Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΚΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ.


Recommended Posts

Να σας ρωτήσω για ένα πρόβλημα που έχω, μήπως το έχετε κι εσείς;

Η μικρή μου τις τελευταίες δύο ημέρες κοιμάται γύρω στις 5-6 ώρες. Βασικά, της δίνω το τελευταίο μπουκάλι λίγο πιο αργά από ότι της το έδινα και σε συνδυασμό με την κούραση γιατί είναι ξύπνια 4 ώρες περίπου, βόλτα στη θάλασσα κλπ, την βάζω στον ώμο, ρεύεται και κοιμάται. Όταν ξυπνάει, όμως, έχει κάνει κακά και έχουν κολήσει και πάνω της, άρα αρκετή ώρα πριν. Φοβάμαι μην πάθει τίποτα που δεν κλαίει για να την αλλάξω. Δεν ξέρω τι να κάνω. Να βάζω ξυπνητήρι; Να προσπαθήσω το παλιό πρόγραμμα, που της έδινα νωρίτερα το μπουκάλι, κοιμότανε την ίδια ώρα πιπιλόντας το στήθος μου, αλλά ξύπναγε στις 3 ώρες; Δεν θέλω, όμως, να κοιμάται μόνο στο στήθος, θέλω να μάθει να κοιμάται και χωρίς να πιπιλάει. καμία ιδέα;

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμας ο παιδιατρος μας ειχε πει πως μεχρι 8 μηνων καθε φορα που πινει γαλα να τον κραταμε για τουλαχιστον 20 λεπτα αγκαλια η στο ρηλαξ (κι ας εχει ρευτει), για να αποφυγουμε την εισροφηση. Μεσα σε αυτο το διαστημα συνηθως εκανε κακα, ξερω πως δεν συμβαινει το ιδιο σε ολα τα μωρα το λεω για την περιπτωση που κανει κακα μεσα στο 20λεπτο μετα το γευμα οποτε θα ητ`αν πιο ευκολο να την αλλαξεις τοτε.

sYSBp3.pngR9zap3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω για ένα πρόβλημα που έχω, μήπως το έχετε κι εσείς;

Η μικρή μου τις τελευταίες δύο ημέρες κοιμάται γύρω στις 5-6 ώρες. Βασικά, της δίνω το τελευταίο μπουκάλι λίγο πιο αργά από ότι της το έδινα και σε συνδυασμό με την κούραση γιατί είναι ξύπνια 4 ώρες περίπου, βόλτα στη θάλασσα κλπ, την βάζω στον ώμο, ρεύεται και κοιμάται. Όταν ξυπνάει, όμως, έχει κάνει κακά και έχουν κολήσει και πάνω της, άρα αρκετή ώρα πριν. Φοβάμαι μην πάθει τίποτα που δεν κλαίει για να την αλλάξω. Δεν ξέρω τι να κάνω. Να βάζω ξυπνητήρι; Να προσπαθήσω το παλιό πρόγραμμα, που της έδινα νωρίτερα το μπουκάλι, κοιμότανε την ίδια ώρα πιπιλόντας το στήθος μου, αλλά ξύπναγε στις 3 ώρες; Δεν θέλω, όμως, να κοιμάται μόνο στο στήθος, θέλω να μάθει να κοιμάται και χωρίς να πιπιλάει. καμία ιδέα;

 

 

Αφού κατάφερες και κοιμάται χωρίς στήθος μπράβο. Εγώ το έχω μεγάλο πρόβλημα πως θα κοιμάται όταν σταματήσουμε το θηλασμό.....

 

Εμείς κοιμηθήκαμε σαν άνθρωποι ΄ταν σταμάτησε να κάνει κακά το βράδυ. Δηλ ενώ κοιμόταν 4 το χάραμα (από τις 9 κάναμε μπάνιο και θηλάζαμε και χε..... μέχρι τις 4) ξαφνικά ένα βράδυ θήλασε 1 ώρα δεν έκανε κακά και κοιμήθηκε μέχρι τις 7 το πρωί!!!!!!!!!!!! έκτοτε θηλάζει 1 ώρα και κοιμάται κανονικά καμιά φορά ξυπνάει τρώει και πέφτει.

 

 

εγώ δε θα την άλλαζα στην αρχή, περίμενε λίγες μέρες ακόμη μπορεί να το κόψει.

 

είναι πολύ σημαντικό που αποκοιμιέται μόνη της.

0eqUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μάλλον ήταν βρωμιάρης :D δεν έκλαιγε ποτε μα ποτε οταν λερωνόταν! Μονο αν κοιταγα την πανα ή καλύτερα όταν μύριζε καταλαβαινε ότι τα είχε κάνει και ένα περίεργο πράγμα ρε κορίτσια ποτέ του αυτό το παιδί μου δεν είχε συγκαεί. Ενώ εγώ μου έλεγε η μάνα μου ούρλιαζα απο το τσούξιμο το πολύ

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ο δικός μου είναι βρωμούλης και δεν κλαίει ποτέ όταν τα έχει κάνει.

Αυτό που ακολουθώ εγώ το βράδυ (θηλάζουμε και ξυπνάμε 2-3 φορές) είναι να τον αλλάζω με το που ξυπνάει και μετα να τον ταίζω.Αν στην διάρκεια που τον ταιζω τα ξανακάνει τον αλλάζω ,αλλά όχι μετα τον θηλασμό.Τον παίρνει ο ύπνος στο στήθος και δεν θέλω να τον ξυπνήσω για αλλαγή πάνας.

Ως τώρα έχει λειτουργήσει μια χαρά...

(το πως θα κοιμάται όταν σταματησουμε τον θηλασμό με απασχολεί πολύ και εμένα!!!)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια απο τα ιδια και η δικια μου μπιχλιτσα ειναι και σηκωνομουνα μια φορα μες το βραδυ και την αλλαζα αν τα ειχε κανει χωρις να την σηκωσω και να την ταισω μην της αλλαξεις προγραμα μονο για την πανα να κοιτας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...