Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χτυπημα στην μυτη....


Recommended Posts

σημερα ο μεγαλος μου γιος εκει που επαιζε ηρθε μες στο αιμα μου κοπηκαν τα ποδια και ζαλιστικα ημουν μονη στο σπιτικαι προσπαθουσα να καταλαβω απο που τοσο αιμα τα πλακακια κοκκινησαν και ο ιδιος το ιδιο ετρεχε κανενα 10 λεπτο ασταματητα και με ζοσιαν τα φιδια μηπως εχει τπτ το παιδι ο αντρας μου λεει δεν ειναι τπτ αλλα εγω φοβηθικα και φοβαμε ακομα να το ψαξω ... και ρωτω εαν εχει τυχη σε καμια μαμα τοσο αιμα το ξερωοτι μπορει να ειμαι υστερικια αλλα εγω βλεπω λιγο αιμα και πεφτω σαν κοτοπουλο τωρα μου ερχονται διαφορα στο μυαλο κοριτσια θελω την γνωμη σας....να πω οτι απο το χασιμο που βρισκομουν εγω δεν τον εκανα τις πρωτεσ βοηθειες για να το σταματησω και οταν ηρθε τρεχοντας τις εκανε ο αντρας μου και σταματησε απλα δεν ετρεξε λιγο αλλα παραπολυ αιμα και αυτο με φοβιζει ημυτη δεν εχει μελανια και ειναι φυσιολογικη αυτος μου ειπε οτι την χτυπησε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν πήρες καμιά απάντηση ακόμα, ε;

 

Το γιατρό τον πήρες; Είπε κάτι;

 

Εμπειρικά, ως απλή μαμά, θα έλεγα ότι τέτοια χτυπήματα μπορεί να συμβούν, δυστυχώς, αλλά εκ των υστέρων δεν μπορείς να κάνεις και πολλά... Όσο πιο σύντομα μετά το χτύπημα, κάθε χτύπημα, εγώ ρίχνω μπόλικο κρύο νεράκι από το ψυγείο. Βοηθάει να περιοριστεί το πρήξιμο και το μελάνιασμα, όσο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Τα χτυπήματα στο πρόσωπο γενικά "συνοδεύονται" και απο αρκετό αίμα μιας και υπάρχουν πάρα πολλά αιμοφόρα αγγεία σ'αυτές τις περιοχές (πόσο μάλλον στο εσωτερικό της μύτης), σίγουρα είναι σοκαριστικό αλλά σπάνια να είναι κάτι άλλο...όσον αφορά στην αντιμετώπιση θα συμφωνήσω με την αθηνά και κάλεσε τον γιατρό σας. Περαστικούλια

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ευχαριστω απο πανω τπτ ουτε προιξιμο ουτε γρατσουνια για να τον βαλω παγο τον επλενα αλλα ετρεχ\ε συνεχεια πηρα μια πετσετα και το εβλαα να κρατα σφικτα στην μυτη οπου καποτε σταματησε αφου η πετσετα εσταζε στο αιμα δεν ξερω αυτο που με φοβησε ειναι μηπως εχει τπτ κακο και γθιαυτο δεν σταματουσε τον βλεπω και λιγο χλωμο αυριο θα παρω τηλ να ρωτησω τον γιατρο νου πει εαν χρειαζετε να κανουμε καμια εξεταση εχω πανικοβληθει γιατι ειδα πρωτη φορα τοσο αιμα στην ζωη μου ημουν που ημουν φοβιτσιαρα μεαυτο σημερα τελειωσα:cry::cry: ...

Link to comment
Share on other sites

Άχου Παναγία μου!!!! Κι εγώ τα φοβάμαι πολύ τα πεσίματα και τα αίματα. Πάντως νομίζω οτι έχει δίκιο η κοπέλα που λέει οτι στο πρόσωπο υπάρχουν πολλά αγγεία. Εμένα μου είχανε πετάξει πέτρα στο πρόσωπο κατα λάθος όταν ήμουν μικρή και επειδή πέτυχαν την φλέβα που έχουμε στο μέτωπο είχα λουστεί μέχρι τον αστράγαλο με αίμα!!!!! Αλλά τελικά ούτε ράμματα δεν χρειάστηκα. Και όταν με καθάρισαν είδαμε οτι είχα μια μικρή τελίτσα σε εκείνο το σημείο!!!!!! Για καλό και για κακό πάντως, επειδή έχασε τόσο αίμα, πάρε τον γιατρό!!!! Περαστικά στον μικρούλι!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...