Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πιανει συνεχως το αυτακι του


Recommended Posts

Καλημερα.....

Θα ηθελα να ρωτησω αν σας εχει συμβει κατι παρομοιο στο μωρο σας ...

Εδω και λιγο καιρο μολις λιγο τον μαλωσω ή του φωναξω <μη>(καθοτι μπουσουλαει και ανοιγει ντουλαπια και οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε) πιανει το αυτακι του και κλαιει ..Μερικες φορες πιανει και τα δυο....Οταν δηλαδη γκρινιαζει , νυσταζει .... Τι να ναι αραγε αυτο???

Το σιγουρο ειναι πως δεν ειναι αρρωστος (τυπου ωτιτιδα) γιατι εχει εξεταστει και δεν εχει τιποτα ...

Κανει μηπως το δικο σας παιδακι κατι παρομοιο???

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αννουλίτσα και εμένα το έκανε πιο μικρούλης έπιανε το αυτάκι του,όταν νύσταζε, την ώρα που θηλαζε για να κοιμηθεί. Τώρα είναι 16 μηνών και το έχει σταματήσει ίσως γιατί απασχολεί τα χεράκια του με κάποιο παιχνιδάκι. Και γω είχα ανησυχήσει μήπως πονάει το αυτάκι του, αλλά δεν ήταν αυτό ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Κι ο δικός μου το ίδιο κάνει οταν νυστάζει. Επίσης, τώρα που μεγαλώσε (15 μηνών) όταν με δει με μπατονέτα στο χέρι ξύνει τ' αφτιά του για να καταλάβω πως θέλει να του τα καθαρίσω γιατί του αρέσει πολύ.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....

Θα ηθελα να ρωτησω αν σας εχει συμβει κατι παρομοιο στο μωρο σας ...

Εδω και λιγο καιρο μολις λιγο τον μαλωσω ή του φωναξω <μη>(καθοτι μπουσουλαει και ανοιγει ντουλαπια και οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε) πιανει το αυτακι του και κλαιει ..Μερικες φορες πιανει και τα δυο....Οταν δηλαδη γκρινιαζει , νυσταζει .... Τι να ναι αραγε αυτο???

Το σιγουρο ειναι πως δεν ειναι αρρωστος (τυπου ωτιτιδα) γιατι εχει εξεταστει και δεν εχει τιποτα ...

Κανει μηπως το δικο σας παιδακι κατι παρομοιο???

 

Αχ να σου πω ειμαι 26 χρονων γαιδαρα και το κανω απο οτνα γεννηθηκα μου ελεγε η μαμα μου!

Επειδη ειχε θορυβηθει το ειχε ψαξει οτνα ημουν μικρη!

Αυτο που κατεληξαν τοτε οι γιατροι ειναι οτι ειναι ενα ειδος καλυψης και εμβρυικης στασης!

Ναι οπως σας το λεω λενε οτι ειχα την αναγκη να δηλωσω οτι μου λειπει το ησηχο περιβαλλον της μητρας!

Παντως μαλλον ισχυει γιατι εχω χασει την μαμα μου εδω και 1,5 χρονο και οποτε μου λειπει πιανω τα αυτια

μου!

Η μαμα μου οταν ημουν μικρη και το εκαν αυτο αφου της ειχαν πει περι εμβρυικης στασης

μολις το εκανα με επαιρνε αγκαλια!

ΔΕν ξερω μαλλον βοηθουσε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εδώ τα ίδια, ο ένας έπιανε μονίμως το αυτί του όταν νύσταζε ή κάτι άλλο τον ενοχλούσε. Τώρα πλέον (16 μηνών) το έχει κόψει, τώρα κοπανάει πράγματα στο αυτί του και γενικότερα στο κεφάλι του όταν έχει τα νεύρα του...:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας............

Τελικα δεν ειναι κατι ανυσηχητικο.......

Ομως οταν το πιανει ...στεναχωριεμαι και για καποιο λογο δεν μου αρεσει.....

Παντως δεν του αρεσει ουτε και να του καθαριζω τα αυτακια......

Και παλι ευχαριστωωω

ulzbp3.png?RHvFPiSs3fxAp3.png?nm7c3Vpz
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...