Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση > Ήθη και Έθιμα & Διαδικαστικά θέματα, Ιεροί Ναοί

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 09-02-11, 08:24   #1
e-vasiliki

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
e-vasiliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Καλημέρα σε όλους.
Θα βαπτίσουμε την μικρή μας τον Μάιο και ο κουμπάρος πρότεινε να αναζητήσουμε εκκλησάκι έστω και έξω από τη Θεσσαλονίκη για να είναι πιο γραφικά. Βέβαια δεν θέλω να είναι και πολυ μακριά για να μπορέσουν να έρθουν εύκολα οι καλεσμένοι.
Παρακαλώ τη βοήθειά σας.
Ο χρήστης e-vasiliki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-11, 08:52   #2
Ευάκι

Περιοχή: θεσ/νίκη
Ευάκι ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Ευάκι
Προεπιλογή

Μπορείς να δεις στη λέσχη κυνηγών προς το Μελισσοχώρι, στο Παλαιόκαστρο (νομίζω) έχει ακόμα ένα πολύ γραφικό και ακόμα ένα κοντά στο Ασβεστοχώρι. Πολλές λεπτομέρειες δεν μπορώ να σου δώσω, υπάρχουν πάντως πολλές επιλογές.
Παλιά 09-02-11, 16:12   #3
cristina112

Περιοχή: Θεσσαλονίκη και στα 50 μου...Κούβα!!
cristina112 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ο Άγιος Αλέξανδρος στην Καλαμαριά,στον δρόμο του γηπέδου,σε ένα στενό μέσα.Μικρό,γραφικό,με μεγάλη αυλή και ολόκληρη αλάνα για πάρκινγκ.
Και με τρελή ζήτηση,οπότε αν σε ενδιαφέρει,θα πρέπει να βιαστείς.
Ο χρήστης cristina112 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-11, 16:43   #4
LA LATINA

LA LATINA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

συστηνω ανεπιφυλακτα την Αγ Παρασκευη στο Παλαιοκαστρο.... λειτουργει ανοιξη και καλοκαιρι, δεν υπαρχει τιποτα πιο γραφικο, μες τα δεντρα, συντριβανακι, παρκο, ο πατερ το εχει πολυ περιποιημενο, οι εικονες ειναι εξω και διακοσμουν το χωρο, η βαφτιση γινεται σε ψηλο σημειο και βλεπουν ολοι, και κατω με καρεκλες στηνεται κατι σαν θεατρο, ειναι πανεμορφα βαφτισα τον πρωτο γιο μου εκει κι ακομα κοιταμε τις φωτο με το στολισμο και το τοπιο......αλλα να κλεισετε εγκαιρα, γινεται χαμος!
Ο χρήστης LA LATINA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-02-11, 16:47   #5
supermama

Περιοχή: thessaloniki
supermama ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

για μενα ενα απο τα πιο ωραια ειναι ο Αγ.Βασιλειος (ετσι το λενε αν δε κανω λαθος) στο δρομο για φιλιππειο. ειναι πριν το ξενοδοχειο. πολυ ευκολο σε προσβαση απο ολους,κοντα στην πολη, μεσα στο δασος και με εκπληκτικη θεα!!!!. νομιζω ανοικει στην εκκλησια των Αγιων Αναργυρων στην ανω πολη. αν θες οτιδηποτε να με ρωτησεις η να ρωτησω και γω γιατι Ανω πολη μενω ειμαι στη διαθεση σου. στειλε πμ μονο για να μη ξεχασω το θεμα
Ο χρήστης supermama δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-11, 00:50   #6
poukis

Το avatar του χρήστη poukis

Περιοχή: Στην αγκαλιά των παιδιών μου!!!
poukis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πολυ ωραια ειναι στην Αμερικανικη γεωργικη σχολη,εγω εκει εκανα την βαφτιση της μικρης κ ηταν παρα πολυ ωραια!!! Κ ο εξωτερικος χωρος ειναι πολυ καλος κ η εκκλησια μεσα.
Παλιά 10-02-11, 01:32   #7
Maxh83

