Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 03-07-10, 19:37   #1
panther2002

panther2002 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ?????

Γεια σας. Ειμαι καινουρια στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω, οσες εχουν μπει σε διαδικασια εξωσωματικης, αν εχουν παρατηρησει καποιο κοινο συμπτωμα. Ειμαι στην 5η μερα από εμβρυμεταφορα ειναι η 2η εξωσωματικη, κ ελπίζω η τυχερη μου! Οποια κοπελα θελει ας μου απαντησει.
Ο χρήστης panther2002 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-07-10, 08:23   #2
zitamar

zitamar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

πολλες κοπελες έχουν λίγες καφέ σταγονες,γενικα υγρα.Εγω το μονο που είχα ήταν πονοι περιόδου,μεσης αφου περναγαν οι μερες και ημουν 100% σίγουρη ότι θα αδιαθετήσω αλλα τελικα είμαι εγκυούλα. οπως καταλαβαίνεις οι καθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και με διαφορετικά συμπτωματα.
υπομονη και οι μερες θα περασουν ξερω ότι αυτη η περιοδο είναι η πιο δύσκολη,σου ευχομαι ολα να πανε καλα!!
Ο χρήστης zitamar δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-07-10, 09:22   #3
eleni kalamata

Περιοχή: kalamata
eleni kalamata χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα κοπελα μου και καλωσηρθες στην παρεα μας!!ειμαστε γουρλουδες να ξερεις...
εγω πχ ειχα πονους περιοδου καποιες μερες, μετα αρχισαν να με πονανε τα ποδια μου, το στηθος αρχιζε σιγα σιγα να πρηζεται και ψιλοποναγε και συχνοουρια..σου ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα!!!ποτε κανεις χοριακη;
Ο χρήστης eleni kalamata δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-07-10, 09:58   #4
panther2002

Προεπιλογή

Ευχαριστω και τις δυο σας για την απάντηση. Κι εγω σε μια παρομοια φαση βρισκομαι. Χοριακή μου είπε σε 15 μέρες. Οι απόψεις εδώ διίστανται, αλλοι λενε 12, αλλοι 14, αλλοι 15. Το παν είναι η θετική σκέψη και είμαι αισιόδοξη αυτη τη φορα!!
Να είστε καλά, καλες εγκυμοσύνες με υγιή και ομορφα μπεμπακια!
Παλιά 04-07-10, 11:57   #5
zitamar

zitamar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

το κεντρο σίγουρα θα σου πει.αν εβαλες βλαστοκυστες δηλ 5-6η ημερα πας για χοριακη την 10η ημερα συνηθως,αν τα εβαλες 2-3η μερα τοτε πας την 14 ημερα.θα περασει ο καιρος θα δεις..
Παλιά 04-07-10, 12:44   #6
eleni kalamata

Περιοχή: kalamata
eleni kalamata χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

οντως. θα περασει ο καιρος και δεν θα το καταλαβεις. βεβαια εσυ να μην σηκωνεις βαρη, να ξεκουραζεσαι, να κοιμασαι και ολα θα πανε μια χαρα! το κυριοτερο: ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!!
Ο χρήστης eleni kalamata δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 04-07-10, 18:52   #7
panther2002

Προεπιλογή

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας κοριτσια! Ευχομαι με το καλο σε όλες μας
Παλιά 04-07-10, 23:11   #8
mam

Το avatar του χρήστη mam

mam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχομαι να πανε ολα καλά. Συμπτώματα που πιθανόν να δεις ειναι να σκουραίνουν οι θηλές σου και να πρήζεται το στήθος σου. Καλή επιτυχία!
Ο χρήστης mam δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 05-07-10, 22:28   #9
panther2002

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο mam Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχομαι να πανε ολα καλά. Συμπτώματα που πιθανόν να δεις ειναι να σκουραίνουν οι θηλές σου και να πρήζεται το στήθος σου. Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ
Παλιά 10-07-10, 14:41   #10
SOULITSA

SOULITSA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο panther2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας. Ειμαι καινουρια στο φορουμ και θα ηθελα να ρωτησω, οσες εχουν μπει σε διαδικασια εξωσωματικης, αν εχουν παρατηρησει καποιο κοινο συμπτωμα. Ειμαι στην 5η μερα από εμβρυμεταφορα ειναι η 2η εξωσωματικη, κ ελπίζω η τυχερη μου! Οποια κοπελα θελει ας μου απαντησει.
γεια σου panther2002. τα συμπτωματα διαφερουν σε καθε κοπελα. εγω παντως ειχα ολα τα συμπτωματα της περιοδου. ημουνα σιγουρη οτι θα αδιαθετησω. ευχομαι να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα!
Παλιά 10-07-10, 20:37   #11
sevi-gio
Μή ενεργός λογαριασμός

Περιοχή: Αθηνα
sevi-gio χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο panther2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας κοριτσια κ εγω καινουρια ειμαι!!!!Εχθες καναμε την 1η εμβρυομεταφορα αλλα με ενα εμβρυακι 6 κυτταρων,ελπιζω να μας πανε ολα καλα...... τωρα οσο για συμπτωματα σε καθε γυναικα ειναι διαφορετικα κ ποικιλλουν!!!!καλα επιτυχια σε ολες τις κοπελες κ μελλουσες μανουλες!!!
Ο χρήστης sevi-gio δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-07-10, 21:03   #12
marilina

Περιοχή: αττικη
marilina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

εγω παντως λιγες μερες μετα την εμβρυομεταφορα ενιωθα τσιμπηματακια στην μητρα. επισης ειχα και αιμα το λεγομενο implantation blood. οπως ειπε ομως και καποια κοπελα πιο πανω τα συμπτωματα για καθε μια ειναι διαφορετικα..εγω παντως και στις 2 εγκυμοσυνες που ειχα(η πρωτη παλλινδρομησε) ειχα τα ιδια συμπτωματα. αλλες παλι δεν εχουν κανενα συμπτωμα και ειναι εγκυες...το διαστημα ομως μεχρι να κανεις την χοριακη σου φαινεται βουνο...το εχω ζησει και σε καταλαβαινω...ολα καλα να πανε και συντομα να εχεις μια θετικοτατη χοριακη.
φιλια
* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...
Ο χρήστης marilina δεν είναι συνδεδεμένος  
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 10-07-10, 21:03   #13
panther2002

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SOULITSA Εμφάνιση μηνυμάτων
γεια σου panther2002. τα συμπτωματα διαφερουν σε καθε κοπελα. εγω παντως ειχα ολα τα συμπτωματα της περιοδου. ημουνα σιγουρη οτι θα αδιαθετησω. ευχομαι να μας ανακοινωσεις ευχαριστα νεα!

Soulitsa, κοριτσάκι μου σε ευχαριστω πολύ πολύ για τα καλά σου λόγια! Γενικά, εχω θετική σκέψη, αλλά όσο να'ναι, τώρα που περνούν οι μέρες, ένα μικρό στρες το έχω!!!! Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου, να το καμαρώσεις όπως επιθυμείς!!!

Marillina μου, να σου ζήσουν τα μπεμπάκια σου!!! Σε ευχαριστώ για τη θετική σου αύρα!!

Sevi-gio καλή μας επιτυχίαααααααααααααα!! Με γερά, τυχερά μπεμπάκια!!!!!
Παλιά 21-07-10, 10:16   #14
GEA

GEA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια και εγώ βρίσκομαι στυην 5η μέρα από την εμβρυομεταφορά. Μου είχαν βάλει 3 αυγουλάκια και τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες. Θα πάω να κάνω χοριακή την άλλη Πέμπτη. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα. Ούτε πόνους ούτε τσιμπίματα τίποτα σας λεω. Μόο το στήθος μου άρχισε πάλι να πρίζεται και να πονάει. Λέω πάλι γιατί μέχρι πριν από δύο μέρες είχε σταματήσει να με πονάει το στήθος και τώρα ξαναάρχισε. Μπορεί να είναι μην σημαίνει και τίποτα. Μια είμαι αισιόδοξη μια είμαι απαισιόδοξη. Τι να πω ελπίζω για το καλύτερο. Να είναι η πρώτη μου εξωσωματική κορίτσια και η τυχερή!
Ο χρήστης GEA δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 10-11-10, 15:00   #15
candybaby

candybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα και απο μενα
και γω ειμαι στην δευτερη μερα της εμβρυομεταφορας εκανα την δευτερα εχτες ημουν καλα σημερα αρχισα να πεφτω ζαλαδες υπνηλια καταπτωση και αυτο με ριχνει ψυχολογικα και ολο πειναωωω.σαφως ειμαι καλυτερα απο την προηγουμενη εξωσωματικη στην προηγουμενη μονο εκλαιγα και ειχα νευρα α και κοιμομουνα για συμπτωματα δεν εχω κατι εκτος απο κατι πονακια χαμηλα χτες και το συρσιμο το σημερινο μια πανω μαι κατω το μονο που φοβαμαι ειναι με την πατησω παλι και η συμπτωματολογια ειναι των φαρμακων καλο κουραγιο σε ολες
Ο χρήστης candybaby δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-11-10, 08:31   #16
Kallia@Maria

Kallia@Maria ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημερα κ απο εμενα, καλη επιτυχια σε ολες τις κοπελες που αναμενουν αποτελεσματα ευχομαι πραγματικα να ειναι ΟΛΑ θετικα και να φερουν τελειομηνες εγκυμοσυνες ...
Εγω μετα απο συνολικα 8 προσπαθειες , με τις 2 τελευταιες θετικες . Στην πρωτη θετικη λοιπον(που εν τελει παλινδρομησε βεβαια) που ειχα το μονο που μου εδινε ενα θετικο σημαδι ειναι οτι μυριζα εντονα τα παντα ! Ημουν στο υπνοδωματιο και ανοιγε ο αντρας μου την αποθηκη και μυριζα τα απορυπαντικα απο το υπνοδωματιο ! Ουτε πονακια ουτε τιποτα (αυτα τα ειχα μετα την θετικοποιηση της χοριακης )
Στην επομενη προσπαθεια (που εφερε και τη μικρουλα μου ) δεν ειχα απολυτως μα απολυτως τιποτα ! Ουτε μυρωδια ουτε πονακια τιποτα ! Ημουν απολυτα σιγουρη οτι δεν θα ηταν θετικη, μεχρι και την ημερα της χοριακης γυρνωντας σπιτι απο την αιμοδοσια ειδα λιγο αιμα , πηρα τον αντρα μου και του ειπα μαλλον αδιαθετησα οποτε παρε εσυ τα αποτελεσματα γιατι δεν πηγε καλα , μετα απο 3 ωρες με πηρε και η χοριακη μου ηταν σχεδον 100 !
Εν κατακλειδι λοιπον , οπως ειπαν και πολλες κοπελες παραπανω, σε καμια κοπελα δεν ειναι ιδια τα συμπτωματα και φυσικα σε καμια προσπαθεια δεν θα ειναι ιδια. Μην ξεχνας οτι παιρνουμε κ ενα σωρο ορμονες που αυτες απο μονες τους δινουν συμπτωματα !
Καλο κουραγιο σε ολες και καλα αποτελεσματα !
Ο χρήστης Kallia@Maria δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-11-10, 08:55   #17
Βασίλισσα1975

Βασίλισσα1975 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια καλημερα

και εγω εχω μια ερωτηση....ποσες μερες πρεπει να παρω αδεια απο την δουλεια μου για να ξεκουραστω μετα την εμβρυομεταφορα????

ευχαριστω!! φιλια!!
Ο χρήστης Βασίλισσα1975 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-11-10, 09:11   #18
zitamar

zitamar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλο θα είναι να πάρεις τουλάχιστον 5 ημερες.Μακαρι να έπαιρνες και παραπάνω όχι για να καθήσεις στο κρεβάτι απλα για να ηρεμήσει ο οργανισμός σου,να ξεκουραστείς και να έχεις χρόνο να μιλάς στο μωράκι σου χαιδεύοντας την κοιλίτσα σου Καλη επιτυχία
Παλιά 11-11-10, 10:28   #19
Βασίλισσα1975

Βασίλισσα1975 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο zitamar Εμφάνιση μηνυμάτων
καλο θα είναι να πάρεις τουλάχιστον 5 ημερες.Μακαρι να έπαιρνες και παραπάνω όχι για να καθήσεις στο κρεβάτι απλα για να ηρεμήσει ο οργανισμός σου,να ξεκουραστείς και να έχεις χρόνο να μιλάς στο μωράκι σου χαιδεύοντας την κοιλίτσα σου Καλη επιτυχία

Σε ευχαριστω zitamar
και εσυ οτι επιθυμεις...

σκεφτομαι να παρω 6 εργασιμες μερες αδεια (μου ειναι ευκολο δηλαδη) και μαζι με το σκ να γινουν οχτω καλα δεν ειναι??

η δουλεια μου ειναι γραφειου.....αλλα οδηγω μια ωρα δρομο να παω και μια να γυρισω ...και δεν ξερω αυτο κατα ποσο κακο ειναι....

καλη επιτυχια σε ολες!!!
Ο χρήστης Βασίλισσα1975 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 11-11-10, 12:10   #20
candybaby

candybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλημερα καλια -μαρια
εγω ζαλαδουλες εχω και πονακια σαν τις περιοδου.το πρωι και το βραδυ αδιαθεσια κατα τα αλλα το παλευω δεν εχω καποιο αλλο συμπτωμα
δεν ξερω τι να υποθεσω την προηγουμενη σερνομουνα επαιρνα βεβαια και τα 3πλασια φαρμακα το μονο που παρατηρω ειναι οτι πειναωωω ολη την ωρα ο νους μου ειναι μονιμα στο φαι χωρις διακρισεις και φυσικα δεν μπορω να αφησω τον εαυτο μου πειναω δεν πεναω ο νους μου στο φαι ειναι
Παλιά 11-11-10, 19:33   #21
dimitra0

dimitra0 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλησπερα και απο εμενα!!
ειμαι στην 8η μερα μετα την εμβρυομεταφορα!! το στηθος μου ποναει ελαχιστα μονο οταν το ακουμπαω. και απο σημερα εχω κατι ελαφρια πονακια κατω χαμηλα!! τιποτα αλλο!!
κοριτσια ποια μερα θα κανετε τη χοριακη?? την 12η?? η' την 14η?
Ο χρήστης dimitra0 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 13-11-10, 22:58   #22
Τουλίπα_78

Τουλίπα_78 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ΓΕΙΑ σε όλες κορίτσια και μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για την υπομονή και την επιμονή όλων!
Μόλις έκανα την εγγραφή μου, αφού πρώτα διάβασα ό,τι με ενδιέφερε, και δεν έχασα χρόνο
Δεν θέλω να πολυλογώ.....είμαι στην 6η μέρα της εμβρυομεταφοράς της 2ης εξωσωματικής με μεταφορά 3 αβγουλάκια 8 κυττάρων(παίζει ρόλο αυτό πάντα?)την 4η μέρα και είμαι στην αναμονή για την χοριακή μου την 12 μέρα, δηλ. 19/11. Η πρώτη μας προσπάθεια ήταν θετική εν μέρει.... βιοχημική εγκυμοσύνη είπε ο γιατρός. Γκαντεμιά το είπα εγώ, κάποιος κατσικοπόδαρος με είδε μάλλον (χιουμοράκι). Τότε τα μόνα μου συμπτώματα ήταν πόνος στη μέση και γενικότερα συμπτώματα περιόδου.Τώρα, μέχρι στιγμής, δεν νοιώθω τίποτα απολύτως μόνο που το στήθος μου έχει γίνει τεράστιο, είμαι που είμαι πληθωρική, ήρθα και έγινα τούμπανο! Δεν ξέρω αν είναι από τα φάρμακα ή από κάτι άλλο...τι να πω...περιμένω....και όσο σκέφτομαι ότι αν βγει θετική η χοριακή άντε να περιμένω και την επομένη μέτρηση εκεί θα είναι η μεγάλη αγωνία....ο άντρας μου, μου λέει να μη το σκέφτομαι αλλά δεν γίνεται...γίνεται? Εύχομαι να έχουμε όλες θετικά αποτελέσματα και να είμαστε σύντομα με τα αγγελούδια μας!!! Μακάρι για όλες! ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!! (το τονίζω μπας και το κάνω και εγώ η έρμη.....)
Ο χρήστης Τουλίπα_78 δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-11-10, 09:32   #23
dimitra0

Προεπιλογή

τουλιπα καλη επιτυχια!!
εγω ειμαι στη 10η ημερα μετα την εμβρυομεταφορα.
απο την 8η εχω πονακια περιοδου μια ερχονται και μια φευγουν!! και λιγο πρησμενο στηθος.
εγω θα κανω την 12η μερα χοριακη! εσυ ποτε??
Παλιά 14-11-10, 10:09   #24
Τουλίπα_78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο dimitra0 Εμφάνιση μηνυμάτων
τουλιπα καλη επιτυχια!!
εγω ειμαι στη 10η ημερα μετα την εμβρυομεταφορα.
απο την 8η εχω πονακια περιοδου μια ερχονται και μια φευγουν!! και λιγο πρησμενο στηθος.
εγω θα κανω την 12η μερα χοριακη! εσυ ποτε??
Δημητρούλα καλή επιτυχία και σε σένα εύχομαι! Και εγώ την 12η μέρα θα κάνω την χοριακή μου και ο Θεός βοηθός!Μακάρι να έχουμε θετικά αποτελέσματα....μακάρι...
Θετική σκέψη!!!! Φιλάκια πολλάαα!!!
Παλιά 14-11-10, 11:48   #25
tzouka

Το avatar του χρήστη tzouka

Περιοχή: Επαρχία
tzouka χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή Και εγώ περιμένω...

Τουλίπα και Δήμητρα,

σας χαιρετώ και χαίρομαι που σας βρήκα, για να μοιράζομαι κι εγώ τις σκέψεις μου!!!!
Κατ' αρχάς καλή επιτυχία σε όλες μας!
Όσο για τα συμπτώματα εγώ που είμαι τώρα στην πέμπτη προσπάθεια (και εύχομαι και τελευταία) χωρίς να έχω πάρει ποτέ θετική χοριακή είχα και τα μεν και τα δε συμπτώματα στις άλλες προσπάθειες.
Τώρα έχω πολλές εξάψεις, αϋπνίες (αν και η προγεστερόνη υποτίθεται ότι προκαλεί υπνηλία, τι να πω), το στήθος σχεδόν ξεπρήστηκε πριν την εμβρυομεταφορά, η κοιλιά άλλοτε πονάει και άλλοτε όχι, δεν μπορείτε να πείτε, σας φώτισα, εεεεεε;;;;

Πάντως ό,τι θέλετε γράψτε. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε!!!
Με καλό να υποδεχτούμε μωράκια!!!

Φιλιά
Τζούκα
Ο χρήστης tzouka δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-11-10, 11:56   #26
Τουλίπα_78

Προεπιλογή

Αχ... το σίγουρο είναι ότι κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά στα φάρμακα αλλά και διαφορετικα μάλλον σε κάθε προσπάθεια. Προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε το κάθετι γιατί η αναμονή είναι μεγάλη, όλες το γνωρίζουμε αυτό.Βαρέθηκα στο σπίτι να μη κάνω τίποτα το ιδιαίτερο ,που να με κουράσει δηλαδή. Υπομονή κορίτσια!Πλησιάζουν οι μέρες... πλησιάζουν....Καλή επιτυχία και σε σένα καλή μου!Καλή επιτυχία!!!!!!!!
φιλακια πολλα
Παλιά 14-11-10, 12:04   #27
dimitra0

Προεπιλογή

tzouka γεια σου και καλη επιτυχια!! σε ποια μερα βρισκεσε??
τουλιπα και εγω βαρεθηκα που δεν μπορω να κανω τιποτα και με εκκνευριζει!!
ετσι λοιπον δεν περναει με τιποτα ο χρονος!!
κανω ελαχιστα πραγματα!!

και ενω το ξερω πως τα συμπτωματα ειναι διαφορετικα απο γυναικα σε γυναικα και διαφορετικα απο εξωσωματικη σε εξωσωματικη, παρολα αυτα εγω καθομαι και ρωταω!! μαλλον ποιο πολυ το κανω για να περασει η ωρα μου και με το μονο που εχω να ασχοληθω ειναι αυτο!! δυστυχως το μυαλο δεν μπορει να ξεκολησει!!
παρολα αυτα ειμαι καλα ψυχολογικα, σε σχεση με την πρωτη μου εξωσωματικη που ειμουν χαλια και εκλεγα συνεχως γιατι ειχα το προαισθημα πως δεν θα πετυχω!!
Παλιά 14-11-10, 12:15   #28
tzouka

tzouka χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Είμαι στην τρίτη μέρα. Την Παρασκευή έκανα την εμφύτευση.
Για να μην δουλεύει πάντως το μυαλό κορίτσια πρέπει να δουλεύουν τα χέρια. Γι αυτό εγω θα στείλω αύριο την μάνα μου να μου πάρει βελόνες και νήμα να αρχίσω ένα κασκολάκι (και επειδή γενικά είμαι ανεπρόκοπη η απόπειρα θα έχει μεγάλο γέλιο, χα,χα,χα,χα)

Κατά τα άλλα μην ξεχνάτε πως είμαστε τυχερές γιατί έχουμε το φόρουμ, μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας και τις χαλαρώνουμε!!!
Γι αυτό μην ξεχνιέστε!!!!

Φιλιά
Τζούκα
Παλιά 14-11-10, 12:39   #29
Τουλίπα_78

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tzouka Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι στην τρίτη μέρα. Την Παρασκευή έκανα την εμφύτευση.
Για να μην δουλεύει πάντως το μυαλό κορίτσια πρέπει να δουλεύουν τα χέρια. Γι αυτό εγω θα στείλω αύριο την μάνα μου να μου πάρει βελόνες και νήμα να αρχίσω ένα κασκολάκι (και επειδή γενικά είμαι ανεπρόκοπη η απόπειρα θα έχει μεγάλο γέλιο, χα,χα,χα,χα)

Κατά τα άλλα μην ξεχνάτε πως είμαστε τυχερές γιατί έχουμε το φόρουμ, μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας και τις χαλαρώνουμε!!!
Γι αυτό μην ξεχνιέστε!!!!

Φιλιά
Τζούκα
Αχ πόσο δίκιο έχεις που σκέφττεσαι να ασχοληθείς με κάτι...εγώ σκέφτομαι να πάρω ένα παζλ, αλλά και το εργόχερο ή πλέξιμο γενικότερα μια χαρά μου φαίνεται!.Φαντάζεστε να μπορούσαμε να μιλούσαμε με τον γιατρό μας συνέχεια??? χαχααχ τώρασ μου ήρθε αναλαμπή, όλο στο τηλέφωνο θα ήμουν η γυναίκα και θα τον είχα ζαλίσει τον άνθρωπο!!!!
Παλιά 14-11-10, 12:52   #30
tzouka

tzouka χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Λες για παζλ τουλιπάκι ε;

Αλλά απόφυγε να σκύβεις!
Τα παζλ τα λατρεύω κι εγώ και πορώνομαι!!!

Πάω να φάω, τα λέμε μετά!
Μάκια

Τζούκα
Παλιά 14-11-10, 14:14   #31
candybaby

candybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τουλίπα και Δήμητρα,

σας χαιρετώ και χαίρομαι που σας βρήκα, για να μοιράζομαι κι εγώ τις σκέψεις μου!!!!
Κατ' αρχάς καλή επιτυχία σε όλες μας!
Όσο για τα συμπτώματα εγώ που είμαι τώρα στην πέμπτη προσπάθεια (και εύχομαι και τελευταία) χωρίς να έχω πάρει ποτέ θετική χοριακή είχα και τα μεν και τα δε συμπτώματα στις άλλες προσπάθειες.
Τώρα έχω πολλές εξάψεις, αϋπνίες (αν και η προγεστερόνη υποτίθεται ότι προκαλεί υπνηλία, τι να πω), το στήθος σχεδόν ξεπρήστηκε πριν την εμβρυομεταφορά, η κοιλιά άλλοτε πονάει και άλλοτε όχι, δεν μπορείτε να πείτε, σας φώτισα, εεεεεε;;;;

Πάντως ό,τι θέλετε γράψτε. Θα χαρώ πολύ να τα λέμε!!!
Με καλό να υποδεχτούμε μωράκια!!!

Φιλιά
Τζούκα
καλημερα και απο μενα
τζουκα χαρας το κουραγιο σου
η συμπτωματολογια η δικια μου ηταν αθλια την προηγουμενη φορα
εκλαιγα κοιμομουν και εχα νευρα
τωρα εκανα αλλαγη φαρμακων ειμαι καλυτερα αλλααα ειτε καθιστη ειτε ορθια ειναι δυσκολο να κρατησω το κεφαλι μου ορθιο ειναι σαν να χω νερο ζαλαδα οχι ιλλιγο εχω μαλλον και πρωι βραδυ συμπτωματα περιοδου πονακια χαμηλα στην μεση κλασσικα εγω εκανα στις 8 ειμαι λογικα στην 7 μερα θα παω στην 15 δεν ξερω γιατι εσεις γιατι τοσο νωρις?ευχομαολα καλα για ολες μας να ναι
Παλιά 14-11-10, 14:41   #32
tzouka

tzouka χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Candybaby μου,

τι εννοείς με το 7 και το 8;
Εγώ έκανα εμβυομεταφορά την Παρασκευή και έχω χοριακή στις 26/11.
Σήμερα έχω ψιλοναυτία λόγω διατροφής (αφού τρώω σαν το ζώον!!!) και τώρα ψιλονυστάζω.Αυτά!

Μάκια
Τζούκα
Παλιά 14-11-10, 14:45   #33
dimitra0

Προεπιλογή

candybaby, εγω την πρωτη φορα ειχα κανει την 15η χοριακη.
τωρα μου ειπαν την 12η. σε διαφορετικα κεντρα βεβαια!!

παντως την 12η μου ειπαν κοπελες μπορεις ορισμενες φορες να μη δειξουν τιποτα γιατι μπορει το εμβρυο να εχει αργησει να εμφυτευετι στη μητρα!!
γιαυτο πρεπει να ξαναγινει μετα απο 2 μερες παλι.
Παλιά 14-11-10, 15:52   #34
candybaby

candybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Candybaby μου,

τι εννοείς με το 7 και το 8;
Εγώ έκανα εμβυομεταφορά την Παρασκευή και έχω χοριακή στις 26/11.
Σήμερα έχω ψιλοναυτία λόγω διατροφής (αφού τρώω σαν το ζώον!!!) και τώρα ψιλονυστάζω.Αυτά!

Μάκια
Τζούκα
κανεις δεν μου εξηγησε αν μετραμε απο την μερα που κανουμε εμβρυομεταφορα η απ την επομενη γι αυτο λεω 7η 8 και γω θα παω σε 15 μετρωντας απ την επομενη η απ την ιδια?
εγω δεν νυσταζω τοσο με το φαι συγκρατουμε οσο γινεται, η ζαλαδα μου κοβει τα ποδια
και δεν οριζω το κεφαλι μου
Παλιά 14-11-10, 15:56   #35
candybaby

candybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο candybaby Εμφάνιση μηνυμάτων
κανεις δεν μου εξηγησε αν μετραμε απο την μερα που κανουμε εμβρυομεταφορα η απ την επομενη γι αυτο λεω 7η 8 και γω θα παω σε 15 μετρωντας απ την επομενη η απ την ιδια?
εγω δεν νυσταζω τοσο με το φαι συγκρατουμε οσο γινεται, η ζαλαδα μου κοβει τα ποδια
και δεν οριζω το κεφαλι μου
ααα εκανα εννοω στις 7/11 τν δευτερα και λογικα στην 8 μερα διατυπονω πιο πανω την απορια μου για τις μερες
Παλιά 14-11-10, 16:29   #36
Angel Gabriel

Περιοχή: Αθήνα
Angel Gabriel ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια γειά σας. Κατ'αρχάς θέλω να ευχηθώ μια τεράστια χοριακή σε όλες εσας που περιμένετε. Ωστόσο χωρις να θέλω να φανώ κακιά (η πρόθεση μου είναι πολύ καλή),θα σας πω πως το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να μην δίνεται καμία σημασία σε κανένα απολύτως σύμπτωμα! Είναι πολύ μεγάλη παγίδα! Και όχι τπτ άλλο μετά απελπίζεται κανείς πάρα πολύ.

Έγω είχα μια αποτυχημένη χοριακή στις 2 Νοεμβρίου και στις 15 μέρες αναμονής είχα όλα μα όλα τα συμπτώματα. Ναυτίες ( που μου προκαλούσαν τα Vasclor και τα cyclacur), πολύ πρησμένο και πονεμένο στήθος που μου προκαλούσαν τα cyclacur) από το πρήξιμο είχαν εμφανιστεί και φλεβούλες στο στήθος. Τσιμπήματα χαμηλά που ήταν από συσπάσεις τις μήτρας από τις προγεστερόνες και την pregnyl. Επίσης την 5 μέρα μετά την εμβρυομεταφορά είδα και μια σταγονα ρόζ αιματάκι και 2 μέρες μετά δύο καφέ ίνες που μέχρι και η συντονίστριες πίστευαν πως είναι από εμφύτευση. Και η χοριακή μου ήταν αρνητική.

Ξέρω κοπέλες με τεράστια θετική χοριακή που δεν ένιωθαν τπτ απολύτως.Προσπαθήστε να μην το σκέφτεστε συνέχεια γιατί θα λαλήσετε, ο Θεός να σας έχει καλά και να σας βοηθήσει και μην ψυρίζετε τα πάντα να είστε θετικές και όλα να πάνε καλά με όλη μου την ψυχή!

Όσο για την άδεια εγώ πήρα 15 μέρες όχι δεν ήμουν τοσο ξαπλωμένη, απλά για να μη στρεσάρομαι. Λοιπόν ήταν το μεγαλύτερο λάθος που έκανα. Κόντεψα να τρελαθώ γιατί σκεφτόμουν και οι μέρες δεν περνούσαν με τίποτα.Ποτέ δεν θα μου το ξανακάνω αυτό. Την επόμενη φορά 5 μέρες άδεια και πολύ θα είναι, απλά και μόνο επειδή τις 4 πρέπει να είμαι ξάπλα.

Και πάλι μια πολύ καλή επιτυχία.
Ο χρήστης Angel Gabriel δεν είναι συνδεδεμένος  
Παλιά 14-11-10, 16:56   #37
tzouka

tzouka χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Angel Gabriel,

Έχεις απόλυτο δίκιο!!!!
Αυτό ακριβώς εννοούσα κι εγώ με τα αρνητικά ως τώρα αποτελέσματα πως ανά περίπτωση είχα και διαφορετικά συμπτώματα.
Άλλοτε τα πάντα, άλλοτε τίποτα, αλλά οι χοριακές μηδέν!

Angel Gabriel,
εσύ σε τι φάση είπαμε είσαι;

Και να ξέρεις ότι η παρέμβασή σου ήταν πολύ χρήσιμη!!!

Φιλιά
Κι όλα καλά για όλες!!!

Τζούκα
Παλιά 14-11-10, 17:23   #38
Τουλίπα_78

Προεπιλογή

Μία μικρή παρέμβαση όσων αφορά τις μέρες. Πρώτη μέρα θεωρείται η μέρα της γονιμοποίησης του ωαρίου. Εννοείται ότι ο γιατρός θα ζητήσει και 2η χοριακή είτε είναι η 12η ή η 15η μέρα. Ελπίζω να βοήθησα Καλό απόγευμα!
Παλιά 14-11-10, 20:27   #39
candybaby

candybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

tzouka;

Αυτό ακριβώς εννοούσα κι εγώ με τα αρνητικά ως τώρα αποτελέσματα πως ανά περίπτωση είχα και διαφορετικά συμπτώματα.
Άλλοτε τα πάντα, άλλοτε τίποτα, αλλά οι χοριακές μηδέν!

Τζούκα

εμενα με στρεσαρει αυτο ακριβως το γεγονος μεχρι και τεστ ηθελα να κανω
εχω πραγματα να κανω στο σπιτι αλλα με παροπλιζουν ολοι οι αλλοι στο σπιτι φοβουνται πολυ.
καθε φορα ειναι και διαφορετικη και γω ειχα αρνητικη των ιουλιο αλλα με χαλια συμπτωματολογια και χαλια ψυχολογια τωρα προσπαθω να μην το σκεφτομαι και να μαι θετικη αλλαααα ο αναστεναγμος βγαινει απο μονος του
Παλιά 14-11-10, 20:32   #40
candybaby

candybaby ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Τουλίπα_78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μία μικρή παρέμβαση όσων αφορά τις μέρες. Πρώτη μέρα θεωρείται η μέρα της γονιμοποίησης του ωαρίου. Εννοείται ότι ο γιατρός θα ζητήσει και 2η χοριακή είτε είναι η 12η ή η 15η μέρα. Ελπίζω να βοήθησα Καλό απόγευμα!
τουλιπα και που ξερουμε ποτε εγινε?μπερδευτικαμε λιγο. σε καθε γυναικα ειναι αλλιως. δεν πιανεται σαν πρωτη η μερα της εμβρυομεταφορας ?αλλα η μερα της γονιμοποιησης?εγω εκανα γονιμοποιηση σε 2 φασεις ποτε λοιπον? και πως θα ξερω?ποτε θα πρεπει να παω για τεστ?
Κλειστό Θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές