Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Δραστηριότητες, Αγορές, Βάφτιση, Προτάσεις > Βάφτιση

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 17-08-10, 14:55   #1
vaitsa

vaitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΒΑΦΤΙΣΗΣ... ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ????

Κορίτσια, καλησπέρα... Βαφτίζω την κορούλα μου σε λίγες ημέρες (29 Αυγούστου). Στην είσοδο του χώρου που θα γίνει η δεξίωση σκέφτομαι να βάλω ένα τραπέζι με 2 λιλά φαναράκια (λιλά θα είναι το χρώμα της βάφτισης), μία γυάλα με ζαχαρωτά και ίσως κανένα κουβαδάκι με γλυφιτζούρια. Δεν μου αρέσει η ιδέα να βάλω βιβλίο ευχών. Αρκούν αυτά? Έχετε καμιά άλλη ιδέα? Θα μπορούσα να βάλω μεγάλα λευκά βότσαλα που πάνω στο κάθε ένα να γράψω από ένα γράμμα από τον όνομα της μικρής? Πού όμως μπορώ να βρω μεγάλα λευκά βότσαλα, καθότι διακοπές τέρμα? Σας παρακαλώ, περιμένω ιδέες...!!!! Thanks...!!!!
Ο χρήστης vaitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-08-10, 15:17   #2
mantinop

mantinop χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Είδα προχτές στο πράκτικερ και μάλιστα τα πουλούσαν μέσα σε πλαστικά δοχεία με το λίτρο ήταν ολόλευκα και πανέμορφα. Στα είδη κήπου τα είχαν
Παλιά 17-08-10, 15:34   #3
vaitsa

vaitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ... Θα πάω να τα πάρω. Να έβαζα και τίποτα άλλο πάνω, ή θα έβγαινε πολύ φορτωμένο? Γυάλες έχει άραγε στο jumbo για να βάλω μέσα τα ζαχαρωτά?
Παλιά 17-08-10, 16:12   #4
Coraline

Coraline χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Είχα δει κάπου αυτή την ιδέα και μου άρεσε, είχε άσπρα πάνινα τσουβαλάκια με χρωματιστά κουφέτα, ένα χρώμα το καθένα, πχ σε εσενα θα μπορούσες να έχεις ένα με λιλά (αλήθεια βγάζουν λιλά κουφέτα και ένα με άσπρα, είχε μέσα είχε μεταλλικά φτυαράκια σαν σέσουλες και μέσα σε βάζα χρωματιστά χάρτινα χωνάκια ώστε ο καθένας να γεμίζει και να παίρνει κουφετάκια μπαίνοντας.
Παλιά 17-08-10, 16:37   #5
vaitsa

vaitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Τέλεια ιδέα! Αυτούς τους χρωματιστούς κώνους που βάζουμε μέσα τα ζαχαρωτά πού μπορώ να τους βρω έτοιμους, καθότι τα χέρια μου δεν πιάνουν να τους φτιάξω μονη μου?
Παλιά 17-08-10, 16:41   #6
Coraline

Προεπιλογή

Αν ψάξεις στο google 'χάρτινα χωνάκια' θα βρεις πολλά μαγαζιά τα έχουν σε διάφορα χρώματα συνήθως προς μισό ευρώ την 25άδα

ΔΙΟΡΘΩΣΗ μισό ευρώ το ένα, πωλούνται σε 25αδες
Παλιά 17-08-10, 16:52   #7
Coraline

Προεπιλογή

vaitsa, δες και αυτό, δεν είναι πολύ ωραίο;
http://www.marthastewartweddings.com...rs-paper-cones
Παλιά 17-08-10, 16:55   #8
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vaitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ πολύ... Θα πάω να τα πάρω. Να έβαζα και τίποτα άλλο πάνω, ή θα έβγαινε πολύ φορτωμένο? Γυάλες έχει άραγε στο jumbo για να βάλω μέσα τα ζαχαρωτά?
εχει με 2 ευρω,εγω απο κει πηρα,ειχα 3-4 με ζαχαρωτα ,μια σεσουλα να παιρνιυν κ εφτιαξα χωνακια φουκια απο χαρτι με το αρχικο της νεφελης γιανα γεμιζουν
Ο χρήστης katerinak δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 17-08-10, 16:57   #9
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Coraline Εμφάνιση μηνυμάτων
vaitsa, δες και αυτό, δεν είναι πολύ ωραίο;
http://www.marthastewartweddings.com...rs-paper-cones
ετσι τα εφτιαξα κ εγω κ μπηκαν σε ενα κουβαδακι του τζαμπο
Παλιά 17-08-10, 16:59   #10
Coraline

Προεπιλογή

Θα πρέπει να ήταν πολύ ωραία έτσι που τα περιγράφεις, δεν ανεβάζεις καμία φωτογραφία;
Παλιά 17-08-10, 17:15   #11
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Θα πρέπει να ήταν πολύ ωραία έτσι που τα περιγράφεις, δεν ανεβάζεις καμία φωτογραφία;
θα προσπαθησω
Παλιά 17-08-10, 19:43   #12
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αν ψάξεις στο google 'χάρτινα χωνάκια' θα βρεις πολλά μαγαζιά τα έχουν σε διάφορα χρώματα συνήθως προς μισό ευρώ την 25άδα
Συγνωμη εψαξα στο google και δεν βρισκω τετοια τιμη ειναι πολυ ακριβα. Μηπως καμια κοπελα ξερει που μπορουμε να αγορασουμε αρκετα μεγαλα για να βαλω μεσα και την μπομπονιερα των παιδιων και χαρτονι τετοιο στα jumbo εχει τρια ευρω οπότε παλι δεν συμφερει γενικα τα βρισκω 1,5 ευρω αλλα ειναι πολλα.
Παλιά 18-08-10, 10:36   #13
Coraline

Προεπιλογή

Τώρα το ξαναείδα, είχα κάνει λάθος, είναι μισο ευρό το ένα, μέγεθος 18x27cm και πωλούνται σε 25αδες, συγνώμη για την παραπληροφόρηση, δεν το είχα διαβάσει καλά. Αν δεν βρίσκεις πες μου να σου στειλω με πμ τα μαγαζια.
Παλιά 18-08-10, 10:52   #14
vaitsa

vaitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Μπορείς να μου στείλεις τα μαγαζιά? Η περίπου που είναι για να πάω μια βόλτα από εκεί?
Παλιά 18-08-10, 11:00   #15
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο vaitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς να μου στείλεις τα μαγαζιά? Η περίπου που είναι για να πάω μια βόλτα από εκεί?
φτιαξτα μονη σου βρε!δεν ειναι τιποτα!
Παλιά 18-08-10, 11:13   #16
greygoose

greygoose χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Εγω για τον στολισμο της εκκλησιας στην βαπτιση σκοπευα να μην δωσω πολλα χρηματα αλλα τελικα κατεληξα στα εξης, απο το να αναθεσω τον στολισμο σε καποια εταιρεια η οποια ναι μεν μπορει να το κανε πολυ καλα αλλα απο την αλλη θα στοιχιζε κανα 300 ευρω και θα τα περνε και πισω σκεφτηκα να τα στολισουμε μονοι μας, και θα κανω τα εξης:

2 μεγαλα μπαλονια σε στυλ αεροστατου με το ονομα του μςρου στην εισοδο 80 ευρω

1 καβαλετο με το ονομα του διπλα στο τραπεζι το οποιο θα το παρουμε και μετα στην δεξιωση στην εισοδο 45 ευρω( τα καβαλετα με τις φωτογραφιες των μωρων δεν μαρεσουν και πολυ, πολυ επιτιδευμενα)

Και για το τραπεζι πηρα ετοιμη μια γυαλα με ενα μικρο πριγκιπα 16 ευρω μια αλλη κατασκευη με πριγκιπα 10 ευρω και σκεφτηκα να βαλω 2 γυαλες με ζαχαρωτα απο τα jumbo, 2 κομματια κορδελες 1,8 η κεθεμια 4,92 με πριγιπες για το τρεπεζι 2-3 φαναρακια κατω και ενα κομματι μπλε διχτυ πανω απο το τραπεζι.

Συνολο:175 περιπου και σου μενει και ολος ο στολισμος.
Ο χρήστης greygoose δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 18-08-10, 11:45   #17
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστω για την παρεμβαση. 50 λεπτά δεν ειναι πολλά. Αν μπορεις να μου στειλεις πμ με τα μαγαζια θα το εκτιμουσα θελω καπου στα 30 για τα παιδια θα βαλω μεσα την παιδικη μπομπονιερα μπισκοτακια και το κεικ που θα δωσω μονο στα παιδια.
Σκεφτηκα να τα φτιαξω μονη μου αλλα ειδα οτι το χαρτονι το λεπτο στα jumbo το εχουν πολυ ακριβο και βγαινει ποιο πανω απο τα ετοιμα και εποισης δεν πιανουν καθολου τα χεραι μου σε κατασκευες δεν εχω ιδεα πως να τα φταιξω. Εαν καποια κυρία μπορει να δωσει οδηγιες προς ακαματρες η καποιο πατρόν ευχαριστως να προσπαθησω αν και παλι νομιζω οτι ποιο ακριβο απο 50 λεπτα θα βγει. Επισης θελω να ειναι μεγαλα χωνακια για να χωρεσουν τα πραγματα για τα παιδια.
Βαδιζω την τελικη ευθεια. Και εγω μονη αγορασα τα υλικα ολα και θα τα στολισει κοπελα απο σχολη καλων τεχνων με ενα χαρτζιλικι.
Ετσι μου βγαινει παμθηνα. Εμειναν μονο τα λουλουδια στην εκκλησία.
Και μερικα μπαλόνια στο χωρο του φαγητου.
Ολα τα αλλα κομπλε.
Παλιά 18-08-10, 11:50   #18
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

λοιπον πατησα στο youtube πριν λιγο και βρηκα οδηγιες.
http://www.youtube.com/watch?v=45X8FnXBhPw
θα παρω χαρτονι να δοκιμασω θα δω αν θα βγουν και ποσο κοστιζουν και θα ψαξω και χαρτι σε αλλα μαγαζια μηπως ειναι ποιο φθηνα.
Παλιά 18-08-10, 12:05   #19
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΜΕΛΙΝΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον πατησα στο youtube πριν λιγο και βρηκα οδηγιες.
http://www.youtube.com/watch?v=45X8FnXBhPw
θα παρω χαρτονι να δοκιμασω θα δω αν θα βγουν και ποσο κοστιζουν και θα ψαξω και χαρτι σε αλλα μαγαζια μηπως ειναι ποιο φθηνα.
πηγαινε σε βιβλιοπωλεια η στο διονυσοπουλο στην πραξιτελους,ισως δινεςι λιανικη. μια αλλη μπομπο ηταν μεγαλη οπως λες με χαρτι κ μεσα 3-4 παιχνιδακια κ γλυκισματα κ τυλιγμενη ολη με τουλι
Παλιά 18-08-10, 12:40   #20
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=katerinak;1666249]πηγαινε σε βιβλιοπωλεια η στο διονυσοπουλο στην πραξιτελους,ισως δινεςι λιανικη. μια αλλη μπομπο ηταν μεγαλη οπως λες με χαρτι κ μεσα 3-4 παιχνιδακια κ γλυκισματα κ τυλιγμενη ολη με τουλι[/QUOT

Eυχαριστω ο Διονυσοπουλος δινει λιανικη απο εκει παιρνω το τσιγαροχαρτο για τα κουβαδακια για την διακοσμηση. Αλλα αυτες οι μπομπο ηταν χειροποιητες η της πηραν απο καπου?
Υποθετω για να ειναι τυλιγμενες με τουλι θα τις εφτιαξαν σε μαγαζι με μπομπονιερες.
Παλιά 18-08-10, 14:09   #21
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=ΜΕΛΙΝΑ;1666285]
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katerinak Εμφάνιση μηνυμάτων
πηγαινε σε βιβλιοπωλεια η στο διονυσοπουλο στην πραξιτελους,ισως δινεςι λιανικη. μια αλλη μπομπο ηταν μεγαλη οπως λες με χαρτι κ μεσα 3-4 παιχνιδακια κ γλυκισματα κ τυλιγμενη ολη με τουλι[/QUOT

Eυχαριστω ο Διονυσοπουλος δινει λιανικη απο εκει παιρνω το τσιγαροχαρτο για τα κουβαδακια για την διακοσμηση. Αλλα αυτες οι μπομπο ηταν χειροποιητες η της πηραν απο καπου?
Υποθετω για να ειναι τυλιγμενες με τουλι θα τις εφτιαξαν σε μαγαζι με μπομπονιερες.
οχι η αδερφη μου τις εφτιαξε,θα δω αν μπορω να στειλω φωτο
Παλιά 18-08-10, 18:41   #22
ΜΕΛΙΝΑ

ΜΕΛΙΝΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=katerinak;1666404][QUOTE=ΜΕΛΙΝΑ;1666285]

