Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν αντεχω αλλο κλαιει συνεχεια!!!


Recommended Posts

το μωρακι μας κλαιει συνεχεια καποιες μερες ενω αλλες φορες ειναι πολυ ησυχος! ειναι ακομα κολικοι??αναρωτιεμαι...σταματαει μονο αγκαλια και να περπαταμε,εχω κουραστει παρα πολυ.μηπως εχει κακομαθει???το καλο ειναι οτι κοιμαται αρκετα!!!! τσιριζει και μελανιαζει και αφου σταματησει θελει παιχνιδια και γελαει...δεν ξερω τι να κανω...

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το δικο μου ειχε κολικουσ μεχρι τα μεσα του 4ου. το θεμα ομωσ ηταν οτι δεν κοιμοταν ΚΑΘΟΛΟΥ,καμια σχεση με σασ. τον ειχα βολτα ολη μερα , καθε μερα! τι μου θυμισεσ τωρ<α!!!

rYWUp3.png?PFNMbDcb
Link to comment
Share on other sites

panoula πιθανοτατα να ειναι κολικοι,

δεν πιστευω πως το εχετε κακομαθει:) την αγκαλιτσα της μαμας του θελει!

Στον γιατρο το ανεφερες?παιρνετε κατι για τους κολικους?

μηπως το ενοχλει κατι πχ ζεστη?η οτιδηποτε αλλο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

πινουμε για τους κολικους baby grip water,μεχρι το πρωτο εμβολιο ηταν πολυ ησυχος απο κει και μετα αγριεψε...τωρα τελοςτου μηνα θα παμε για το δευτερο οποτα θα τη ρωτησω!!!!!!!

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου πω κατι που το εχω ξαναγραψει προσφατα..ο κυριακος μου εκλαιγε σχεδον ολη μερα απο 20 ημερων εως 5 μηνων και δεν κοιμοταν σχεδον καθολου την ημερα .τον θυλαζα και στην αρχη ολες μου ελεγαν οτι πειναει και δεν φτανει το γαλα μου,του εδινα συμληρωμα και τα εκανε εμετο.ασε που εγινε χοντρουλης...μετα μηπως ηταν κολικοι δοκιμασα γλυκανισο,χαμομηλι,κιντερντε,σταγονες ειδικες απο το φαρμακειο,τιποτα,μη σου πω χειροτερα ηταν.μετα μου λεγανε βγαζει δοντια,εδινα ντεπον, τιποτα...ο γιατρος απο 1 μηνων που τον εξετασε(ουρλιαζοντας)μου ειχε πει οτι ειναι τελειο μωρακι ,τιποτα παθολογικο,αν ειναι κωλικοι ειναι συνηθως απογευμα και γενικα αν ποναει καπου δεν περναει ξαφνικα επειδη βγηκε βολτα!!!!εγω επεμενα..γιατι ειχα κουραστει και στεναχωριομουν πολυ που ολη μερα εκλαιγε.μου ελεγε οτι ειναι η φοβιτσιαρης η νευρικος πολυ.μετα απο τοσους μηνες,ειναι τωρα 14 μηνων,κανει ακομα λιγη γκρινιτσα και ξυπνα τα βραδυα.ανακαλυψα εντελει οτι γκρινιαζε γιατι ηθελε να κοιμηθει(νευρικος) και δεν μπορουσε (φοβιτσιαρης).τωρα οταν ξυπνα του λεω σσσσσσσσσ ματια μου κοιμησου ελεγχει οτι ειμαι εκει για αυτον και ξανακοιματε.αν ο γιατρος σου λεει οτι ειναι καλα, κανε οτι νομιζεις καλυτεροκαι να ξερεις οτι ειναι περαστικα.