Περιοχή: θεσσαλονικη
Maxh83 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αν θελεισ παντωσ και λιγο πιο μακρια πολυ ςραια ειναι και στην αγ.Μαρινα στη ρεντινα!!!εκανα εκει τη βαφτιση τησ μικρησ!!!εκτοσ το οτι ειναι πανεμορφα οι ιερεισ ειναι απιστευτοι!!!!ηταν πολυ καλοι με το μωρο!!!ολοι εχουν να λενε για το ποσο το προσεξαν!!!
Ο χρήστης Maxh83 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-11, 20:22   #8
Raw_Shooter

Raw_Shooter ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στελλα7778 ξέρεις αν στην Αγία Παρασκευή επιτρέπουν το κέτεριγκ?
Ο χρήστης Raw_Shooter δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-02-11, 20:27   #9
LA LATINA

LA LATINA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν εχει τυχει να δω, στην τελευταια βαφτιση που πηγα κανανε τραπεζι στο ταβερνακι που ειναι κολλητα με το παρεκκλησι, αλλα ο πατερ ειναι πολυ καλος και συνεννοησιμος δε χανεις να κανεις μια ερωτηση

2310699100
http://www.oraiokastro.gr/files/118/...aparaskeui.jpg
Παλιά 10-02-11, 21:12   #10
cristina112

Προεπιλογή

Καταπληκτικό και το εκκλησάκι και το μέρος!!!
Παλιά 10-02-11, 23:26   #11
Elma09

Το avatar του χρήστη Elma09

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Elma09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εμεις στη δικη μας βαφτιση (ηταν και γαμοβαφτιση συγκεκριμενα) προτιμησαμε τον Αγιο Γεωργιο, την εκκλησια του Χορτιατη.Την ειδαμε και την ερωτευτηκαμε και οι 2!!Ειναι πολυ παλια και πολυ ταπεινη εκκλησιτσα... Ο παπας ηταν εξαιρετικος με το νινι μας( το οποιο,σημειωτεον, ηταν μολις 2,5 μηνων)!! Αξιζει να τη δειτε...
Παλιά 10-02-11, 23:49   #12
sonia17

Το avatar του χρήστη sonia17

Περιοχή: Θεσσαλονικη
sonia17 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο poukis Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραια ειναι στην Αμερικανικη γεωργικη σχολη,εγω εκει εκανα την βαφτιση της μικρης κ ηταν παρα πολυ ωραια!!! Κ ο εξωτερικος χωρος ειναι πολυ καλος κ η εκκλησια μεσα.
Θα συμφωνησω μαζι σου.Ειναι καταπληκτικα.Ολο το μερος ειναι πρασινο!!
Παλιά 11-02-11, 00:05   #13
e-vasiliki

Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Στην Αμερικανική γεωργική σχολή είναι όντως πάρα πολύ ωραία αλλά δεν είναι εκκλησία του παλαιού ημερολογίου; Έχει κάποια σχέση αυτό; Πάντως θα πάω να δω και τις υπόλοιπες που προτείνεται.
Ευχαριστώ πολύ!!
Παλιά 11-02-11, 00:52   #14
poukis

Το avatar του χρήστη poukis

Περιοχή: Στην αγκαλιά των παιδιών μου!!!
poukis ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο e-vasiliki Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Στην Αμερικανική γεωργική σχολή είναι όντως πάρα πολύ ωραία αλλά δεν είναι εκκλησία του παλαιού ημερολογίου; Έχει κάποια σχέση αυτό;

Δεν ξερω αν ειναι παλιοημερολογιτικη πρωτη φορα το ακουω αυτο αλλα εμεις δεν ειχαμε κανενα προβλημα.Εγινε κανονικα το μυστηριο κ αν οντως ειναι δεν καταλάβαμε τιποτα
Παλιά 11-02-11, 04:10   #15
Raw_Shooter

Προεπιλογή

Στην Αμερικάνικη Γεωργική Σχολή η εκκλησια δεν είναι παλιοημερολογίτικη. Είναι καταπληκτικό περιβάλλον και πανέμορφη εκκλησία, παντρεύτηκε η κουνιάδα μου εκεί, αλλά υπάρχουν 2 "μείον". 1ον υπερβολικό κόστος - πλήν άμα έχεις γνωστό και "μιλήσει" για την τιμή και 2ον έχει πολύ περπάτημα απο το parking (οκ σε ωραίο περιβάλλον περπατάς αλλά αρκετά).
Η εκκλησία λίγο πριν απο το Φιλίππειο έχει πολύ ωραία θέα και ο πάτερ ευγενέστατος αλλά και σ' αυτήν 2 "μείον". 1ον δεν υπάρχει χώρος μιας και είναι παρεκκλήσι και έτσι ολοι είναι έξω στην ύπαιθρο (χτυπά κατακέφαλα ο ήλιος, φόβος για καμμιά μπόρα ξαφνική) και 2ον λόγω χωματόδρομου τρελή σκόνη.
Κοίταξε λίγο τον ναό στο Νέο Ρύσιο, οχι καμμιά τρομερή εκκλησία (εννοώ απο άποψης αρχιτεκτονικής) αλλά σε ήσυχο μέρος, πολύ ήρεμος πάτερ που επιτρέπει οτι διάκοσμο θέλεις, εύκολη πρόσβαση απο δρόμο προς Μουδανιά, απλετο χώρο (παρκάκι + ιδιόκτητος ναού) για catering + φώτος + "ελεύθερα" για παιχνίδι μικρών επισκεπτών.
Μια άλλη πρόταση, δεν έχω τύχει μυστήριο αλλά επίσκεψη (ν' ανάψω ενα κερί), ο ναός στα Βασιλικά. Ωραίος ναός σε ήσυχη περιοχή, πολύ χώρος για catering + φώτος + παιχνίδι μικρών, εύκολη πρόσβαση. Ο πάτερ μου φάνηκε "άνετος" χωρίς κάποια ιδιοτροπία αλλά όπως είπα δεν έτυχα σε μυστήριο. Μείον τ' οτι είναι "μέσα" στο χωριό και ίσως έρθουν να δούν τί γίνεται διάφορες κυρίες (γιαγιάδες κυρίως) του χωριού.
Παλιά 11-02-11, 10:12   #16
e-vasiliki

Προεπιλογή

Raw_Shooter το θέμα με το κόστος της εκκλησίας πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί θα ρωτήσω όμως ελπίζω να μην μας ζητήσουν κανένα τρελό ποσό γιατί γνωστό σίγουρα δεν έχω. Κατά τ' άλλα περπατας μεν (οι γιαγιάδες θα έχουν ένα θέμα) αλλά τουλάχιστον έχει πάρκινγκ για όλους. Ολα είναι υπό συζήτηση
Ευχαριστώ
Παλιά 11-02-11, 10:16   #17
viki 1

Το avatar του χρήστη viki 1

Περιοχή: θεσσαλονίκη
viki 1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Raw_Shooter το θέμα με το κόστος της εκκλησίας πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί θα ρωτήσω όμως ελπίζω να μην μας ζητήσουν κανένα τρελό ποσό γιατί γνωστό σίγουρα δεν έχω. Κατά τ' άλλα περπατας μεν (οι γιαγιάδες θα έχουν ένα θέμα) αλλά τουλάχιστον έχει πάρκινγκ για όλους. Ολα είναι υπό συζήτηση
Ευχαριστώ
το καλοκαίρι που η κολλητή μου έκανε γάμο και βάφτιση εκεί πλήρωσε 400 ευρώ το κάθε μυστήριο γιατί η εκκλησία είναι ιδιωτική και στην ουσία την ''ενοικιάζεις''.
Ο χρήστης viki 1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 10:23   #18
LA LATINA

LA LATINA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ευχαριστώ
στο Παλαιοκαστρο ειναι 150 ευρω και εχει ανετο παρκινγκ και παρκαι με κουνιες για τα παιδια....
Παλιά 11-02-11, 10:23   #19
e-vasiliki

Προεπιλογή

400?!!!!!!! είναι τρελοί; Και ιδιωτική να είναι, εκκλησία είναι!! δηλαδή τα χρήματα πηγαίνουν στον ιδιώτη και όχι στην εκκλησία; Τρομερή επιχείρηση
Παλιά 11-02-11, 10:25   #20
e-vasiliki

Προεπιλογή

150 ευρώ πάλι είναι λογικό άπ' ότι ξέρω τόσο έχουν όλες 100 - 150 ευρώ.
Παλιά 11-02-11, 10:29   #21
demi

demi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Raw_Shooter Εμφάνιση μηνυμάτων
Στην Αμερικάνικη Γεωργική Σχολή η εκκλησια δεν είναι παλιοημερολογίτικη. Είναι καταπληκτικό περιβάλλον και πανέμορφη εκκλησία, παντρεύτηκε η κουνιάδα μου εκεί, αλλά υπάρχουν 2 "μείον". 1ον υπερβολικό κόστος - πλήν άμα έχεις γνωστό και "μιλήσει" για την τιμή και 2ον έχει πολύ περπάτημα απο το parking (οκ σε ωραίο περιβάλλον περπατάς αλλά αρκετά).
Η εκκλησία λίγο πριν απο το Φιλίππειο έχει πολύ ωραία θέα και ο πάτερ ευγενέστατος αλλά και σ' αυτήν 2 "μείον". 1ον δεν υπάρχει χώρος μιας και είναι παρεκκλήσι και έτσι ολοι είναι έξω στην ύπαιθρο (χτυπά κατακέφαλα ο ήλιος, φόβος για καμμιά μπόρα ξαφνική) και 2ον λόγω χωματόδρομου τρελή σκόνη.
Κοίταξε λίγο τον ναό στο Νέο Ρύσιο, οχι καμμιά τρομερή εκκλησία (εννοώ απο άποψης αρχιτεκτονικής) αλλά σε ήσυχο μέρος, πολύ ήρεμος πάτερ που επιτρέπει οτι διάκοσμο θέλεις, εύκολη πρόσβαση απο δρόμο προς Μουδανιά, απλετο χώρο (παρκάκι + ιδιόκτητος ναού) για catering + φώτος + "ελεύθερα" για παιχνίδι μικρών επισκεπτών.
Μια άλλη πρόταση, δεν έχω τύχει μυστήριο αλλά επίσκεψη (ν' ανάψω ενα κερί), ο ναός στα Βασιλικά. Ωραίος ναός σε ήσυχη περιοχή, πολύ χώρος για catering + φώτος + παιχνίδι μικρών, εύκολη πρόσβαση. Ο πάτερ μου φάνηκε "άνετος" χωρίς κάποια ιδιοτροπία αλλά όπως είπα δεν έτυχα σε μυστήριο. Μείον τ' οτι είναι "μέσα" στο χωριό και ίσως έρθουν να δούν τί γίνεται διάφορες κυρίες (γιαγιάδες κυρίως) του χωριού.

axaxax συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ.....ETSI ΑΚΡΙΒΩς και στις γιαγιαδες στα βασιλικα μεσα επεσες!!!!!!!
Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 10:33   #22
viki 1

Το avatar του χρήστη viki 1

Περιοχή: θεσσαλονίκη
viki 1 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
400?!!!!!!! είναι τρελοί; Και ιδιωτική να είναι, εκκλησία είναι!! δηλαδή τα χρήματα πηγαίνουν στον ιδιώτη και όχι στην εκκλησία; Τρομερή επιχείρηση
Ακριβώς . Δεν ξέρω αν δίνεις επιπλέον για την ενορία. Είναι σαν να έχεις ένα εκκλησάκι στην αυλή του σπιτιού σου και να θέλω να παντρευτώ εκεί. Μπορεί να μου πεις με τα χαράς αλλά ...... κατέβαινε τα ευρώπουλα...
Ο χρήστης viki 1 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 10:50   #23
mariatsakiri@gmail.com

mariatsakiri@gmail.com χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

θα συμγωνήσω με στην Στέλλα στην Αγ.Παρασκευή στο Ωραιόκαστρο είναι τέλεια και εμείς εκεί κάναμε την βάπτιση της κόρης μου.
Ο χρήστης mariatsakiri@gmail.com δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 11:24   #24
LA LATINA

LA LATINA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mariatsakiri@gmail.com Εμφάνιση μηνυμάτων
θα συμγωνήσω με στην Στέλλα στην Αγ.Παρασκευή στο Ωραιόκαστρο είναι τέλεια και εμείς εκεί κάναμε την βάπτιση της κόρης μου.
δειτε και http://www.oraiokastro.gr/files/118/...rkoanpsikt.jpg
το παρκακι - δυστυχως δε βρισκω φωτο να φαινεται το συντριβανι!
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 11-02-11, 14:01   #25
Raw_Shooter

Προεπιλογή

Το 400αρι είναι σχετικά υποφερτό......κάπου τόσο νομίζω πλήρωσαν τελικά (μέσω γνωστού) και η κουνιάδα μου, σαν αρχική είχα ακούσει για 1000ρικο !!!! Βέβαια ήταν για γάμο (περισσότερη ώρα + φώτα κτλ), ίσως η βάφτιση κοστίζει λιγότερο...αλλά και τα 400 για 1,5 ώρα ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ είναι πολλά (κατ' εμέ).
Παλιά 11-02-11, 14:13   #26
cristina112

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Raw_Shooter Εμφάνιση μηνυμάτων
Το 400αρι είναι σχετικά υποφερτό......κάπου τόσο νομίζω πλήρωσαν τελικά (μέσω γνωστού) και η κουνιάδα μου, σαν αρχική είχα ακούσει για 1000ρικο !!!! Βέβαια ήταν για γάμο (περισσότερη ώρα + φώτα κτλ), ίσως η βάφτιση κοστίζει λιγότερο...αλλά και τα 400 για 1,5 ώρα ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ είναι πολλά (κατ' εμέ).

Καλέ τί 1,5 ώρα μυστηρίου??Μισή ώρα κρατάνε οι γάμοι,άντε 40 λεπτά,άμα έχει κέφια ο παπάς.Κοροϊδίστικα λεφτά είναι.
Παλιά 11-02-11, 17:53   #27
Maxh83

Maxh83 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

βρε κοριτσια τι ποσα λετε?!?!?!?!?!
εμενα για γαμο και βαφτιση μαζι μου πηραν στην αγ.Μαρινα 100 συνολο.και αυτα τα εδωσα εγω!!!μου ειπαν οσο θελω!!!και μαλιστα μου εδωσαν και αποδειξη!!!!
Ο χρήστης Maxh83 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 18:04   #28
DESPOINA.GER

Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
DESPOINA.GER χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stella7778 Εμφάνιση μηνυμάτων
συστηνω ανεπιφυλακτα την Αγ Παρασκευη στο Παλαιοκαστρο.... λειτουργει ανοιξη και καλοκαιρι, δεν υπαρχει τιποτα πιο γραφικο, μες τα δεντρα, συντριβανακι, παρκο, ο πατερ το εχει πολυ περιποιημενο, οι εικονες ειναι εξω και διακοσμουν το χωρο, η βαφτιση γινεται σε ψηλο σημειο και βλεπουν ολοι, και κατω με καρεκλες στηνεται κατι σαν θεατρο, ειναι πανεμορφα βαφτισα τον πρωτο γιο μου εκει κι ακομα κοιταμε τις φωτο με το στολισμο και το τοπιο......αλλα να κλεισετε εγκαιρα, γινεται χαμος!
δυο φορες πηγα σε βαπτιση στο παλαιοκαστρο και το μονο αρνητικο ειναι πως δεν προλαβαινεις να δεις το στολοσμο που εκανες και ετιμαζεται η επομενη βαπτιση.ειδα φωτο γραφιες και dvd απο ενα γαμο στο προχωμα θεσνικης σε μια εκκλησια εξω απο τοχωριο ηταν και στο ηλιοβασιλεμα ηταν υπεροχα.ειχαν κανει και ολα τα εθυμα.οταν συναντησε ο γαμπρος τη νυφη και φιληθηκαν χτυπουσαν οι καμπανες.ζηλεψα!και αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το τεμπλο.Αγιο πνευμα λεγεται πηρα τηλ και ρωτησα.
Ο χρήστης DESPOINA.GER δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 18:09   #29
LA LATINA

LA LATINA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο DESPOINA.GER Εμφάνιση μηνυμάτων
δυο φορες πηγα σε βαπτιση στο παλαιοκαστρο και το μονο αρνητικο ειναι πως δεν προλαβαινεις να δεις το στολοσμο που εκανες και ετιμαζεται η επομενη βαπτιση.ειδα φωτο γραφιες και dvd απο ενα γαμο στο προχωμα θεσνικης σε μια εκκλησια εξω απο τοχωριο ηταν και στο ηλιοβασιλεμα ηταν υπεροχα.ειχαν κανει και ολα τα εθυμα.οταν συναντησε ο γαμπρος τη νυφη και φιληθηκαν χτυπουσαν οι καμπανες.ζηλεψα!και αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το τεμπλο.Αγιο πνευμα λεγεται πηρα τηλ και ρωτησα.

το στολισμο γιατι δεν προλαβαινεις να τον δεις? το επομενο μυστηριο ετοιμαζεται οταν ο κοσμος χαιρεταει και μαλιστα στα τελειωματα.....ασε που ειδικα στους γαμους ολες νομιζω το στολισμο τον ειδαμε απο το dvd Λογω αγχους......επισης εφω ειχα κλεισει στις 7 και δεν υπηρχε κανεις μετα....
Παλιά 11-02-11, 18:12   #30
DESPOINA.GER

Περιοχή: ΣΕΡΡΕΣ
DESPOINA.GER χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
το στολισμο γιατι δεν προλαβαινεις να τον δεις? το επομενο μυστηριο ετοιμαζεται οταν ο κοσμος χαιρεταει και μαλιστα στα τελειωματα.....ασε που ειδικα στους γαμους ολες νομιζω το στολισμο τον ειδαμε απο το dvd Λογω αγχους......επισης εφω ειχα κλεισει στις 7 και δεν υπηρχε κανεις μετα....
εεε!εμενα δε μου αρεσε να χαιρετας και να ετοιμαζονται οι επομενοι ηδη ερχονται και κοσμος απο την αλλη βαπτιση.και τα δυο μου παιδια τα βαπτισα σε χωριο των σερρων σαββατο απογευμα και ηταν μονο το δικο μας μυστήριο.ολα εγιναν με το πασο μας το καταχαρηκαμε
Ο χρήστης DESPOINA.GER δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 18:24   #31
ioanna21

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ioanna21 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Πολύ όμορφα είναι στο Αλλατινη στον Αγιο Βασίλειο...
Είναι μικρό γραφικό εκκλησάκι με πάρα πολύ καλό παπά, έχει πάρκινγκ μπορεις να κάνεις κετερινγκ,με γκαζόν κάτω και σε γενικες γραμμές πολύ γλυκό σαν μέρος... δεν σου θυμιζει οτι είσαι μέσα στην πόλη...
Εγω τον βάφτισα 15 Μαιου και ήταν πολύ όμορφα.
150 € πληρώσαμε και μας έβαλε τελευταία βάπτιση.
Παλιά 11-02-11, 20:26   #32
LA LATINA

LA LATINA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο DESPOINA.GER Εμφάνιση μηνυμάτων
εεε!εμενα δε μου αρεσε να χαιρετας και να ετοιμαζονται οι επομενοι ηδη ερχονται και κοσμος απο την αλλη βαπτιση.και τα δυο μου παιδια τα βαπτισα σε χωριο των σερρων σαββατο απογευμα και ηταν μονο το δικο μας μυστήριο.ολα εγιναν με το πασο μας το καταχαρηκαμε
ε ναι εννοειται σε χωριο εισαι με το πασο σου....τι να πουν και στον Αγ Δημητριο που τους παντρευουν 2-2 ζευγαρια μαζι!!!
Παλιά 11-02-11, 20:32   #33
cristina112

Προεπιλογή

Στελλίτσα,αυτό το εκκλησάκι που λες λειτουργεί κανονικά ή είναι ανοιχτό μόνο όταν έχει μυστήρια???Επίσης,πώς ακριβώς πας εκεί,γιατί δεν την ξέρω την περιοχή.Θα ήθελα πολύ να πάω να το δω,αλλά δε νομίζω να το πετύχω ανοιχτό...
Παλιά 11-02-11, 20:34   #34
cristina112

Προεπιλογή

Παράθεση:
ε ναι εννοειται σε χωριο εισαι με το πασο σου....τι να πουν και στον Αγ Δημητριο που τους παντρευουν 2-2 ζευγαρια μαζι!!!

Τί εννοείς 2-2 ζευγάρια μαζί??Εγώ έχω πάει σε γάμο και κράτησε κανονικά,όχι 15 λεπτά που έχω δει αλλού.Και πριν από αυτόν τον γάμο είχε άλλο,που επίσης είχε διαρκέσει αρκετά.
Παλιά 11-02-11, 20:44   #35
LA LATINA

LA LATINA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο cristina112 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τί εννοείς 2-2 ζευγάρια μαζί??Εγώ έχω πάει σε γάμο και κράτησε κανονικά,όχι 15 λεπτά που έχω δει αλλού.Και πριν από αυτόν τον γάμο είχε άλλο,που επίσης είχε διαρκέσει αρκετά.
επεσαν μηνυσεις γι αυτο.....εμενα εμενε η γιαγια μου φατσα στο ναο και παντα οσο ηταν ενας συγνεκριμενος πατερ παντρευε 2-2 και κανα τεταρτο διαρκεια

για να πας στη Αγ Παρασκευη (ειναι ανοιχτο να το δεις και να αναψεις κερακι, κλεινουν μονο το μερος που φυλανε τις εικονες) και ξεχασα να το πω κιολας, κανει απ εξω ακριβως σταση το λεωφορειο του Ωραιοκαστρου, το 56....... εμενα ηρθαν πολλοι ετσι....
τωρα με αυτοκινητο θα ζητησεις να σου πουν που ειναι ο Μασουτης Παλαιοκαστρου και το εκλησακι ειναι στο τελος του δρομου
Παλιά 11-02-11, 20:54   #36
cristina112

Προεπιλογή

Παράθεση:
επεσαν μηνυσεις γι αυτο.....εμενα εμενε η γιαγια μου φατσα στο ναο και παντα οσο ηταν ενας συγνεκριμενος πατερ παντρευε 2-2 και κανα τεταρτο διαρκεια

για να πας στη Αγ Παρασκευη (ειναι ανοιχτο να το δεις και να αναψεις κερακι, κλεινουν μονο το μερος που φυλανε τις εικονες) και ξεχασα να το πω κιολας, κανει απ εξω ακριβως σταση το λεωφορειο του Ωραιοκαστρου, το 56....... εμενα ηρθαν πολλοι ετσι....
τωρα με αυτοκινητο θα ζητησεις να σου πουν που ειναι ο Μασουτης Παλαιοκαστρου και το εκλησακι ειναι στο τελος του δρομου

Και από εκεί φεύγω πάλι με το 56??Και είναι ανοιχτό όλη μέρα?
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 11-02-11, 22:26   #37
γουίνι

γουίνι χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπέρα σε όλεςκ όλους.επειδη κ εμείς θα βαφτίσουμε στοτ'ελος μαίου θα ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει βαφτίσει καμιά σας στον άγιο ανδρέα στο cosmos ή στον ι.ν πέτρου & παύλου στο φράγμα της θέρμης κ τι κοστίζει?βοήθειαααααααααααααα............
Ο χρήστης γουίνι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 22:39   #38
cristina112

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο γουίνι Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπέρα σε όλεςκ όλους.επειδη κ εμείς θα βαφτίσουμε στοτ'ελος μαίου θα ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει βαφτίσει καμιά σας στον άγιο ανδρέα στο cosmos ή στον ι.ν πέτρου & παύλου στο φράγμα της θέρμης κ τι κοστίζει?βοήθειαααααααααααααα............

Για την εκκλησία στο Cosmos έχω ακούσει ότι είναι ακριβή.
Παλιά 11-02-11, 23:10   #39
paul-beba

paul-beba χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

η κολλητη μου βαφτισε τον γιο της εκει!θα μαθω κ θα σασ πω!η κολυμβηθρα ειναι χτιστη στην ακρη κ ο κοσμος δυσκολευεται να δει το μυστηριο!
Ο χρήστης paul-beba δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-02-11, 23:17   #40
cristina112

Προεπιλογή

Βρε κορίτσια,σ'αυτή την εκκλησία στο Cosmos,δεν πλακώνουν και καμιά 100αριά άσχετοι??Θέλω να πω,όποιος είναι εκείνη την ώρα εκεί και δει μυστήριο,δεν πάει να φάει κανένα γλυκάκι??
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές