Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δωρεαν γεννα στο 4ο παιδι;;;;


ΡΙΑ84

Recommended Posts

με ρωτησε μια φιλη αν στο 4ο παιδακι της της κανουν την γεννα δωρεαν σε ιδιωτικο νοσοκομειο!!το ειχε ακουσει σε καποια πρωινη εκπομπη(δεν ξερω σε ποια)και δεν ξερω που να ψαξω και που να ρωτησω!!!!

το εχει ακουσει καμια σας;;;;;;:confused::confused:

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είχα ακούσει ότι στο Ιασώ έχει έκπτωση και στο Γαία είναι δωρεάν. Έχει θέμα για το Γαία το φόρουμ για δες κι εκεί.

Για το Μητέρα είδα ότι είναι δωρεάν από το πέμπτο και πάνω http://www.teicrete.gr/users/kutrulis/Polytekneio/politekniko-vima.htm αλλά καλύτερα να ρωτήσει απευθείας το μαιευτήριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ βρε κοριτσια πραγματικα εχω μπερδευτη,που να ρωτησω δεν ξερω,να αρχισω τα τηλ.στα νοσοκομεια???και κατι αλλο,φανταζομαι οτι η γεννα ειναι δωρεαν ο γιατρος πληρωνετε ξεχωριστα σωστα???

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω καθολου εγω τα δικα μου τα γεννησα στο Μητερα αλλα η κοπελα που μου ειπε να το ψαξω γεννησε στο Αλεξανδρας.δεν ξερω πως να βγαλω ακρη....

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τοσο το Μητερα, οσο και το Ιασω (για τα αλλα δεν ξερω) παρεχουν δωρεαν τοκετο. δεν θυμαμαι αν ειναι απο το 4ο η το 5ο, νομιζω οτι ισχυει το δευτερο. πας στην οικονομικη θεση, η αμοιβη του γιατρου ειναι ξεχωριστο θεμα και δεν εχει σημασια αν εχεις γεννησει αλλου. ελπιζω να βοηθησα.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη το εψαξα προσφατα , 30% εκπτωση στο Ιασω για το 4ο παιδι και δωρεαν το 5ο παιδι , μπες στο site του Ιασω και θα το βρεις , επισης ειδικες εκπτωσεις για τους μακρυχρονιους ανεργους...για τ αλλα μαιευτηρια δεν κοιταξα.

Link to comment
Share on other sites

To 4o παιδί το γέννησα στο ΙΑΣΩ το 2009. Δεν είχε καμία έκπτωση. Νομίζω όμως πως άλλαξαν τα τιμολόγια.

 

Από παλιότερα όμως (δεν ξέρω αν ισχύει έως σήμερα), είχαν δωρεάν τοκετούς για όσα παιδιά έρχονται από το 5ο και μετά. Έτσι γέννησε μια κοντινή μου συγγενής (συνολικά έκανε 6 παιδιά. Τα δύο τελευταία δωρεάν).

 

Ενώ εγώ που αναζήτησα την "προσφορά" αυτή στο 4ο, με "γείωσαν"....

 

Αυτό όμως ισχύει για οικονομική θέση (6κλινο). Η αμοιβή του γιατρού πάει χωριστά.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως ισχύει για οικονομική θέση (6κλινο). Η αμοιβή του γιατρού πάει χωριστά.

 

δεν έχουν πια εξάκλινα... τα καταργήσανε....

μας ανέβασαν κατηγορία!!!!!!

μόνο τρίκλινα...............

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω....... :lol:

Με τις υγείες σας!! :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

αυτο το έχω διαβασει στι Ιασω

 

"Στα άτομα με κάρτα πολυτέκνου – τρίτεκνου παρέχει έκπτωση 30% στον 4ο τοκετό για νοσηλεία σε τρίκλινο δωμάτιο και δωρεάν τον 5ο τοκετό.

Η τιμή του φυσιολογικού Τοκετού διαμορφώνεται στις κατηγορίες αυτές των ατόμων σε 1.400 ?"

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ για το Μητέρα το είχα ακούσει σε πρωιναδικο ότι είναι δωρεάν. Η κουνιάδα μου στο 5ο παιδί πριν 2μιση χρόνια δεν είχε πληρώσει τίποτα στο νοσοκομείο (μόνο τον γιατρό της). Το καλοκαίρι όμως που γέννησε το 6ο της είπαν πως αυτό έχει αλλάξει και πρέπει να πληρώσει στο νοσοκομείο τόσα χρήματα όσο το επίδομα για τη γέννα που θα έπερνε από την ασφάλειά της.

Το θυμάμαι γιατί το είχαν πει στην τηλεόραση εκείνη την περίοδο που γέννησε και είχε γίνει έξω φρενών που λέγαν ψέμματα...

IZ8sp3.png?O4d4J7YUZjc7p3.png?EeRq5XkN
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Me endiefere to thema mias kai se ligo tha geniso to 4 > Potisa sto Rea kai den ine akribos dorean apla sou perni mono ta lefta pou sou dini to tamio sou kai se bazi se 3klino. Ta lefta ta dinis amesos me to eksitirio kai ta pernis meta apo to ika. Tin kesariki tin xreonoun parapano kai pas sto ika tis apodiksis kai perimenis kana 5 mino kai an "egkrithi" gia na paris ta ipoloipa 300 euro peripou. Toulaxiston sto Rea den ine akrivos tsama . Opoia kseri kati perisotero as to grapsi .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Σήμερα έμαθα πως στο ΜΗΤΕΡΑ το 4ο παιδί (αν έχεις γεννήσει όλα τα παιδιά σου εκεί) είναι δωρεάν. Αυτό το έμαθα όταν γέννησε μία γνωστή μου τώρα το Πάσχα. Η αμοιβή του γιατρού είναι πάντα διαφορετικό κομμάτι :)......

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Tελικά όντως ισχύει ότι στο Μητέρα το 4ο παιδί είναι δωρεάν αν έχεις γεννήσει όλα τα παιδιά σου εκεί. Αυτή είναι σημερινή ενημέρωση από το λογιστήριο μιας και σύντομα θα γεννήσω εκεί το 4ο παιδί μας.

Αγάπη.... η χαραμάδα της αιωνιότητας..

Ernesto Cardenal

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...