Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με τον Μουστακαρία


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Αύριο ξεκινάω την πρώτη προσπάθεια για εξωσωματική με τον Μουστακαρία. Με παρέπεμψε ο Χασιάκος σε αυτον, θεωρώντας οτι πρέπει να μπώ σε αυτή τη διαδικασία, λόγω ενδομητρίωσης. Ο Μουστακαρίας μου φάνηκε πολύ καλός και ευγενικός γιατρός. Έχει κάνει κάποια κοπέλα εξωσωματική μαζί του; Έχει επιτυχίες γενικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είμαι σε πρόγραμμα τώρα με τον Μουστακαρία. Προς το παρόν είμαι ευχαριστημένη. Οποτε τον αναζήτησα επικοινώνησε άμεσα μαζί μου. Μου τον σύστησε μια φίλη που έμεινε έγκυος με την πρώτη φορά σε δίδυμα. Εμένα είναι η τρίτη εξωσωματική και μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να πω κι εγω την εμπειρια μου με τον συγκεκριμενο γιατρο!

Εχω κανει μαζι του 2 σπερματεγχυσεις, και τωρα ετοιμαζομαι για την 1η μου εξωσωματικη! Σημερα εκανα την 1η μου ενεσουλα και τωρα περιμενω σε λιγες μερες να μου ερθει η περιοδος.

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον γιατρο και το κεντρο, καθως σε κανει να νιωθεις μια ασφαλεια οτι ξερει τι κανει και ξερει τι σου λεει. Ασχετα αν εμεις καμια φορα δεν το καταλαβαινουμε και μεσα στο φοβο και στην ανησυχια και αγωνια μας, παρεξηγουμε καποια πραγματα που μας λενε!

Μιλωντας χθες και με μια καλη μου φιλη, πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη στο γιατρο μας και να ακουμε αυτα που μας λεει, γιατι προφανως θελει το καλο μας και θελει να μας βοηθησει ωστε να αποκτησουμε ενα (ή/και παραπανω!:D) μπεμπέ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Floritsoula μου, σε ποια φάση βρίσκεσαι τώρα;

Έχω γίνει κουραστική να γράφω στα τόπικ του Μουστακαρία, αλλά δεν μπορώ να τιμήσω το γιατρό που μου έκανε το ομορφότερο δώρο της ζωής μου, την κορούλα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια, καλησπέρα κι απο μενα.

Έκανα εξωσωματική με τον Μουστακαρια (ωοληψια στις 24/3 και εμβρυομεταφορα στις 26/3), παραμονή και επομενη μερα απο τον Ευαγγελισμο της Παναγιας!!!!!

Για μενα μεχρι στιγμης ολα βαινουν καλως! Εκανα την περασμενη Παρασκευη (8/4) την 1η μου χοριακη (89)!

Την Δευτερα εκανα την 2η (218) και σημερα εκανα την 3η με 876 μοναδες!

Στην αρχη ο γιατρος δεν ηταν και πολυ ευχαριστημενος με τις τιμες. Ηθελε παραπανω και την 1η και την 2η χοριακη, αλλα με τη σημερινη ειναι ευχαριστημενος.

Ακομα να το πιστεψω, φοβαμαι μηπως κατι παει στραβά και μεινω με τη χαρα! Νιωθω οτι οταν μενεις εγκυος με εξωσωματικη, ολα ειναι πολυ ευθραστα και ανα πασα στιγμη ολα μπορει να αλλαξουν. Και για εμας που εχουμε περασει τοσα και τοσα για να μεινουμε εγκυες, ολα ειναι καπως πιο "βαρια" και πιο "σοβαρα" απο τις γυναικες που μενουν εγκυες φυσιολογικα!

Μεχρι να βγει το μωρακι μου, γνωριζω οτι εχω ακομη πολυ δρομο, πολλα ειναι αυτα που πρεπει να γινουν και απο πολλα πρεπει ακομα να περασω! Αλλα εχω πιστη, οπως ειχα ολο αυτον τον καιρο!

Την Μεγαλη Τριτη θα με δει ο γιατρος με υπερηχο και θα κανω και μια χοριακη για να δουμε πως παμε!

Κοριτσια, οποια μπορει και θελει ας μου πει τι γινεται απο δω και περα!

Σας ευχαριστω και ΚΑΛΕΣ ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΣΕ ΟΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία, το moro mas!!!!!!!!!!!Μην χάνεις τις ελπίδες σου όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!Με το καλό!!!!!!Η εγκυμοσύνη από εξωσωματική δε διαφέρει από την εγκυμοσύνη με φυσιολογική σύλληψη!!!!Πίστεψέ με!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ ότι έπιασα με την πρώτη εξωσωματική δίδυμα με τον Μουστακαρία!!! Είμαι κάτι παραπάνω από ικανοποιημένη και ευτυχισμένη και σε λίγους μήνες θα τα κρατήσω στην αγκαλιά μου!!! Το κέντρο μάλιστα που συνεργάζεται είναι από τα πιο οικονομικά που υπάρχουν! Οπότε δεν ξέρω που μπορεί να στηρίζεται ο ισχυρισμός ότι είναι φιλοχρήματος! Μάλιστα έχει τόσο κόσμο που κάποια στιγμή έπαθε και υπερκόπωση ο κακομοίρης και τον έτρεχαν στο νοσοκομείο!

UAQCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ ΝΕΑ!!!!!!

Χθες ειχα ραντεβου με τον Μουστακαρια και ειδαμε μεσα 2 ΣΑΚΟΥΛΑΚΙΑ, 2 ΜΩΡΑΚΙΑ!!!!!!!!!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ@!!!!!!!!

Εχουμε παθει την πλακα μας με τον συζυγο μου! Αυτο μαλλον δεν το περιμεναμε, δεδομενου οτι δεν ηταν και πολυ μεγαλες οι χοριακες μου! Χοριακη χθες δεν καναμε, δεν το θεωρησε απαραιτητο απ'τη στιγμη που ειδαμε 2 σακουλακια! Και παλι ομως πρεπει να περιμενουμε να δουμε πως θα εξελιχθει ολο αυτο, δεν ειναι βεβαιο οτι θα επιζησουν και τα δυο, βλεποντας και κανοντας!

Τωρα εχουμε ραντεβου την αλλη Πεμπτη, μετα το Πασχα!

 

Κοριτσια, ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΠΟΘΕΙ Η ΚΑΘΕΜΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΣΥΜΒΕΙ!!!!!!!!!

 

Φιλια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή Ανάσταση, κοπελάρα μου!!!!!!!!!Φέτος είναι το ωραιότερό σας Πάσχα!!!!!!Έχεις στην κοιλίτσα σου τα αγγελούδια σου!!!

*αυτό που είπε η nani πράγματι ισχύει... είχε πάθει υπερκόπωση ο κακομοίρης. Το φιλοχρήματος δεν το δέχομαι με τίποτα, όταν μάλιστα όταν γεννήσαμε την μπέμπα μας μας είπε στο επόμενο παιδί να προσπαθήσουμε φυσιολογικά (αυτό άλλωστε μας είχε πει και την πρώτη φορά)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ εχω χρόνια το γιατρο αλλα για τα κλασικα μεχρι τεστ παπ και αυτό ηταν. ωσπου τελικα μας πορεκψε σοβαρο πρόβλημα και πάμε για εξωσωματικη.. εγώ βρε κορίτσια όμως δεν έχω την ίδια άποψη.. κι εγώ νομιζω ότι τον νοιάζουν τα λεφτα και μόνο! όλο γράφει γράφει και δεν ασχολειται μαζι μου!!! ξεκινάω εξωσωματική και δεν μου έχει πει καν τα βασικά! τι γίνεται πως θα γίνει βασικές αρχές τελοσπάντων!! ουτε ξέρω τι είνια η εννοια εξωσωματική αν δεν είχα ενημερωθει μόνη μου απο το ιντερνετ!! το μονο που λέει ειναι πήγαινε κανε αυτες τις εξετάσεις και φυσικα κατευθυνει που να γίνουν οι εξετάσεις, και έλα κλεισε ραντεβου και αν εχει χρόνο στο ιατρειο θα σε δεχτώ! ε όχι δηλαδη σκας τόσες χιιάδες ευρώ και δεν σου λεέει καν τι ειναι αυτές οι εξετάσεις και γιατι πρέπει να γίνουν!! ουτε καν για τα φάρμακα! μονη μου ολομόναχη έτρεξα τις διαδικασίες με το ταμείο μου ενω άλλοι γιατροι συμβουλευουν!! και γενικά για να μην σας πολυλογώ ΜΟΝΗ μου τα έχω κάνει όλα!! και όταν πάω να ρωτησω κάτι με κανει και ντρεπομαι γιατι ειναι σαν να μου κανει χάρη!! εδω ξεκιναω τις ενεσεις και δεν μου έχει πει καν πως θα γίνονται.. ευτυχως που υπάρχουν οι κοπέλες στο ιατρειο.. σκέφτομαι πολύ σοβαρα να αλλάξω γιατρο ειδικά αν δεν πετύχει η πρώτη προσπάθεια..

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Donatela μου, θα σου απαντήσω γιατί νομίζω ότι λόγω της διαδικασίας έχεις αγχωθεί και τα βλέπεις κάπως περίεργα τα πράγματα. Εννοείται πώς για το πώς θα γίνουν οι ενέσεις δεν είναι υπεύθυνος ο γιατρός, αλλά έχεις τις νοσοκόμες του κέντρου για να σε κατευθύνουν. Επίσης ο λόγος που δε σου μιλάει αναλυτικά για την εξωσωματική είναι επειδή θέλει να κάνει τη δουλειά του και θεωρεί ότι ίσως δε σ ενδιαφέρουν οι ιατρικές λεπτομέρειες. Δοκίμασες όμως να τον ρωτήσεις. Γιατί εγώ προσωπικά όταν τον ρώτησα κάποια πράγματα ήταν αναλυτικότατος!!! Επεισή σε βλέπω όμως ότι έχεις μία αρνητική διάθεση, αν πιστεύεις ότι όλα αυτά είναι τόσο σοβαρά θέματα, καλό θα ήταν να αλλάξεις γιατρό...

Πάντως αυτό που περιγράφεις δεν είναι ο Μουστακαρίας, ο Μουστακαρίας ήταν πάντα δίπλα μου μέχρι και τη στιγμή που γέννησα ήρθε... Είναι απίστευτος άνθρωπος!!!

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και γρήγορα μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας ηθελα μονο να αναφερω οτι απο τη στιγμη που ξεκινησα ενεργα τη διαδικασία της εξωσωματικης αλλαξε σε ενα πολυ μεγάλο βαθμο η αποψη μου με τον γιατρο.. η μαλλον τον ψυχολογησα καλυτερα πήρα και εγω το χρόνο μου να δέσουμε καλυτερα.. δεν λεει πολλα γιατι μαλλον θεωρει οτι σαν ασχετη δεν υπαρχει λόγος να ξέρω ιατρικές λεπτομέρειες.. ομως κέρδισε την εμπιστοσύνη μου, δειχνει να ξέρει τι κάνει και πλεον το αφηνω πανω του. ειναι πια και πιο χαμογελαστος και αυτο μου αρεσει.. μακαρι να πανε όλα καλά στο τελος και να χω να πω μόνο τα καλυτερα για αυτον τον άνθρωπο..

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με γιατρό τον κο Μουστακαρία, εχθές κάναμε εξωσωματική με ένα μόνο έμβρυο, και με τη βοήθεια του Θεού ελπίζω να έχουμε θετικό αποτέλεσμα! Η δική μου άποψη είναι ότι ίσως να μην είναι πολύ επικοινωνιακός (ο άνθρωπος τρέχει και δεν φτάνει), αλλά σε κάθε ερώτηση είναι άμεσος και για αποτέλεσμα εξετάσεων, ενημερώνει ο ίδιος. Και εγώ στην αρχή ήθελα να είναι πιο προσιτός ή χαμογελαστός, αλλά τελικά πιστεύω ότι σημασία έχει ότι είναι καλός γιατρός! Όσον αφορά το οικονομικό, νομίζω ότι οι τιμές του κέντρου είναι από τις πιο οικονομικές που υπάρχουν αυτή την εποχή! Βέβαια το πως νιώθει η κάθε κοπέλα είναι διαφορετικό, ειδικά σε αυτή την τόσο αγχώδη φάση της ζωής της.

Εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
Με γιατρό τον κο Μουστακαρία, εχθές κάναμε εξωσωματική με ένα μόνο έμβρυο, και με τη βοήθεια του Θεού ελπίζω να έχουμε θετικό αποτέλεσμα! Η δική μου άποψη είναι ότι ίσως να μην είναι πολύ επικοινωνιακός (ο άνθρωπος τρέχει και δεν φτάνει), αλλά σε κάθε ερώτηση είναι άμεσος και για αποτέλεσμα εξετάσεων, ενημερώνει ο ίδιος. Και εγώ στην αρχή ήθελα να είναι πιο προσιτός ή χαμογελαστός, αλλά τελικά πιστεύω ότι σημασία έχει ότι είναι καλός γιατρός! Όσον αφορά το οικονομικό, νομίζω ότι οι τιμές του κέντρου είναι από τις πιο οικονομικές που υπάρχουν αυτή την εποχή! Βέβαια το πως νιώθει η κάθε κοπέλα είναι διαφορετικό, ειδικά σε αυτή την τόσο αγχώδη φάση της ζωής της.

Εύχομαι τα καλύτερα!

κις 75 ευχομαι τα καλυτερα. ηθελα να σε ρωτησω ποσο κοστισε ο φυσικος στο εμβρυοαρτ. σκεφτομαι να κανω μια προσπαθεια εκει...

Link to comment
Share on other sites

κις 75 ευχομαι τα καλυτερα. ηθελα να σε ρωτησω ποσο κοστισε ο φυσικος στο εμβρυοαρτ. σκεφτομαι να κανω μια προσπαθεια εκει...

 

Μας κόστισε 1.600 ευρώ. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι γυναικιολόγος μου είναι ο Χασιάκος που είναι μέτοχος στο κέντρο, αλλά γενικά όμως έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες ότι είναι πολύ καλές οι τιμές τους. Πάντως δεν χάνεις τίποτα να κανονίσεις ένα ραντεβού και να συζητήσεις με το γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Μας κόστισε 1.600 ευρώ. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι γυναικιολόγος μου είναι ο Χασιάκος που είναι μέτοχος στο κέντρο, αλλά γενικά όμως έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες ότι είναι πολύ καλές οι τιμές τους. Πάντως δεν χάνεις τίποτα να κανονίσεις ένα ραντεβού και να συζητήσεις με το γιατρό.

 

σε ευχαριστω πολυ κις75. Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα. ευχομαι να σου πανε ολα αψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια καντε μια ευχη και για μενα που λεω να ξαναδοκιμασω απο Σεπτεμβρη.. βλέπετε η πρωτη δεν μας εκατσε... σας φιλώ!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Donatela μου, χαίρομαι πάρα πολύ που πάνε όλα καλά! Και πού να δεις ακόμα τι θα δεις... Σου εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου γρήγορα μανούλα!!!

mammy μου τωρα ειδα το μηνυμα σου μιας και ημουν ψυχολογικα κάπως τον τελευταιο καιρο! σε ευχαριστώ απο τα βάθη της ψυχης μου.. μακαρι να πανε ολα καλα τη δευτερη φορα!!!φιλια πολλα και καλη επιτυχια σε ολα τα κορίτσια!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

τον συγκεκριμενο γιατρο θα εννοεις φανταζομαι ντονατέλα?? ΜΑΚΡΙΑ!!! αυτο εχω να πω μόνο ΜΑΚΡΙΑ!!! ο τύπος ειναι ανευθυνος και ημουν ενα χρονο σε ψυχολογο απο τον τρόπο που με αντιμετωπισε!!! στην αρχη όλα ειναι ρόδινα αλλα μετα.. ΜΑΚΡΙΑ!!! απλά μακρια!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Marilena, είδα και αυτά που έγραψες στο άλλο τοπικ για το κέντρο. Λυπάμαι που βίωσες τόσο άσχημα τον κόσμο της εξωσωματικής.

Δεν σου κρύβω ότι στην απαντησή σου είχα την απορία μήπως ήσουν κάπου υπερβολική αλλά τελικά με στεναχωρεί που σε επιβεβαιώνει και η donatela.

Από αυτά που λέτε μου φαίνεται ότι και αυτός ο γιατρός έχει καβαλήσει το καλάμι, το λέω αυτό γιατί τον πήρε το μάτι μου σε μια εκπομπή της TV και όντως από το κέντρο πιο πολύ ακούγεται το δικό του όνομα. Κρίμα και απαράδεκτο για γιατρό αν συμπεριφέρεται έτσι. Μπορεί να έχει αλλάξει συμπεριφορά τόσο πολύ? Γιατί σίγουρα άλλες κοπέλες έχουν άλλα βιώματα μαζί του, μήπως όμως εχει αλλάξει τώρα λίγο?

Εγω δεν έχω εμπειρία μαζί του, έχω τον Μακράκη (ευτυχώς, και μάλιστα στην αρχή σκεφτόμουν γιατί μου πρότεινε ο Χασιάκος τον Μακράκη που για τον Μουστ. ειχα μόνο ακούσει, αλλά δεν τον αλλάζω με τίποτα, μέχρι και για την γέννα σκέφτομαι να τον κρατήσω), λυπάμαι όμως που ακούγονται άσχημα για τον Μουστακαριά γιατί περνούν και στην άποψη του κόσμου για το κέντρο.

 

Donatela μου, λυπάμαι που περνάς και τέτοια ψυχολογική πίεση. Δεν σου αξίζει κατι τέτοιο και σε καμμιά κοπέλα βέβαια. Αν θές, γράψε μου σε π.μ. τι σου συνέβει με το γιατρό.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

efoylito ειλικρινα επειδη εκανα τρεις προσπαθειες εκει δεν ειμαι καθολου υπερβολικη και δοξα το Θεο ειμαι 33 χρονων εχω αποψη και μαλιστα σοβαρη!! εχω περασει δυσκολα τα τελευταια χρονια εχω αποξενωθει απο όλο το κοσμο, τον αντρα μου τους φιλους τους γονεις μου και αιτια ηταν ολο αυτο.. δεν ξερω αν ημουν απλα ατυχη θα δειξει στην πορεια να καταφερω να γινω μανα αλλα εγω ξερω οτι ο γιατρος αν ειναι ανθρωπος πρεπει να σε στηριζει και στα δυσκολα οχι μονο πριν τα τσεπωσει! να ειναι μαζι σου εστω σε ενα τηλεφωνημα να σου πει μια γλυκια κουβεντα παρηγοριας και αυτο αρκει δεν ειναι Θεος ομως καθε κοπελα που βιωνει μια τετοια κατασταση τον εχει Θεο της και κρεμεται απο αυτον.. την αδιαφορια δεν τη συγχωρω ομως στους ανθρωπους και τωρα που εχω συνελθει καπως ψυχολογικα ειμαι ετοιμη να ξεκινησω σιγα σιγα ελπιζω να μην απογοητευτω παλι γιατι την καταθλιψη τη γλιτωσαμε στο παραπεντε! επισης αλλη κοπελα που ειχε επιτυχια μπορει να λεει τα καλυτερα για εκεινον! εγω απλα δηλωνω οτι στην αποτυχια δεν ειναι πλαι σου!!

οσο για το κεντρο γενικα ειπα τα καλυτερα αν παρατηρησες! ολες οι κοπέλες ηταν πολυ εξυπηρετηκες και επισης για τον κυριο Μακρακη πραγματικα ξερω τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...