Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πληρωμή γιατρού κατα την εγκυμοσύνη


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια ,

κατα την περίοδο της εγκυμοσύνης εσείς πληρώνατε κάθε φορά επίσκεψη στον γυναικολόγο σας ? Ρωτάω γιατί εμένα μου παίρνει κάθε φορά 60 ευρώ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


sweetie εμενα την πρωτη φορα μου ειχε παρει 50 ευρω κ μετα σε καθε επισκεψη 40!στα 2 τελευταια ραντεβου δεν πηρε τιποτα!!:-D

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάλογα με τον γιατρό. Υπάρχουν γιατροί στους οποίους πληρώνεις κάθε φορά την επίσκεψη και έχουν ένα ξεχωριστό ποσό μετά για τη γέννα, και υπάρχουν και γιατροί οι οποίοι έχουν συνολική αμοιβή για όλη την εγκυμοσύνη και τη γέννα οποτε είτε δεν πληρώνεις στις επισκέψεις αλλά μόνο στο τέλος, ή αν πληρώσεις κάποιες επισκέψεις αυτές αφαιρούνται από τη συνολική αμοιβή. Ελπίζω να μη σε μπερδεψα :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα υπερηχος και πενηνταευρω!!!Η αρχη ειναι δυσκολη που σε βλεπει συχνα...μετα αραιωνουν οι επισκεψεις.Βεβαια συγχρονως αρχιζουν και οι μεγαλοι υπερηχοι που εκει τα 50 γινονται 150 οποτε ασε...τι τα σκεφτεσαι τωρα?να πανε ολα καλα να λες και τα λεφτα χαλαλι..τι να πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμενα 50ρικο καθε φορα εκτος απο τις 2 τελευταιες που πηρε 30...(μας υποχρεωσε)

και 1200 για την γεννα.

 

 

συγνωμη που ρωταω σιλια,αλλα 1200 σου πηρε για καισαρικη η' φ.τ??σε ιδιωτικο η' δημοσιο????εμενα γιατι μου πηραν πολλα περισσοτερα??:evil::shock::shock::shock::shock:

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα 50 σε κάθε επίσκεψη, εκτός του τελευταίου μήνα που με έβλεπε κάθε εβδομάδα και δεν έπαιρνε τίποτα.Για την γέννα 1.500 για φ.τ σε ιδιωτικό(+ αποδειξη πάντα! ;) ).

Χαλάλι του κάθε ευρουδάκι!!!!!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ρωταω σιλια' date='αλλα 1200 σου πηρε για καισαρικη η' φ.τ??σε ιδιωτικο η' δημοσιο????εμενα γιατι μου πηραν πολλα περισσοτερα??:evil::shock::shock::shock::shock:[/quote']

 

 

 

Υπαρχουν καποιοι γυναικολογοι οι οποιοι παίρνουν για τη γεννα οσα στοιχιζει το δωματιο που κλεινεις στο μαιευτηριο.Δλδ αν κλεισεις πχ τρικλινο και δωσεις 3000 για το δωματιο θα παρει αλλα τοσα κι ο γιατρος.

Τωρα το εμαθα κι εγω...και ευτυχως ο δικος μου δεν το κανει.

Μηπως πληρωνεται ετσι και ο δικος σου?

Link to comment
Share on other sites

αχουυυυ δεν ξερω....:confused:

εχω γεννησει κ τα 3 παιδακια μου εκει κ τωρα πηρα μπρος κ λεω αααμα κανω κ αλλο να παω αλλου!κ φετος εμαθα αυτα που εμαθα γι'αυτην κ συγκλονιστηκα!:shock::shock:τεσπα δεν μπαινω σε λεπτομερειες!:oops:

 

εγω πληρωσα 3500 ευρω σε ιδιωτικο κ η γιατρος ειπε πως μονο 800 απ'αυτα παιρνει για τον εαυτο της!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:τα αλλα ειναι για την κλινικη,το δωματιο,τους γιατρους...:confused::confused::confused:

σε μονοκλινο εμεινα,αλλα μου ελεγε οτι η διαφορα με το δικλινο ειναι 150 ευρω...ε κ λεω για τοσα λιγα καλυτερα να μεινω μονη μου,στην ηρεμια μου!!ααα!!κ κοριτσια μου εκοψε κ αποδειξη 800 ευρω...:shock::shock::shock::shock:

 

ααα!!με καισαρικες εχω γεννησει!!!

 

δεν ξερω εχω μπερδευτει,αλλα κ για αλλους λογους θα αλλαξω γιατρο!!!αργησα να το καταλαβω...ειμαι κ αργοστροφη....:oops::oops:

σας ζαλισα κ ειμαι μαλλον κ οφ τοπικ....συγνωμη...:oops::oops:

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα ποτε παιρνει 50 Ε,και τωρα λόγω προβληματος που με βλεπει 4 εβδομαδες συνεχόμενες μου παίρνει 40Ε και επισκεψη παρα επίσκεψη(χωρίς αποδειξη) δηλ.όχι καθε φορά,τωρα για την γεννα δεν την ρώτησα γιατί είναι νωρίς ακομα.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ 80!!!ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΦΥΣΙΚΑ!!ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟΝ 8 ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΥΧΝΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ!ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ!!ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου παίρνει 1500 ευρώ (με απόδειξη κανονικά) συμπεριλαμβανομένων όλων των επισκέψεων, τις επισκέψεις μετά τον τοκετό και των επισκέψεων πριν την εγκυμοσύνη. Πληρώνω ένα μικρό ποσό, μόνο όταν κάνω τεστ παπ!!!!!!!

 

αχουυυυ δεν ξερω....:confused:

εχω γεννησει κ τα 3 παιδακια μου εκει ........................

 

ααα!!με καισαρικες εχω γεννησει!!!

 

Να σου ζήσουν τα παιδιά σου!!!!!!!!!!!

 

για να ξεμπερδεύει η ΚΤ???????

 

αλήθεια τον έχεις ρωτήσει αν μπορείς να κάνεις 4ο ή σου έχει "κόψει" τις σάλπιγγες (παλιά το είχαν δεδομένο)????????

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν τα παιδιά σου!!!!!!!!!!!

 

για να ξεμπερδεύει η ΚΤ???????

 

αλήθεια τον έχεις ρωτήσει αν μπορείς να κάνεις 4ο ή σου έχει "κόψει" τις σάλπιγγες (παλιά το είχαν δεδομένο)????????

 

στο πρωτο μου παιδακι ειχε τυλιχτει ο ομφαλιος λωρος κ ειχε μεινει ψηλα.διαστολη καθολου.:(κ αναγκαστικα καισαρικη.στο 2ο ειχα πονους τοκετου κ μ'εβαλε παλι για καισαρικη.:evil:να μου ''κοψει'' τις σαλπιγγες??ωωω θεε μου τι σημαινει αυτο??:cry:πριν γεννησω το 3ο με ρωτησε αν θελω να κανω στειρωση κ φυσικα της ειπα οχι!:evil::evil::evil::evil::evil:γιατι να κανω στειρωση 23 χρονων???τελειωσε εδω η ζωη μου δηλαδη???ε κ μετα τη γεννα της λεω μπορω να κανω αλλο κ μου λεει δεν ειναι ασχημα η μητρα σου σε παιρνει για αλλο ενα,αλλα καλυτερα μην κανεις αλλο,δεν εισαι σακι να σε ανοιγουμε κ να σε κλεινουμε.:evil::evil::evil::mad::x:x:x:x

οσο τα λεω τοσο απογοητευομαι....:cry:

κ αλλα πολλα ειναι,αλλα ειμαι ηδη εκτος θεματος....:oops::oops::oops:

αυτο με τις σαλπιγγες τι ειναι???πανικοβληθηκα...:shock::shock::confused:υπαρχει περιπτωση να εκανε κατι τετοιο κ να μην το ξερω??οχι ε???:confused::confused::confused:

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

mother's heart: σορρυ που ειμαι οφφ τοπικ ομως κοπελαρα μου πρεπει να αλλαξεις γιατρο!!!! επιτρεπετε να σου μιλαει ετσι????!!!! κουραγιο θα βρεις αλλην ή αλλον που θα σεβετε την επιθυμια σου για παιδια και θα σεβετε και εσενα!!!

 

εμεισ πληρωναμε στην πρωτη εγκυμοσυνη 50ευρω ανα επισκεψη και 1500ευρω για τον τοκετο. στην δευτερη εγκυμοσυνη "λογω κρισης" (ειρωνικο σχολιο) ανεβηκε στα 60ευρω ανα επισκεψη και σταθερα για τον τοκετο 1500ευρω....εννοειτε οτι την ιδιωτικη κλινικη την πληρωσαμε εξτρα.....

λιγες εβδομαδες μετα τον δευτερο τοκετο ομως αρχισα να ρωταω για αλλους γυναικολογους και ενοιωσα τελειως χαζουλα καθως υπαρχουν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΙ γυναικολογοι που δεν δεχονται φακελακι και οι επισκεψεις τους δεν ξεπερνουν τα 40ευρω (μαλιστα αρκετοι ουτε την επισκεψη δεν πληρωνονται)

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

τινακι μου σ'ευχαριστω για τις συμβουλες σου!!!ειναι σιγουρο οτι θ'αλλαξω γιατρο!νιωθω ενοχες ομως που αργησα να το καταλαβω!!:oops::cry:ημουν κ 20 στο πρωτο κ την πιστευα οτι κ αν ελεγε...:oops::oops:κ αλλα πολλα μου εχει πειπουμου εκοβε τα φτερα αλλα τεσπα!!

συγνωμη που καταχραστηκα το θεμα,αλλα ευχαριστω που μ'ακουσατε...ξαλαφρωσα!!!:-(

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μου περνει 40Ε για καθε επισκεψη.:?για την γεννα μου εδωσα 2900 ολα μαζι.απο αυτα 350για επισκλιριδιο,1200 του γιατρου και τα υπολοιπα η κληνικη.(σε οικονομικη θεση με 4 κρεβατια ανα δωματιο)mother"s heart αν καταλαβα καλα εισαι και μικρη σε ηλικια,ειναι απαραδεκτο και μονο που σου προτινε την στειρωση.....μακρια οσο προλαβενεις!!!!!!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμάς και στις δύο γέννες δεν μας πήρε χρήματα για τις επισκέψεις (και κάναμε πολλές και εκτός των κανονικών). Για τις γέννες μας ζήτησε λίγο λιγότερα απ' όσο ζήτησε το νοσοκομείο για το δωμάτιο. Δηλαδή για την κλινική πληρώσαμε 3400 και σε εκείνον 2500 (με απόδειξη). Θεώρησα το 2500 καλή τιμή γιατί οι πάνω από 15 επισκέψεις που κάναμε στο ιατρείο του κατά την εγκυμοσύνη, ήταν μέσα σε αυτή την τιμή.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ρωταω σιλια' date='αλλα 1200 σου πηρε για καισαρικη η' φ.τ??σε ιδιωτικο η' δημοσιο????εμενα γιατι μου πηραν πολλα περισσοτερα??:evil::shock::shock::shock::shock:[/quote']

 

καισαρικη σε ιδιωτικη κλινικη..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καποιοι γυναικολογοι οι οποιοι παίρνουν για τη γεννα οσα στοιχιζει το δωματιο που κλεινεις στο μαιευτηριο.Δλδ αν κλεισεις πχ τρικλινο και δωσεις 3000 για το δωματιο θα παρει αλλα τοσα κι ο γιατρος.

Τωρα το εμαθα κι εγω...και ευτυχως ο δικος μου δεν το κανει.

Μηπως πληρωνεται ετσι και ο δικος σου?

 

πηρα μονοκλινο σε ιδιωτικη κλινικη....

η καταγωγη μου ειναι απο βεροια και γεννησα εκει...

ηταν να γεννησω διαβαλκανικο και αλλξα γνωμη τελικα και δεν το μετανιωσα καθολου..

χρεωνει παντα τοσα ασχετα απο το δωματιο που θα διαλεξεις.

1000 φ.τ 1200καισαρικη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω τωρα αρχισα να πηγαινω στον γιατρο που εσεις μου συστησατε μεσα απο το forum και σας ευχαριστω πολυ γιατι ειναι εξαιρετικος .πγα την 1 φορα και μου πηρε 40ε και την 2 τπτ.δεν ξερω για τις επομενες μαι για τοκετο ειναι νωρις ακομα να ρωτησω

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου παιρνει τιποτα και με βλεπει καθε 15 ημερες μονο την αυχενικη διαφανεια και το ppap a πληρωσα που τα εκανα στο ΙΑΣΩ!

Δεν εχω ρωτησει ποσο στοιχιζει η γεννα?

Ουτε την εχω ρωτησει αμοιβη?

Link to comment
Share on other sites

εμενα 30 ευρω με αποδειξη και τα 20 τα περνω πισω απο το ταμειο.

αυτες τις τιμες τις ειχε και πριν 5 χρονια στο πρωτο παιδι μου.

αν παω εκτακτα δεν περνει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν πλήρωνα επίσκεψη και μου ζήτησε 1200Ε για τη γέννα σε ιδιωτίκο μαιευτήριο.Κανονικά πέρνει 1500 αλλά λόγω γνωριμίας επαγγελματικής από παλιά με τη μητέρα μου μας ζήτησε λιγότερα.Του έδωσα όμως κάτι παραπάνω γιατι ήμουν πολύ ευχαριστημένη και δεν έφυγε λεπτό από δίπλα μου σε όλα τη διάρκεια της γέννας

UeNTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός μου είναι σε δημόσιο μαιευτήριο.Αν παω απόγευμα παίρνει 50 €.Πρωί τίποτα.

¨Οταν έχω υπέρηχο πάω πάντα απόγευμα με ραντεβού για να τελειώνω γρήγορα.Πρωί του πάω συνήθως τις εξετάσεις και τις βλέπει.Για κανέναν υπέρηχο δε μου πήρε παραπάνω λεφτά.Πάντα 50άρικο.

Για τη γέννα 1000 € μου ζήτησε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...