Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι να κανω για να μην με χτυπησουν οι καινουριες γοβες??


dimitra34

Recommended Posts

Κοριτσια οποια μπορει ας με βοηθησει, αγορασα χθες γοβες και θα τις φορεσω το σαββατο σε γαμο, τι να βαλω απο μεσα για να μην με χτυπησουν?? Εχω ακουσει διαφορα για βαζελινη, για μαλακτικη, για οινοπνευμα. Εχετε δοκιμασει κατι που να ειχε αποτελεσμα?? Ειναι ψιλοτακουνες και σηκωμενες και μπροστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια οποια μπορει ας με βοηθησει, αγορασα χθες γοβες και θα τις φορεσω το σαββατο σε γαμο, τι να βαλω απο μεσα για να μην με χτυπησουν?? Εχω ακουσει διαφορα για βαζελινη, για μαλακτικη, για οινοπνευμα. Εχετε δοκιμασει κατι που να ειχε αποτελεσμα?? Ειναι ψιλοτακουνες και σηκωμενες και μπροστα.

 

Καλημερα σου. Αν τις φορεσεις πρωτη φορα το σαββατο το πιθανοτερο ειναι να σε χτυπησουν. Σου προτινω να τις φορεσεις αυτην την βδομαδα μεσα στο σπιτι για να τις συνηθισει το ποδι σου και για να παρουν και την φορμα του.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ κάποια pads που παίρνω από το super market ή το φαρμακείο στα σημεία που πιστεύω ότι θα με χτυπήσουν (πίσω συνήθως). δες αυτό

 

http://www.hansaplast.gr/products/foot/blister-treatment.html

 

Εχει αντίστοιχα και compeed

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρησιμοποιώ κάποια pads που παίρνω από το super market ή το φαρμακείο στα σημεία που πιστεύω ότι θα με χτυπήσουν (πίσω συνήθως). δες αυτό

 

http://www.hansaplast.gr/products/foot/blister-treatment.html

 

Εχει αντίστοιχα και compeed

 

 

Τα Compeed εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες και με εχουν βγαλει απο τη δυσκολη θεση

4

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως όταν θέλω να πάω κάπου και δεν θέλω να με χτυπήσουν οι καινούριες μου γόβες...φοράω τις παλιές!!!!!!

 

πάντως τα compeed, είναι όντως πολύ καλά, θα σε βοηθήσουν...

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κάνω την πρακτική συμβουλή της γιαγιάς!! Βρέχω τα πόδια μου και τις φοράω. Αυτές με το νερό ανοίγουνε και παίρνουν την φόρμα του ποδιού. Η΄τις φοράω μερικές ώρες μέσα στο σπίτι με πολύ χοντρή αθλητική κάλτσα (καλά όσο αντέχω) :P !

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κάνω την πρακτική συμβουλή της γιαγιάς!! Βρέχω τα πόδια μου και τις φοράω. Αυτές με το νερό ανοίγουνε και παίρνουν την φόρμα του ποδιού. Η΄τις φοράω μερικές ώρες μέσα στο σπίτι με πολύ χοντρή αθλητική κάλτσα (καλά όσο αντέχω) :P !

 

Να 'σαι καλά μ' έκανες και γέλασα και λίγο πρωί-πρωί! Πολύ θα ήθελα να σε δω με το δωδεκάποντο και την αθλητική κάλτσα από μέσα .... Είναι όντως έξυπνο σαν τρικ αλλά βρε παιδί μου πώς "το πας" αυτό πράγμα ????? Και πιάνει άραγε ? Δλδ όταν τις φορέσεις κανονικά δεν σε χτυπάνε ????? Σε ρωτάω εγώ που ανήκω στην κατηγορία του μαζοχισμού τύπου θα το φορέσω το ρημάδι κι ας κουλαθώ για μια εβδομάδα... μπρος στα κάλη τί είναι ο πόνος !!!!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά μ' έκανες και γέλασα και λίγο πρωί-πρωί! Πολύ θα ήθελα να σε δω με το δωδεκάποντο και την αθλητική κάλτσα από μέσα .... Είναι όντως έξυπνο σαν τρικ αλλά βρε παιδί μου πώς "το πας" αυτό πράγμα ????? Και πιάνει άραγε ? Δλδ όταν τις φορέσεις κανονικά δεν σε χτυπάνε ????? Σε ρωτάω εγώ που ανήκω στην κατηγορία του μαζοχισμού τύπου θα το φορέσω το ρημάδι κι ας κουλαθώ για μια εβδομάδα... μπρος στα κάλη τί είναι ο πόνος !!!!!!

 

Για να μην σου πω και δεκαπεντάποντο, με κάλτσα αθλητική του άντρα μου και φόρμα από πάνω σε παρακαλώ!!! Το πιο ωραίο είναι ότι με την πλήρη ενδυμασία μου κάνω και τις δουλείες μου:D!!! Μόνο το τσεμπέρι στο κεφάλι μου λείπει για να ολοκληρώσω το στύλ:mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!

 

Πάντως όταν τις χρειαστώ τις γόβες είναι σούπερ και έτοιμες.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να μην σου πω και δεκαπεντάποντο, με κάλτσα αθλητική του άντρα μου και φόρμα από πάνω σε παρακαλώ!!! Το πιο ωραίο είναι ότι με την πλήρη ενδυμασία μου κάνω και τις δουλείες μου:D!!! Μόνο το τσεμπέρι στο κεφάλι μου λείπει για να ολοκληρώσω το στύλ:mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!

 

Πάντως όταν τις χρειαστώ τις γόβες είναι σούπερ και έτοιμες.

 

Λοιπόν θα το δοκιμάσω το Σ/Κ γιατί την άλλη Κυριακή βαφτίζουμε την μπέμπα μας κι έχω πάρει η τρελή το 12ποντο... ωραίο ωραίο peep-toe μαύρο σατέν είναι εκεί και με περιμένει... και θα σου γράψω την Δευτέρα κατά πόσο τα κατάφερα !!!!!!!! :wink: Την φόρμα φιλενάδα όχι δεν θα την βάλω.... και θα βγω έτσι σαν την παλαβή έξω στο μπαλκόνι ! Φαντάζεσαι ? Τα κανάλια θα μαζευτούν από κάτω ... μην σου πω και κανένα ασθενοφόρο να με μαζέψει κατευθείαν για το τρελάδικο !!!! Όσο για τα σχόλια του συζύγου, δεν θέλω να τα σκέφτομαι καν ! Θα του χαλάσω όλη την μόστρα του κακομοίρη... ξέρεις εκεί που σε βλεπει με το ψηλοτάκουνο (μάνα μου τί μάνα είσαι εσύ και άλλα τέτοια χαριτωμένα) γιατί η γάμπα γίνεται άγαλμα μιλάμε... να και η αθλητική να ξεπροβάλει ... ε ρε γλέντια ! Θα μας ακούσει όλη η Καλλίπολη οεο !!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα το δοκιμάσω το Σ/Κ γιατί την άλλη Κυριακή βαφτίζουμε την μπέμπα μας κι έχω πάρει η τρελή το 12ποντο... ωραίο ωραίο peep-toe μαύρο σατέν είναι εκεί και με περιμένει... και θα σου γράψω την Δευτέρα κατά πόσο τα κατάφερα !!!!!!!! :wink: Την φόρμα φιλανάδα όχι δεν θα την βάλω.... και θα βγω έτσι σαν την παλαβή έξω στο μπαλκόνι ! Φαντάζεσαι ? Τα κανάλια θα μαζευτούν από κάτω ... μην σου πω και κανένα ασθενοφόρο να με μαζέψει κατευθείαν για το τρελάδικο !!!! Όσο για τα σχόλια του συζύγου, δεν θέλω να τα σκέφτομαι καν ! Θα του χαλάσω όλη την μόστρα του κακομοίρη... ξέρεις εκεί που σε βλεπει με το ψηλοτάκουνο (μάνα μου τί μάνα είσαι εσύ και άλλα τέτοια χαριτωμένα) γιατί η γάμπα γίνεται άγαλμα μιλάμε... να και η αθλητική να ξεπροβάλει ... ε ρε γλέντια ! Θα μας ακούσει όλη η Καλλίπολη οεο !!!!

 

Έλα τώρα σου έχω καλύτερο!!!!!

Γόβα φάνατος, αθλητική κάλτσα της ομάδας του, καυτό σορτάκι (ξέρεις από αυτό που σου κάνει τσα ο γλουτός), τοπάκι από πάνω και ένα κασκόλ γύρω από το λαιμό (της ομάδας πάντα!!!). Εμφανίζεσαι μπροστά του και του λες : Είσαι να βάλουμε κανένα γκολ!!!!:-D:-D:-D

 

Θα σου πω εγώ αν σε παρεξηγήσει ή αν θα το εκτιμήσει!!!!

 

 

:mrgreen::mrgreen:Προσοχή όμως στην διαδικασία μην βγάλεις τη γόβα με την κάλτσα γιατί έχασες το άνοιγμα.:mrgreen::mrgreen:

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας. Ηδη τις φοραω μεσα στο σπιτι και κανω δουλειες, αλλα χωρις αθλητικη κλατσα. Φοβαμαι μην ανοιξουν πολυ αν βαλω καλτσα και μου βγαινουν μετα γιατι ειναι υφασματινες.

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο κολπο που μου προτεινε μια πωλήτρια και επιασε (για πισω που ειναι κοκαλωμένη ακομα η γοβα) να την αλοιφουμε εσωτερικά με κρέμα ενυδατική ή βαζελίνη , την φοράμε για να παρει το σχημα μας και μαλακώνει! Πιάνει οντως δοκίμασετο με ενυδατική κρεμα και βαλε μπολικη δεν θα πάθουν τιποτα

 

Link to comment
Share on other sites

dimitra34,

 

:oops::oops::oops:.... συγνώμη που σου χαλάσαμε λίγο το θέμα με την γόβα... εγώ το ξεκίνησα και αισθάνομαι άσχημα τώρα... αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ και να μην το σχολιάσω (Τοξοτάκι βλέπεις)... πλάκα-πλάκα όμως εγώ την κάλτσα (εάν μπει το πόδι μέσα στην γόβα που δεν το βλέπω, λέμε τώρα) θα την βάλω !!!!!!

 

Ακούς ballou μου ?????????

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πέρα της πλάκας όντως ισχύει αυτό με την βαζελίνη - ενυδατική κρέμα. Αλλά επειδή εμένα κάποιες φορές με στενεύουν και μπροστά τις φοράω με κάλτσες για να ανοίξουν γενικά. Μη γελάτε δεν ξεχειλώνουν απλά κάνουν δουλεία, Πόσο πιστεύετε ότι θα αντέξετε να τις φοράτε αν είναι ένα νούμερο μικρότερες. (με τις κάλτσες εννοώ)

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό δεν είναι λίγο "κάπως"??? Να κυκλοφορείς μέσα στο σπίτι με το βετεξ στο χέρι, να φοράς καμιά παλιά φόρμα της λαϊκής γιατί κάνεις φασίνα, κι από κάτω την γόβα τη δεκάποντη με τα στρας αλειμμένη προσεκτικά με βαζελίνη????

Σαν κακό σενάριο τσ0ντ@ς μου ακούγεται!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!καθοτι παθουσα κι εγω απο γοβες σκεφτηκα να σας γραψω την μεχρι τωρα εμπειρια μου!

αν μιλαμε για υφασματινες γοβες το βργμενο ποδι ναι βοηθαει πολυ!το βαζεις λουτσα μεσα στο παπυτσι και κοβεις χιολιομετρο μεσα στο σπιτι με την ηλεκτρικη σκουπα-απαραιτητο αξεσουαρ να συμπληρωνει το λουκ!

αν ειναι δερματινη η γοβα θελει οτιδηποτε αλλο εκτος απο νερο!εμενα με βοηθησε πολυ η επαλειψη με οινοπνευμα.εβαζα οινοπνευμα κ κυριως στα πιο σκληρα σημεια,δηλαδη μπροστα στα δαχτυλα κ πισω στον τενοντα,συμβουλη της γιαγιας η οποια επιασε.υποψιν,οι peep-toe μπορουν για πλακα να πληγωσουν το δαχτυλακι που εξεχει.

και τελος επιθεματα της compeed που βλεπω οτι τα ανεφερετε και πιο πανω.απλα δεν υπαρχουν.δεν τα φοραω απο την αρχη,εχω ομως μαζι μου και αν νοιωσω οτι πληγωνεται το ποδι τα φοραω(μιλαω για αυτα που ειναι καταλληλα για τον τενοντα γιατι εμενα συνηθως εκει με χτυπανε),ακομα κι αν δεν το προλαβω βοηθαει παρα πολυ στην επουλωση του ποδιου.

ελπιζω να βοηθησα λιγακι...α!και φυσικα τσαγκαρης!παω και του λεω το και το και με καλουπι τα ανοιγει λιγο.

καλη μερα σε ολες σας!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτό δεν είναι λίγο "κάπως"??? Να κυκλοφορείς μέσα στο σπίτι με το βετεξ στο χέρι, να φοράς καμιά παλιά φόρμα της λαϊκής γιατί κάνεις φασίνα, κι από κάτω την γόβα τη δεκάποντη με τα στρας αλειμμένη προσεκτικά με βαζελίνη????

Σαν κακό σενάριο τσ0ντ@ς μου ακούγεται!:P:p:p

 

Sorry κοπελιά αλλά δεν φοράω ποτέ "παλιές φόρμες λαϊκής" και σε πληροφορώ στην λαϊκή πάω κοκέτα με την τακούνα μου. Μήπως έχει δει ποτέ φόρμες με στρας, με σατέν συνδυασμούς, τρουκς κτλ.????????????????????

 

Και στο κάτω κάτω μέσα στο σπίτι σου είσαι όχι έξω:confused:.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...