Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμινετάκι ΘΕΟΦΙΛΟΣ ή Καφεστία ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ


Ηλιάννα

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα θα ηθελα τη γνωμη σας

Χρονια τωρα ειχα τα κλασσικα καμινετακια http://www.dimitriadis.gr/eshop?page=shop.product_details&flypage=gk_flypage.tpl&product_id=334&category_id=27 και πριν λιγες μερες χαλασε

Σκεφτηκα λοιπον να παρουμε ενα απο τα δυο που αναφερω παραπανω http://www.dimitriadis.gr/eshop?page=shop.product_details&flypage=gk_flypage.tpl&product_id=333&category_id=27 , http://www.dimitriadis.gr/eshop?page=shop.product_details&flypage=gk_flypage.tpl&category_id=27&product_id=332&vmcchk=1

Ειστε ευχαριστημενες;;;Η αλλαγη της φιαλης ειναι ευκολη και στα δυο;;

Εχει μεγαλη διαρκεια ζωης (καμινετο και φιαλη;;)

 

Ευχαριστω πολυ

4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα εγω έχω το el greco και είμαι πολυ ευχαριστημένη. Η αλλάγη φιάλης είναι πολυ ευκολη αρκεί να την τοποθετήσεις στην υποδοχή και απλα να γυρισεις ενα διακοπτη το οποίο ασφαλιζει για να μην υπάρχει περιπτωση διαρροής του υγραερίου επίσης οτι μέγεθος μπρικι και να βάλεις πάνω δεν γυρνάει όπως συνεβενε παλιότερα στα καμινετα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.. και εγω το EL GRECO εχω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη....

  1. Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες.

Link to comment
Share on other sites

εχω το ελ γκρεκο

1. εχει πανευκολη αλλαγη φιαλης και δεν εχει καμια διαρροη ακομα κιαν εχει ακομα μεσα υγραεριο

2. εχει μεγαλη βαση και σταθερη και δε σου πεφτουν τα μπρικια και χωραει κι κατσαρολακι οπως αναφερθηκε

3. αναβει και χωρις αναπτηρα

 

το αλλο δεν το εχω χρησιμοποιησει οποτε δε γνωριζω

παντως με εχει καταβολεψει γιατι τα κλασικα καμινετακια τα φοβομουν πολυ και δεν τα χρησιμοποιουσα

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω το ΘΕΟΦΙΛΟΣ αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη. Αν και στην αρχή ήταν καμινετάκι μόλις έπεσε πάνω λίγο γάλα χάλασε και δουλεύει σαν τα κλασικά γκαζάκι. Η φιάλη του δεν διαρκεί και ιδιαίτερα πολύ. Είναι όμως πολύ εύκολο στην αλλαγή της φιάλης του.

Άσε που όλη την ώρα ψάχνω αναπτήρα να το ανάψω.

 

Ελ Γκρέκο αυτή το φορά.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γενικά έχω φοβία με τα γκαζάκια και τα καμινετάκια και πρίν κάνω παιδί δεν τα ήθελα κάν στο σπίτι. τώρα με το μωρό όμως, χρειάστηκα ένα και πήρα το ελ γκρέκο. είμαι πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι ασφαλές και εύκολο στη χρήση. ακόμα κι εγώ που τα φοβάμαι όλα αυτά το χρησιμοποιώ αρκετά άνετα!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη να κανω μια ερωτηση καθοτι ασχετη πως κρινεται οτι ειναι ασφαλες?Γιατι προσφατα εμαθα για ενα περιστατικο και εχω παθει κατι.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ακουστηκε οτι μια κυρια στην γειτονια μας χρησιμοποιουσε το ελ γκρεκο και εφτιαχνε ελληνικο,πιθανον ειχε διαρροη και ανατιναχθηκε.Λενε μαλιστα οτι ηταν τυχερη γιατι λογω ζεστης ειχε ανοιχτα τις μπαλκονοπορτες και δεν προκληθηκαν μεγαλυτερες ζημιες απο αυτες που ηδη γινανε.Γι'αυτο και εγω αναρωτιεμαι πως ειμαστε σιγουρη για την ασφαλεια ας μας πει κατι καποιος που ξερει.Γιατι εγω απο εκεινη την ημερα χρησιμοποιω ενα ηλεκτρικο ματακι για να ζεσταινω το γαλα των παιδιων.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Η πεθερα μοε εχει el greco και εγω θεόφιλος.Ηδιαφορα για μενα ειναι οτι με το el greco δεν ψαχνεις συνεχεια αναπτηρα σε σχεση με το θεοφιλος.Δεν ξερω για ποιο λογο αλλα παρολο που εχω το θεοφιλος μου αρεσει το el greco.Οσο για την ασφαλεια δεν ξερω κατι νομιζω οτι σε ολα αυτα αν ειναι να συμβει κατι θα συμβει δεν νομιζω να εχει σχεση η μαρκα.Αλλαγη φιαλης κανει ο αντρας μου αλλα μου φαινεται ευκολη.Ελπιζω να μην σε μπερδεψα πιο πολυ.

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποια η διαφορα αναμεσα στο καμινετακι κ στα απλα γκαζακια?

Βγάζουν διαφορετική φλόγα, τον μεν καμινετάκι ζεσταίνει πιο γρήγορα (και νομίζω πως η φυάλι τους δεν έχει γκάζι) το δε γκαζάκι είναι η κλασική φλόγα και είναι λίγο πιο αργο στο ζέσταμα. (καλά μην φανταστείς ότι σε παίρνει και η νύχτα).

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!

Πηρα και εγω πριν λιγες μερες το Ελ Γκρεκο και ήθελα να σας ρωτησω πως μπορω να καθαρισω τους βραχιονες οταν μαυριζουν. Ειναι φυσιολογικο που εχουν μαυρισει...δυο φορες το χρησιμοποιησα μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

¨Εχω το el greco αλλά χάλασε πολύ γρήγορα ο σπινθήθας.Οπότε ανάβω με τον αναπτήρα.Κατα τ΄ άλλα είναι οκ και ασφαλές.

 

θέλει λύσιμο όλο και καλό καθάρισμα,ίσως χύθηκε κάτι.

έχω κι εγώ ελ γκρέκο,είναι πολύ καλό,κρατάει η φιάλη κι έχει και δύναμη.

χωράει κατσαρολάκι.το έχω χρόνια,σχεδόν 5 νομίζω,στο κάμπινγκ βολεύει πάρα πολύ.

από θέμα ασφάλειας δεν έχω ακούσει κάτι...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...