Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδονευρολόγος στην Θεσσαλονίκη;


iliahtida

Recommended Posts

Γεια σας! Έχω μια κορούλα 4,5 ετών και διαγνώσθηκε τον Φεβρουάριο ότι πάσχει από κάποιο είδος επιληψίας. Από τον γιατρό που την παρακολούθησε δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη. Θα ήθελα να παρακαλέσω όποιος γονιός γνωρίζει κάποιον καλό παιδονευρολόγο στην Θεσσαλονίκη να μου συστήσει θα του είμαι υπόχρεη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας! Έχω μια κορούλα 4,5 ετών και διαγνώσθηκε τον Φεβρουάριο ότι πάσχει από κάποιο είδος επιληψίας. Από τον γιατρό που την παρακολούθησε δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένη. Θα ήθελα να παρακαλέσω όποιος γονιός γνωρίζει κάποιον καλό παιδονευρολόγο στην Θεσσαλονίκη να μου συστήσει θα του είμαι υπόχρεη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

 

Kαλησπερα. Γνωρίζω μόνο για τον κο Κοντόπουλο Ελευθέριο.Είναι και σε κάποιο νοσοκομείο νομίζω στο Ιπποκράτειο Πολύ καλός, εχω παει την κορη μου αλλα δυστυχώς δεν έχω κρατήσει τα στοιχεία επικοινωνίας του.Μπορώ όμως να ψάξω να τα βρω.Εύχομαι οτι κι αν επιλέξεις να'ναι το καλυτερο για το παιδάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

επισης ειναι και ο ΖΑφειριου Δημητριος παιδονευρλογος παιδοαναπτυξιολογος. στο Ιπποκραατιο ειναι και αυτος ειναι καλος. και ο Παυλου Ευαγγελος στο Αχεπα. παμε και στους 2 τον γιο μου. ελπιζω να πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ο κύριος Αθ. Ευαγγελίου στο Παπαγεωργίου είναι καταπληκτικός επιστήμονας και πολύ ευαίσθητος σαν άνθρωπος. Μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ με το γιό μου. Σας εύχομαι περαστικά και όλα καλά να πάνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας παιδιά επειδή κι εμείς επισκεφτήκαμε τον Ζαφειρίου στο Ιατρείο του (100 ευρώ), είμαι πολύ δυσαρεστημένη. Σαν γιατρό δε μπορώ να τον κρίνω. Η συπεριφορά όμως δε μου άρεσε καθόλου!!!! Και για να μη μιλήσω γενικά, θα πω πως η βοηθός του που κάνει το εγκεφαλογράφημα δεν έχει καθόλου καλή προσέγγιση στα μικρά παιδάκια. Στο εγκεφαλογραφημα πρέπει να καθήσεις με κλειστά ματια γύρω στα 10 λεπτά χωρίς να κουνιέσαι..η κοπέλα αυτή πιο πολύ στρέσαρε το παιδί με τις παρατηρήσεις της και τον τόνο της φωνής της παρά το ηρεμούσε. Απορώ πως έφυγα και δεν της είπα κατι...ήταν και προσβλητική με το παιδί...ακόμη συγχίζομαι που το κατάπια. Ο γιατρός ήταν ο έλλην κλασικός γιατρός (αν και νέος). Σου μιλούσε και ούτε καν σε κοίταζε ασχολούνταν με κάτι δικά του πράγματα, άλλη προσβλητική συμπεριφορά!!! Η επαφή μου με αυτόν ήταν 5 λεπτά και στο τέλος εγώ επρεπε να΄ζητήσω απόδειξη. Μας χαιρέτησε, χωρίς ούτε καν να μας βλέπει. Και πάλι θα πω πως σαν επιστήμονα δε μπορώ να τον κρίνω. Όμως θέλω να τονίσω πόσο σημαντικό είναι να πηγαίνεις σε ένα γιατρό και να νιώθεις πως νιώθει την αγωνία σου. Σαν να πήγα σε τράπεζα!!! Αν και για να μη προσβάλω και τους τραπεζικούς υπαλλήλους αυτοί είναι οι περισσότεροι ευγενέστατοι..Όμως όταν πας για την υγεία του παιδιού σου και όταν δίνει 100 ευρώ, περιμένεις λίγο καλύτερη αντιμετώπιση. Αnyway απο τις χειρότερες εμπειρίες μου σε γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ετσι ακριβως μου φανηκε, κρυος, αν και νεος, αλλα το δικαιολογησα γιατι νομιζα οτι εγω ημουν παραξενη λογω του ανχους μου για το μωρο μου. Ειναι ετσι ακριβως οπωσ τα περιεγραψες. Ελπιζω να μην χρειαστει να ξαναπαμε ποτε, ποτε, ποτε ξανα εκει. Δεν ηταν ωραιο περιβαλλον. Οπως ειπες και εσυ μπορει σαν επιστημονας να ειναι απο του κορυφαιους αλλα κατι ψυχρο υπαρχει μεσα στο ιατρειο, παρολα την ειδικοτητα που εχει. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην χρειστει να ξαναπατε!

