Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ


LA LATINA

Recommended Posts

Να με συγχωρησετε γιατι το ποστ θα ειναι μεγαλο, αλλα αν δε μιλησω καπου....θα σκασω! Και φυσικα καθε αποψη δεκτη αν καποιος νομιζει οτι ειμαι λαθος! Η σχεση μου με την πεθερα ξεκινησε πριν 5 χρονια...πρωτη κουβεντα της ηταν οτι ειμαι "κοντη και χοντρη!" (1.70 - 65 κιλα) δευτερη κουβεντα οτι ειμαι τουρκαλα (γιατι ειμαι ποντια) μετα απο λιγο αποφασισαμε να παντρευτουμε "γιατι βιαζεστε τοσο" να κανουμε παιδι "γιατι δε μας ρωτησατε" ερχεται ο αντρας μου να μεινει στο δικο μου διαμερισμα και η κυρια κλαιει περιπου εναμιση χρονο οτι της πηρα το γιο και καλυτερα να μην ειχα σπιτι...και στις δυο γεννες επειδη γεννησα γρηγορα η πρωτη κουβεντα ηταν "εσυ τι καταλαβες, αβγο εβγαλες" και εκ των υστερων μαθαινω οτι προσπαθουσε να πεισει τους κολλητους του αντρα μου 3 μερες πριν το γαμο οταν της πηγαν το νυφικο (κουμπαροι γαρ) να τον πεισουν οτι ειναι μικρος να παντρευτει (30)... εζησα 2 χρονια μες το κλαμα και τον οδυρμο, να μην ερχονται καθολου σπιτι μας ουτε για το μωρο, να τρεχω ολο εγω εκει, και να παρακαλαω και τον αντρα μου να τους παιρνει τηλ και να πηγαινουμε γιατι ειναι κριμα ενω εκεινος δεν ηθελε ουτε να τους βλεπει (λογω του ξυλου που ετρωγε απ τον πατερα του μικρος και μιας κλαψο----- μανας που ειχε ολη του τη ζωη....) την οποια βεβαια εγω μαμα κανονικα να τη λεω και τον αλλον μπαμπα αν και εχασα τον πατερα μου και η λεξη δε μου βγαινει, ολα απο δικη μου καλη πιστη και θεληση!!!

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ---- ΤΩΡΑ Η ΚΥΡΙΑ ΘΕΛΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (ΤΡΕΙΣΙΜΙΣΗ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΝΑΜΙΣΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ) αλλα αυτα που γινονται εμενα με τρελλαινουν και θελω τη γνωμη σας ειλικρινα γιατι θα σκασω..... θα τα παραθεσω σριθμητικα και χωρις δικα μου σχολια για να μην επηρεασω κανεναν.... ειναι ολα γεγονοτα που εχουν συμβει ολο αυτο τον καιρο

 

1) μια μερα ξεχασε την εξωπορτα της ανοιχτη και ο μεγαλος μου ανοιξε και αρχισε να ανεβαινει στα επανω πατωματα (2 ετων)

2) μια αλλη μερα τον αφησε μονο του μεσα και την κλειδωσε εξω και τον παρακαλουσε απο το μπαλκονι μιση ωρα να της ανοιξει (2 ετων)

3) οταν εγω ημουν στο νοσοκομειο λογω αυτοανοσου και τον κρατησε του πηρε φαρμακα μονη της απ το φαρμακειο ενω ειχα πει ρητα να μην του δωσουν τιποτα αν δε με ρωτησουν γιατι παιρνει συγκεκριμενη αγωγη

4) αφηνει τα γυαλικα στρωμενα και τα παιδια τα σπανε και παιζουν με τα θρυψαλα

5) τις προαλλες ξεχασε τις βελονες του ραψιματος τις τεραστιες και τα παιδια τα βρηκαμε να μαλωνουν μ αυτες στα χερια...

6) μαγειρευει παντα οταν τα παιδια ειναι εκει (ενα διωρακι τα αφηνω συνηθως) με τα τηγανια της παντα με τα χερουλια προς τα εξω και το φουρνο τον στηριζει με ενα ξυλο....

