Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Τοκετός & Μαιευτήριο > Μετά τον τοκετό

Notices

Μετά τον τοκετό Οι επόμενες ημέρες και μήνες - τι πρέπει να προσέξετε, λόχεια, πρώτη επίσκεψη, πάπ τέστ, περίοδος (έμμηνος ρύση)

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 10-05-10, 18:04   #1
yogini

Το avatar του χρήστη yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή Σύσφιξη κοιλιάς μετα τη γέννα - Thermage

Στην εγκυμοσύνη μου πήρα περίπου 20 κιλά και εκανα μια τεράστια κοιλούμπα με αποτέλεσμα το δέρμα στην περιοχή να σπάσει τελειως, να κάνει ραγάδες και να αποκτήσω μια κήλη λευκής γραμμής και μια ομφαλοκήλη
Κατα τα άλλα ειμαι αδύνατη και γυμνασμένη. Ολοι μου έλεγαν οτι θα επανέλθει μεσα στο χρονο κτλ...να μην μακρηγορώ οι κρέμες και οι κοιλιακοί εκαναν πολυ λιγα πράγματα

Ψάχνοντας στο ιντερνετ πριν απο λιγο καιρό για "σύσφιξη κοιλιάς" επεσα πάνω σε κατι σελίδες πλαστικών για μια θεραπεία, μη επεμβατική που σφίγγει το δέρμα και λέγεται thermage και λειτουργεί με ραδιοσυχνότητες. Μια συνεδρία μονο!
Ενθουσιάστηκα με τις εικόνες πριν και μετά αν και δεν προσφέρει το ιδιο αποτέλεσμα με το νυστέρι ειναι η αμέσως καλύτερη λύση.

Έψαξα τα κέντρα που το εχουν λοιπόν στην Ελλαδα, πηρα τηλέφωνο και κάποιες προσφορές και αποφάσισα να επισκεφτώ 3 για να αποφασίσω. Οι τιμές για κοιλία ειναι απο 2.000? και παρόλο που λενε οτι το αποτέλεσμα δεν ειναι μονιμο επειδή ειναι λογω εγκυμοσύνης και δεν εγινε απο γήρανση μπορει να μη μου ξαναπαρουσιαστεί.

Μπορειτε να δειτε περισσότερες πληροφοριες στο http://www.thermage.com/

Απο την προσωπική μου έρευνα κατέληξα στο κέντρο Lasermed (www.sandris.gr) αλλά και το ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (http://www.anagennisi-sa.gr/) ηταν στην ιδια σχεδόν τιμή

Κάποιοι αλλοι τζαζεμένοι φυσικά μου ειπαν για 3,000-4,000?! Ειδικά στο κέντρο ΝΕΟΤΗΣ στο Σύνταγμα με φλόμωσαν στα φίδια και μου εδειχναν φωτογραφίες του ιντερνετ που ελεγαν στη λεζάντα οτι ειναι Αμερικής και η κυρία επεμενε οτι ειναι Ελληνίδα...και τιμή κανονικά 4.800 αλλα λογω κρίσης 3.500! Ψάχναν για κορόιδα εννοειται και ηταν ολο κολακείες ενω οι παραπάνω γιατροί που έγραψα καμια μου φάνηκαν πολυ επαγγελματίες και τα ιατρεια πανάκριβα και σοβαρά.
Επίσης ακριβά μου ειπαν και στο κέντρο DERM στο Κολωνάκι. Με αυτά επικοινώνησα μονο γιατι τα υπόλοιπα μου επεφταν μακρυά.

Μακάρι να το ειχα βρει νωρίτερα και εφόσον δεν εχω σκοπό να γεννησω στα επόμενα 2 χρονια θα το κάνω. Ελπιζω να βοηθησω και αλλες απελπισμένες που δεν ξέρουν τι να κάνουν με την κοιλίτσα τους......
Ο χρήστης yogini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-10, 19:04   #2
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πως γινεται δηλ; το πιστευεις;
Ο χρήστης katerinak δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-10, 19:18   #3
tazoula82

Περιοχή: volos
tazoula82 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Αυτα εγω λιγο τα φοβάμαι, αν και εχω και γω χαλάρωση στην κοιλια ιδιαιτερα τωρα μετα την γεννα,ειπα να το παλεψω λιγο με γυμναστική.Ασε που λεφτα τωρα για τετοια δεν παιζουν
Πάντως αν αποφασίσεις και το κάνεις ευχομαι καλα αποτελεσματα και να μας πεις εντυπωσεις.
Ο χρήστης tazoula82 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-10, 19:46   #4
aleca
Απενεργοποιημένος member request

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειχα κανει το Νοεμβριο 2007, μετα την πρωτη εγκυμοσυνη και μαλιστα στο Σανδρη....όντως εχει αποτελεσμα (όχι αδυνατισμα, μονο συσφιγξη). Μου ειχε παρει 1400 ευρω τοτε. Το αποτελεσμα φαινοταν κατα 30% αμεσα, κατα 80% σε ενα μηνα και στο εξαμηνο ειχα δει καλη διαφορα.
Δεν ποναει, ισως σε καποια σημεια που ειναι πιο λεπτο το δερμα, σε καιει λιγο...καλη επιτυχια
Ο χρήστης aleca δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-10, 20:44   #5
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο aleca Εμφάνιση μηνυμάτων
ειχα κανει το Νοεμβριο 2007, μετα την πρωτη εγκυμοσυνη και μαλιστα στο Σανδρη....όντως εχει αποτελεσμα (όχι αδυνατισμα, μονο συσφιγξη). Μου ειχε παρει 1400 ευρω τοτε. Το αποτελεσμα φαινοταν κατα 30% αμεσα, κατα 80% σε ενα μηνα και στο εξαμηνο ειχα δει καλη διαφορα.
Δεν ποναει, ισως σε καποια σημεια που ειναι πιο λεπτο το δερμα, σε καιει λιγο...καλη επιτυχια
πως εγινε;
Παλιά 10-05-10, 21:03   #6
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