Οσον αφορα για τα χρηματα, ταριφα ειναι 100 (σου λεει και αν εχετε την καλοσυνη) αλλα λες, ασ ειναι καλα το μωρο μου και ασ περασω λιγο - εως πολυ - δυσκολα εγω!!

30/12/2010 Ηρθες και μου αλλαξες....ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εισεπραξα ψυχρη συμπεριφορα απο τον κοντοπουλο στο ιπποκρατειο. και ηταν αυτος που εκανε και την τελικη διαγνωση..... χάλια εγω και να εχεις εναν γιατρο να μιλαει στις φοιτητριες κάνοντας μάθημα πάνω στο μωρό μου....

 

ο ζαφειριου απο την άλλη αστειευόταν μαζι μας και με τον μικρο, εγκεφαλογραφημα δεν χρειαστηκε να κανουμε κα ιεπισης μου εχει δωσει και το ελευθερο να τον καλω για να συζηταμε την πορεια του μικρου....

 

τι να πεις; :?

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Παιδιά έτυχε και ξαναπήγαμε στον Ζαφειρίου, αυτές τις μέρες και η εντύπωση μου παραμένει η ίδια για τον εν λόγω γιατρό, καθόλου προσέγγιση στα παιδιά, μας κράτησε ούτε 5', ζήτησε και πάλι 100 ευρώ και έγώ πάλι του είπα για απόδειξη...Η γνώμη μου παραμένει η ίδια! Δεν πρόκειται να ξαναπάω. Ανθρωπος που σου μιλάει και κάνει άλλες δουλειές ταυτόχρονα,τι να πω, αισθάνθηκα προσβεβλημένη, όταν ζητάς 100 ευρώ για να ρίξεις μια ματιά σε εγκεφαλογράφημα, οφείλεις να δείχνεις(αν δε μπορείς να το κάνεις) πως προσέχεις αυτόν που σε επισκέπτεται! Δε ξέρω και τις δύο φορές που έφυγα απο αυτόν τον γιατρό είχα ένα αίσθημα κορόϊδου....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εμεις ξεκινησαμε με τον Ευαγγελιου, αλλα επειδη το παιδι δεν ειχε βελτιωση αποφασισαμε να αλλαξουμε γιατρο. Το πηγαμε στον Ζαφειριου αλλα δεν ειμασταν καθολου ευχαριστημενοι. Καθε φορα ηταν σαν να του πηγαινα ενα αλλο παιδι. Δεν το γνωριζε καθολου, δεν γνωριζε το ιστορικο του και καθε φορα επρεπε να τα λεμε απο την αρχη. Επειτα πηγαμε στον Κοντοπουλο, αυτος μας ικανοποιησε αρκετα αλλα δυστυχως βγηκε στη συνταξη. Μας προτεινε τον Παυλου και την αλλη εβδομαδα θα τον επισκευτουμε. Θα δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω να σας κανω μια ερωτηση... Χτες η κορη μου ειχε ενα επεισοδιο απωλειας προσοχης για μερικα δευτερολεπτα δηλαδη της μιλουσα και δεν ανταποκρινοταν. Ειναι 14 μηνων και ποτε πριν δεν παρατηρησα κατι το ποιο θα μπορουσε να με ανυσυχησει οπως π.χ. νευρικες κινησεις, πυρετος. Η παιδιατρος μου συνεστησε παιδονευρολογο, συγκεκριμενα τον Ευαγγελιου και μου μηλισε με τα καλυτερα λογια για αυτον. Εσεις που εχετε εμπειρια μπορει να οφειλεται σε σπασμους ή επιληψια;;;

Ηρθε στην ζωη μας ενα μικρο θαυμα 27-8-2010

Με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί από 26-3-2008

8cb77eec73ea8ded8efbb8757f6cb8c0.jpg

 

14/9/2014... δεν ξεχνω

Link to comment
Share on other sites

εμεις ξεκινησαμε με τον Ευαγγελιου, αλλα επειδη το παιδι δεν ειχε βελτιωση αποφασισαμε να αλλαξουμε γιατρο. Το πηγαμε στον Ζαφειριου αλλα δεν ειμασταν καθολου ευχαριστημενοι. Καθε φορα ηταν σαν να του πηγαινα ενα αλλο παιδι. Δεν το γνωριζε καθολου, δεν γνωριζε το ιστορικο του και καθε φορα επρεπε να τα λεμε απο την αρχη. Επειτα πηγαμε στον Κοντοπουλο, αυτος μας ικανοποιησε αρκετα αλλα δυστυχως βγηκε στη συνταξη. Μας προτεινε τον Παυλου και την αλλη εβδομαδα θα τον επισκευτουμε. Θα δουμε....

 

Ακριβώς έτσι είναι ο Ζαφειρίου.Θα το πω και στη γιατρό που μας τον σύστησε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
εμεις ξεκινησαμε με τον Ευαγγελιου, αλλα επειδη το παιδι δεν ειχε βελτιωση αποφασισαμε να αλλαξουμε γιατρο. Το πηγαμε στον Ζαφειριου αλλα δεν ειμασταν καθολου ευχαριστημενοι. Καθε φορα ηταν σαν να του πηγαινα ενα αλλο παιδι. Δεν το γνωριζε καθολου, δεν γνωριζε το ιστορικο του και καθε φορα επρεπε να τα λεμε απο την αρχη. Επειτα πηγαμε στον Κοντοπουλο, αυτος μας ικανοποιησε αρκετα αλλα δυστυχως βγηκε στη συνταξη. Μας προτεινε τον Παυλου και την αλλη εβδομαδα θα τον επισκευτουμε. Θα δουμε....

kalhmera!!!ti egine telika me ton k.paylou phgate?8elw entupwseis giati mou ton sunesthsan!!8elw na paw k egw thn korh mou....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω να σας κανω μια ερωτηση... Χτες η κορη μου ειχε ενα επεισοδιο απωλειας προσοχης για μερικα δευτερολεπτα δηλαδη της μιλουσα και δεν ανταποκρινοταν. Ειναι 14 μηνων και ποτε πριν δεν παρατηρησα κατι το ποιο θα μπορουσε να με ανυσυχησει οπως π.χ. νευρικες κινησεις, πυρετος. Η παιδιατρος μου συνεστησε παιδονευρολογο, συγκεκριμενα τον Ευαγγελιου και μου μηλισε με τα καλυτερα λογια για αυτον. Εσεις που εχετε εμπειρια μπορει να οφειλεται σε σπασμους ή επιληψια;;;

 

ΕΣΤΙΑΚΗ ΚΡΙΣΗ "Ε"

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω να σας κανω μια ερωτηση... Χτες η κορη μου ειχε ενα επεισοδιο απωλειας προσοχης για μερικα δευτερολεπτα δηλαδη της μιλουσα και δεν ανταποκρινοταν. Ειναι 14 μηνων και ποτε πριν δεν παρατηρησα κατι το ποιο θα μπορουσε να με ανυσυχησει οπως π.χ. νευρικες κινησεις, πυρετος. Η παιδιατρος μου συνεστησε παιδονευρολογο, συγκεκριμενα τον Ευαγγελιου και μου μηλισε με τα καλυτερα λογια για αυτον. Εσεις που εχετε εμπειρια μπορει να οφειλεται σε σπασμους ή επιληψια;;;

KAΛΗΣΠΕΡΑ!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΗ ΑΦΑΙΡΕΣΗΣ-ΜΟΡΦΗ ΕΠΙΛΗΨΙΑΣ-ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΑΝ ΤΙΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ!!ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΣ ΣΕ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ...ΒΛΕΠΩ ΜΕΝΕΙΣ ΚΑΒΑΛΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΜΕΝΩ ΑΘΗΝΑ.ΕΧΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ...ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΡΥΘΜΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!

A ROLLING STONE GATHERS NO MOSS....

Link to comment
Share on other sites

μανούλες γνωρίζω προσωπικά εναν καταπληκτικο νευρολόγο (ο οποιος ειναι και ψυχολογος), ο οποιος ηταν επικεφαλης και στο ΑΧΕΠΑ.

Παρακολουθεί την αδερφη μου που μένει Θεσσαλονικη πολλά χρόνια (είχε αφαιρέσεις απο όταν ηταν μωρακι, και εξελιχτηκε με τα χρονια σε επιληψια).

Εμας μας εσωσε-την αδερφη μου δηλ. Την παρακολουθουσε γιατρος στην Αθηνα και είχε κρίσεις καθε 3 μερες,και χαρη στον Τάσο έχει κανει και 8 μηνες χωρις κρίση.

Για να καταλάβετε, μετακομισε η μητερα μου μαζι με την αδερφη μου Θεσσαλονικη για να είναι κοντα να την παρακολουθεί!! Αυστηρος ως γιατρος, αλλά ανθρωπος και επιστημονας. Τάσος Ρέκλος λέγεται κι αν ενδιαφερεστε μπορω να σας στείλω τηλεφωνο του

 

καλή δύναμη σε όλες

:lol:Κωνσταντίνος 2/2/2010 & Αλκυόνη 3/11/2011

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά επειδή κι εμείς επισκεφτήκαμε τον Ζαφειρίου στο Ιατρείο του (100 ευρώ), είμαι πολύ δυσαρεστημένη. Σαν γιατρό δε μπορώ να τον κρίνω. Η συπεριφορά όμως δε μου άρεσε καθόλου!!!! Και για να μη μιλήσω γενικά, θα πω πως η βοηθός του που κάνει το εγκεφαλογράφημα δεν έχει καθόλου καλή προσέγγιση στα μικρά παιδάκια. Στο εγκεφαλογραφημα πρέπει να καθήσεις με κλειστά ματια γύρω στα 10 λεπτά χωρίς να κουνιέσαι..η κοπέλα αυτή πιο πολύ στρέσαρε το παιδί με τις παρατηρήσεις της και τον τόνο της φωνής της παρά το ηρεμούσε. Απορώ πως έφυγα και δεν της είπα κατι...ήταν και προσβλητική με το παιδί...ακόμη συγχίζομαι που το κατάπια. Ο γιατρός ήταν ο έλλην κλασικός γιατρός (αν και νέος). Σου μιλούσε και ούτε καν σε κοίταζε ασχολούνταν με κάτι δικά του πράγματα, άλλη προσβλητική συμπεριφορά!!! Η επαφή μου με αυτόν ήταν 5 λεπτά και στο τέλος εγώ επρεπε να΄ζητήσω απόδειξη. Μας χαιρέτησε, χωρίς ούτε καν να μας βλέπει. Και πάλι θα πω πως σαν επιστήμονα δε μπορώ να τον κρίνω. Όμως θέλω να τονίσω πόσο σημαντικό είναι να πηγαίνεις σε ένα γιατρό και να νιώθεις πως νιώθει την αγωνία σου. Σαν να πήγα σε τράπεζα!!! Αν και για να μη προσβάλω και τους τραπεζικούς υπαλλήλους αυτοί είναι οι περισσότεροι ευγενέστατοι..Όμως όταν πας για την υγεία του παιδιού σου και όταν δίνει 100 ευρώ, περιμένεις λίγο καλύτερη αντιμετώπιση. Αnyway απο τις χειρότερες εμπειρίες μου σε γιατρό!

όταν χρειάστηκα και εγώ παιδονευρολόγο για τον μικρό μου ο παιδίατρος μου σύστησε τον Ζαφειρίου κλείσαμε ραντεβού πήγαμε κανονικά αλλά και εγώ δεν σχημάτισα καλή εντύπωση είπα θα περιμένω να δω λίγο την εξέλιξη της κατάστασης όπως μου είχε πει και αν δεν άλλαζε θα άλλαζα και εγώ γιατρό.

 

Γενικά πάντως ισχύει για περιστατικά από Αλεξανδρούπολη μέχρι Λάρισα τα παρακολουθεί αυτός ο γιατρός διότι είναι και καθηγητής και από Λάρισα και κάτω πάνε Αθήνα που και εκεί μου είπε ο παιδίατρος πως κορυφή είναι ο Γιουρούκος.

 

Όσο γι'αυτό που λες είναι πως όταν τα βρίσκεις όλα έτοιμα στη ζωή σου έχεις άλλη συμπεριφορά απ'ότι να μοχθήσεις να διαβάσεις και να γίνεις καθηγητής τόσο μικρός είναι γιος γιατρού και ο ίδιος οπότε καταλαβαίνετε......

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!θα ηθελα αν γνωριζει καποιος τον παιδονευρολογο απο θεσσαλονικη τον κ. ΠΑΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟ.θελω να παω την κορη μου κ ελεγα μηπως μαθαινα τιποτα παραπανω!!!Σας ευχαριστω εκ των προτερων......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα,

 

θελω να κλεισω ραντεβου με τον κο Ζαφειριου στην θεσ/νικη για καποιες κρισεις που ειχε ο γιος μου (10 ετων). Οποιος γνωριζει λεπτομερειες για τον συγκεκριμενο παιδονευρολογο ας που πει. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα,

 

θελω να κλεισω ραντεβου με τον κο Ζαφειριου στην θεσ/νικη για καποιες κρισεις που ειχε ο γιος μου (10 ετων). Οποιος γνωριζει λεπτομερειες για τον συγκεκριμενο παιδονευρολογο ας που πει. ευχαριστω

καλησπέρα και χρόνια πολλά επίσης.

Αν διαβάσεις τα παρακάτω μας ποστ θα δεις πως δεν έχουμε μείνει ευχαριστημένες από την αντιμετώπιση-εξέταση του συγκεκριμένου γιατρού.

Αν θέλεις βρες κάποιον άλλο εδώ θεσ/νικη ή επειδή είσαι στην μέση της διαδρομής προς Αθήνα βρες εκεί άλλον,ο παιδίατρος μου μας συνέστησε τον κ.Γιουρούκο,ευτυχώς για μένα και το μωρό δεν τον χρειαστήκαμε είναι πιο πάνω και από τον Ζαφειρίου.

Αυτή είναι η γνώμη μου φιλικά πάντα και με καλή πρόθεση.

Εύχομαι περαστικά και τα καλύτερα για την οικογενειά σου.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...