!
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΛΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΙΝΑΚΙ ΠΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΡΛΕΣ ΛΕΥΚΕΣ ΜΙΚΡΟΥΛΕΣ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΙΚΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΟΝΙΣΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΨΗΛΑ ΕΝΝΟΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΙΝΑΚΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΝΑ ΕΒΑΖΕΣ ΚΑΜΙΑ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΑΓΚΥΡΑ Ε? .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΗΣΑ!!!!!
Παλιά 08-04-11, 09:37   #181
xarisf

Το avatar του χρήστη xarisf

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ
xarisf ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο koritsaki9200 Εμφάνιση μηνυμάτων

Πως σας φαίνεται το προσκλητήριο μας;;;
Πως μπορούμε να το κάνουμε καλύτερο;
Περιμένω ιδέες & προτάσεις!

Η μπομπο μας, θα ετοιμαστεί σε λίγο καιρο, οπότε θα ανεβάσω φωτο!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΣΧΟΙΝΑΚΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΙΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΠΕΡΛΕΣ Η ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΙΚΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΣΧΟΙΝΑΚΙ ΝΑ ΕΒΑΖΕΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΓΚΥΡΟΥΛΑ ΕΤΣΙ ΛΟΞΑ Ε?ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΠΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΕΝΤΗΠΩΣΙΑΚΟ Ε?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΒΟΗΘΗΣΑ
Παλιά 08-04-11, 11:30   #182
arleta

arleta χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

koritsaki9200
εμένα μου αρέσει κι έτσι όπως είναι!!!!! πολύ όμορφο!!!!!!!!
γιαρτί να το φορτώσεις κι άλλο;;;;
μόνη σου το έκανες;;
Παλιά 08-04-11, 11:32   #183
kornilia

kornilia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κι εγω την ιδια αποψη εχω. νομιζω οτι αν προσθεσεις και κατι αλλο θα παραφορτωθει. τι κανει η ωραια Σπαρτη;
Παλιά 08-04-11, 11:36   #184
arleta

arleta χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kornilia Εμφάνιση μηνυμάτων
κι εγω την ιδια αποψη εχω. νομιζω οτι αν προσθεσεις και κατι αλλο θα παραφορτωθει. τι κανει η ωραια Σπαρτη;
ζούμε ωραίες ανοιξιάτικες στιγμές!!!!!
Παλιά 11-04-11, 16:35   #185
despinagr33

Προεπιλογή

Παράθεση:
η λινατσα δε μυριζει.... σιγουρα....

οσο για τους καμβαδες θα βάλω τα πιτσιρικια να ζωγρσφισουν τιποτα καραβακια και μια χαρα!!!!

Έδω στην Καβάλα ξερω ότι το καδράκι 10Χ10 κάνει 1,10€, το 20Χ20 υπάρχει και στο Jumbo σε τετράδα οικονομικά, νομίζω 4,00€, 3,99 για την ακρίβεια.
Παλιά 03-06-11, 19:37   #186
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια Καλησπερα.Σας παραθετω μερικες φωτογραφιες απο τις μπομπονιερες απο την βαπτιση του γιου μου.

Παιδικη υφασφατινο σουπλα για αγορακια

http://img541.imageshack.us/img541/9623/dsc02041k.jpg
Παιδικη υφασματινο σουπλα για κοριτσακια
http://img268.imageshack.us/img268/3817/dsc02045zk.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/8003/dsc02056y.jpg

Μπομπονιερες μαξιλαρακια για τους μεγαλους μεσα στα τσουβαλια τους
http://img121.imageshack.us/img121/5241/dsc02091a.jpg
http://img807.imageshack.us/img807/122/dsc02093d.jpg
http://img808.imageshack.us/img808/4914/dsc02096vc.jpg

Χαρτινο σουπλα για το τραπεζι
http://img190.imageshack.us/img190/3772/dsc02084a.jpg

Αυτα προς το παρον θα επαναλθω αργοτερα με τις υπολοιπες φωτογραφιες.
Παλιά 03-06-11, 19:57   #187
maria1976

maria1976 ουδετερη μηδέν
Thumbs up

Παράθεση:
Κοριτσια Καλησπερα.Σας παραθετω μερικες φωτογραφιες απο τις μπομπονιερες απο την βαπτιση του γιου μου.

.
Μπραβο !!!!!!!
Παλιά 03-06-11, 20:56   #188
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

Παιδικη υφασφατινο σουπλα για αγορακια

http://img541.imageshack.us/img541/9623/dsc02041k.jpg
Παιδικη υφασματινο σουπλα για κοριτσακια
http://img268.imageshack.us/img268/3817/dsc02045zk.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/8003/dsc02056y.jpg

Μπομπονιερες μαξιλαρακια για τους μεγαλους μεσα στα τσουβαλια τους
http://img121.imageshack.us/img121/5241/dsc02091a.jpg
http://img807.imageshack.us/img807/122/dsc02093d.jpg
http://img808.imageshack.us/img808/4914/dsc02096vc.jpg

Χαρτινο σουπλα για το τραπεζι
http://img190.imageshack.us/img190/3772/dsc02084a.jpg

Αυτα προς το παρον θα επαναλθω αργοτερα με τις υπολοιπες φωτογραφιες.
Και οι υπολοιπες φωτογραφιες

Μπομπονιερες για τους μεγαλους
http://img263.imageshack.us/img263/8053/dsc02123o.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/4013/dsc02125yj.jpg
http://img855.imageshack.us/img855/4519/dsc02127y.jpg

κουβαδακι για την διακοσμηση των τραπεζιων της δεξιωσης και το καλαθι με τις παδικες μπομπο
http://img690.imageshack.us/img690/2446/dsc02087ht.jpg
http://img194.imageshack.us/img194/6456/dsc02089t.jpg

ολα φτιαγμενα απο τα χερακια μου και της νονας του μικρου και με πολυ αγαπη!!!
Παλιά 03-06-11, 21:13   #189
mylife10

Το avatar του χρήστη mylife10

mylife10 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Γεια σου Ελεν!! Σε θυμάμαι με τα χαρτινα σουπλά που ήθελες να κάνεις!! Τελικά τα έφτιαξες ε?
Είναι απλά φανταστικά αυτά που έκανες, τα υφασμάτινα σουπλά τέλεια, το ίδιο και τα μαξιλαράκια,αλλά και τα "τσουβάλάκια"!!! Μπράβο σου και σένα και της νονάς!!!
Ενθουσιάστηκα λέμε!!!
Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!!!!!
Ο χρήστης mylife10 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-06-11, 22:24   #190
Aggeloudia

Το avatar του χρήστη Aggeloudia

Aggeloudia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλάαααααααααααααα...ειναι ΑΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΘΑΝΑ!!!!!!!!!!!!!!

Πλάκα κανεις πως τα εφτιαξες μονη σου...

Καντο επάγγελμα...ΚΑΝΤΟ!!!!!!!!!!!

Βαλε σε παρακαλώ οδηγίες κατασκευής...

1000 ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

Απίθανο γουστο!!!!!!!!!!!!!
Ο χρήστης Aggeloudia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-06-11, 22:45   #191
cristina112

Προεπιλογή

Απίθανα και άκρως πρωτότυπα!!!Μπράβο σας,είστε καταπληκτικές και οι δύο!!!Τα μαξιλαράκια τα πήρες έτοιμα??
Παλιά 03-06-11, 23:03   #192
arleta

arleta χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

πολύ πολύ όμορφα όλα elen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τα τσουβαλάκια που τα βρήκες;;;;; και τα μαξιλαράκια τα πήρες έτοιμα η μόνη σου τα έκανες;;;;

πάντως η δουλειά που έχεις κάνει αξίζει όλα τα λεφτά!!!!! κι είναι και πρωτότυπο!!!!!!!!!!!!!!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 03-06-11, 23:15   #193
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ολες σας για τα καλα σας λογια και χαιρομαι πολυ που σας αρεσαν γιατι εγιναν πραγματικα με πολυ κεφι και αγαπη για τον Γιωργαρα μου.Μy life 10 το εφτιαξα το χαρτινο σουπλα το ζωγραφισε η νονα σε κανσον χαρτι με ξυλομπογιες και το βγαλαμε εγχρωμες φωτοτυπιες , κοστισε την μιση τιμη απο το τυπογραφειο ανεβασα φωτογραφια.Aggeloudia μου οδηγιες κατασκευης πολυ κεφι και αγαπη!! Αστειευομαι οποτε θελεις θα σου τις στειλω.Cristina 112 για τα μαξιλαρακια πηραμε καραβοπανο και δωσαμε και μας ραψανε θηκουλες στις διαστασεις που θελαμε και αφησαν ενα μικρο ανοιγμα και αφου τα ζωγραφισαμε τα γεμισα με υλικο για μαξιλαρια κατοπιν τα εδωσα και εκλεισαν την τρυπουλα και τα φτιαξαμε σε μπομπονιερες.Βαλαμε 4 κουφετα(στρατσιατελα,φραουλα,σοκολατα-αμυγδαλο και καρυδα) και 1 βοτσαλο σοκολατα-καρυδοψιχα.
Παλιά 03-06-11, 23:19   #194
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
πολύ πολύ όμορφα όλα elen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τα τσουβαλάκια που τα βρήκες;;;;; και τα μαξιλαράκια τα πήρες έτοιμα η μόνη σου τα έκανες;;;;

πάντως η δουλειά που έχεις κάνει αξίζει όλα τα λεφτά!!!!! κι είναι και πρωτότυπο!!!!!!!!!!!!!!

Να εισαι καλα Bounitsa μου.Χαιρομαι πολυ που σου αρεσαν.Για τα τσουβαλακια πηρα καραβοπανο και εδωσα και μου τα γαζωσανε στις διαστασεις που ηθελα και κατοπιν η καλλιτεχνις(η νονα) τα ζωγραφισε.Και τα μαξιλαρακια εκτος απο το γαζωμα ολα τα καναμε μονες μας.
Παλιά 03-06-11, 23:30   #195
cristina112

Προεπιλογή

Μπράβο και πάλι!!Θα πρέπει να τα ετοιμάζατε πολύ καιρό πριν!!Αχ,τέτοια ονειρεύομαι και εγώ,όλα χειροποίητα!!!
Παλιά 03-06-11, 23:35   #196
arleta

arleta χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Μπράβο και πάλι!!Θα πρέπει να τα ετοιμάζατε πολύ καιρό πριν!!Αχ,τέτοια ονειρεύομαι και εγώ,όλα χειροποίητα!!!
κι εγώ τα ίδια όνειρα κάνω!!!!
αλλά σε κάθε παιδί φτιάχνω όλο και λιγότερα....... δε με φτάνει ο χρόνος...........
Παλιά 03-06-11, 23:46   #197
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Η αληθεια ειναι οτι τα προετοιμαζαμε αρκετο καιρο πριν. Τις συγκεκριμενες μπομπονιερες τις ειχα δει σε ενα καταστημα και τις πουλουσαν 5.50 ευρω την μια και οπως καταλαβαινεις δεν υπηρχε περιπτωση να δωσω 900 ευρω για 180 μπομπονιερες αλλα και απο την αλλη ειχα κολλησει και δεν μου αρεσε τιποτα αλλο.Επειδη υπηρχε η καλλιτεχνιδα το μονο εμποδιο για να τις φτιαξουμε μονες μας ηταν ποιος θα μας εφτιαχνε τα μαξιλαρακια.Ψαχναμε για αρκετο καιρο σε βιοτεχνιες μαξιλαριων αλλα κανεις δεν μπορουσε να φτιαξει τοσο μικρα μαξιλαρακια.Ετσι εγκαταλειψαμε την ιδεα για την συγκεκριμενη μπομπο.Μια μερα ενω ημουν για ψωνια στον Σκλαβενιτη βρηκα στα ειδη σπιτιου τα υφασματινα σουπλά και παρηγγειλα 50 κομματια με το σκεπτικο οτι αφου δεν μπορω να κανω τα μαξιλαρακια να ζωγραφισουμε τα σουπλα και να τα δωσουμε στα παιδακια.Και μετα απο μια εβδομαδα κατεβηκαμε στην Ρομβης για να δουμε για κουτακια για μπομπο για τους μεγαλους και ειχαμε παρει και τα σουπλα για να συνδυασουμε κορδελες.Και πανω στην κουβεντα και αφου δειξαμε και τα σουπλα στον ιδιοκτητη του μαγαζιου μας ειπε οτι ειχε καραβοπανο και επιτοπου του δωσαμε τις διαστασεις που θελαμε και μας γαζωσε μια θηκουλα.Φανταζεσαι την χαρα μου που θα εκανα τις μπομπονιερες αυτες!!!Και βεβαια μου στοιχισαν 1.70ευρω η μια.
Βεβαια ειχαν πολυ κοπο ειδικα στο γεμισμα μου εφυγε η πλατη και τα χερια.
Σου ευχομαι να πραγματοποιηθουν ολα σου τα ονειρα το συντομοτερο δυνατο και θα ερθω στην Θεσσαλονικη να σε βοηθησω με την καλλιτεχνιδα φυσικα!!!
Παλιά 03-06-11, 23:49   #198
nenapant

nenapant χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

φανταστικα τελεια,μπραβο και στις δυο σας!Καμια ιδεα και σε εμενα για παιδικες μπομπο?Το θεμα μας θα ειναι μικρος πριγκηπας..
Ο χρήστης nenapant δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 04-06-11, 00:18   #199
peny

Το avatar του χρήστη peny

peny ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Φανταστικές οι μπομπο Elen μπράβο και σε σενα και στη νονά!!! Αυτο θα πει όρεξη!!!Και η ιδέα με τα τσουβαλάκια μου άρεσε πολύ!!Να σου ζήσει!!!
Παλιά 04-06-11, 00:36   #200
elen73

elen73 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο peny Εμφάνιση μηνυμάτων
Φανταστικές οι μπομπο Elen μπράβο και σε σενα και στη νονά!!! Αυτο θα πει όρεξη!!!Και η ιδέα με τα τσουβαλάκια μου άρεσε πολύ!!Να σου ζήσει!!!
Peny μου σ' ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου και εσυ να χαιρεσαι τον γιοκα σου και με το καλο να γεννησεις το δευτερο μωρακι σου.Χαιρομαι πολυ σου αρεσαν ολα οσα φτιαξαμε.

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές