Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΜΕΣΗ ΒΟΗΘΕΙΑ 28/10 04.30 (58 ημερών και πτωση)


Recommended Posts

σημερα η 58 ημερων κορη μου ηταν λιγο ανησυχη το απο γευμα.εγω επειδη ειχα επισκεψεισ ειπα στην 13χρονη κορη μου να την φερει απο το δωματιο.αυτη καθως την εφερνε ακουσα εναν γδουπο κ μεχρι να ερθει στο σσαλονι το μωρο λιγοθηκε στο κλαμα.την πηρα αγκαλια κ ρωτησα την μεγαλη τι ηταν αυτο που ακουστηκε κ ειπε οτι αυτη σκονταψε στο κρεβατι.την ρωτησα εαν της επεσε τ μωρο η της εφυγε το κεφαλι προς τα πισω κ ειπε οχι.εγω κρατησα την μικρη αγκαλια κ την πηρε ο υπνος μολις πηγα κ την αφηασα στο κρεβατι αρχισε να κλαιει παλι γοερα.τελως παντων το μωρο απο εκεινη την ωρα οταν την αλλαζω πλευρα δειχνει σαν να τρομαζει κ κλαιει σαν να ποναει καπου.κατι εξωτερικο δεν φαινεται .ειμαι ετοιμη να παω στο νοσοκομειο.κοιμηθηκε μονο μια ωρα κ εφαγε λιγο.ησυχαζει μονο οταν ειναι αγκαλια.τωρα την κραταει ο αντρασ μου κ κοιμαται μου ειπε να περιμενουμε λιγο γτ το μωρο θελει να κοιμηθει αλλα κατι δειχνει να το ενοχλει. φοβαμαι πολυ......τι να ειναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τα κοκαλακια του μωρου ειναι πολυ ευαισθητα ειδικα τωρα που ειναι μικρουλη

οσο πηγαινε την νοσοκομειο οσο πιο γρηγορα γινετε

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ .....ξαναμιλα με τη μεγαλη σου κορη....σιγουρεψου ότι σου λεει αληθεια...Θα μπορουσε να εχει πεσει το μωρο και να μη σου το λεει??

Αν όχι, προφανως θα ενοχλει το μωρουλι ό,τι το ενοχλουσε και πριν το περιστατικο.

Αλλα επεδη ειναι μωρουλι συννενοησου με ντοκ ετσι και αλλιως......

Link to comment
Share on other sites

Το μωρό είναι πολύ μικρό για να το μεταφέρει ένα 13χρονο παιδί. Εγώ καταλαβαίνω ότι και να της έπεσε δεν θα έχει κουράγιο να το παραδεχτεί.

Εδώ υπάρχουν ενήλικες που δεν μπορούν να χειριστούν ένα τόσο μικρό μωράκι και να το κρατήσουν με ασφάλεια, όχι ένα παιδί...

Όταν ξεπεταχτεί λίγο το μωρό, θα είναι διαφορετικά και θα μπορεί να βοηθάει και η μεγάλη. Τώρα, κακώς της φορτώνετε τέτοια ευθύνη.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά, που θα πάνε, ακόμα και αν έπεσε το μωρό.;)

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εύχομαι το μωρό σας να κοιμάται ύσηχο στο κρεβατάκι του ή στην αγκαλιά σας, να πήγατε στο νοσοκομείο,να διαπιστώθηκε ότι δεν είναι τπτ σοβαρό και απλά να χάσατε μια νύχτα ύπνου....

vyLxp3.pngG7Azp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάπου χτύπησε το μωράκι και η μικρή φοβάται να το πει,επειγόντως στο νοσοκομείο, τα μωράκια είναι τόσο ευπλαστα που δύσκολα θα έχει πάθει κάτι σοβαρό,αλλα να μην ταλαιπωρείστε και εσείς και να σιγουρευτείτε οτι όλα είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα κάπου χτύπησε το μωράκι και η μικρή φοβάται να το πει,επειγόντως στο νοσοκομείο, τα μωράκια είναι τόσο ευπλαστα που δύσκολα θα έχει πάθει κάτι σοβαρό,αλλα να μην ταλαιπωρείστε και εσείς και να σιγουρευτείτε οτι όλα είναι καλά!

 

συμφωνω μαζι σου,το παιδακι φοβαται νατο παραδεχτει για να μην την μαλωσουν.νοσοκομειο χθες!!!!!!!!!

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 xr.δεν ειναι μικρο ενα παιδι να παρει αγκαλια το μωρο.ηταν κακια στιγμη.στον καθενα μπορει να συνεβαινε αυτο.εγω εκανα σιτιγκ απο αυτη την ηλικια και τον ανηψιο μου και αργοτερα με πληρωμη αλλα παιδακια για το χατζηλικη μου.και τα παιδια μου ηταν 11 η κορη μου και 13 ο γιος μου οταν γεννησα τον μικρο το περναν αγκαλια με προσοχη και κυριος η μικρη με βοηθουσε πολυ.ευτυχος ειναι κααλ το μικρουλη αντε να ηρεμησετε κι εσεις

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Η παιδίατρος μας μας είπε οτι σε αυτές τις περιπτώσεις που γίνεται το ... γδούπο... θέλουμε να κλάψει το παιδί. Αν δεν κλάψει τότε είναι ίσως πιο σοβαρά τα πράγματα, αλλά όπως και να έχει πρέπει να γίνει άμεση επίσκεψη σε νοσοκομείο ή παιδίατρο. Χαίρομαι που είναι καλά πάντως. Είναι ευαίσθητα τα μωρά σε αυτή την ηλικία ναι, αλλά είναι και .. λάστιχα.. παράλληλα σα γάτες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απλα να σας πω οτι η μεγαλη ξερω πως το κρατουσε το μωρο κ ειμαι σιγοθρι οτι δεν της επεσε.στο συγκεκριμενο σημειο εχω σκονταψει κ γω πολλες φορες.εγω εφταιγα που την εστειλα να την φερει:P:wink::P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...