7) φοραει στα παιδια πυτζαμες πανω απ τα ρουχα για να μην αναψει καλοριφερ

:cool: το μονο που τα ταιζει ειναι 2-3 πατατες φουρνου

9) αν γελαστω να βαλω και λιγο τυρακι μου κανει παρατηρηση και βγαζει το μισο απ το πιατο

10) το καλοκαιρι εβαζε ταινια με ναζι που καινε εβραιους στον μεγαλο (ακομα λεει για τις φωτιες το παιδι) και ηταν και χαρουμενη που του αρεσουν οι φωτιες

11) πηρε τον μεγαλο 2 μερες στο εξοχικο και πηγα και τον βρηκα συγκαμενο ως τα μπουτια γιατι δεν τον ξεπλενε οταν εκανε κακα με σαπουνι- του εριχνε μονο νερακι απ την πισινα δυο χουφτες και μετα τον εβαζε και μες τα βρωμονερα στην πισινα

12) τον βρηκα κατακαμενο γιατι δε θελανε να βαλουνε αντιηλιακο (ενω εδωσα ολοκαινουριο)

13) τον βρηκα καταφαγωμενο απ τα κοιυνουπια ενω σερνοταν και ο ιος των κουνουπιων γιατι ξεχασανε και αντικουνουπικο να βαλουν (που ειχα δωσει ολοκαινουριο)

14) στο εξοχικο οπου και να πατησεις εχει φιδακια για τα κουνουπια, ΤΕΖΑ και φαρμακα

15) φαρμακα εβγαλε το παιδι μια μερα απο την κρεβατοκαμαρα της γιατι δεν τα ειχε σηκωσει

16) μια αλλη μερα κοντεψε να πιει την κολωνια της γιατι δε τον προσεχε κανεις

17) διπλα στην πισινα που παιζαμε με τα παιδια βρηκαμε ενα φιδι, τα μαζεψαμε και φυγαμε και η κυρια θυμωσε, "ηταν λαφιατης, μικρουλικο, δεν τσιμπαει" και την αλλη βδομαδα ο πεθερος μου μου ειπε οτι βρηκε αλλα δυο μεγαλυτερα...

18) τα χερια της ειναι 2-3 φορες εγχειρισμενσ και δε μπορει να σηκωνει μωρα ουτε πρεπει

19) λεει παντα ψεμματα οτι τα παιδια φαγανε κι εκεινα γυρνανε σπιτι ψωμολυσαγμενα

20) εχουν χτυπησει πολλες φορες και βλεπω τα σημαδια και ποτε δεν παραδεχεται οτι εγιναν σπιτι της

21) φοβεριζουν τα παιδια με μια ενεση (κουνιαδος γιατρος) για να καθονται φρονιμα

22) κοροιδευουν το παιδι γιατι φοραει ακομα πανες με αηδιαστικο τροπο (το παιδι δεν μπορεσε να τις βγαλει γιατι εγω ειμαι ολο το χειμωνα καθηλωμενη σε μια καρεκλα σχεδον αναπηρη και δε μπορουσα να το παω τουαλετα)

 