Link to comment
Share on other sites

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω...και μας η μικρή μας είναι πολλή κλαψιάρα...είναι 3 μηνών και έχω διανύσει και 'γω χιλιόμετρα μέσα στο σπίτι αγκαλιά για να ηρεμεί λίγο...Πάντως μπορεί και να πεινούσε λίγο το πρώτο διάστημα γιατί από τη στιγμή που της δίνω και συμπλήρωμα (ελάχιστο μόνο όταν την πιάνει υστερία) είναι λίγο πιο ήρεμη...Βέβαια μπορεί να είναι και καθαρά συγκυριακό γιατί ούτως ή άλλως τα μωρά ηρεμούν σιγά σιγά. Δοκίμασε sling, τουλάχιστον οι "βόλτες" σας θα είναι πιο ξεκούραστες...

Link to comment
Share on other sites

χαλαρα...μωρό είναι θα κλάψει..τι θα κάνει; :) Θηλάζεις; Αν θηλάζεις βοηθάει πολύ να τον βάζεις όσο πιο συχνά γίνεται στο στήθος. Και η καλύτερη λύση;; μάρσιπο και πάλι μάρσιπο!! Στο 2ο παιδί μου δεν πήρα χαμπάρι τι θα πει κλάμα..όχι γιατί ήταν ήσυχο μωρό!!Σε πληροφορώ έκλαιγε ήδη απο την ώρα που έβγαλε το κεφάλι του όταν γεννιοταν , πριν καν βγει ολοκληρος και δεν υπερβάλω!!:) Με το μάρσιπο απο την πρώτη κιολας μέρα(πήραμε εργονομικό , ειδικο για νεογέννητα) δεν κατάλαβα τίποτα..βοηθάει και πάρα πολύ στους κολικους καθώς τρίβεται η κοιλίτσα του στη δική μας και το ηρεμεί..δοκιμασμένο!!!(όχι μονο απο μένα!!)

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα εκλαιγε πολυ κ ηρεμουσε μονο στο στηθος.

τωρα που εχουν περασει οι μηνες,πιστευω οτι ηταν περισσοτερο δικο μου το λαθος...

αρχικα ακολουθουσα λανθασμενες οδηγιες στο θηλασμο-το 10λεπτο-με αποτελεσμα το παιδι να μην χορταινει,να μην κοιμαται καλα κι εγω να μην ξερω τι φταιει.

οταν αρχισα να την ψαχνω,ειχα ηδη μια ωραιοτατη υπερπαραγωγη,που ειδα κι επαθα να την συμμαζεψω.

επισης προσπαθουσα επιμονα να τον βαλω σε προγραμμα-διωρο,τριωρο,οτι μου ελεγαν οτι ειναι "σωστο".

πω,πω,ποσες τυψεις εχω.

αφηστε τα μωρα σας να σας οδηγησουν.....

αγκαλιτσα,γαλατακι και υπνο ζητανε,γιατι μας φαινεται τοσο τραγικο;

υπομονη.......

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

τα ποδαρακια του δεν τα μαζευει το αντιθετο μαλιστα τα τεντωνει και ολοκληρο το σωμα του,αυτο δειχνει κολικους??

 

προσπαθησε να του κανεις μασας στην κοιλιτσα του και να του ξυνεις την πλατουλα ισως και να ξυνεται...βοηθαει να χαλαρωνει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα μωρά δεν κακομαθαίνουν τουλάχιστον όχι μέχρι τον 3ο μήνα!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να το βαλεις μπρουμυτα κατα μηκος του ποδιου σου και να κουνησεις πανω κατω το ποδι σου..ή να τον κρατησεις επισης μπρουμυτα κατα μηκος του χεριου σου..πιανονται μωρε τα καημενουλια μονιμως ανασκελα ή στο πλαι..

 

 

Link to comment
Share on other sites

χαλαρα...μωρό είναι θα κλάψει..τι θα κάνει; :) Θηλάζεις; Αν θηλάζεις βοηθάει πολύ να τον βάζεις όσο πιο συχνά γίνεται στο στήθος. Και η καλύτερη λύση;; μάρσιπο και πάλι μάρσιπο!! Στο 2ο παιδί μου δεν πήρα χαμπάρι τι θα πει κλάμα..όχι γιατί ήταν ήσυχο μωρό!!Σε πληροφορώ έκλαιγε ήδη απο την ώρα που έβγαλε το κεφάλι του όταν γεννιοταν , πριν καν βγει ολοκληρος και δεν υπερβάλω!!:) Με το μάρσιπο απο την πρώτη κιολας μέρα(πήραμε εργονομικό , ειδικο για νεογέννητα) δεν κατάλαβα τίποτα..βοηθάει και πάρα πολύ στους κολικους καθώς τρίβεται η κοιλίτσα του στη δική μας και το ηρεμεί..δοκιμασμένο!!!(όχι μονο απο μένα!!)

συμφωνω και για τα δυο. εμας μας βοηθησε πολυ

Link to comment
Share on other sites

απλα επειδη εχω προβλημα με τη χολη και θα παω να την αφαιρεσω σε 2 μηνες με κουραζει η αγκαλια γιατι ποναω!!!!!! ξερω οτι και αυτο εχει δικιο!!!!!

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το μωρακι μας κλαιει συνεχεια καποιες μερες ενω αλλες φορες ειναι πολυ ησυχος! ειναι ακομα κολικοι??αναρωτιεμαι...σταματαει μονο αγκαλια και να περπαταμε,εχω κουραστει παρα πολυ.μηπως εχει κακομαθει???το καλο ειναι οτι κοιμαται αρκετα!!!! τσιριζει και μελανιαζει και αφου σταματησει θελει παιχνιδια και γελαει...δεν ξερω τι να κανω...

 

to idio provlima exw k egw!exw ena mwraki 2 minwn k ton prwto mina den eixa dei pote to mwro ksypnio k xwris na klaiei. to paidi eklaige kapoies meres 10 wres astamatita, xwris na stamataei lepto..to eixa paei de dyo paidiatrous, oi opoies mou elegan na to parw apofasi oti exw gkriniariko mwro..eftyxws epemeina na to psaksw (k as me elegan ypervoliki), pigame se triti paidiatro k to paidi exei varia palindromisi k ponage poly..eftyxws twra me ti therapeia einai poly pio iremi, alla thelei na einai kremasmeni panw mou-koimatai mono ston wmo mou..oso gia to perpatima, kanw apeira xiliometra kathe mera mesa sto spiti..to apogema exoume ligi gkrinia parapanw k tin apodidw se kolikous..i paidiatros mou eipe oti kratane mexri k treis mines..pantws tha sou elega na to psakseis, giati kanena mwro den klaiei xwris logo toses wres.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε ενας ενηλικας να μπει για λιγο στην θεση ενος μωρου????

ενα μωρο τους πρωτους μηνες της ζωης του δεν βλεπει καλα (αν οχι σχεδον θαμπα), οι μονες του ''καλες'' αισθησεις ειναι η ακοη και η οσφρηση..εχουμε λοιπον ενα μωρο το οποιο ακουει θορυβους, αγνωστους φυσικα σε εκεινο (οσο κι αν μας φαινονται εμας οικειοι, οπως ο ηχος της τηλεορασης, του ραδιοφωνου, της κινησης του δρομου κλπ), βρισκεται σε ενα ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟ περιβαλλον , μακρυα απο την ζεστασια και την ασφαλεια της μητρας, πιθανον στο κρεββατακι του ή σε οποιοδηποτε αλλο σημειο του σπιτιου ξαπλωμενο...εκτος λοιπον οτι αισθανεται σαν ψαρι εξω απο τα νερα του (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ) ποσο μπορει να αισθανεται ανασφαλεια ή να βαριεται ή ακομα και να ποναει το κορμακι του απο το πιασιμο λογω του οτι ειναι ακινητο?...(μια-δυο μερες πεφτουμε στο κρεββατι απο ιωση και πιανομαστε..) και ξαφνικα δυο χερια... η μαμα του!!! να την μυρισει, να την ακουσει, να του δωσει σημασια,να παιξουν, για να αισθανθει και παλι οτι δεν ειναι μονο του..να αισθανθει ΑΣΦΑΛΕΙΑ...

πραγματικα, και ειναι προσωπικη μου αποψη, δεν πιστευω οτι υπαρχει τιποτα καλυτερο απο μια ΑΓΚΑΛΙΑ κι ιδιως την αγκαλια της μανας..ΔΕΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ!!! Τα υλικα αγαθα ειναι αυτα που κακομαθαινουν τα παιδια και οχι τα απλοχερα συναισθηματα που τους δινουν οι γονεις τους!!!

προσωπικη μου αποψη και παλι...εξαλλου περναει γρηγορα ο καιρος, μεγαλωνουν, γινονται ανεξαρτητα και δεν θελουν πια αγκαλια (τοσο συχνα τουλαχιστον)... φιλικα..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε ενας ενηλικας να μπει για λιγο στην θεση ενος μωρου????

ενα μωρο τους πρωτους μηνες της ζωης του δεν βλεπει καλα (αν οχι σχεδον θαμπα), οι μονες του ''καλες'' αισθησεις ειναι η ακοη και η οσφρηση..εχουμε λοιπον ενα μωρο το οποιο ακουει θορυβους, αγνωστους φυσικα σε εκεινο (οσο κι αν μας φαινονται εμας οικειοι, οπως ο ηχος της τηλεορασης, του ραδιοφωνου, της κινησης του δρομου κλπ), βρισκεται σε ενα ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟ περιβαλλον , μακρυα απο την ζεστασια και την ασφαλεια της μητρας, πιθανον στο κρεββατακι του ή σε οποιοδηποτε αλλο σημειο του σπιτιου ξαπλωμενο...εκτος λοιπον οτι αισθανεται σαν ψαρι εξω απο τα νερα του (ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ) ποσο μπορει να αισθανεται ανασφαλεια ή να βαριεται ή ακομα και να ποναει το κορμακι του απο το πιασιμο λογω του οτι ειναι ακινητο?...(μια-δυο μερες πεφτουμε στο κρεββατι απο ιωση και πιανομαστε..) και ξαφνικα δυο χερια... η μαμα του!!! να την μυρισει, να την ακουσει, να του δωσει σημασια,να παιξουν, για να αισθανθει και παλι οτι δεν ειναι μονο του..να αισθανθει ΑΣΦΑΛΕΙΑ...

πραγματικα, και ειναι προσωπικη μου αποψη, δεν πιστευω οτι υπαρχει τιποτα καλυτερο απο μια ΑΓΚΑΛΙΑ κι ιδιως την αγκαλια της μανας..ΔΕΝ ΚΑΚΟΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ!!! Τα υλικα αγαθα ειναι αυτα που κακομαθαινουν τα παιδια και οχι τα απλοχερα συναισθηματα που τους δινουν οι γονεις τους!!!

προσωπικη μου αποψη και παλι...εξαλλου περναει γρηγορα ο καιρος, μεγαλωνουν, γινονται ανεξαρτητα και δεν θελουν πια αγκαλια (τοσο συχνα τουλαχιστον)... φιλικα..

 

εισαι αυστηρη μαζι μου,εννοειτε οτι εχει αναγκη την αγκαλια(και την εχει) απλα ειμαι μονη μου,οι δικοι μου ειναι μακρια και εχω κολικους(λογω χολης)και ποναω οταν τον εχω συνεχεια αγκαλια...ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΕΧΕΙ !!!!!!!!!!!!!

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

το μωρακι μας κλαιει συνεχεια καποιες μερες ενω αλλες φορες ειναι πολυ ησυχος! ειναι ακομα κολικοι??αναρωτιεμαι...σταματαει μονο αγκαλια και να περπαταμε,εχω κουραστει παρα πολυ.μηπως εχει κακομαθει???το καλο ειναι οτι κοιμαται αρκετα!!!! τσιριζει και μελανιαζει και αφου σταματησει θελει παιχνιδια και γελαει...δεν ξερω τι να κανω...

 

Παιδια, εμένα δίδυμα και δεν σταματούσαν ούτε λεπτό μέσα στη μέρα να κλαίνε...Τι μήνες...περνούσαν το ίδιο και το ίδια σκηνικό! Νυχτα και μέρα! Τι να πω!! Υπομονή, υπομομή, υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

εισαι αυστηρη μαζι μου,εννοειτε οτι εχει αναγκη την αγκαλια(και την εχει) απλα ειμαι μονη μου,οι δικοι μου ειναι μακρια και εχω κολικους(λογω χολης)και ποναω οταν τον εχω συνεχεια αγκαλια...ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΕΧΕΙ !!!!!!!!!!!!!

 

καλη μου panoula, η απαντηση μου πηγαινει στην θεωρια που ακουω και μεσα στο φορουμ κι εξω απο αυτο οτι'' τα παιδια κακομαθαινουν στην αγκαλια,''(γι αυτο αφηστε τα κατω να κλαινε!) . προφανως το μωρακι σου κατι το ενοχλει ή κατι θελει για να κλαιει...κι ο μονος τροπος για να επικοινωνησει μαζι σου ειναι το κλαμα του!μην αναρωτιεσαι αν το εχεις κακομαθει λοιπον!! το αν δεν μπορεις να το εχεις συνεχεια ή οποτε θελει αγκαλια, ειναι ενα αλλο θεμα το οποιο δεν αφορα μονο εσενα -που πονας- αλλα κι ενα σωρο αλλες μαμαδες που δουλευουν πολλες ωρες και δεν μπορουν σε καμια περιπτωση να αφιερωνουν αυτον τον πολυτιμο χρονο στα μικρα τους!ομως αυτο δεν σημαινει οτι οταν μπορεις δεν θα πρεπει να το παιρνεις αγκαλιτσα για να μην κακομαθαινει ..

εαν ειναι κολικοι -λενε οτι τα αγορακια ειτε θηλαζουν ειτε οχι ειναι πιο ευαισθητα σε αυτο το ζητημα -, συνηθως κρατανε μεχρι τον 3ο-4ο μηνα :cry: και υπαρχουν διαφοροι τροποι να δοκιμασεις για να δεις αν μπορεις να το ανακουφισεις..(σιγουρα παντως ανεφερε το στον παιδιατρο, μηπως ειναι κατι αλλο!)

ριξε μια ματια στις παρακατω σελιδες μηπως μπορεσεις να βελτιωσεις την κατάσταση..

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19399

http://www.paidiatros.gr/index.php?cid=3&id=246&st=2

http://www.babyonline.gr/moro_info.php?prod_id=103&timicat1=20313&timicat2=53654&timicat3=0&timicat4=0&timicat5=0&timicat6=0&timicat7=0

..παντως μην αναρωτιεσαι αν το κακομαθαινεις :wink:

ευχομαι και στους δυο περαστικα :-)

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

το αν δεν μπορεις να το εχεις συνεχεια ή οποτε θελει αγκαλια, ειναι ενα αλλο θεμα το οποιο δεν αφορα μονο εσενα -που πονας- αλλα κι ενα σωρο αλλες μαμαδες που δουλευουν πολλες ωρες και δεν μπορουν σε καμια περιπτωση να αφιερωνουν αυτον τον πολυτιμο χρονο στα μικρα τους!ομως αυτο δεν σημαινει οτι οταν μπορεις δεν θα πρεπει να το παιρνεις αγκαλιτσα για να μην κακομαθαινει ..

 

 

δεν μπορεις να ξερεις αν δουλευω η οχι!!!!!!!!νομιζα οτι θα μπορουσα να μοιραστω ενα προβλημα μου εδω και οχι να με κραξουν!!!!!!!!σε ευχαριστω που με κανεις να νιωθω πιο ασχημα!!!!!!!!!!!!!

7rdup2.png ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

το μωρακι μας κλαιει συνεχεια καποιες μερες ενω αλλες φορες ειναι πολυ ησυχος! ειναι ακομα κολικοι??αναρωτιεμαι...σταματαει μονο αγκαλια και να περπαταμε,εχω κουραστει παρα πολυ.μηπως εχει κακομαθει???το καλο ειναι οτι κοιμαται αρκετα!!!! τσιριζει και μελανιαζει και αφου σταματησει θελει παιχνιδια και γελαει...δεν ξερω τι να κανω...
καλησπερα κοπελα μου.κανε υπομονη και θα περασει!τα ιδια σχεδων περνουσαμε κι εμεις ηθελε πολυ αγκαλια και κουνημα,κυριως ομως για τον υπνο.{σε γενικες γραμμες ομως ηταν πολυ ησυχος} προσπαθησα με αλλους τροπους,οπως κουνιμα στο ριλαξ...........του αγορασαμε μεχρι κουνια βρεφικη και τον εβαζα μεσα

με μια χαμιλη δονηση και ηρεμουσε και κοιμοταν.βεβαια σιγα σιγα οσο μεγαλωνε απο μονος του το εκοψε!!!!προσπαθησε να βρεις τροπους να χαλαρωνουν το μωρο και ετσι να μην κουραζεσε κι εσυ.δοκιμασε αν θελεις να του παρεις κουνια,ισως τον βοηθησει να ηρεμει.και κοιταξε να εισαι ηρεμη και χαλαρη γιατι τα μωρα νοιωθουν την ενταση και νιωθουν πιο νευρικα!!!!!ευχομαι να πανε ολα καλα και να ηρεμησετε και οι δυο.φιλικα

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Τα καλά νέα είναι ότι πολύ σύντομα θα ηρεμήσεις! Ο επόμενος μήνας είναι μήνας αλλαγών! Θα βλέπει πλέον πολύ καλύτερα, θα απλώνει σιγά σιγά τα χεράκια να σε νιώσει και θα χαίρεται με αυτό, στο τέλος θα ψιλοκάθεται κι όλας. Θα μπορείς να το απασχολείς με διάφορους τρόπους οπότε θα σταματήσει να κλαίει. Εκ πείρας... δεν μπορείς να κανεις τίποτα. Α, επίσης σιγά σιγά θα ξεχωρίσεις το κλάμα γκρίνιας με το κλάμα που δείχνει ότι κατι το ενοχλεί. Στο κλάμα γκρίνιας αν θες δοκίμασε να την αφήσεις λίγο, ένα δυο λεπτά και ισως ηρεμήσει μόνη της. Εμένα έτσι έκανε, αλλά στον 4ο επαναλαμβάνω. Προς το παρόν....καλή δύναμη!!!

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

το αν δεν μπορεις να το εχεις συνεχεια ή οποτε θελει αγκαλια, ειναι ενα αλλο θεμα το οποιο δεν αφορα μονο εσενα -που πονας- αλλα κι ενα σωρο αλλες μαμαδες που δουλευουν πολλες ωρες και δεν μπορουν σε καμια περιπτωση να αφιερωνουν αυτον τον πολυτιμο χρονο στα μικρα τους!ομως αυτο δεν σημαινει οτι οταν μπορεις δεν θα πρεπει να το παιρνεις αγκαλιτσα για να μην κακομαθαινει ..

 

 

δεν μπορεις να ξερεις αν δουλευω η οχι!!!!!!!!νομιζα οτι θα μπορουσα να μοιραστω ενα προβλημα μου εδω και οχι να με κραξουν!!!!!!!!σε ευχαριστω που με κανεις να νιωθω πιο ασχημα!!!!!!!!!!!!!

Για να βοηθησω την κατάσταση , πιστευω πως η πανουλα δεν σου επιτέθηκε..απλως αναφέρθηκε στο γεγονος ότι όλες οι μαμάδες πονάμε με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο και πως κάποια στιγμή δε θα μπορείς να κάνεις αλλιώς και θα το πιάσεις γιατί κάνει καλό να <<κακομαθαίνουμε>>τα μωράκια μας. Γιατί υπάρχουν μαμάδες πόυ δε θέλουν ακόμη κι αν δεν πονάνε να πάρουν αγκαλίτσα τα μωράκια τους προκειμένου να μην τα κακομάθουν...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...