Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοινωνικες επαφες-Κινδυνος ιωσεων?


Recommended Posts

Θελω την συμβουλη σας σας παρακαλω.

 

Ο σπορικλος μου ειναι 6 μηνων.Σημερα το απογευμα μας εχουν καλεσει σε ενα φιλικο σπιτι για να δουν οι αντρες ποδοσφαιρο και οι γυναικες να κουβεντιασουν.Στο συγκεκριμενο σπιτι θα ειναι ενα μωρακι συνομηλικο(μενει στο σπιτι αυτο) και 5-6 πιτσιορικια που πηγαινουν παιδικο σταθμο.Τι να κανω να παω με το μωρο αφου μας ειπαν να το παρουμε μαζι?Φοβαμαι μην κολλησει καμια ιωση.Απο την αλλη ο φιλος μας μας καλεσε για να βρεθουμε μαζι με τα παιδια μας.Μετα σκεφτομαι οτι αν ειχα μεγαλυτερο παιδακι που θα πηγαινε σχολειο δεν θα κινδυνευε ο μικρος?Το ενστικτο μου μου λεει να μην τον παρω μαζι μετα και την επισημανση της παιδιατρου για ιδιαιτερες προφυλαξεις λογω της γριπης.

 

Τι λετε εσεις?:confused:

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν το ένστικτό σου σου λέει να μην τον πάρεις μαζί, ακολουθησέ το. Αν κολλήσει κάτι μετά θα ταλαιπωρηθείτε και οι δύο. Αν πάλι θέλεις τόσο πολύ να πας, μπορείς να ρωτησεις αν κάποιο από τα παιδάκια ήταν προσφατα άρρωστο, αν έχει συνάχι ή βήχα κ.λπ. Αν όλα είναι καλά, πηγαίνεις, διαφορετικά το ρίσκο είναι μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή την περίοδο κυκλοφορούν πάρα πολλές ιώσεις,η μικρή μου ταλαιπωρείται με συνάχι και βήχα πάρα πολύ καιρό σε σημείο που η παιδίατρος μου με μάλωσε να προσέχω με ποιον φέρνω σε επαφή με το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι! Ακολούθησε το ένστικτό σου, κοπέλα μου, γιατί δεν είναι δύσκολο να κολλήσουν κάτι τα μωρά, και κυρίως από παιδάκια ηλικίας μέχρι 3η-4η δημοτικού. Εμείς (5 μηνών ο μικρούλης μας) δε δεχόμαστε ούτε πάμε επισκέψεις σε παιδάκια μέχρι 8 χρόνων.

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ!

 

Εχετε δικιο καλυτερα να μην το διακινδυνευσω.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...