eiναι κατι σαν λειζερ....αυτο περνα πανω απο το δερμα σα να κανεις υπερηχο αλα δεν εχει την ιδια αισθηση, δεν ειναι και τοσο απαλο δηλαδη και επισης πιανει μεγαλυτερη επιφανεια...δεν θα το χαρακτηριζα επωδυνο απλα δεν ειναι ευχαριστο γιατι καπου καπου σε ψιλοκαιει. Η δουλεια που κανει ειναι ενργοποιηση κολλαγονου ετσι ωστε να επιτευχθει η συσφιγξη...πολλες το κανουν και στο προσωπο
Παλιά 10-05-10, 21:16   #7
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειδες διαφορα σε ποντους;εγω δεν εχω χαλαρωση,δεν εχω κ κοιλιακους βεβαια!απλα ειανι στο σωματοτυπο μου να χω κοιλιτσα αρα δε νομιζω να φανει διαφορα.αυτο πρεπει να το επαναλαμβανεις;
Παλιά 10-05-10, 21:56   #8
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Αχ ρε aleca μου έδωσες θάρρος! Εγω δεν εχω καθολου λίπος στην κοιλιά και ειναι μονο χαλαρωμένο δέρμα πράγμα που ειναι πολυ καλό για τη συγκεκριμένη θεραπεια. Καιει βέβαια και κάποια λιποκύτταρα απ'οτι διάβασα στο ιντερνετ. Δηλαδή διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια απο ανθρώπους στο εξωτερικό που το έκαναν στο προσωπο και φαινόντουσαν μετά πιο σκελετωμένα τα προσωπα τους....φυσικά στην κοιλιά φανταζομαι κατι τετοιο ειναι θετικό
Παλιά 10-05-10, 22:07   #9
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο katerinak Εμφάνιση μηνυμάτων
ειδες διαφορα σε ποντους;εγω δεν εχω χαλαρωση,δεν εχω κ κοιλιακους βεβαια!απλα ειανι στο σωματοτυπο μου να χω κοιλιτσα αρα δε νομιζω να φανει διαφορα.αυτο πρεπει να το επαναλαμβανεις;
σε ποντους πρεπει συνολικα να εχασα 2-3....αλλα αυτους δε μπορουσα να τους χασω όσο διαιτα και αν ειχα κανει. Και για να σας δωσω σαφη εικονα, εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη εγινα ορκα...πηρα 47 κιλα. Υψος εχω 1.74 και η μεση μου πριν την εγκυμοσυνη ηταν 74 εκατοστα. Η περιμετρος της κοιλιας μου πριν γεννησω ηταν 1.47...μισο μετρο...χαλια σας λεω.
Μετα την εγκυμοσυνη εχασα συνολικα 44 κιλα, η κοιλια ειχε μεινει 80. Με το θερμαζ εφτασα 77...καλα ηταν...
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο yogini Εμφάνιση μηνυμάτων
Αχ ρε aleca μου έδωσες θάρρος! Εγω δεν εχω καθολου λίπος στην κοιλιά και ειναι μονο χαλαρωμένο δέρμα πράγμα που ειναι πολυ καλό για τη συγκεκριμένη θεραπεια. Καιει βέβαια και κάποια λιποκύτταρα απ'οτι διάβασα στο ιντερνετ. Δηλαδή διάβασα κάποια αρνητικά σχόλια απο ανθρώπους στο εξωτερικό που το έκαναν στο προσωπο και φαινόντουσαν μετά πιο σκελετωμένα τα προσωπα τους....φυσικά στην κοιλιά φανταζομαι κατι τετοιο ειναι θετικό
σε εσενα νομιζω θα κανει καλυτερη δουλεια γιατι εγω δεν τα ειχα χασει όλα τα κιλα. Οκ τρια μονο, αλλα ξερουμε ότι τα τελευταια μενουν στην κοιλια. Οποτε πιστευω ότι εσυ θα επανλεθεις πληρως. Ραγαδες δεν ειχα κανει και δεν ξερω ποια η πορεια τους μετα το θερμαζ. Εχω όμως ενα μικρο χειρουργειο στο γοφο και με ψιλοεκαιγε οταν περναγε πανω απο την τομη, κανοντας χαμηλα στην κοιλια...φανταζομαι ότι στις ραγαδες θα ειναι λιγο αβολο. Εγω εκανα μια φορα...μου ειχε πει να παω για δευτερη αλλα δεν πηγα τελικα. Ενημερωτικα, μου ειχε πει ότι την δευτερη φορα, θα μου επαιρνε 800 ευρω.
Τωρα που ξαναεγινα ορκα (πηρα αλλα 35) περιμενω να χασω τα κιλα για να ξαναπαω...αλλα τωρα σιγουρα θα κανω δυο....πρεπει να χασω 14 κιλα...κλαψ!!
αντε τυχερη....θα εισαι κορμαρα στην παραλια...καν'το νωρις όμως (τωρα ειναι καλα) για να δεις πιο καλα αποτελεσματα
Παλιά 10-05-10, 22:37   #10
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

αχ δεν ξέρεις πόσο με καθήσυχασες! Εγω βασικά εχω ραγάδες οποτε ειδωμεν αν θα πονάει....
Και εμενα μου ειπε δυο φορες...το πρώτο 1500 και το δέυτερο 500 σε ενα μήνα...εχω τοσο πολυ πρόβλημα ομως παρόλο που ειμαι αδύνατη που μάλλον θα το κάνω και το δεύτερο.
Και οι 3 γιατροί που με ειδαν στα κέντρα δεν περίμεναν τέτοια χαλάρωση απο το δικό μου σωματότυπο
Βασικά δεν με νοιάζει να βάλω μπικίνι που το θεωρω απίθανο κιόλας αλλα τουλάχιστον να μην κρύβομαι και απο τον άντρα μου ...ή να φοράω πάντα μεσα απο τα ρούχα κορμάκια
Παλιά 10-05-10, 22:43   #11
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
αχ δεν ξέρεις πόσο με καθήσυχασες! Εγω βασικά εχω ραγάδες οποτε ειδωμεν αν θα πονάει....
Και εμενα μου ειπε δυο φορες...το πρώτο 1500 και το δέυτερο 500 σε ενα μήνα...εχω τοσο πολυ πρόβλημα ομως παρόλο που ειμαι αδύνατη που μάλλον θα το κάνω και το δεύτερο.
Και οι 3 γιατροί που με ειδαν στα κέντρα δεν περίμεναν τέτοια χαλάρωση απο το δικό μου σωματότυπο
Βασικά δεν με νοιάζει να βάλω μπικίνι που το θεωρω απίθανο κιόλας αλλα τουλάχιστον να μην κρύβομαι και απο τον άντρα μου ...ή να φοράω πάντα μεσα απο τα ρούχα κορμάκια
εγω παντως μετα την πρωτη μου εγκυμοσυνη εβαλα μπικινι...μετα τα 47 κιλα...και ημουν και μια χαρα....οποτε ειμαι σιγουρη ότι θα το βαλεις και εσυ ..καλη επιτυχια...πες μας νεα.
επισης ειδα ότι το μωρακι σου ειανι 1.5 χρονων....καλη εποχη για θερμαζακι...θα δεις, μετα το διχρονο, τεραστια διαφορα στο σωμα σου θα εχεις....
Παλιά 13-05-10, 15:51   #12
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μολις γύρισα απο τη συνεδρία μου...υπάρχει μια διαφορά αν και μικρή και η βελτιωση θα φανεί σταδιακά...ελπίζω
Πολυ λίγο με ενοχλησε σε κάποια σημεία πάντως η θεραπεια οπότε δεν εχω πρόβλημα να το ξανακάνω.
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 13-05-10, 16:40   #13
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

για δωσε μια περιγραφη της διαδικασιας!
Παλιά 13-05-10, 16:47   #14
Ε1976

Ε1976 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

πολυ ενδιαφερον. Κι εγω στο club, με χαλια κοιλια.
Παλιά 13-05-10, 16:48   #15
mommymini

mommymini χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Και κόστος. και κόστος!
Ο χρήστης mommymini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-05-10, 18:48   #16
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σου απλώνει ενα τζελ στην κοιλιά ή στο αναλογο σημειο και απο πάνω στο περνάει με ενα μηχανηματάκι σαν του υπερήχου.
Κοστος για κοιλιά απο 1500? αρκετά τσουχτερο αλλα αν εχεις το δικό μου το πρόβλημα τα δινεις πιστεψε με
Παλιά 14-05-10, 01:05   #17
katerinak

katerinak ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Σου απλώνει ενα τζελ στην κοιλιά ή στο αναλογο σημειο και απο πάνω στο περνάει με ενα μηχανηματάκι σαν του υπερήχου.
Κοστος για κοιλιά απο 1500? αρκετά τσουχτερο αλλα αν εχεις το δικό μου το πρόβλημα τα δινεις πιστεψε με
αν θες βαλε καμια φωτο με το πριν κ το μετα!
Παλιά 14-05-10, 02:40   #18
Anastasia73

Το avatar του χρήστη Anastasia73

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Anastasia73 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

yogini εχω κι εγω το ιδιο ακριβως προβλημα! Μπορεις να βαλεις φωτο?
Ο χρήστης Anastasia73 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-10, 09:26   #19
mommymini

mommymini χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Κοστος για κοιλιά απο 1500? αρκετά τσουχτερο
Εεεεεεεεε... τώρα που το ξανασκέφτομαι κούκλα είναι η κοιλίτσα μου.
Άντε βρε και καλορίζικη. !!!!
Ο χρήστης mommymini δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-05-10, 14:15   #20
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Anastasia μου δυστυχως η φωτο που έβγαλα δεν φαίνεται καλά.
Πάντως φοβάμαι οτι δεν έπελεξα τον σωστό γιατρό
Καταρχάς ολοι μου ειχαν δώσει μεγαλύτερο κόστος και αυτό γιατί η κεφάλη που χρησιμοποιείται ειναι μιας χρήσεως ενω αυτή που μου έβαλε ο Σάνδρης δεν νομιζω οτι ήταν...επίσης διάβασα οτι σου κάνουν ενα πρόχειρο "τατουάζ" στην κοιλιά και χτυπάνε εκει πάνω τα σημεία που ειναι χαρτογραφημένα ενω αυτός απλώς το κουνούσε σαν να ειναι υπέρηχος και μου τέντωνε το δέρμα....ισως έπρεπε να πάω τελικά στο κέντρο Αναγέννηση....
Βασικά ο χρόνος θα δείξει....
Παλιά 15-05-10, 00:54   #21
beboulix

Το avatar του χρήστη beboulix

Περιοχή: sweet waters
beboulix ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καπου διαβασα για την μεθοδο της λιπολυσης αλλα φανταζομαι οτι αυτο ειναι για περιπτωσεις τοπικου παχους.
λετε να κανει δουλεια?
Παλιά 15-05-10, 18:30   #22
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο beboulix Εμφάνιση μηνυμάτων
καπου διαβασα για την μεθοδο της λιπολυσης αλλα φανταζομαι οτι αυτο ειναι για περιπτωσεις τοπικου παχους.
λετε να κανει δουλεια?
αυτο με τις ενεσεις ε??? αυτο το θεωρω επικινδυνο...εχω κανει μια συνεδρια (και απο αυτο ) αλλα δεν εκανα αλλη γιατι φοβηθηκα...στη μια συνεδρια δεν ειδα αποτελεσμα....Ο λογος που το φοβαμαι ειναι γιατι επιβαρυνεται ο θυρεοειδης και το λεμφικο συστημα...μπορει να κανω και λαθος και να ειναι ακινδυνο, αλλα μιλαω για τον εαυτο μου.
Ποναει λιγο, τσουζει για την ακριβεια, για κανα πενταλεπτο.....υποφερτος ο πονος, όχι κατι ιδιαιτερο....
Παλιά 16-05-10, 01:54   #24
Ε1976

Ε1976 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
αυτο με τις ενεσεις ε??? αυτο το θεωρω επικινδυνο...εχω κανει μια συνεδρια (και απο αυτο ) αλλα δεν εκανα αλλη γιατι φοβηθηκα...στη μια συνεδρια δεν ειδα αποτελεσμα....Ο λογος που το φοβαμαι ειναι γιατι επιβαρυνεται ο θυρεοειδης και το λεμφικο συστημα...μπορει να κανω και λαθος και να ειναι ακινδυνο, αλλα μιλαω για τον εαυτο μου.
Ποναει λιγο, τσουζει για την ακριβεια, για κανα πενταλεπτο.....υποφερτος ο πονος, όχι κατι ιδιαιτερο....
τι ειναι αυτο δηλαδη? Για πες μας περισσοτερες πληροφοριες....
Παλιά 16-05-10, 02:00   #25
Skybeam

Το avatar του χρήστη Skybeam

Περιοχή: Athens downtown
Skybeam ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ενδιαφέρον, πείτε βρε κορίτσια...
Παλιά 16-05-10, 02:44   #26
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ειναι ενεσιμο προιον (δε θυμαμαι πως λεγεται γμτ), αλλα απο ότι ειπε ο γιατρος το εχει μεσα μας ο οργανισμος μας, δεν ειναι ξενο δηλαδη....εμεις απλα βαζουμε λιγο παραπανω απο αυτο που εχουμε για να επιταγχυνουμε την λιπολυση. Το λιποκυτταρο καταστρεφεται κατα 1/3 περιπου , λενε, για αυτο θελει και παραπανω συνεδριες. Αυτο μετα μεταβολιζεται και αποβαλλεται απο το λεμφικο μας συστημα..... Το προιον αυτο μπαινει σε μια συριγγα που εχει πολλες βελονιτσες και ο γιατρος , τις καρφωνσει σε διαφορα σημεια της κοιλιας..δεν μου πολυαρεσε αυτη η μεθοδος, τη φοβαμαι και δε θεωρω ότι εχει ιδιαιτερα αποτελεσματα
Παλιά 16-05-10, 02:52   #27
angel_mammy

angel_mammy χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κι εγώ μάλλον εαν καταφέρω να χασω και τα υπόλοιπα κιλά θα έχω σοβαρό θεμα χαλάρωσης. Για τις ραγάδες το προσπερνώ προς το παρρόν. Σκέφτομαι όμως να πάω κατευθείαν για κοιλιοπλαστική να ξεμπερδευω μια κι έξω.
Ο χρήστης angel_mammy δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-05-10, 10:46   #28
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο angel_mammy Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγώ μάλλον εαν καταφέρω να χασω και τα υπόλοιπα κιλά θα έχω σοβαρό θεμα χαλάρωσης. Για τις ραγάδες το προσπερνώ προς το παρρόν. Σκέφτομαι όμως να πάω κατευθείαν για κοιλιοπλαστική να ξεμπερδευω μια κι έξω.
το καλυτερο ειναι αυτο....αν δεν κανεις αλλο παιδακι ειναι η καλυτερη λυση...Απλα θελεις 3-4 μερες στο νοσοκομειο και επισης για κανα μηνα να μη σηκωνεις βαρος
Παλιά 16-05-10, 12:43   #29
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

aleca εμένα μου ειπε ο Σάνδρης να μου κάνει και κάτι ενεσούλες με υαλουρονικό οξύ μέσα στις ζάρες 150? η μια συνεδρία χ 3. Καλα ειπαμε μην φτάσουμε και στο Nip/tuck απο τώρα!...αλλα να σου πω τελικά σαν γιατρό δεν τον εμπιστεύομαι καθόλου. Ειχε και μια βοηθό παλαβή που του έλεγε "Πάνο δεν το κάνεις καλά στην κοπέλα" και του ειχε έρθει να τη στραγγαλίσει απ'οτι κατάλαβα!!!!....περίμενα πιο επαγγελματία να σου πω την αλήθεια μου.
Παλιά 16-05-10, 13:23   #30
efitsa

Περιοχή: κορινθος
efitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα!
γιογκινακι,ενοεις πως επειδη δεν σου εβαλε κεφαλη μιας χρησης γι αυτο κ το κοστος ηταν μικροτερο?
παιζει αραγε ρολο αυτο?
τι θα μπορουσε να προσφερει μια καινουρια κεφαλη?
στην αναγεννηση ποσα σου ζητησανε?(εχεις καταλαβει οτι καιγομαι ετσι???/)
Παλιά 16-05-10, 15:58   #31
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

efitsa δεν ειμαι και σιγουρη αλλα νομιζω οτι το κόστος ειναι υψηλό λογω της κεφαλής ανα άτομο οποτε αν αυτος δεν αγοράζει κεφαλη αλλα αποστειρώνει λογικό ειναι να πέφτει η τιμή.
Στην αναγεννηση μου ειπαν 2400 αλλα τους το κατέβασα στα 2100 και εκεινος μου ειπε οτι ειναι σχεδόν το κόστος της κεφαλής.
Αν γυρναγα το χρόνο πισω θα πηγαινα εκει πάντως που μου φάνηκαν και πιο επαγγελματιες παρόλο που το παίζαν κάποιοι....
Παλιά 16-05-10, 16:41   #32
ψαράκι

Περιοχή: Αθήνα
ψαράκι ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια, πόσο πρέπει να περιμένεις, μετά τη γέννα, για να κάνεις την "επέμβαση"?
Με ενδιαφέρει πολύ!
Γέννησα πριν 20 μέρες και έχω μείνει με το άγχος της κοιλούμπας...
Στην πρώτη γέννα είχε μείνει ένα προκοίλι μέχρι που ξαναέμεινα έγκυος (μετά από 13 μήνες) και τώρα σκέφτομαι πως θα το συμμαζέψω το "σύστημα".
Βέβαια έχω βάλει κορσέ (στην 1η δεν είχα βάλει) και λέω να κάνω και καμιά γυμναστική από Σεπτέμβρη συν τα καλοκαιρινά μπάνια...
Μέχρι πότε πρέπει να περιμένω για να δω πως θα πάει η πορεία της κοιλιάς, γιατί και τα 2500 ευρώ δεν είναι λίγα!!!! Σκέφτομαι για 1,5 χρόνο... Τι λέτε εσείς οι πιο έμπειρες? Σημείωση: έχω κάνει 2η καισαρική.

Ο χρήστης ψαράκι δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 16-05-10, 19:24   #33
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

ψαράκι νομιζω πρεπει να περιμένεις 6 μήνες γιατί τότε ουσιαστικά εχει επανέλθει η μήτρα στη θέση της αλλα αν εχεις μεγάλο πρόβλημα καλύτερα να κάνεις κοιλιοπλαστική
Παλιά 16-05-10, 19:29   #34
efitsa

efitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
efitsa δεν ειμαι και σιγουρη αλλα νομιζω οτι το κόστος ειναι υψηλό λογω της κεφαλής ανα άτομο οποτε αν αυτος δεν αγοράζει κεφαλη αλλα αποστειρώνει λογικό ειναι να πέφτει η τιμή.
Στην αναγεννηση μου ειπαν 2400 αλλα τους το κατέβασα στα 2100 και εκεινος μου ειπε οτι ειναι σχεδόν το κόστος της κεφαλής.
Αν γυρναγα το χρόνο πισω θα πηγαινα εκει πάντως που μου φάνηκαν και πιο επαγγελματιες παρόλο που το παίζαν κάποιοι....
πασο για τον επαγγελματισμο , κ γενικοτερα για την αισθηση εμπιστοσυνης.
αλλα εχει κολλησει το μυαλο μου για το τι καλυτερο εχει η καινουρια κεφαλη.
τεσπα.
ας ελπισουμε πως ολα θα πανε πριμα για σενα κουκλα , θα εχεις το αποτελεσμα που θες , γιατι ειναι κριμα να κλαις λεφτα, ειτε τα χεις, ειτε οχι!
Παλιά 16-05-10, 21:03   #35
yogini

yogini ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

δεν ξερω για το τι διαφορά εχει η καινούργια με την μεταχειρησμένη κεφαλή αλλα σε οσα κέντρα πήρα τηλέφωνο ή πήγα μου τόνισαν οτι η κεφαλή ειναι αποκλειστικά για εσένα....μάλλον κάποια σχέση θα εχει...ισως πέφτει ας πούμε η αποτελεσματικότητα της με τη χρήση. Πάντως θα επικοινωνήσω και με την αντιπροσωπεία που φέρνει το μηχάνημα και θα ρωτήσω, ειναι η www.dermatech.gr

Καλα αμα μου εχει κάνει τσατσιά θα τον κυνηγήσω πολυ άσχημα λέμε! Χώρια το κράξιμο!

Επίσης παίζει ρόλο η κεφαλή στο πόσο αποτελεσματικό θα ειναι το αποτέλεσμα για το συγκεκριμένο σημείο σώματος. Η κοιλιά ήθελε κανονικά τη μεγαλήτερη κεφαλή που κανει 1200 shots. Στην Αναγέννηση μου ειχαν πει οτι αν μου βάλουν μικρότερη κεφαλή (500 shots) για να πέσει το κόστος στα 1200? τοτε θα τα κλαίω σίγουρα τα λεφτά μου και καλυτερα να τα κανω κατι αλλο....γι'αυτο με εχει διαολίσει αυτη η λεπτομέρεια με την κεφαλή...σκέφτομαι μήπως μου εκανε καμια τετοια τσατσιά και καλα γι'αυτο ειναι φτηνότερα. Επειδή τον ειχα ρωτήσει τότε μου ειχε πει οτι κάνει οντως μικρότερη ισχύ αλλα και καλά με τον τρόπο που το κάνει αυτός (dynamic lift το λεει και ειναι απλά οτι σέρνει την κεφαλή κατα μήκος του δέρματος ενω οι άλλοι το χτυπάνε μάλλον πάνω σε κάθε σημειο σαν τατουάζ) ειναι πιο αποτελεσματικό και γι'αυτο κανει και ενα μικρότερο επαναληπτικό στον ενα μήνα με 500?!
Παλιά 16-05-10, 21:24   #36
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
aleca εμένα μου ειπε ο Σάνδρης να μου κάνει και κάτι ενεσούλες με υαλουρονικό οξύ μέσα στις ζάρες 150? η μια συνεδρία χ 3. Καλα ειπαμε μην φτάσουμε και στο Nip/tuck απο τώρα!...αλλα να σου πω τελικά σαν γιατρό δεν τον εμπιστεύομαι καθόλου. Ειχε και μια βοηθό παλαβή που του έλεγε "Πάνο δεν το κάνεις καλά στην κοπέλα" και του ειχε έρθει να τη στραγγαλίσει απ'οτι κατάλαβα!!!!....περίμενα πιο επαγγελματία να σου πω την αλήθεια μου.
καλησπερα!εγω όταν το εκανα ο Σανδρης ητραν ο μονος στην αθηνα μαζι με αλλον εναν...ουτε εμενα μου αρεσε ο τροπος του...γενικα το ολο κλιμα εκει μεσα....πολυ 'ελαφρυ' για τα βαρια μου γουστα χαχα....αλλα εκανε δουλεια. Παρ΄όλο που νομιζα ότι εχασα τα λευτακια μου..περιμενε ενα εξαμηνο..τοτε θα ξερεις.

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο efitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
γιογκινακι,ενοεις πως επειδη δεν σου εβαλε κεφαλη μιας χρησης γι αυτο κ το κοστος ηταν μικροτερο?
παιζει αραγε ρολο αυτο?
τι θα μπορουσε να προσφερει μια καινουρια κεφαλη?
στην αναγεννηση ποσα σου ζητησανε?(εχεις καταλαβει οτι καιγομαι ετσι???/)
εμενα εβαλε καινουρια κεφαλη...θυμαμαι του ειχε περισσεψει λιγο και μου το εβαλε στο προγουλι

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ψαράκι Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια, πόσο πρέπει να περιμένεις, μετά τη γέννα, για να κάνεις την "επέμβαση"?
Με ενδιαφέρει πολύ!
Γέννησα πριν 20 μέρες και έχω μείνει με το άγχος της κοιλούμπας...
Στην πρώτη γέννα είχε μείνει ένα προκοίλι μέχρι που ξαναέμεινα έγκυος (μετά από 13 μήνες) και τώρα σκέφτομαι πως θα το συμμαζέψω το "σύστημα".
Βέβαια έχω βάλει κορσέ (στην 1η δεν είχα βάλει) και λέω να κάνω και καμιά γυμναστική από Σεπτέμβρη συν τα καλοκαιρινά μπάνια...
Μέχρι πότε πρέπει να περιμένω για να δω πως θα πάει η πορεία της κοιλιάς, γιατί και τα 2500 ευρώ δεν είναι λίγα!!!! Σκέφτομαι για 1,5 χρόνο... Τι λέτε εσείς οι πιο έμπειρες? Σημείωση: έχω κάνει 2η καισαρική.
εγω που εκανα δευτερη καισαρικη το νοεμβρη, θα κανω θερμαζ τα επομενα χριστουγεννα
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 16-05-10, 21:27   #37
efitsa

efitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Επειδή τον ειχα ρωτήσει τότε μου ειχε πει οτι κάνει οντως μικρότερη ισχύ αλλα και καλά με τον τρόπο που το κάνει αυτός (dynamic lift το λεει και ειναι απλά οτι σέρνει την κεφαλή κατα μήκος του δέρματος ενω οι άλλοι το χτυπάνε μάλλον πάνω σε κάθε σημειο σαν τατουάζ) ειναι πιο αποτελεσματικό και γι'αυτο κανει και ενα μικρότερο επαναληπτικό στον ενα μήνα με 500?!
ααααα!!!!!!!
δε μαρεσει αυτο ομως!
τι ειναι αυτος , μαγκας?????ξερει "κολπα" που οι αλλοι αγνοουν?
μη χ@$ω!!!!!!
καλα....βρηκε κ ατομο να τα κανει ομως
απανω του!!!!!!!
(αν δεν εχει γινει δουλεια ναι?)
Παλιά 16-05-10, 21:29   #38
efitsa

efitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
εμενα εβαλε καινουρια κεφαλη...θυμαμαι του ειχε περισσεψει λιγο και μου το εβαλε στο προγουλι
τι περισσεψε αλεκα?
τι εχει ρε παιδια αυτη η κεφαλη?>???????
Παλιά 16-05-10, 22:15   #39
aleca

aleca ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο efitsa Εμφάνιση μηνυμάτων
τι περισσεψε αλεκα?
τι εχει ρε παιδια αυτη η κεφαλη?>???????
...απλα ειναι συγκεκριμενων χτυπηματων...περισσεψαν καποια και μου τα εκανε εκει..
Παλιά 16-05-10, 22:52   #40
efitsa

efitsa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

αααααααα!!!!!!!!!!!
ωστε ετσι λοιποοοοοννννννννν!!!!!!!!!!!

ευχαριστω για τη διευκρινηση αλεκα μου!!!!!

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές