Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ηλιον για μπαλονια


marilina

Recommended Posts

κοριτσια γεια σας,

ξερετε να πουλανε σε καποια περιοχη της Αθηνας ηλιον για να φουσκωσουμε τα μπαλονια της βαπτισης? εβαλα στην μηχανηη αναζητησης μα μου βγαζει θεσσαλονικη μονο και πατρα...αν ξερετε πειτε μου..

ευχαριστωω

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαριλινα αν πάρεις τηλ να ρωτήσεις πες μας κ εμας ποσο νοικιάζουν τη φιάλη?

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ειμαστε σοβαροι?πρεπει να ενοικιασω και τον εξοπλισμο δινοντας εγγυηση 150 ευρω..και 35 το ιλιον 185..μετα λεει οταν επιστρεφεις τον εξοπλισμο σου δινουν τα 150 πισω...και εχει ενοικιο 1 ευρω την μερα..εμας η βαπτιση θα γινει σε επαρχια..καλα αντε γεια ηλιον...τρομπα θα χρησιμοποιησω κ οτι γινει..

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πήγα και ρώτησα ένα μαγαζί που φτιάχνει μπαλόνια και τέτοια, μου είπαν ότι δε συμφέρει να νοικιάσω τη φιάλη αλλά μπορεί να μου φουσκώσει τα μπαλόνια που θα της πάω εγώ με 0,80 ευρώ! Καλά μου φάνηκαν και έτσι θα το κάνω...γιατί δεν πάς και εσύ να ρωτήσεις ένα μαγαζί να δείς τι θα σου πούνε?

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο μέρος θα κάνετε την βάφτιση σας;

 

 

στο Καρπενησι

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια ειμαστε σοβαροι?πρεπει να ενοικιασω και τον εξοπλισμο δινοντας εγγυηση 150 ευρω..και 35 το ιλιον 185..μετα λεει οταν επιστρεφεις τον εξοπλισμο σου δινουν τα 150 πισω...και εχει ενοικιο 1 ευρω την μερα..εμας η βαπτιση θα γινει σε επαρχια..καλα αντε γεια ηλιον...τρομπα θα χρησιμοποιησω κ οτι γινει..

 

μηπως να μην βαλεις καθολου τοτε μπαλονια ,γιατι σκεψου σαν εικονα πως θα ειναι αν τα φουσκοσεις μονη σου,,,,η βαλε καλυτερα φαναρακια και υφασμα μονο...

αν δεν κανω λαθος το ενα μπαλονι με ηλιον εχει 1 ευρω αν θελεις μονο μπαλονια παρε ετοιμα και θα σου βγουν πιο οικονομικα,απο το να νοικιασεις εξοπλισμο.... στην επαρχια υπαρχου και εκει μαγαζια αν δεν εχεις κοντα στο σημειο που θα γινει η βαπτιση παρε μια μερα πριν δεν ξεφουσκωνουν ευκολα...

Link to comment
Share on other sites

απο το http://www.perfectparty.gr παρει για τα πρωτα γενεθλια του γιου μου κατι ασπρα καλαμακια ποθ στερεωνες απανω μπαλονια .εχει και τα τζαμπο αλλα νομιζω μονο χρωματιστα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
κοριτσια γεια σας,

ξερετε να πουλανε σε καποια περιοχη της Αθηνας ηλιον για να φουσκωσουμε τα μπαλονια της βαπτισης? εβαλα στην μηχανηη αναζητησης μα μου βγαζει θεσσαλονικη μονο και πατρα...αν ξερετε πειτε μου..

ευχαριστωω

 

 

 

Είχα προτείνει σε μια άλλη φίλη που έψαχνε να βρει συσκευή με ήλιο για να φουσκώσει μπαλόνια, το παρακάτω:

 

Δες εδώ, το 4ο εικονίδιο από την αρχή είναι συσκευή για 30 μπαλόνια.

 

http://www.freezefire.gr/index.php?t...category_id=40

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΕΡΙΟ ΗΛΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΣΩ ΤΙΣ ΒΑΛΟΝΕΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!! ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ 150 ΕΥΡΟ ΓΙΑ ΒΑΛΟΝΕΣ!!! ΜΗΠΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΑΝ ΧΡΙΑΖΕΤΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΒΑΛΟΝΙΑ????

Link to comment
Share on other sites

μετά από αρκετό ψάξιμο, γιατί θέλω να κάνω κι εγώ στολισμό με μπαλόνια για τη βάφτιση του μικρού μου βρήκα ένα site που λέει ότι έχει μια φιάλη που γεμίζει 100 μπαλόνια μεγάλα με 40 ευρώ (δεν ξέρω αν είναι ακριβά).

 

εγώ έκανα μια δοκιμή να φτιάξω μια κατασκευή, και αγόρασα μπαλόνια από τα jumbo. για τη δοκιμή ήταν οκ. Νομίζω πως θα προτιμήσω να αγοράσω επώνυμα μπαλόνια, ειδικά για κατασκευές, (βρήκα στο εξωτερικό) για να μην έχω κανένα πρόβλημα στα βαφτίσια!

 

Έχετε να προτείνετε τίποτα πιο οικονομικό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μετά από αρκετό ψάξιμο, γιατί θέλω να κάνω κι εγώ στολισμό με μπαλόνια για τη βάφτιση του μικρού μου βρήκα ένα site που λέει ότι έχει μια φιάλη που γεμίζει 100 μπαλόνια μεγάλα με 40 ευρώ (δεν ξέρω αν είναι ακριβά).

 

εγώ έκανα μια δοκιμή να φτιάξω μια κατασκευή, και αγόρασα μπαλόνια από τα jumbo. για τη δοκιμή ήταν οκ. Νομίζω πως θα προτιμήσω να αγοράσω επώνυμα μπαλόνια, ειδικά για κατασκευές, (βρήκα στο εξωτερικό) για να μην έχω κανένα πρόβλημα στα βαφτίσια!

 

Έχετε να προτείνετε τίποτα πιο οικονομικό;

ΕΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΚΕΣ ΤΗ ΦΙΑΛΗ!!!! ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΠΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ εχω ψαξει αρκετα και μια θελω να τα κανω μονη μου μια θελω να μου τα κάνει ειδικός ...

 

 

PEPI και όσες κοπέλες θέλετε να τα κάνετε μόνες σας,να προσέξετε πολύ και να κάνετε δοκιμές,γιατί πολλές φορές έχω δει σε βαφτίσεις να ξεφουσκώνουν κεφάλια,πόδια,χέρια,από τις φιγούρες που ετοίμασε ο ειδικός και να τον φωνάζουν να τους φέρει άλλα.Πάντα έρχεται βέβαια,αλλά το έχω δει τουλάχιστον 3-4 φορές.Οπότε να κοιτάξετε να έχετε και μερικά εφεδρικά κομμάτια μαζί σας και αν είναι δυνατόν και την φιάλη,για κάθε ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

PEPI και όσες κοπέλες θέλετε να τα κάνετε μόνες σας,να προσέξετε πολύ και να κάνετε δοκιμές,γιατί πολλές φορές έχω δει σε βαφτίσεις να ξεφουσκώνουν κεφάλια,πόδια,χέρια,από τις φιγούρες που ετοίμασε ο ειδικός και να τον φωνάζουν να τους φέρει άλλα.Πάντα έρχεται βέβαια,αλλά το έχω δει τουλάχιστον 3-4 φορές.Οπότε να κοιτάξετε να έχετε και μερικά εφεδρικά κομμάτια μαζί σας και αν είναι δυνατόν και την φιάλη,για κάθε ενδεχόμενο.

 

 

χαχα! πλάκα έχει!!!

 

Εγώ μάλλον θα αφήσω την ιδέα του ηλιου...

Θα τα γεμίσω με αέρα... Έχω ήδη κάνει πρόβες σε σχέδια κλπ.

Θα αγοράσω και τα επαγγελματικά μπαλόνια...

Εεεε .... δεν νομίζω πια να είμαι τόοοοοοσο άτυχη, και να είμαι με την τρόμπα παρέα σε όλη τη βάπτιση!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

φιαλη με ηλιο που γεμιζει μπαλονια εχει στο μεγαλο περιπτερο απεναντι απο το νοσοκομειο Παιδων. εκει ειδα προσφατα εχει και μπαλονια τετοιου τυπου εξω στο περιπτερο. δεν ξερω αν σε βολευει η περιοχη εκει ομως εχω δει. δεν γνωριζω ποσο τα χρεωνει εμεις αγορασαμε ενα μπαλονι φουσκωμενο και μας προσθεσε τον αερα επι τοπου.

Link to comment
Share on other sites

χαχα! πλάκα έχει!!!

 

Εγώ μάλλον θα αφήσω την ιδέα του ηλιου...

Θα τα γεμίσω με αέρα... Έχω ήδη κάνει πρόβες σε σχέδια κλπ.

Θα αγοράσω και τα επαγγελματικά μπαλόνια...

Εεεε .... δεν νομίζω πια να είμαι τόοοοοοσο άτυχη, και να είμαι με την τρόμπα παρέα σε όλη τη βάπτιση!!!!!;)

ποια εχεις υποψη σου ?και εγω με αερα θα τα γεμισω με τρομπες χειροκινητες / ειναι πρακτικες ?

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

pepi να σου πω την αλήθεια, πήρα μια η οποία είναι πολύ μικρή, ειδική για τα μακρόστενα μπαλόνια. Με βόλεψε πολύ στα μακρόστενα! Βέβαια παιδεύτηκα αρκετά στα άλλα και τελικά κατέληξα να τα φουσκώνω με το στόμα. Δεν είχα πρόβλημα, παρόλο που φούσκωσα περίπου 100!!!! Πάντως αν πάρεις την κανονική τρόμπα, νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

pepi να σου πω την αλήθεια, πήρα μια η οποία είναι πολύ μικρή, ειδική για τα μακρόστενα μπαλόνια. Με βόλεψε πολύ στα μακρόστενα! Βέβαια παιδεύτηκα αρκετά στα άλλα και τελικά κατέληξα να τα φουσκώνω με το στόμα. Δεν είχα πρόβλημα, παρόλο που φούσκωσα περίπου 100!!!! Πάντως αν πάρεις την κανονική τρόμπα, νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα!

εγω θελω 40 .... αληθεια ποσες μερες κρατανε φουσκωμενα ? Δυο μερες πριν τα φτιαχνουμε ή μια ??

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν θα εχεις πρόβλημα, αρκεί να τα κλείσεις καλά τα μπαλόνια. Σίγουρα θα χάουν λίγο αέρα, αλλά δε νομίζω να σου κάνει καμιά διαφορά στο όλο στήσιμο!

Τα μακρόστενα εμένα μου ξεφούσκωσαν πιο έυκολα όμως! Θα τα φτιάξω την προηγούμενη μέρα για να είμαι σίγουρη. Κάνε μια δοκιμή και θα καταλάβεις!:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...