Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΣΚΛΗΠΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


eleniza

Recommended Posts


Διαφημίσεις


ναι, γέννησα εκεί τον απρίλιο κι έμεινα αρκετά ικανοποιημένη.είναι καθαρό, τα δωμάτια είναι καλά και το φάγητό τους καλό. οι νεογνολόγοι είναι πολύ καλοί >(ειδικά μία μου έκανε τρομερή εντύπωση) καθώς και ο αναισθησιολόγος επίσης (τουλάχιστον αυτός που μου έκανε την επισκληρίδιο).

το μόνο που δε μου άρεσε είναι ότι παρόλο που οι μαίες είναι γενικά καλές κι εξυπηρετικότατες δε με πολυβοήθησαν και δε με ενθάρρυναν με το θηλασμο.:(

επίσης θα χεις το μωράκι σου δίπλα σου στο δωμάτιο κι αυτό πιστεύω ότι είναι το καλύτερο.

πριν γεννήσεις μπορείς να ζητήσεις τον τιμοκατάλογο για να ξέρεις τις τιμές . μπορούν να σου το στείλουν και με φαξ

με το καλό να γεννήσεις. αν θες κάτι άλλο , ρωτησέ με

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια,

 

εγώ γέννησα τα 2 πρώτα μου παιδιά στο Βενιζέλειο με τη Ρασιδάκη κι ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένη. Την έπαιρνα τηλέφωνο όποτε υπήρχε ανάγκη. Ούτε λεφτά μου ζήτησε κανείς, στο πρώτο παιδί ήμουν μόνη μου στο θάλαμο και στο δεύτερο με άλλη μία κοπέλα. Οι μαίες ήταν φοβερές και ευτυχώς επέμειναν στο θηλασμό. Μου έδειξαν πώς και κάθε φορά που θήλαζα ήταν μία από πάνω μου να μου δείχνει τι κάνω λάθος. Τις ευγνωμωνώ.

Το κακό είναι ότι η Μαιευτική του Βενιζελείου έχει υποβαθμιστεί και τώρα που είμαι ξανά έγκυος δεν ξέρω τι να κάνω. Αφήστε που γεννώ 15 αύγουστο και όλοι οι γιατροί ανεξαιρέτως θα με παραπέμψουν σε ειδικευόμενο (το έχω ακούσει αυτό για το Μητέρα σε φάση καλοκαιρινών διακοπών). Αν έχετε πρόσφατη εμπειρία μοιραστείτε τη μαζί μου. Κάποιος γιατρός με τον οποίο μείνατε ευχαριστημένες?

Γενικώς είμαι υπέρ του δημόσιου για να μην πάει κάτι στραβά αλλά αφού θα γεννήσω με προγραμματισμένη καισαρική δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...