οχι η αδερφη μου τις εφτιαξε,θα δω αν μπορω να στειλω φωτο[/QUOTE

Αν μπορεσεις καλα θα ηταν.
Παλιά 19-08-10, 00:15   #23
fairy baby

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
fairy baby χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο greygoose Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω για τον στολισμο της εκκλησιας στην βαπτιση σκοπευα να μην δωσω πολλα χρηματα αλλα τελικα κατεληξα στα εξης, απο το να αναθεσω τον στολισμο σε καποια εταιρεια η οποια ναι μεν μπορει να το κανε πολυ καλα αλλα απο την αλλη θα στοιχιζε κανα 300 ευρω και θα τα περνε και πισω σκεφτηκα να τα στολισουμε μονοι μας, και θα κανω τα εξης:

1 καβαλετο με το ονομα του διπλα στο τραπεζι το οποιο θα το παρουμε και μετα στην δεξιωση στην εισοδο 45 ευρω( τα καβαλετα με τις φωτογραφιες των μωρων δεν μαρεσουν και πολυ, πολυ επιτιδευμενα)

Και για το τραπεζι πηρα ετοιμη μια γυαλα με ενα μικρο πριγκιπα 16 ευρω μια αλλη κατασκευη με πριγκιπα 10 ευρω και σκεφτηκα να βαλω 2 γυαλες με ζαχαρωτα απο τα jumbo, 2 κομματια κορδελες 1,8 η κεθεμια 4,92 με πριγιπες για το τρεπεζι 2-3 φαναρακια κατω και ενα κομματι μπλε διχτυ πανω απο το τραπεζι.

Tα πηγες μονη σου στο μαγαζι ? και τους ειπες πως να στα στολισουν οι υπαλληλοι .Ειχα σκεφτει να κανω και εγω μονη τον στολισμο αλλα δεν εχω κανεναν να βοηθησει , να παει νωριτερα .Ασε που δεν εχω εμπιστοσυνη στα γκαρσονια γιατι ακριβως πιο διπλα θα εχουν και αλλη βαφτιση .
Παλιά 19-08-10, 09:20   #24
ελενα_ηλέκτρα

Περιοχή: αθηνα
ελενα_ηλέκτρα χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο greygoose Εμφάνιση μηνυμάτων

καλημερα κοριτσια και γω σκεφτομαι να κανω μονη μου το στολισμο ,
τοσο γιατι θα γλυτωσω πολλα χρηματα, οσο και γτ θα μου μεινουν τα πραγματα που θα αγορασω (φαναρακια ,κλουβακια...κ.α.)
Σ'αυτο που προβληματιζομαι ειναι ποτε πρεπει να παω στην εκκλησια να τα στολισω..??πριν απο τη δικη μας τη βαπτιση εχει αλλη στην εκκλησια..Θα παω μεσα στους καλεσμενους και θα αρχισω να στεινω φαναρακια κ τουλια??
Ο χρήστης ελενα_ηλέκτρα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 19-08-10, 14:32   #25
stav

stav ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Στον Νάκο στο Μοσχάτο έχει χωνάκια. Τα έχει πολύ φτηνά αλλά πουλάει μόνο χονδρική. Αν θέλεις καμιά βοήθεια στείλε μου π.μ. Εμείς βαφτιστήκαμε 17/07 και τα είχα φτιάξει όλα μόνη μου. Οπότε από ιδέες και λύσεις ένα σωρό!!!!!!!!!!!!!!!
Παλιά 19-08-10, 14:44   #26
AnnaT

Το avatar του χρήστη AnnaT

AnnaT ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Χωνάκια χάρτινα έχει το Ατλας Πακέτο στην Αθήνα. Νομίζω ότι έχει δύο μεγέθη και διάφορα χρώματα ακόμα και καρώ. Επίσης χωνάκια από υλικό σαν ψαθί έχει το Interpack στον Πειραιά στην Κολοκωτρώνη. Να σου δώσω τηλέφωνα αν θέλεις.
Φιλάκια
Ο χρήστης AnnaT δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-08-10, 15:13   #27
irene77

Το avatar του χρήστη irene77

Περιοχή: Kαλλίπολη, Πειραιάς
irene77 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ελενα_ηλέκτρα Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα κοριτσια και γω σκεφτομαι να κανω μονη μου το στολισμο ,
τοσο γιατι θα γλυτωσω πολλα χρηματα, οσο και γτ θα μου μεινουν τα πραγματα που θα αγορασω (φαναρακια ,κλουβακια...κ.α.)
Σ'αυτο που προβληματιζομαι ειναι ποτε πρεπει να παω στην εκκλησια να τα στολισω..??πριν απο τη δικη μας τη βαπτιση εχει αλλη στην εκκλησια..Θα παω μεσα στους καλεσμενους και θα αρχισω να στεινω φαναρακια κ τουλια??
Εχουμε τον ιδιο προβληματισμο , και εγω αυτο σκεφτομαι, ακομα και αν πω σε καμια φιλη να το κανει δε θα ειναι οπως θα το σκεφτω εγω... εσεις πως τα οργανωσατε?

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...
Ο χρήστης irene77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-08-10, 13:40   #28
fairy baby

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
fairy baby χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Τελικα δεν θα μας πουν πως τα καταφερνουν μονες
Παλιά 20-08-10, 13:54   #29
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=ΜΕΛΙΝΑ;1666746][QUOTE=katerinak;1666404]
Παράθεση:

οχι η αδερφη μου τις εφτιαξε,θα δω αν μπορω να στειλω φωτο[/QUOTE

Αν μπορεσεις καλα θα ηταν.
δεν μπορω να ανεβασω φωτο,για θυμιστε μου πως!
Παλιά 20-08-10, 13:57   #30
Coraline

Προεπιλογή

Εγώ παιδιά μόνο σε γάμο έχω πάει που τον στολισμό τον είχαν φτιάξει όλο μόνες η κουμπάρα και η νύφη. Είχαμε μαζευτεί καμιά 10αριά συγγενείς και φίλες και μαζί με την κουμπάρα που ήξερε τι πρέπει να πάει που βάλαμε τα πράγματα στην θέση τους μέσα σε λίγα λεπτά. Από ένα βάζο η καθε μια, ένα κερί κτλ
Για να περιγράψω όλο το σκηνικό, ο γάμος ήταν νωρίς το απόγευμα, κατά τις 5 νομίζω, από την προηγούμενη μέρα μας είχε ρωτήσει ποιος ήθελε να βοηθήσει στον στολισμό. Είχαμε πάει στην εκκλησία κατά τις 3-3:30 δεν θυμάμαι τώρα γιατί έχουν περάσει και 7 χρόνια. Κάποιος είχε ξεφορτώσει κούτες με τα στολίδια. Ήρθε η κουμπάρα, βαμμένη, χτενισμένη αλλά με τζην, θυμάμαι και άλλες κοπέλες ήταν έτσι όσες μέναν κοντά, εγώ είχα πάει με τα ρούχα κατευθείαν, μόνο σαγιονάρες φορούσα που μετά τις αλλαξα. Η κουμπάρα μας έδωσε οδηγίες που να βάλουμε τι. Δεν θυμάμαι να πήρε πολύ ώρα, 10-15 λεπτά. Είχε στο διάδρομο γλάστρες με ορτανσίες και κορδέλες. Φτιάξαμε επίσης το τραπέζι με τις μπομπονιέρες και κρεμάσαμε κάτι σακουλάκια με το ρύζι στα κολωνάκια στον διάδρομο να πέρνει ο κόσμος.
Παλιά 20-08-10, 17:55   #31
rikiki1

Περιοχή: Αθήνα
rikiki1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=katerinak;1668420][QUOTE=ΜΕΛΙΝΑ;1666746]
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katerinak Εμφάνιση μηνυμάτων

δεν μπορω να ανεβασω φωτο,για θυμιστε μου πως!
Ανέβασμα φωτογραφιών

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=26648
Παλιά 20-08-10, 18:35   #32
rikiki1

rikiki1 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Εμάς καθώς το θέμα μας είναι πεταλούδες στις 2 εξωτερικές κολόνες της εκκλησίας θα βάλω από μια μεγάλη πεταλούδα που στην άκρη της έβαλα κορδέλες. Οπότε στα μισά της κολώνας θα δέσω την πεταλούδα και μέχρι κάτω θα κρέμονται κορδέλες.

Στην είσοδο θα βάλω ένα καβαλέτο.

Μέσα στην εκκλησία δε στα 10 διαχωριστικά "κολωνάκια" (αυτά που σχηματίζουν το διάδρομο 5+5) θα κρεμάσω πάλι πεταλούδες (πολύ ποιο μικρές) στο τελείωμα τους με κορδέλες.

Έχω την εντύπωση πως δεν πρέπει να είναι πολύ χρονοβόρα διαδικασία να τα βάλω. Ελπίζω να κινηθώ γρήγορα και στην πράξη και όχι μόνο στην σκέψη .

Στολισμός κολυμβήθρας δεν επιτρέπετε οπότε λίγα έχω να κάνω.
Παλιά 20-08-10, 18:49   #33
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

[QUOTE=rikiki1;1668702][QUOTE=katerinak;1668420]
Παράθεση:

Ανέβασμα φωτογραφιών

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=26648
ποια ειναι η πρωτη επιλογη που κανεις;παλια μπορουσα,τωρα δεν βλεπω τι να πατησω πρωτα..
Παλιά 20-08-10, 18:52   #34
vera

vera ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο fairy baby Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικα δεν θα μας πουν πως τα καταφερνουν μονες
Εγω βαφτισα σε νησι....ειμασταν μονοι, πηγαμε εκει με μια φιλη και τον αντρα της και ολα τα πραγματα (καναμε πολλα) μια ωρα νωριτερα, μας εστησε και ο τυπος που θα ανοιγε την εκκλησια, ενα τεταρτο φαγαμε να βγαλουμε τα πραγματα απο τα αμαξια και να τα ανεβασουμε, επρεπε να βγαλουμε τραπεζια και να στησουμε σε μιση ωρα περιπου. Με την ψυχη στο στομα προλαβαμε. Ημουν ντυμενη και ετοιμη και το παιδι το εφεραν οι γονεις μου. Μετα επρεπε και να ξεστησουμε πριν φυγουμε. Κουραστικο και αγχωτικο δεν λεω......δεν ξερω αν θα μου αρεσε να υπαρχει ηδη κοσμος εκει απο αλλο μυστηριο.....αν εκανα λιγα πραγματα ισως να μη με πειραζε.

Παντως θες σιγουρα βοηθεια.....ειδικα στο ξεστησιμο, δεν γινεται να ο κανεις εσυ μετα τη βαφτιση. Τωρα που εχω δυο παιδια και ενδεχομενως να μην ερθουν οι δικοι μου, αμφιβαλω κατα ποσο θα κανω στολισμο.
Παλιά 20-08-10, 18:55   #35
vera

vera ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλα ειναι να τα εχετε ετοιμα οπως θα στηθουν.....μπορει να πιανουν περισσοτερο χωρο στο αυτοκινητο (εμεις ειχαμε 3 αμαξια να καταλαβετε) αλλα γλυτωνετε πολυ χρονο.......ειχα φερει ετοιμες τις γυαλες στολισμενες, ετοιμα τα φαναρια και τα καλαθια με τα πραγματα.......απλα ακουμπουσαμε τα πραγματα στη θεση τους και στολιζαμε.
Παλιά 30-08-10, 13:49   #36
stafroditi2353

stafroditi2353 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ Κ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ. ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ-ΛΑΧΑΝΙ, ΚΟΚΚΙΝΟ, ΚΙΤΡΙΝΟ-ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΡΑΟΥΛΑ ΚΑΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ. ΕΛΕΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΑΛΩ 2ΜΕΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ. ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ???ΕΠΙΣΗΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΓΚΥΦΟΤΖΟΥΡΙ Η ΖΑΧΑΡΩΤΑ Κ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ Η΄ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.ΤΙ ΛΕΤΕ??ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΤΙ ΦΘΗΝΟ??ΠΗΓΑ JUMBO Κ ΕΧΕΙ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.
Ο χρήστης stafroditi2353 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 30-08-10, 16:49   #37
MARIAEVA

Το avatar του χρήστη MARIAEVA

Περιοχή: Νεα Μακρη
MARIAEVA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κοριτσάκια, βαμμένη και στολισμένη η μαμά, και με ένα μωράκι που θέλει την παρουσία της, δεν γίνεται να ασχοληθεί και με το στολισμό. Ασε που θα πρέπει να είστε και σχετικά νωρίς στην εκκλησία για να έχει χρόνο ο φωτογράφος.
Θα ζητήσετε τη βοήθεια των φιλενάδων ή ξαδέρφες σς ή καμιά θεία.
Εγώ, μετά από ένα γάμο και δύο βαφτίσεις όπου πλήρωσα τα μαλλιοκέφαλά μου σε στολισμό - αλλά πολύ το ευχαριστήθηκα και δεν το μετανιώνω, έχω υποσχεθεί στη νύφη μου ότι θα της φτιάξω οτι θέλει. Θα στολίσω κολυμπήθρα, τραπέζι ευχών, και 16 τραπέζια στο ξενοδοχείο.
Θα πάμε τα γλαστράκια με τις ελιές ή βασιλικούς (άραγε είναι η εποχή τους? θα βρω βασιλικό της εποχής ή θα είναι χάλια? οεο) καθώς και μπομπο και γλυκάκια από την προηγούμενη ημέρα στο ξενοδοχείο που θα γίνει το τραπέζι και το πρωί θα πάω με την κουμπάρα μου να τα τοποθετήσω. Ε, θα αγγαρέψω και κανέναν του ξενοδοχείου, να βάλει ένα χεράκι. Η΄εναλλακτικά, θα τους πω να τα τοποθετήσουν και θα κάνω τις διορθώσεις, αν χρειάζονται.
Παλιά 30-08-10, 17:17   #38
bebebo

Το avatar του χρήστη bebebo

bebebo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πιστευω οτι αν υπαρχει σωστη προετιμασια απο πριν ολα γινοντε.
στην βαφτιση του γιου μου ειχα παει το πρωι με μια ξαδεφη μου και ειχαμε στολισει ολο το κεντρο ,τα ειχα ολα ετοιμα απο πριν και απλα βαζαμε .βεβαια μας καθυστερησαν γιατι δεν ειχαν στρωμενα τα τραπεζια οπως μου ειχαν πει και γιατι δεν τα εκαναν 20αρια αλλα του νου τους οποτε καθομασταν και μονταραμε τουλια.
και τωρα τις 11 του μηνα παλι θα παω να στολισω το κεντρο για την βαρτιση της μπουμπους μου ειδη ειναι καποια πραγματα ετοιμα και ειναι και πιο σοβαρο κεντρο ...
εγω πιστευω οτι αν υπαρχει σωστη προετιμασια ,συνεργασια με το κεντρο και λιγη βοηθεια (κακια δεν εινια )ολα γινονται.
Με την εκκλησια δεν ασχοληθηκα γιατι πιστευω οτι η εκκλησιες που επελεξε και στις δυο περιπτωσεις ειναι στολισμενες απο μονες τους και δεν χρειαζονται πολλα πολλα.
Ο χρήστης bebebo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-08-10, 17:18   #39
MARIAEVA

Το avatar του χρήστη MARIAEVA

Περιοχή: Νεα Μακρη
MARIAEVA ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μιλάς για πρωινές βαφτίσεις?
Παλιά 30-08-10, 17:23   #40
bebebo

Το avatar του χρήστη bebebo

bebebo ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο stafroditi2353 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ Κ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ. ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΠΟΛΥΧΡΩΜΑ-ΛΑΧΑΝΙ, ΚΟΚΚΙΝΟ, ΚΙΤΡΙΝΟ-ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΡΑΟΥΛΑ ΚΑΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ. ΕΛΕΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΑΛΩ 2ΜΕΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ. ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΒΙΒΛΙΟ ΕΥΧΩΝ???ΕΠΙΣΗΣ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΓΚΥΦΟΤΖΟΥΡΙ Η ΖΑΧΑΡΩΤΑ Κ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙΟΥ Η΄ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.ΤΙ ΛΕΤΕ??ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΤΙ ΦΘΗΝΟ??ΠΗΓΑ JUMBO Κ ΕΧΕΙ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.
αν βαλεις μπαλονια στο κεντρο του τραπεζιου πιστευω οτι δεν χρειαζονται και ζαχαρωτα ενα απο τα δυο επελεξε.
μια ιδεα ειναινα εβαζες ενα καρο κοκκινο ρανερ,και στην μεση ενα πρασινο κουτι με γλυφιτζουρια μεσα,ή μια γυαλα με πραινη κορδελα και μεσα ζαχαρωτα σε σχημα φραουλας. βιβλιο ευχων μπορεις να κανεις αναλογο με το θεμα σου φραουλα.στο πιατο του καθενως μπορεις να κανεις μπισκοτακια σε σχημα φραουλας και να τα διακοσησεις με γλασσο αυτα
Ο χρήστης bebebo δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές