Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοιμάται πολύ


Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει πως εδώ και μερικές μέρες, και συγκεκριμένα από τότε που έπεσε η θερμοκρασία, η μικρή μου κοιμάται πολύ περισσότερο από όσο πριν, με τις ζέστες εννοώ. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο και το εμβόλιό της το κάναμε πριν 2 εβδομάδες, άρα δεν παίζει ρόλο αυτό. Δεν έχει αλλάξει κάτι άλλο στη συμπεριφορά της, όταν είναι ξύπνια και χαρούμενη είναι και γελάκια κάνει και απ'όλα. Πυρετό δεν έχει, ποτέ πάνω από 36,8 (την τσεκάρω καθημερινά).

Εσείς τι λέτε, είναι θέμα καιρού ή φταίει κάτι άλλο και πρέπει να αρχίσω να ψάχνομαι?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


Έχω παρατηρήσει πως εδώ και μερικές μέρες, και συγκεκριμένα από τότε που έπεσε η θερμοκρασία, η μικρή μου κοιμάται πολύ περισσότερο από όσο πριν, με τις ζέστες εννοώ. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο και το εμβόλιό της το κάναμε πριν 2 εβδομάδες, άρα δεν παίζει ρόλο αυτό. Δεν έχει αλλάξει κάτι άλλο στη συμπεριφορά της, όταν είναι ξύπνια και χαρούμενη είναι και γελάκια κάνει και απ'όλα. Πυρετό δεν έχει, ποτέ πάνω από 36,8 (την τσεκάρω καθημερινά).

Εσείς τι λέτε, είναι θέμα καιρού ή φταίει κάτι άλλο και πρέπει να αρχίσω να ψάχνομαι?

 

μήπως πριν ζεσταινόταν?η θερμοκρασία στο σπίτι έχει μειωθεί?

Link to comment
Share on other sites

όταν λές κοιμάται πάρα πολύ τι εννοείς? πολλές ώρες συνεχόμενα πχ?

αν θέλεις γράψε μας ένα τυπικό πρόγραμμα ύπνου μέσα σε ένα 24ωρο να το συγκρίνουμε με το μέσο όρο (έχω 2-3 βιβλία) να δούμε μήπως είναι φυσιολογικό και δεν πρέπει να ανησυχείς! :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας, ειλικρινά! Αλλά αυτό ήταν κάτι που συνέβη μια φορά μόνο τον Σεπτέμβρη και κράτησε για περίπου μια εβδομάδα. Βασικά η μόνη εξήγηση που είχα καταφέρει να δώσω τότε ήταν η αλλαγή του καιρού. Έκανε κάπως πιο κρύο εκείνες τις μέρες και είχε συννεφιά και μάλλον η μικρή μου χουχούλιαζε. Τώρα βέβαια έχει συνηθίσει τον χειμώνα για τα καλά και δεν το κάνει, ίσα ίσα πολεμάω σαν τους τριακόσιους καθε φορά για να τη βάλω για ύπνο!

Πολλά φιλιά και σας ευχαριστώ ξανα!:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...