και γενικως.....το μονο που περιμενει ειναι να πεθανει η μανα μου(80) γιατι νομιζει οτι μετα θα παω να μεινω πανω κατω μαζι της- δεν παω στην Αυστραλια καλυτερα... χτες ηρθε μετα απο μια βδομαδα (που ειχα παει εγω σερνομενη) και μας εφερε φαγητο ειπε...ενα μπολακι που καλα καλα δεν εφτασε για τα παιδια....ευτυχως η μαμα μου φερνει την κατσαρολαρα την αφηνει και ουτε μας ενοχλει.... το μονο της μελημα ειναι ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΕΙ, ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ!!!!!!! και Ε Ρ Ω Τ Ω !!!!!!Ποια τρελλη θα τα εδινε??? αμα κατσω θα γραφω μεχρι αυριο το τι μας εχει κανει τοσα χρονια...ολα τα ξεχασα, τα εβαλα πισω, της μιλαω με το σεις και με το σας.....αλλα για τα παιδια, οχι ρε φιλε!!!!!!! Φ Ο Β Α Μ Α Ι!!!!!!! εμενα ας με κανει κουρελι, ας κανει κι αλλα τοσα, που κοντεψα να μεινω αναπηρη και το μονο που ειπε (εννοειται ποτε δεν ηρθε στο νοσοκομειο κι εχω νοσηλευτει 4 φορες απο μια βδομαδα) ηταν "πες το γιατρο σου ως ποτε, θα γερασεις για να γινεις καλα???" βαρεθηκα ρε παιδια σας ορκιζομαι σε οτι εχω ιερο.....οσο για τον αντρα μου γιατι σιγουρα θα ρωτησετε.....στις αρχες τους σιχαινοταν, με το ζορι τον πηγαινα σπιτι τους....εγω η ΗΛΙΘΙΑ και τωρα το μονο που λεει ειναι "ακομα δεν την εμαθες, ακομα μαζι της ασχολεισαι, βριστην, χεστην, κλειστης το τηλεφωνο!" αλλα εγω δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος...απλα, δε θελω να εχει τα παιδια μου, οπως δεν τα εχει και η μαμα μου, οπως δεν τα δινω σε κανεναν......ΦΟΒΑΜΑΙ!!!! πειτε μου αν ειμαι κακια νυφη, αν θα τα βρω απ τις νυφες μου, οτι θελετε, αλλα πειτε κατι......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οσο για τον αντρα μου γιατι σιογυρα θα ρωτησετε.....στις αρχες τους σιχαινοταν, με το ζορι τον πηγαινα σπιτι τους....εγω η ΗΛΙΘΙΑ και τωρα το μονο που λεει ειναι "ακομα δεν την εμαθες, ακομα μαζι της ασχολεισαι, βριστην, χεστην, κλειστης το τηλαφωνο!" αλλα εγω δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος...απλα, δε θελω να εχι τα παιδια μου, οπως δεν τα εχει και η μαμα μου, οπως δεν τα δινω σε κανεναν......ΦΟΒΑΜΑΙ!!!! πειτε μου αν ειμαι κακια νυφη, αν θα τα βρω απ τις νυφες μου, οτι θελετε, αλλα πειτε κατι......

Καλά δεν το συζητάω ότι έχεις απόλυτο δίκιο να μην θες να της αφήνεις τα παιδιά. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί να το κάνεις??? Σε αναγκάζει κανείς??? μηπως ο άντρας σου επιμένει??? Αν όμως σου λέει αυτά που έχω τονίσει θα σου έλεγα απλά να ακολουθησεις την συμβουλή του και άσε την άλλη να λεει

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα ηρέμησε, μην σκέφτεσαι την πειραγμένη γιατί κάνεις κακό στον εαυτό σου, κράτα τα παιδιά σου και άστην να λέει που λέει και ο Βασιλάκης. Αφού ο άντρας σου είναι με το μέρος σου να μη σε νοιάζει τίποτα. Ξέρω, σε πνίγει το δίκιο και η αγανάκτηση αλλά...αγνόησέ την! Μπορείς?

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το συζητάω ότι έχεις απόλυτο δίκιο να μην θες να της αφήνεις τα παιδιά. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί να το κάνεις??? Σε αναγκάζει κανείς??? μηπως ο άντρας σου επιμένει??? Αν όμως σου λέει αυτά που έχω τονίσει θα σου έλεγα απλά να ακολουθησεις την συμβουλή του και άσε την άλλη να λεει

 

εκεινοι επιμενουν- και ειναι εγγονια τους δε θελω να τους τα στερω.....ποτε ομως δεν κανουν οτι τους λεω.....και ο αντρας μου καμια φορα το λεει ναι, ας πανε λιγο στους παππουδες, αλλα οι αντρες εχουν γενικως ενα "δεν παθαινουν τιποτα τα παιδια" για μενα στεναχωριεται γιατι τα αυτοανοσα δε θελουν στενοχωριες και αγχος....

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα ηρέμησε, μην σκέφτεσαι την πειραγμένη γιατί κάνεις κακό στον εαυτό σου, κράτα τα παιδιά σου και άστην να λέει που λέει και ο Βασιλάκης. Αφού ο άντρας σου είναι με το μέρος σου να μη σε νοιάζει τίποτα. Ξέρω, σε πνίγει το δίκιο και η αγανάκτηση αλλά...αγνόησέ την! Μπορείς?

 

πως μπορεις να αγνοησεις καποιον που σε παιρνει τρεις την ωρα τηλεφωνο "να ερθω να παρω τα παιδια?" και αμα πεις οχι μουτρωνει για κανα τριμηνο..... τωρα τελευταια ειδε οτι δεν τα δινω και ερχεται απροειδοποιητα σπιτι δηθεν να μας δει και τα ξεσηκωνει "παμε "και μετα αυτα κλαινε.....οπως κλαινε καθε φορα που φευγει καποιος γιατι θελουν βολτα,αλλα που να το καταλαβει αυτη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!

αλλα δεν καταλαβα! αναγκαζεσαι να της αφηνεις τα παιδια?? δεν υπαρχει αλλη λυση? ¨Η αν απλα θελει να τα βλεπει, δεν γινεται να ερχεται σπιτι σου να τα βλέπει? ή να πηγαινεις εσύ ή ο αντρας σου μαζι με τα παιδια στο σπιτι της? τελοσπαντων να μην μενει μονη με τα παιδια...

οσο για την συμπεριφορα της για την υγεια σου την αφηνω ασχολιαστη...

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

εκεινοι επιμενουν- και ειναι εγγονια τους δε θελω να τους τα στερω.....ποτε ομως δεν κανουν οτι τους λεω.....και ο αντρας μου καμια φορα το λεει ναι, ας πανε λιγο στους παππουδες, αλλα οι αντρες εχουν γενικως ενα "δεν παθαινουν τιποτα τα παιδια" για μενα στεναχωριεται γιατι τα αυτοανοσα δε θελουν στενοχωριες και αγχος....

Ναι όντως δεν είναι σωστό να στερήσεις τα εγγονια από τους παππούδες και το αντίστροφο. Αν εξηγούσες ήρεμα και με επιχειρήματα στον άντρα σου τι έχει συμβει? Αν τα έχει δει να συμβαίνουν ίσως συμφωνήσει μαζί σου. Το να τα πηγαίνεις στα πεθερικά σου αλλά να μένεις και εσύ εκεί για να προλαβεις ό,τι μπορείς παίζει σαν εναλλακτική?

Δεν έχεις κανένα λόγο να στενοχωριέσαι, θα βρεις λύση

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!

αλλα δεν καταλαβα! αναγκαζεσαι να της αφηνεις τα παιδια?? δεν υπαρχει αλλη λυση? ¨Η αν απλα θελει να τα βλεπει, δεν γινεται να ερχεται σπιτι σου να τα βλέπει? ή να πηγαινεις εσύ ή ο αντρας σου μαζι με τα παιδια στο σπιτι της? τελοσπαντων να μην μενει μονη με τα παιδια...

οσο για την συμπεριφορα της για την υγεια σου την αφηνω ασχολιαστη...

 

οταν μπαινω νοσοκομειο αφηνω εναν στη μια εναν στην αλλη- δε γινεται αλλιως- ελπιζω να μην ξαναχρειαστει Θεε μου να μπω....

αλλα τα ζηταει Σαββατα, Κυριακες, τωρα αμα ανοιξει και ο καιρος μπαλονια θα μας τα κανει....αμα καλοκαιριασει δε με το παλιοεξοχικο της, τοτε να δεις καβγαδες...και δε μπορεις να της πεις εισαι ανικανη, καταλαβες? θα σου πει δυο παιδια μεγαλωσα.....και το ενα το εκαψε (τον κουνιαδο μου ) γιατι αφησε βραστο νερο μες το σαλονι με 2 χρονω παιδι, τον αντρα μου τον κλειδωνε στο μπανιο με ολα τα απορρυπαντικα, μια φορα κοντεψε να πιει πετρελαιο γιατι τον αφησαν μονο σε μια αυλη.......αλλα 2 παιδια μεγαλωσε κι αυτη.....αληθεια, η Μηδεια ποσα ειχε???

Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω νοσοκομειο αφηνω εναν στη μια εναν στην αλλη- δε γινεται αλλιως- ελπιζω να μην ξαναχρειαστει Θεε μου να μπω....

αλλα τα ζηταει Σαββατα, Κυριακες, τωρα αμα ανοιξει και ο καιρος μπαλονια θα μας τα κανει....αμα καλοκαιριασει δε με το παλιοεξοχικο της, τοτε να δεις καβγαδες...και δε μπορεις να της πεις εισαι ανικανη, καταλαβες? θα σου πει δυο παιδια μεγαλωσα.....και το ενα το εκαψε (τον κουνιαδο μου ) γιατι αφησε βραστο νερο μες το σαλονι με 2 χρονω παιδι, τον αντρα μου τον κλειδωνε στο μπανιο με ολα τα απορρυπαντικα, μια φορα κοντεψε να πιει πετρελαιο γιατι τον αφησαν μονο σε μια αυλη.......αλλα 2 παιδια μεγαλωσε κι αυτη.....αληθεια, η Μηδεια ποσα ειχε???

Δεν έχεις κανέναν άλλο που να σου τα κρατήσει? Μήπως να έβρισκες μια γυναίκα να έρχεται σπίτι?

Και άστην να λέει για το εξοχικό, τι σε νοιάζει τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,ενα πραγμα πρεπει να καταλαβεις!οτι ειναι παιδια ΣΟΥ και οτι ΕΣΥ αποφασιζεις για τα παιδια ΣΟΥ!!!κανενας αλλος,μονο ΕΣΥ!αν δε θες να τα ξανα παρουν δε θα τα ξαναδωσεις ΤΕΛΟΣ!!!οτι κιαν λεει ο αντρας σου μη τα ξαναδωσεις σε αυτους τους ανθρωπους,πραγματικα ειναι επικυνδυνοι!εγω το παιδι μου δε το αφηνω στη πεθερα μου με τιποτα!και στη μανα μου το εχω αφησει ελαχιστες φορες.

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι όντως δεν είναι σωστό να στερήσεις τα εγγονια από τους παππούδες και το αντίστροφο. Αν εξηγούσες ήρεμα και με επιχειρήματα στον άντρα σου τι έχει συμβει? Αν τα έχει δει να συμβαίνουν ίσως συμφωνήσει μαζί σου. Το να τα πηγαίνεις στα πεθερικά σου αλλά να μένεις και εσύ εκεί για να προλαβεις ό,τι μπορείς παίζει σαν εναλλακτική?

Δεν έχεις κανένα λόγο να στενοχωριέσαι, θα βρεις λύση

 

ο αντρας μου δεν τους θελει....το καλοκαιρι πηγαμε μια βδομαδα στο εξοχικο και τον ειχα με χαπια κοντευε να σκασει το στομαχι του απο νευρωση - να τον διαταζει τι θα φαει το πρωι (γιατι να φας μπουγατσα σου αλειψα μερεντα) να τον διαταζει τι θα κανουμε (γιατι να πατε σε ταβερνα, παρε 5 ευρω, παρτε 2 σαντουιτς) στην θαλασσα ετρεχε απο πισω μας, στα παρκα μας ακολουθουσε με τα ποδια (!!!!!!!!) δε μας αφησε λεπτο....ο αντρας μου ουτε να φαει ουτε να κοιμηθει μπορουσε μονο που ηξερε οτι ειναι εκει οι γονεις του- εχει τρελλα παιδικα τραυματα....να φανταστειτε μετα απο μια βδομαδα χαπακωμα για στο στομαχι, μολις φυγαμε, στα 500 μετρα ηταν μια χαρα και μολις μπηκαμε σπιτι παραγγειλε 2 μεριδες γυρο και δεν επαθε τιποτα.....και αυτοι ομως, θελουν μονο τα παιδια, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είμαι καινούργιο μέλος αν και έχω επισκεφτεί την ιστοσελίδα πάρα πολλές φορές και είναι πάρα πολύ χρήσιμη και είμαι πολύ χαρούμενη.

 

η γιαγιά αυτή δεν υπάρχει, σαν ανέκδοτα μου ακούγονται όλα αυτά. από τη στιγμή που έχεις και την αμέριστη στήριξη του άντρα σου πάτησε πόδι και μην την αφήνεις να κουνάει ρούπι. αν την χρειάζεσαι κάνε λίγο τα στραβά μάτια αλλά αν μπορείς να ανταπεξέλθεις και μόνη σου τότε να θέσεις τους δικούς σου κανόνες. εγώ στη δικιά μου τη μητέρα και είμαι από πανω για ό,τι κάνει και δε σηκώνω κουβέντα, είναι δικό μου το παιδί και θα γίνεται ό,τι λέω, τελος. χιτλερ μόνο πιάνει...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κανέναν άλλο που να σου τα κρατήσει? Μήπως να έβρισκες μια γυναίκα να έρχεται σπίτι?

Και άστην να λέει για το εξοχικό, τι σε νοιάζει τι λέει?

 

δεν εχω....η μαμα μου ειναι 80, μαγειρευει, πλενει, σιδερωνει, αντε κοιμισμενο να κρατησει και το μωρο, αλλα ο μεγαλος ειναι ταρζαν....και γυναικα δεν παιζει οικονομικα....και γιατι να παρω γυναικα, δε δουλευω, εδω ειμαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω νοσοκομειο αφηνω εναν στη μια εναν στην αλλη- δε γινεται αλλιως- ελπιζω να μην ξαναχρειαστει Θεε μου να μπω....

αλλα τα ζηταει Σαββατα, Κυριακες, τωρα αμα ανοιξει και ο καιρος μπαλονια θα μας τα κανει....αμα καλοκαιριασει δε με το παλιοεξοχικο της, τοτε να δεις καβγαδες...και δε μπορεις να της πεις εισαι ανικανη, καταλαβες? θα σου πει δυο παιδια μεγαλωσα.....και το ενα το εκαψε (τον κουνιαδο μου ) γιατι αφησε βραστο νερο μες το σαλονι με 2 χρονω παιδι, τον αντρα μου τον κλειδωνε στο μπανιο με ολα τα απορρυπαντικα, μια φορα κοντεψε να πιει πετρελαιο γιατι τον αφησαν μονο σε μια αυλη.......αλλα 2 παιδια μεγαλωσε κι αυτη.....αληθεια, η Μηδεια ποσα ειχε???

 

αχ, στελλα μου σε καταλαβαινω τοοοοοοοοοοοσοοοοοοοοοο πολυ...

το οτι μεγαλωσαν 2 παιδια δε λεει τιποτα.. ΠΩΣ τα μεγαλωσαν να μας πουν..

προσπαθησε οσο μπορεις να εχεις τον αντρα σου με το μερος σου και να μη στεναχωριεσαι.. ελπιζω να μη χρειαστει να ξαναμπεις ΠΟΤΕ στο νοσοκομειο, διοτι ετσι αν μη τι αλλο τους εχεις και υποχρεωση..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

είμαι καινούργιο μέλος αν και έχω επισκεφτεί την ιστοσελίδα πάρα πολλές φορές και είναι πάρα πολύ χρήσιμη και είμαι πολύ χαρούμενη.

 

η γιαγιά αυτή δεν υπάρχει, σαν ανέκδοτα μου ακούγονται όλα αυτά. από τη στιγμή που έχεις και την αμέριστη στήριξη του άντρα σου πάτησε πόδι και μην την αφήνεις να κουνάει ρούπι. αν την χρειάζεσαι κάνε λίγο τα στραβά μάτια αλλά αν μπορείς να ανταπεξέλθεις και μόνη σου τότε να θέσεις τους δικούς σου κανόνες. εγώ στη δικιά μου τη μητέρα και είμαι από πανω για ό,τι κάνει και δε σηκώνω κουβέντα, είναι δικό μου το παιδί και θα γίνεται ό,τι λέω, τελος. χιτλερ μόνο πιάνει...:confused:

 

αχ στη δικια μου κι εγω χιτλερ ειμαι, σ αυτην με εφαγε η ευγενεια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν έχεις κανέναν άλλο που να σου τα κρατήσει? Μήπως να έβρισκες μια γυναίκα να έρχεται σπίτι?

Και άστην να λέει για το εξοχικό, τι σε νοιάζει τι λέει?

 

περσι κατακαηκαμε στη ζεστη και επειδη 3 μερες τους ειπε ο αντρας μου να μεινουμε μονοι στο εξοχικο, δε μας μιλουσαν 1 μηνα!!!!!!!!!! ενω αυτοι πηγαινουν απο Μαιο μεχρι Σεπτεμβριο ολα τα ΠΣΚ!! απ το να μην τους θελει, μεχρι που πηγα μονη εγω με τα παιδια μαζι τους, ο αντρας μου ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (μετα απο το χαπακωμα)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω....η μαμα μου ειναι 80, μαγειρευει, πλενει, σιδερωνει, αντε κοιμισμενο να κρατησει και το μωρο, αλλα ο μεγαλος ειναι ταρζαν....και γυναικα δεν παιζει οικονομικα....και γιατι να παρω γυναικα, δε δουλευω, εδω ειμαι!!!!

Για τις ημέρες που μπορεί να μπεις στο νοσοκομειο λέω...αν την έχεις ανάγκη την πεθερά είναι σκούρα τα πράγματα...σκέψου το λίγο όμως, δεν υπάρχει καμια φίλη, θεία, κουμπάρα να έρθει αν χρειαστεί να λείψεις?

 

ο αντρας μου δεν τους θελει....το καλοκαιρι πηγαμε μια βδομαδα στο εξοχικο και τον ειχα με χαπια κοντευε να σκασει το στομαχι του απο νευρωση - να τον διαταζει τι θα φαει το πρωι (γιατι να φας μπουγατσα σου αλειψα μερεντα) να τον διαταζει τι θα κανουμε (γιατι να πατε σε ταβερνα, παρε 5 ευρω, παρτε 2 σαντουιτς) στην θαλασσα ετρεχε απο πισω μας, στα παρκα μας ακολουθουσε με τα ποδια (!!!!!!!!) δε μας αφησε λεπτο....ο αντρας μου ουτε να φαει ουτε να κοιμηθει μπορουσε μονο που ηξερε οτι ειναι εκει οι γονεις του- εχει τρελλα παιδικα τραυματα....να φανταστειτε μετα απο μια βδομαδα χαπακωμα για στο στομαχι, μολις φυγαμε, στα 500 μετρα ηταν μια χαρα και μολις μπηκαμε σπιτι παραγγειλε 2 μεριδες γυρο και δεν επαθε τιποτα.....και αυτοι ομως, θελουν μονο τα παιδια, ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ

Αφού και ο άντρας σου δεν τους θέλει είναι πιο εύκολα τα πράγματα :P

Αν σου κρατάει μούτρα ας πιει ξύδι, γιατί σε νοιάζει?

Αν σου κρατήσω εγώ μουτρα για κάτι που θα μου πεις θα σε νοιάξει? Για δες το λίγο διαφορετικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν συμμετέχω σε τέτοια θέματα διότι δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα λόγω του ότι ο αυτός που θέτει το θέμα επηρεάζει αρνητικά ή επειδή πολλές φορές κάποια πράγματα γίνονται από αγάπη και επίσης δεν μου αρέσει να μιλάω άσχημα για τον γονιό του συντρόφου μου.

Επίσης δεν ξέρουμε τι πεθερές θα γίνουμε...

anyway ο αξιοπρεπέστατος τρόπος που άνοιξες το θέμα και παρόλες τις αντιξοότητες εσύ προσπάθησες να κάνεις μια καλή σχέση με το σύζηγο και τους γονείς του, δείχνει πόσο γλυκός και καλοπροαίρετος άνθρωπος είσαι.

Ναι θεωρώ την πεθερά σου άκρως επικύνδηνη για τα παιδιά και θα σου πρότεινα όσο αυτό και εάν είνα εφικτό....ΜΑΚΡΥΑ ή αν είναι δυνατόν όχι μόνη με το παιδί..

Επίσης εγώ θα σου πρότεινα τυπικές σχέσεις....

υ.γ. από τις ελάχιστες φορές που ο τίτλος αντιπροσοπεύει την πραγματικότητα χωρίς υπερβολές...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ, στελλα μου σε καταλαβαινω τοοοοοοοοοοοσοοοοοοοοοο πολυ...

το οτι μεγαλωσαν 2 παιδια δε λεει τιποτα.. ΠΩΣ τα μεγαλωσαν να μας πουν..

προσπαθησε οσο μπορεις να εχεις τον αντρα σου με το μερος σου και να μη στεναχωριεσαι.. ελπιζω να μη χρειαστει να ξαναμπεις ΠΟΤΕ στο νοσοκομειο, διοτι ετσι αν μη τι αλλο τους εχεις και υποχρεωση..

 

ναι εχεις δικιο αλλα εγω αυτο το "μη δινεις σημασια γραψτην " δεν το μπορω...

δηλαδη, κατσε να σε ενοχλει, κατσε να φουντωνεις, και αφου στα πρηξει μετα μη δινεις σημασια.....ε οχι ρε παιδια, εγω θελω να μη μου τα πρηξει!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο αλλα εγω αυτο το "μη δινεις σημασια γραψτην " δεν το μπορω...

δηλαδη, κατσε να σε ενοχλει, κατσε να φουντωνεις, και αφου στα πρηξει μετα μη δινεις σημασια.....ε οχι ρε παιδια, εγω θελω να μη μου τα πρηξει!!!!!!!!

Στελλα μάλλον δεν έχεις άλλη επιλογή από το να την γράψεις...Μπορείς να συγχίζεσαι καθημερινά? δεν νομίζω...

Δεν είναι εύκολο αυτό που σου λέω, θέλει πολλή δουλειά. Και εγώ σε πολύ πιο "ελαφριές" περιπτώσεις δεν τα καταφέρνω πάντα.

Θεώρησε πως όταν σου μιλάει δεν είναι η πεθερά αλλά ένα κομπρεσέρ που βαράει, κάνεις υπομονή κάποτε θα τελειώσει....και τι σου είπε? τπτ...θόρυβος ήταν

Link to comment
Share on other sites

τη λυπαμαι ρε παιδια...δε μπορω να εχω τυπικες σχεσεις,μανα ειναι που να παρει

ποσες φορες ο αντρας μου τη γραφει κι εγω της λεω λεπτομερειες να ειναι ενημερη....ποσες φορες τον βαζω απο διακοπες να την παρει αν φτασαμε, αν ειμαστε καλα, να μην ανησυχει, ποσες φορες την ενημερωνω για πραγματα που ουτε στη μανα μου λεω...και κανει και κατι ερωτησεις ρε παιδια......πως το κανουμε, ποτε το κανουμε, αν ειναι μικρο το τσιου τσιου του γιου της, μεχρι μια μερα με ρωτησε αν ξυριζ--- και που!!!!!!!!! ειναι γλοιωδης η γυναικα....κι εγω λεω, ε δεν ειχε κοριτσια και λαχταραει ρε παιδι μου γυναικοκουβεντες, και απανταω.....

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα μην της αφήσεις τα παιδιά ξανά μόνα μαζί της. Εφερες πολλά και τραγικά παραδείγματα.. Σκέψου μόνο πόσο εύκολα μπορεί να συμβεί το κακό. Τότε θα είναι αργά όμως. Εχεις λάθος τρόπο που σκέφτεσαι κατά την γνώμη μου, πάνω από όλα είναι η ασφάλεια των παιδιών σου και με το να τα αφήνεις σε αυτήν, κινδυνεύουν δεν το καταλαβαίνεις; Τι σε ενδιαφέρει περισσότερο, να τα έχεις καλά με την πεθερά σου ή η ασφάλεια των παιδιών σου;

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα μην της αφήσεις τα παιδιά ξανά μόνα μαζί της. Εφερες πολλά και τραγικά παραδείγματα.. Σκέψου μόνο πόσο εύκολα μπορεί να συμβεί το κακό. Τότε θα είναι αργά όμως. Εχεις λάθος τρόπο που σκέφτεσαι κατά την γνώμη μου, πάνω από όλα είναι η ασφάλεια των παιδιών σου και με το να τα αφήνεις σε αυτήν, κινδυνεύουν δεν το καταλαβαίνεις; Τι σε ενδιαφέρει περισσότερο, να τα έχεις καλά με την πεθερά σου ή η ασφάλεια των παιδιών σου;

 

εννοειται η ασφαλεια των παιδιων μου.....εδω σερνομουν ενα χειμωνα χωρις να περπαταω και τα ειχα εγω.....αλλα παιζει και το "ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΙΑ, ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ" μας την λεει κιολας!

Link to comment
Share on other sites

τη λυπαμαι ρε παιδια...δε μπορω να εχω τυπικες σχεσεις,μανα ειναι που να παρει

ποσες φορες ο αντρας μου τη γραφει κι εγω της λεω λεπτομερειες να ειναι ενημερη....ποσες φορες τον βαζω απο διακοπες να την παρει αν φτασαμε, αν ειμαστε καλα, να μην ανησυχει, ποσες φορες την ενημερωνω για πραγματα που ουτε στη μανα μου λεω...και κανει και κατι ερωτησεις ρε παιδια......πως το κανουμε, ποτε το κανουμε, αν ειναι μικρο το τσιου τσιου του γιου της, μεχρι μια μερα με ρωτησε αν ξυριζ--- και που!!!!!!!!! ειναι γλοιωδης η γυναικα....κι εγω λεω, ε δεν ειχε κοριτσια και λαχταραει ρε παιδι μου γυναικοκουβεντες, και απανταω.....

Βάλε όρια!!!!!!!!!!!!!!!!! Το ότι την παίρνεις τηλέφωνο να δεις τι κάνει ή για να μην ανησυχεί κλπ δεν σημαίνει ότι είναι η κολλητή σου και θα της λες πώς το έκανες με τον άντρα σου. Και αποφάσισε τι σε ενδιαφέρει περισσότερο, όπως είπε και η ster

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...