Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΨΗΛΗ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑΤΡΟΥ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα ,

Μπαίνω στον 4ο μήνα και θα ήθελα όποια γνωρίζει από προσωπική της εμπειρία , να μου πει για κάποιον καλό γιατρό στην Αθήνα ,χωρίς ομώς να γδέρνει τις πελάτισες του.Σας ρωτάω γιατί η δική μου γυναικολόγος αν και φαίνεται καλή γιατρός ( είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη ) μου ζήτησε 1800 δική της αμοιβή συν 350 η μαία της , χώρια η επίσκεψη στο ιατρείο της που κάθε μήνα σκάω 60άρια !! Δεν είναι υπερβολικό αυτό ή εμένα μου φαίνεται τόσο ?????

Βοηθήστε με !!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σε καλο δρομο εισαι ματια μου εμενα ογιατρος μου ζητησε 3500 και περνει και 50 σε καθε επισκεψη στο ιατρειο του

:DΝΙΚΟΛΑΣ 22/01/09 ΜΠΕΜΠΗΣ 05/01/2011 ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΟΥ:D
Link to comment
Share on other sites

Και παλι καλα να λες...λιγα ειναι τα 1800.Οι περισσοτεροι σε χρεωνουν οσο κοστιζει και το δωματιο στο μαιευτηριο εξ'ου και προκυπτουν κατι τιμες πανω απο 3000 οπως ανεφερε και η φιλη ARTY.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπε 1500 με αποδειξη,ειτε κανω καισαρικη,ειτε φυσιολογικα, ειτε παω σε τρικλινο,ειτε σε μονοκλινο για την μαια,δεν ξερω δεν ειπε,αν θες πες μου να σου στειλω τα στοιχεια του.ειναι στο λητω.

α και επισκεψη τουλαχιστον στην νεα μακρη,γιατι εχει και ιατρειο στην Αθηνα μου περνει 30 ευρω με αποδειξη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε καλο δρομο εισαι ματια μου εμενα ογιατρος μου ζητησε 3500 και περνει και 50 σε καθε επισκεψη στο ιατρειο του

 

Μιλάτε σοβαρά βρε κορίτσια? Τι τιμές είναι αυτές? Εμένα πήρε 1800 για καισαρική με τις επισκέψεις μέσα στην τιμή και μου φάνηκαν πολλά...Πω πω...:shock:

Link to comment
Share on other sites

1800 για καισαρικη και εμενα , με αποδειξη ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ , και καθε επισκεψη στο ιατρειο του 50 ευρω με υπερηχο φυσικα , και αποδειξη τις περισσοτερες φορες (καποιες αλλες ημουν ελαστικη γιατι ειναι υπεροχος ανθρωπος-γιατρος )

12/7/10 my princess was born !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδή σας έπαιρνε χρήματα σε κάθε επίσκεψη ???

εκτός από την πρώτη φορά που πήγα να με δει ως νέος πελάτης δεν ξαναπλήρωσα σε επίσκεψη πάντα μου έλεγε θα τα βρούμε ;);)

τι να πω ο δικός μου ζήτησε 1700 (άσχετα με το δωμάτιο ή τον τρόπο γέννας)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπε 1500 με αποδειξη,ειτε κανω καισαρικη,ειτε φυσιολογικα, ειτε παω σε τρικλινο,ειτε σε μονοκλινο για την μαια,δεν ξερω δεν ειπε,αν θες πες μου να σου στειλω τα στοιχεια του.ειναι στο λητω.

α και επισκεψη τουλαχιστον στην νεα μακρη,γιατι εχει και ιατρειο στην Αθηνα μου περνει 30 ευρω με αποδειξη.

 

Στον ίδιο πάμε!!!

Βέβαια τα παιδιά μου τα γέννησα σε άλλον (πανάκριβο...2500 με ελάχιστη απόδειξη ή 4000 με ολόκληρη συν 80 κάθε επίσκεψη στο ιατρείο!!!) αλλά μετά έβαλα μυαλό...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια και απο μενα..... εδωσα 1000 ευρω για την καθε καισαρικη και 50 ευρω μια φορα το μηνα ανεξαρτητα απο το ποσες φορες με εβλεπε..... και ολα με αποδειξεις.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

εμενα κανονικα περνει 40 ευρω στην επισκεψη αλλα παντα μου παιρνει λιγοτερα και με αποδειξη! και αμα παω στα μεσα του μηνα ξανα για καποιο λογο, δεν μου παιρνει τιποτα.... οσο για την γεννα μου ειπε φιλικη τιμη 1000! δεν ξερω ποσα παιρνει κανονικα. ασε που τον βρισκω οποτε χρειζομαι στο κινητο του και στις εξετασεις που εκανα αυχενικη, β επιπεδου και υπερηχο καρδιας του εμβρυου στο μαιευτηριο ηταν και αυτος εκει! τον ειχα απο μικρη που ημουν στην ασφαλεια του πατερα μου και τωρα που ειμαι με ικα τον ξαναπροτιμησα για την εγκυμοσυνη μου γιατι ημουν πολυ ικανοποιημενη απο πριν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΟΥ !

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ? ΕΝΝΟΩ ΣΥΖΗΤΙΣΙΜΟΣ ?ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝ Α ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ? ΜΗΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ Κ ΕΝΑ ΤΗΛ ?? ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Στον ίδιο πάμε!!!

Βέβαια τα παιδιά μου τα γέννησα σε άλλον (πανάκριβο...2500 με ελάχιστη απόδειξη ή 4000 με ολόκληρη συν 80 κάθε επίσκεψη στο ιατρείο!!!) αλλά μετά έβαλα μυαλό...

 

ποσα???? πανακριβος!

και γιατι αν επιτρεπεται δεν γεννησες στον ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΟΥ !

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ? ΕΝΝΟΩ ΣΥΖΗΤΙΣΙΜΟΣ ?ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝ Α ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ? ΜΗΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ Κ ΕΝΑ ΤΗΛ ?? ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

καλημερα κοπελα μου !! απο ποιαν ακριβως ζητας τα στοιχεια του γιατρου της ??
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΟΥ !

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ? ΕΝΝΟΩ ΣΥΖΗΤΙΣΙΜΟΣ ?ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝ Α ΝΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΞΕΓΕΝΝΑΕΙ? ΜΗΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ Κ ΕΝΑ ΤΗΛ ?? ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

 

Γράψε μας ποια ρωτάς για να σου απαντήσουμε:)

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ενδιαφέρομαι να βρω έναν γιατρο στο Ελενα. Δεν είμαι εγκυος ακομα (πιστευω οτι θα είμαι συντομα), αλλα θεωρώ οτι είναι καλύτερο να βρω έναν γιατρο να με παρακολουθεί απο τωρα.

Το προβλημα είναι οτι δουλεύω πολλές ώρες και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρνω με τις ώρες αναμονης στο Ελενα τώρα αλλά και κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Γνωρίζετε ποια είναι η κατάσταση στα ραντεβού (απογευματινα)?

Υπάρχει περίπτωση να βρω κάποιον γιατρό που να έχει και εξωτερικό ιατρείο?

Και φυσικά εαν γνωρίζει κάποια και για την αμοιβή του για τη γέννα θα μ' ενδιέφερε να ξέρω.

Ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ζήτησε 2.100 με ολόκληρη απόδειξη εκτός αν θέλω μισή απόδειξη, οπότε θα μου πάρει 1.700 είτε φυσιολογικά, είτε με καισαρική. Τώρα για τη μαία δεν μου είπε κάτι. Φαντάζομαι ότι έχετε ευχαρίστηση δεν είναι για τις μαίες?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...