Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 01-10-10, 11:30   #1
marilenaki

marilenaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟς

Καλημέρα και από μένα! Εγώ είμαι πρόσφατα παντρεμένη και είδα και έπαθα να πείσω τον άντρα μου να παντρευτούμε (μετά από 5 χρόνια σχέσης) αυτός όμως δε θέλει να κάνουμε ακόμη παιδιά για να δούμε πως θα τα πάμε οι δύο μας πρώτα να ζήσουμε τη ζωή μας κτλ κτλ….
Εγώ όμως που δε θέλω να περιμένω να πάω 40 είπα να τον αψηφήσω και να αρχίσω μόνη μου τη προσπάθεια. Ξέρω και είμαι σίγουρη ότι πολλές δε θα εγκρίνεται αυτό που αποφάσισα να κάνω όμως ειλικρινά θέλω πολύ ένα παιδάκι και ξέρω πως και αυτός θα γίνει καλός πατέρας. Αυτός είναι 32 και εγώ 28. Σε γυναικολόγο ντρέπομαι να πω τη μέθοδο μου γι αυτό αν κάποιος ξέρει και θέλει ας με συμβουλέψει. Γενικά εγώ δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος στο παρελθόν (είχα 3 χρόνια σχέση και 5 με τον άντρα μου μα χρησιμοποιούσα και με τους 2 πάντα προφυλακτικό). Το τελευταίο καιρό κάνουμε έρωτα τη τελευταία μέρα της περιόδου που έχω το λίγο σκούρο χωρίς προφύλαξη με εκσπερμάτιση μέσα στο κόλπο. Σκέφτηκα λοιπόν να του λέω ψέματα γι αυτή τη μέρα να πάρω τα τεστ τα ψηφιακά clearblue ωορηξίας και να το κάνουμε τη μέρα που θα είμαι γόνιμη, σε συνδυασμό δυο μέρες μετά που θα το κάνουμε με προφυλακτικό να ρουφάω το σπέρμα από το προφυλακτικό (το πολύ σε μισή ώρα μετά την εκσπερμάτιση) και να το βάζω μέσα μου. Το τελευταίο μήνα και για πρώτη φορά χρησιμοποίησα αυτή τη μέθοδο (δηλαδή προχθές και το βράδυ χθές) με μια σύριγγα 5 ml το σπέρμα όμως που συγκεντρώνω από τη σύριγγα είναι 1,5 ml περίπου δηλαδή χάνω σε ποσότητα με τη σύριγγα 1-0,5 ml σίγουρα. Το βάζω μέσα και μετά πάω και κάθομαι για μισή ώρα περίπου (ακόμα δεν έχω δει το αποτέλεσμα γιατί είναι νωρίς) Το ερώτημα μου λοιπόν είναι γίνεται με αυτό τον τρόπο να μείνεις έγκυος με τη σύριγγα δηλαδή?? Να σημειώσω ότι τα προφυλακτικά που χρησιμοποιούμε είναι durex δεν έχουν κάποιο σπερματοκτόνο λιπαντικό δηλαδή. Το παράξενο είναι ότι ενώ όταν κάνουμε έρωτα κανονικά μετά το σπέρμα βγαίνει όταν σηκώνομαι όταν το κάνω με τη σύριγγα δε πέφτει μετά το σπέρμα. Αυτό σημαίνει κάτι?? Επίσης η περίοδος μου δεν είναι απόλυτα σταθερή γι αυτό οι γόνιμες μέρες δε ξέρω να τις υπολογίσω ακριβώς άλλες φορές είναι 24 ημέρες άλλες 28 ημέρες άλλες 25 ημέρες εκεί γυρνάει.. Γυναικολογικά δεν έχω κάποιο θέμα όχι ότι τοχω ψάξει εκτενώς στον υπέρηχο μόνο ένα ινομύωμα πάνω από τη μήτρα 1,8 εκατοστά και ο γυναικολόγος είπε έιναι άνευ σημασίας…αυτά..

Ευχαριστώ πολύ για κάθε απάντηση και εύχομαι σε όλες να γίνουν σύντομα μανούλες
Ο χρήστης marilenaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 11:38   #2
μινουλα

Το avatar του χρήστη μινουλα

Περιοχή: Αθηνα
μινουλα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marilenaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα και από μένα! Εγώ είμαι πρόσφατα παντρεμένη και είδα και έπαθα να πείσω τον άντρα μου να παντρευτούμε (μετά από 5 χρόνια σχέσης) αυτός όμως δε θέλει να κάνουμε ακόμη παιδιά για να δούμε πως θα τα πάμε οι δύο μας πρώτα να ζήσουμε τη ζωή μας κτλ κτλ….
Εγώ όμως που δε θέλω να περιμένω να πάω 40 είπα να τον αψηφήσω και να αρχίσω μόνη μου τη προσπάθεια. Ξέρω και είμαι σίγουρη ότι πολλές δε θα εγκρίνεται αυτό που αποφάσισα να κάνω όμως ειλικρινά θέλω πολύ ένα παιδάκι και ξέρω πως και αυτός θα γίνει καλός πατέρας. Αυτός είναι 32 και εγώ 28. Σε γυναικολόγο ντρέπομαι να πω τη μέθοδο μου γι αυτό αν κάποιος ξέρει και θέλει ας με συμβουλέψει. Γενικά εγώ δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος στο παρελθόν (είχα 3 χρόνια σχέση και 5 με τον άντρα μου μα χρησιμοποιούσα και με τους 2 πάντα προφυλακτικό). Το τελευταίο καιρό κάνουμε έρωτα τη τελευταία μέρα της περιόδου που έχω το λίγο σκούρο χωρίς προφύλαξη με εκσπερμάτιση μέσα στο κόλπο. Σκέφτηκα λοιπόν να του λέω ψέματα γι αυτή τη μέρα να πάρω τα τεστ τα ψηφιακά clearblue ωορηξίας και να το κάνουμε τη μέρα που θα είμαι γόνιμη, σε συνδυασμό δυο μέρες μετά που θα το κάνουμε με προφυλακτικό να ρουφάω το σπέρμα από το προφυλακτικό (το πολύ σε μισή ώρα μετά την εκσπερμάτιση) και να το βάζω μέσα μου. Το τελευταίο μήνα και για πρώτη φορά χρησιμοποίησα αυτή τη μέθοδο (δηλαδή προχθές και το βράδυ χθές) με μια σύριγγα 5 ml το σπέρμα όμως που συγκεντρώνω από τη σύριγγα είναι 1,5 ml περίπου δηλαδή χάνω σε ποσότητα με τη σύριγγα 1-0,5 ml σίγουρα. Το βάζω μέσα και μετά πάω και κάθομαι για μισή ώρα περίπου (ακόμα δεν έχω δει το αποτέλεσμα γιατί είναι νωρίς) Το ερώτημα μου λοιπόν είναι γίνεται με αυτό τον τρόπο να μείνεις έγκυος με τη σύριγγα δηλαδή?? Να σημειώσω ότι τα προφυλακτικά που χρησιμοποιούμε είναι durex δεν έχουν κάποιο σπερματοκτόνο λιπαντικό δηλαδή. Το παράξενο είναι ότι ενώ όταν κάνουμε έρωτα κανονικά μετά το σπέρμα βγαίνει όταν σηκώνομαι όταν το κάνω με τη σύριγγα δε πέφτει μετά το σπέρμα. Αυτό σημαίνει κάτι?? Επίσης η περίοδος μου δεν είναι απόλυτα σταθερή γι αυτό οι γόνιμες μέρες δε ξέρω να τις υπολογίσω ακριβώς άλλες φορές είναι 24 ημέρες άλλες 28 ημέρες άλλες 25 ημέρες εκεί γυρνάει.. Γυναικολογικά δεν έχω κάποιο θέμα όχι ότι τοχω ψάξει εκτενώς στον υπέρηχο μόνο ένα ινομύωμα πάνω από τη μήτρα 1,8 εκατοστά και ο γυναικολόγος είπε έιναι άνευ σημασίας…αυτά..

Αν ημουν αντρας σου και το μαθαινα ολο αυτο, θα σε χωριζα. Δεν ειναι τροπος αυτος για να μεινεις εγκυος, αυτο θα πρεπει να το θελουν και οι δυο, τι θα λες αργοτερα στο παιδι σου, οτι ειναι προιον μιας συριγγας και οσο σπερμα περισσεψε;;;; τι να πω, ελεος!
Παλιά 01-10-10, 11:46   #3
Coraline

Coraline χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ελπίζω να είναι fake το ποστ γιατί αν υπάρχουν γυναίκες που πραγματικά σκέφτονται έτσι, που 'είδαν και έπαθαν να κάνουν τον άντρα τους να τις παντρευτεί' και που θέλουν να κάνουν το παιδί τους με δόλο... δεν ξέρω τι να πω, νιώθω αποστροφή.
Παλιά 01-10-10, 11:49   #4
my_Kelly

Το avatar του χρήστη my_Kelly

my_Kelly χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Coraline, there is no patch for human stupidity.
Παλιά 01-10-10, 11:49   #5
salomi

salomi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα,
και ομως μην σας φαινεται περιεργο κοριτσια. συμβαινει και αυτο σε κοπέλες που θελουν πολυ να μείνουν αλλα δεν γίνεται ειτε γιατι υπάρχει πρόβλημα στύσης και δεν θέλουν να μαθευτει στον περίγυρο ειτε γιατι δεν συμφωνεί ο σύντροφος. δεν θελω να σε αγχώσω. εχω φίλη που το εκανε αυτο εμεινε οντος εγγυος αλλα στον 3ο απεβαλε. προφανώς ηατν αλλο απο τις βουλες του κυρίου γιατι τελικά μετα απο 1 χρόνο χώρισαν. ασε να ερθουν τα πράγματα φυσιολογικά και στην ώρα τους.

Ο χρήστης salomi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 11:49   #6
diamantaki

Το avatar του χρήστη diamantaki

Περιοχή: Αθήνα
diamantaki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μάλλον κάνει πλάκα η κοπέλα! Δεν είναι δυνατόν να μιλάει σοβαρά!
Παλιά 01-10-10, 11:52   #7
*tingerbell*

Το avatar του χρήστη *tingerbell*

*tingerbell* χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα κι απο μενα.μαριλενακι ουτε εγω εγκρινω τις μεθοδους σου αλλα καμια διαθεση δεν εχω να σε κρινω.κτ'αρχας ςιστε κ οι δυο νεοτατοι κ παιδι με το ζορι δε γινεται.ετσι κ μεινεις θα ανρωτιεται ο ερμος πως εγινε αυτο.απο την αλλη κανεις κατι σαν σπερματεγχυση στο σπιτι.αυτο δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι κ τοσο ασφαλες για την υγιεινη και την υγεια του αναπαραγωγικου σου συστηματος.το σπερμα ουτως η αλλως ερχεται σε επαφη με τον αερα και δεν ξερω αν επιβιωνει μετα απο αυτο.κοριτσι μου καλο καλυτερα να σταματησεις αυτα τα επικινδυνα για την υγεια σου πραγματα και να συζητησεις με τον αντρα σου αν θες η σχεση αυτη να εχει διαρκεια.πρεπει να υπαρχει εμπιστοσυνη μεταξυ σας.εξηγησε του αυτο που θες και μιλα για το πως αισθανεσαι.και σιγουρα σταματα τις συριγγες!απο την αλλη αν του λες ψεματα για την περιοδο σου χαζος ειναι?δεν θα το καταλαβει?σκεψου λιγο λογικα,καταλαβαινω την αναγκη σου για μητροτητα ας μην ισοπεδωνουμε ομως τα παντα στο βωμο των ''θελω'' μας.καλη επιτυχια σου ευχομαι και να σου παν ολα καλα!
Ο χρήστης *tingerbell* δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 11:54   #8
Niki81

Niki81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

'Αντε πάλι η σύριγγα....πόσες φορές ακόμα θα την ακούσω αυτή τη βλακεία απορώ....
Γονιός με το ζόρι δε γίνεσαι λέμε...
Ο χρήστης Niki81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 11:58   #9
salomi

salomi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καταρχήν ομως δεν μπορείς να του κρύψεις την αλήθεια για τον κύκλο σου. στις επισκέψεις στον γιατρό θα αναφερθεί συχνα η τελευταία σου περίοδος...δεν ξερω τι να πω. δικη σου η ζωη κάνε αυτο που νομίζεις εχοντας επίγνωση των συνεπειών ομως...

Ο χρήστης salomi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 12:09   #10
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:

γελάσαμε κι απόψε
ΥΓ: Υπαρχουν τελικα αρκετα ατομα που υποτιμανε την νοημασή μας......

Ο χρήστης ΣΩΤΗΡΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 12:23   #11
Rasputin

Το avatar του χρήστη Rasputin

Rasputin χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Όταν είπε "να ρουφάω το σπέρμα από το προφυλακτικό" πηγα να γράψω "εις υγείαν" αλλά μετά κατάλαβα τι εννοούσε
Παλιά 01-10-10, 12:25   #12
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εγω ειμαι σιγουρη οτι ειναι μουφα παντως

Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 01-10-10, 12:33   #13
*tingerbell*

Προεπιλογή

κοιταξτε να δειτε,το οτι δεν απαντησε και βγηκε οφλαιν ειναι λιγο υποπτο,αλλα απο την αλλη λιγος κοσμος κανει τετοια πραγματα?οπως και να χει τις αποψεις μας τις θεσαμε,τωρα τι μελλει γενεσθαι δικο της θεμα.παντως ειμαι κατηγορηματικα αντιθετη σε τετοιες μεθοδους!
Παλιά 01-10-10, 12:45   #14
MarcoPolo

Το avatar του χρήστη MarcoPolo

MarcoPolo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλε σκιαχτηκα.....

Αν ειναι ποτε δυνατον???? Κατι τετοιες γυναικες ξεφτυλιζουν το γυναικειο ειδος.

Αν καταφερεις ποτε με αυτη την μεθοδο να μεινεις εγκυος μην σου κανει εντυπωση το οτι πιθανοτατα θα μεγαλωσεις το παιδι μονη σου. Λουης θα γινει ο χριστιανος και με το δικιο του αν σε παρει χαμπαρι.

Ενα παιδι δεν ειναι ποτε δυνατον να ειναι προιον απατης. Ειναι εντελως ανηθικο.
Παλιά 01-10-10, 12:45   #15
marilenaki

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο *tingerbell* Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιταξτε να δειτε,το οτι δεν απαντησε και βγηκε οφλαιν ειναι λιγο υποπτο,αλλα απο την αλλη λιγος κοσμος κανει τετοια πραγματα?οπως και να χει τις αποψεις μας τις θεσαμε,τωρα τι μελλει γενεσθαι δικο της θεμα.παντως ειμαι κατηγορηματικα αντιθετη σε τετοιες μεθοδους!

τι να απαντήσω??βγήκα εκτός γιατί είμαι στη δουλειά το ήξερα ότι θα με κράξετε.....με προβλημάτισε πολύ και αυτό που είπατε ότι είναι επικύνδινο αυτό που έκανα γιατί είναι σα σπερματέγχυνση στο σπίτι μόνη μου. Έκανα βλακεία δεν έπρεπε να το κάνω με τη σύριγγα!!!έπρεπε μόνο να περιμένω τον άλλο κύκλο και να το κάνω σε γόνιμη μέρα ενώ εκείνος θα νόμιζε ότι ήταν η τελευταία της περιόδου. Οι άντρες οι περισσότεροι είναι καθάρματα έχω περάσει τα πάνδινα με αυτόν τον άνθρωπο και ειλικρινά αν ήξερα το τι θα περάσω δε θα κυνηγούσα αυτόν που είναι ένας ωραίος και επιτυχημένος (επαγγελματικά) άντρας αλλά θα έβρισκα ένα απλό παιδί να είμαι ευτυχισμένη. Τον έχω ερωτευθεί πολύ όμως και αυτός έδειχνε να με αγαπάει αλλά έχω αρχίσει και αμφιβάλλω τώρα που ενώ τελικά παντρευτήκαμε δε θέλει να κάνουμε ακόμη παιδιά!!!Βαρέθηκα να τον πιέζω και να με σκάει!!!
Και αν χωρίσω τώρα στα 28 νιόπαντρη που τα έχω φτιάξει όλα τι θα κάνω??πόσο θα φτάσω για να κάνω παιδί μετά τα 30 γενικά είναι δύσκολο βλέπετε τι περνάνε μερικά κορίτσια που περνάν τα 35 μια γνωστή μου άργησε να παντρευτεί και τώρα δε μπορεί να κάνει παιδί και έχω και κακή κληρονομικότητα (η μάνα μου είχε εμμηνόπαυση στα 40). Ξέρω ότι πολλοί θα με κατακρίνετε αλλά τα πράγματα στη ζωή δεν έρχονται πάντα ρόδινα....
Παλιά 01-10-10, 12:52   #16
MarcoPolo

Το avatar του χρήστη MarcoPolo

MarcoPolo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Βρε πουλακι μου αν οντως ειναι καθαρμα ο αντρας σου τη δουλεια εχεις μαζι του????

Και θελεις να κανεις πατερα του παιδιου σου ενα καθαρμα?????

Επαναπροσδιορισε τα θελω σου και μην πραττεις απερισκεπτα. Ενα παιδι σε ενα ζευγαρι με προβληματα μονο δυαληση μπορει να προκαλεσει και οχι λυση του προβληματος.
Παλιά 01-10-10, 12:52   #17
tzenoula

tzenoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μαριλενακι κι εγω θα συμφωνησω με τους υπολοιπους της παρεας!
με το ζορι παιδια δεν γινονται ,
με το ζορι δεν μπορει ενας αντρας να θελησει παιδι,
το να του λες τετοιου ειδους ψεμματα μονο κακο μπορει να κανει στο γαμο σας,
ολο αυτο μονο αγχος μπορει να σου επιφερει,το οποιο βλαπτει οπως φανταζεσαι,
το αμεσο αγχος που θα επρεπε να εχεις ειναι η υπαρξη ινομυωματος!!!
μιλα με κανενα γιατρο και μη χανεις χρονο ανουσια...
Ο χρήστης tzenoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 12:54   #18
ballou

ballou χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
τι να απαντήσω??βγήκα εκτός γιατί είμαι στη δουλειά το ήξερα ότι θα με κράξετε.....με προβλημάτισε πολύ και αυτό που είπατε ότι είναι επικύνδινο αυτό που έκανα γιατί είναι σα σπερματέγχυνση στο σπίτι μόνη μου. Έκανα βλακεία δεν έπρεπε να το κάνω με τη σύριγγα!!!έπρεπε μόνο να περιμένω τον άλλο κύκλο και να το κάνω σε γόνιμη μέρα ενώ εκείνος θα νόμιζε ότι ήταν η τελευταία της περιόδου. Οι άντρες οι περισσότεροι είναι καθάρματα έχω περάσει τα πάνδινα με αυτόν τον άνθρωπο και ειλικρινά αν ήξερα το τι θα περάσω δε θα κυνηγούσα αυτόν που είναι ένας ωραίος και επιτυχημένος (επαγγελματικά) άντρας αλλά θα έβρισκα ένα απλό παιδί να είμαι ευτυχισμένη. Τον έχω ερωτευθεί πολύ όμως και αυτός έδειχνε να με αγαπάει αλλά έχω αρχίσει και αμφιβάλλω τώρα που ενώ τελικά παντρευτήκαμε δε θέλει να κάνουμε ακόμη παιδιά!!!Βαρέθηκα να τον πιέζω και να με σκάει!!!
Και αν χωρίσω τώρα στα 28 νιόπαντρη που τα έχω φτιάξει όλα τι θα κάνω??πόσο θα φτάσω για να κάνω παιδί μετά τα 30 γενικά είναι δύσκολο βλέπετε τι περνάνε μερικά κορίτσια που περνάν τα 35 μια γνωστή μου άργησε να παντρευτεί και τώρα δε μπορεί να κάνει παιδί και έχω και κακή κληρονομικότητα (η μάνα μου είχε εμμηνόπαυση στα 40). Ξέρω ότι πολλοί θα με κατακρίνετε αλλά τα πράγματα στη ζωή δεν έρχονται πάντα ρόδινα....
Και τελικά δεν μας είπες γιατί τον παντρέυτηκες;

Τα σκέφτεσαι αυτά που γράφεις ; ή σου ξεφεύγουν;
Ο χρήστης ballou δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 12:55   #19
aggeliki

Περιοχή: Ν.ΜΑΚΡΗ
aggeliki ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

το οτι δεν θελει να κανει ακομα παιδια δεν σημαινει οτι δεν σε αγαπαει και εγω οταν παντρευτηκα του ειπα οτι δεν θελω ακομη και οτι θα κανουμε μετα απο 5 χρονια!!αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν τον αγαπαω.
οσο για την μεθοδο εχω μεινει ....εκπληκτη!!!
τα ψεματα και οι απατες μονο κακο κανουν!
Παλιά 01-10-10, 12:58   #20
tzenoula

tzenoula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

μπορει το μητρικο σου ενστικτο να ξυπνησε,αλλα η αποκτηση ενος παιδιου δεν ειναι αστειο!μην αγχωνεσαι για την ηλικια,σιγουρα δυσκολευουν τα πραγματα μετα τα 30 αλλα δεν γινονται και ακατορθωτα!και στην τελικη εχεις 2 χρονια μεχρι τοτε!δεν ξερεις πως μπορουν να εξελιχθουν τα πραγματα μεχρι τοτε!πρεπει να παρεις γνωμη γιατρου πρωτα απ ολα,να τα συζητησεις(οχι επιθετικα) με τον αντρα σου,και μετα δωσε χρονο σε ολο αυτο.ετσι νομιζω
Ο χρήστης tzenoula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 12:58   #21
ioanna81

Το avatar του χρήστη ioanna81

Περιοχή: ΜΕΛΙΣΣΙΑ
ioanna81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Καλημερα και απο μενα! Ειμαι νεα στο φορουμ αλλα διαβαζω σχεδον καθε μερα τα νεα σας. Δεν αντεξα να μην γραψω γιατι εχω βγει εκτος εαυτου με αυτα που γραφει το μαριλενακι. Πως ειναι δυνατον στην εποχη μας να υπαρχουν τετοια μυαλα? αναρωτιεμαι γιατι παντρευτηκες? αν εχεις περασει τοσα οσα λες καλυτερα να χωριζες, νεα εισαι παρα να υποτιμας τοσο τον εαυτο σου οσο και το γυναικειο φυλο. Το οτι θα χωρισεις με αυτο το σκεπτικο ειναι το μονο σιγουρο αν το μαθει. Δεν ξερω αν πρεπει να γελασω η να κλαψω. Εδω οι γυναικες εχουν σοβαροτερα προβληματα και εσυ λες για συριγγες?? το κατακορυφο λειπει και να η νεα μεθοδος συλληψης.
Ο χρήστης ioanna81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 12:58   #22
*tingerbell*

Προεπιλογή

Παράθεση:
καταρχας να σου πω οτι ειμαστε συνομιληκες,ειμαι κι εγω 28και μαντεψε κι εγω εχω κληρονομικοτητα πρποωρης εμμηνοπαυσης.η γιαγια μου στα 40 κ η μαμα μου στα 42 και η αδερφη της 41.ολες οι γυναικες δηλ της οικογενειας νεοτατες!προσπαθω κι εγω για παιδακι με τη διαφορα οτι ο αντρας μου συνυθως το θελει.και λεω συνηθως γιατι 1 στις τοσες τον πιανει ανασφαλεια με το οικονομικο θεμα αλλα μετα το ξεπερναει.
οι αντρες δεν ειναι καθαρματα η τουλαχιστον δεν μπορεις με τιποτα να σκεφτεσαι τον ανθρωπο σου σαν καθαρμα!ναι κι ο δικος μου κατα διαστηματα με εχει κανει κοκκινο πανι αλλα αυτο νομιζω συμβαινει σε ολες τις σχεσεις και στα 2 φυλα.αν απο την αρχη δεν ησουν ευτυχισμενη μαζι του γιατι να προχωρησεις σε γαμο?και πως δηλαδη τον πιεσες να σε παντρευτει?ενας αντρας αν δε θελει δεν παντρευεται.τι θα πει ρε κοριτσι μου καλο περναω τα πανδεινα?αν δεν εισαι καλα σε μια κατασταση φευγεις,δεν καθεσαι να παιδευεσαι.ειναι σα να μου μιλας για ''λεφτα αισθηματα''.οτι δηλ οκ δεν εισαι καλα μαζι του αλλα τον θελεις και εισαι ερωτευμενη ισως επειδη ειναι ωραιος και επιτυχημενος.και τωρα τι θες να κανεις παιδι?το παιδι θες η να τον δεσεις?γιατι να ξερεις ενα παιδι ακομα και τα πιο αγαπημενα ζευγαρια μπορει να τα απομακρυνει.δεν σε κατακρινω ουτε σου την λεω.θελω να το ξεκαθαρισω αυτο.απλα σκεψου τι κανεις και τι τελικα θελεις απο αυτα που κανεις.καμια φορα ακομα και οι γονεις μπορει να ωθησουν τα παιδια τους σε λαθος ανθρωπους εξειτιας μιας συγκεκριμενης εικονας αυτων.μηπως εγινε κατι τετοιο και με σενα?
αυτο με τις συριγγες να μην διανοηθεις καν να το ξακανεις και πιστεψε με ακομα κι αν του λες οτι εισαι στα τελειωματα ενω εισαι στις γονιμες δε σου λεει κανεις οτι θα πιασεις ευκολα.μιλα μαζι του και μην κανεις τιποτα απο μονη σου,θελεις βρε κοριτσι μου ενα παιδι προιον απατης?για το καλο σου στα λεω και μονο.
Παλιά 01-10-10, 13:02   #23
Niki81

Niki81 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μη ψαχνεις να βρεις δικαιολογιες για να δικαιολογησεις την πραξη σου κοπελα μου.Ακομα και ο χειροτερος αντρας του κοσμου να ειναι αυτο δεν παει να πει οτι εχεις το δικαιωμα να κανεις τετοια πραγματα.

Και δεν καταλαβαινω γιατι παντρευτηκες αφου εβλεπες τετοια συμπεριφορα.Προσωπκα και επειδη τυχαινει να εχω το ιδιο κληρονομικο που αναφερεις και να ειμαι και στην ιδια περιπου ηλικια με εσενα...εβαλα τον καλό μου κατω και του ειπα το και το.Αυτη ειναι η κατασταση...φοβαμαι οτι αν αφησω χρονο να περναει μετα θα βαραω το κεφαλι μου και δε θα σπαει και θελω να κανουμε οικογενεια συντομα.Απλα και ειλικρινεστατα.Το κατανοησε,το σεβαστηκε και αποφασισαμε να παντρευτουμε και μαλιστα ετυχε να μεινω εγκυος πριν το γαμο και αυτη τη στιγμη περιμενω και το μωρο μας.
Αν οταν του εκανα την κουβεντα τον εβλεπα να μου λεει μισολογα και να μη σεβεται τον προβληματισμο μου...δεν υπηρχε πιθανοτητα να προχωρησω σε γαμο.
Ο χρήστης Niki81 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 13:21   #24
maria ampelokipi

Το avatar του χρήστη maria ampelokipi

maria ampelokipi χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Λυπάμαι μόνο το παιδάκι που θα προκύψει (αν προκύψει) με τέτοιες μεθόδους, με τέτοιον πατέρα (κατά τα λεγόμενά σου) αλλά κυρίως με τέτοια μάνα...
Ο χρήστης maria ampelokipi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 01-10-10, 13:21   #25
marilenaki

Προεπιλογή

Ξέρω ότι είναι κινήσεις απελπισίας αυτές που κάνω …φοβάμαι πολύ για την ηλικία μου ναι και επειδή γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο και έχω νεφρική γλυκοζουρία (χωρίς να είμαι διαβητική) και τώρα εμφανίστηκε και αυτό το ινομύωμα σε συνδυασμό με τη κληρονομικότητα έχω αρχίσει και αγχώνομαι. Ξέρω ότι αν του μιλήσω θα μου πει πάλι να το καθυστερήσουμε…τι να πω??? Ίσως αν δε το θέλει να ήρθε η ώρα να σταματήσω να προσπαθώ και να προχωρήσω μόνη μου στη ζωή όσο δύσκολο και αν είναι αυτό!!! Υπάρχει και θέμα με τον άνθρωπο αυτό γιατί σε λίγα χρόνια θέλει να συνεχίσει τη καριέρα του στο εξωτερικό….οπότε καταλαβαίνετε…..
Το ότι έγραψα και αποτάθηκα σε εσάς δείχνει εννοείται ότι είμαι πολύ προβληματισμένη ειδικά με αυτό που έκανα με τη σύριγγα( το διάβασα σε ένα φόρουμ για τη σύλληψη από λεσβία περίγραφε ακριβώς αυτό με τη σύριγγα μόνο που το σπέρμα το συλλέγεις από ποτηράκι). Δηλαδή αν αυτή τη στιγμή έχω συλλάβει μπορεί να αποβάλλω? Ή να είναι προβληματικό το παιδί??? μήπως πρέπει να πάω στο γυναικολόγο επειγόντως και να του πω αυτό που έκανα?

Γενικά είμαι πολύ προβληματισμένη και μπερδεμένη από ότι βλέπετε γενικώς…
Παλιά 01-10-10, 13:26   #26
Rasputin

Το avatar του χρήστη Rasputin

Rasputin χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ας το κλειδώσει κάποιος.
Παλιά 01-10-10, 13:27   #27
kuriaki

Το avatar του χρήστη kuriaki

Περιοχή: αθηνα
kuriaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια όρεξη που έχετε και απαντάτε και εσείς σοβαρά σε μπούρδες... "Εϊναι κάθαρμα, τον παντρέυτηκα γιατί έχει λεφτά και είναι επαγγελματικά επιτυχημένος"...
Αφού ήξερες ότι θα σε κράξουν γιατί έγραψες το ποστ? Προφανώς γιατί θες κράξιμο.
πφφ βαριέμαι με όλους τους αργόσχολους....
Ο χρήστης kuriaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 13:30   #28
stellakoly

Το avatar του χρήστη stellakoly

stellakoly χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας το κλειδώσει κάποιος.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 01-10-10, 13:34   #29
Coraline

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Rasputin Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας το κλειδώσει κάποιος.
Τι λές!!!! Και πως θα κάνω χαβαλέ μέχρι τις 14:45;;;;;
Παλιά 01-10-10, 13:34   #30
ΣΩΤΗΡΙΑ

ΣΩΤΗΡΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ξέρω ότι είναι κινήσεις απελπισίας αυτές που κάνω …φοβάμαι πολύ για την ηλικία μου ναι και επειδή γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο και έχω νεφρική γλυκοζουρία (χωρίς να είμαι διαβητική) και τώρα εμφανίστηκε και αυτό το ινομύωμα σε συνδυασμό με τη κληρονομικότητα έχω αρχίσει και αγχώνομαι. Ξέρω ότι αν του μιλήσω θα μου πει πάλι να το καθυστερήσουμε…τι να πω??? Ίσως αν δε το θέλει να ήρθε η ώρα να σταματήσω να προσπαθώ και να προχωρήσω μόνη μου στη ζωή όσο δύσκολο και αν είναι αυτό!!! Υπάρχει και θέμα με τον άνθρωπο αυτό γιατί σε λίγα χρόνια θέλει να συνεχίσει τη καριέρα του στο εξωτερικό….οπότε καταλαβαίνετε…..
Το ότι έγραψα και αποτάθηκα σε εσάς δείχνει εννοείται ότι είμαι πολύ προβληματισμένη ειδικά με αυτό που έκανα με τη σύριγγα( το διάβασα σε ένα φόρουμ για τη σύλληψη από λεσβία περίγραφε ακριβώς αυτό με τη σύριγγα μόνο που το σπέρμα το συλλέγεις από ποτηράκι). Δηλαδή αν αυτή τη στιγμή έχω συλλάβει μπορεί να αποβάλλω? Ή να είναι προβληματικό το παιδί??? μήπως πρέπει να πάω στο γυναικολόγο επειγόντως και να του πω αυτό που έκανα?

Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος τώρα που θα φας και κλεισιμο να δεις τι γελιο θα κανουμε εμεις......... καλα γελασες τόση ώρα. Τωρα ειναι η σειρά μας ετοιμάσου να αποκλειστείς.

Παλιά 01-10-10, 13:44   #31
my_Kelly

Προεπιλογή

Παράθεση:

ΝΑ ΠΑΣ!!!!!!!!! Να πας στο γυναικολόγο, να του τα πεις όλα αυτά όπως μας τα είπες και έλα μετά να μας τα πεις! Ειλικρινά, έχω μεγάλη απορία τι απάντηση θα δώσει! Και δεν το λέω για πλάκα, ειλικρινά απορώ.
Παλιά 01-10-10, 13:51   #32
Stellinula

Το avatar του χρήστη Stellinula

Περιοχή: UK
Stellinula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ακόμα να κλειδωθεί??? Περίεργο!!!

Ο χρήστης Stellinula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 13:57   #33
zoumpoulia09

zoumpoulia09 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ballou Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τελικά δεν μας είπες γιατί τον παντρέυτηκες;

Τα σκέφτεσαι αυτά που γράφεις ; ή σου ξεφεύγουν;
μα το λέει ξεκάθαρα..ωραιος και επιτυχημένοςεπαγγελματικα
Ο χρήστης zoumpoulia09 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 14:00   #34
ballou

ballou χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο my_beba Εμφάνιση μηνυμάτων
ΝΑ ΠΑΣ!!!!!!!!! Να πας στο γυναικολόγο, να του τα πεις όλα αυτά όπως μας τα είπες και έλα μετά να μας τα πεις! Ειλικρινά, έχω μεγάλη απορία τι απάντηση θα δώσει! Και δεν το λέω για πλάκα, ειλικρινά απορώ.
Εγώ πάλι θα ήθελα να είμαι από μια μεριά να δω τι θα της πει και πως θα την κοιτάει!

Θα τα σκίσει διπλώματα ............. πατριώτη!!
Παλιά 01-10-10, 14:01   #35
Coraline

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Stellinula Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακόμα να κλειδωθεί??? Περίεργο!!!
Είπαμε όχι πριν τις 14.45 , btw Stellinula, μπορώ να σου στείλω ΠΜ για 'επαγγελματικές' απορίες ή θα σε σπαμάρω;
Παλιά 01-10-10, 14:03   #36
my_Kelly

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ballou Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ πάλι θα ήθελα να είμαι από μια μεριά να δω τι θα της πει και πως θα την κοιτάει!

Θα τα σκίσει διπλώματα ............. πατριώτη!!
χαχαχαχα
Παλιά 01-10-10, 14:06   #37
*tingerbell*

Προεπιλογή

βρε κοριτσια δημοκρατια εχουμε και ο καθενας μπορει να γραφει και να λεει οτι θελει!ποσο μαλλον μεσα σε ενα φορουμ.οτι πιθανοτητες υπαρχουν να λεει ψεματα οι ιδιες ειναι και να λεει αληθεια.στην τελικη ουτε εβρισε ουτε εθιξε καμια απο μας.για τον εαυτο της λεει πραγματα κ οποιος θελει ασχολειται.ειναι απλα τα πραγματα.
μαριλενα αν ισχυουν ολα αυτα που λες πρεπει να συζητησεις με πολυ κοσμο.με τον αντρα σου ,με τον γυναικολογο σου και με εναν ψυχολογο η εναν πνευματικο.σταματα παντως τα πειραματα και μην κανεις πραξη αυτα που υποτιθεται οτι κανουν οι λεσβειες.
Παλιά 01-10-10, 14:10   #38
ballou

ballou χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Coraline Εμφάνιση μηνυμάτων
Είπαμε όχι πριν τις 14.45 , btw Stellinula, μπορώ να σου στείλω ΠΜ για 'επαγγελματικές' απορίες ή θα σε σπαμάρω;
Γιατί είναι η ώρα που σχολάνε;
Παλιά 01-10-10, 14:13   #39
Stellinula

Το avatar του χρήστη Stellinula

Περιοχή: UK
Stellinula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Coraline Εμφάνιση μηνυμάτων

στείλε στείλε!!!

Ο χρήστης Stellinula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-10-10, 14:13   #40
marilenaki

Προεπιλογή

Τέλος πάντων για να κλείσω το θέμα γιατί βλέπω ότι προκληθεί ένταση. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, όντως το καλύτερο είναι να πάω σε γυναικολόγο.
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές