Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟΣ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ??


scorpiana74

Recommended Posts

Καλησπερα!

την ερωτηση την εκανα και καπου αλλου και μαλλον το κανα λαθος και τωρα βρηκα και το σωστο μερος (πιστευω).

μετα απο 2 αποβολες που ειχα και σε εξετασεις που εκανα μου βρηκα πολυ ψηλα τα ΑΘΑ (αντιθυρεοειδικα αντισωματα- χασιμοτο) και μου παν οτι πρεπει να παω σε ενδοκρινολογο.

Επειδη ομως δεν ξερω κανεναν (Αθηνα) , πρεπει να ειναι ενδοκρινολογος υπογονιμοτητας?

Μημπως εχετε καποιον να μου συστησετε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειχα και εγω το ιδιο προβλημα και με βοηθησε ο κος Παπαδογιας Δημητρης...αυτος συνεργαζεται με μια ιδιωτικη κλινικη και ειναι πανακριβη,να σκεφτεις η καθε επισκεψη κοστιζε 140 ευρω,οποτε σιγουρα ειναι προτιμοτερο να βρεις το προσωπικο του τηλεφωνο,μεσω 11880 κλπ. ωςς γιατρος ειναι εξαιρετικος και πολυ προσεχτικος και ως ανθρωπος επισης...σε μια κρισιμη φαση της κυησης επικοινωνησαμε μεσω Βραζιλιας,διοτι στην κλινικη με ειχαν ξεχασει!!!!!!!!!ημαρτον δηλαδη....

Link to comment
Share on other sites

Μμμ, δυστυχως δεν ξερω κατι απο εκει. Παντως πολυ καλο ενδροκρινολογικο τμημα εχει σιγουρα ο Ευαγγελισμος και το Γεννηματα (μεσογειων) αλλα ειναι στην αλλη ακρη της Αθηνας για σενα.

 

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Τσεκαρε αυτο. Το βρηκα αρκετα διαφωτιστικο! Νομιζω απαντα σε καποια απο τα ερωτηματα σου.

 

http://www.endokrinologos.com/blog/θυρεοειδής/θυρεοειδικά-αντισώματα-και-εγκυμοσύ

Link to comment
Share on other sites

προσεξε το πολυ με τον ενδοκρινολογο...

εγω μολις τον αλλαξα και πηγαινω στο Αλεξανδρα...

καλλιο αργα παρα ποτε!!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

προσεξε το πολυ με τον ενδοκρινολογο...

εγω μολις τον αλλαξα και πηγαινω στο Αλεξανδρα...

καλλιο αργα παρα ποτε!!!

Γεια σας κορίτσια! Στο Αλεξάνδρας έχει τμήμα ενδοκρινολογικής γυναικολογίας και από ότι έχω ακούσει είναι πολύ καλό. Εγώ πήγαινα στο ιατρείο στειρώτητας στο ίδιο μέρος και άκουγα από άλλες κοπέλες ότι έχει πολύ καλούς ενδοκρινολόγους. Πρόσφατα ανακάλυψα ότι έχω και ένα μικρό υποθυροειδισμό. Πάω στο ίδιο νοσοκομείο στο α' ενδοκρινολογικό. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

την ερωτηση την εκανα και καπου αλλου και μαλλον το κανα λαθος και τωρα βρηκα και το σωστο μερος (πιστευω).

μετα απο 2 αποβολες που ειχα και σε εξετασεις που εκανα μου βρηκα πολυ ψηλα τα ΑΘΑ (αντιθυρεοειδικα αντισωματα- χασιμοτο) και μου παν οτι πρεπει να παω σε ενδοκρινολογο.

Επειδη ομως δεν ξερω κανεναν (Αθηνα) , πρεπει να ειναι ενδοκρινολογος υπογονιμοτητας?

Μημπως εχετε καποιον να μου συστησετε?

Ευχαριστω

 

εδω κ χρονια,παω στην ψαρρου στον πειραια.αν θες σου δινω πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα και χρονια πολλα!

 

Ζηταω τη βοηθεια σας!

Οπως καταλαβατε ψαχνω καποιον καλο ενδοκρινολογο στην περιοχη της Αθηνας η και της Ανατ. Αττικης. Αν εχει και ειδικευση στις παλλινδρομες ακομα καλυτερα.

 

Επισης υποψιαζομαι οτι κατι συμβαινει με τον θυρεοειδη μου γιατι σε επαναλαμβανομενες εξετασεις τα τελευταια 2 χρονια εχουν βρεθει αυξημενα αντισωματα, με φυσιολογικες ομως τιμες των αλλων ορμονων.

Διεσθανομαι οτι αυτο μπορει να επαιξε ρολο στις παλλινδρομες που ειχα μεχρι τωρα..

 

Εχω δοκιμασει 2 γιατρους μεχρι τωρα αλλα για διαφορετικους λογους δεν με εχουν καλυψει.

 

Θελω να βγαλω μια ακρη με το θεμα γιατι απ'οτι φαινεται για καποιον αγνωστο λογο δεν μπορουν να προχωρησουν οι εγκυμοσυνες μου.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπερα σε ολεσ.θα ηθελα τη βοηθεια σασ την τριτη θα παω αθηνα και θελω να επισκεφθω εναν ενδοκρινολογο για πολυκυστικεσ μπορειτε να μου προτεινεται μερικουσ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλη χρονια και καλημερα σε ολους. παιδια ψαχνω και εγω καλο ενδοκρινολογο στην αθηνα γνωριζει καποιοσ να μου πει? εχω 6 οζους μου ειπαν να μην παιρβω χαπι εχω ενα κοριτσακι 3.5 ετων προσαθω για δευτερη εγκυμοσυνη αλλα τιποτα. εμεινα εγκυοσ και επαθα παλινδομο κυηση στον 3ο μηνα μου πε την τελευταια φορα ενας ενδοκρινολογος που επισκεφθηκαν να ξανακανω υπερηχο και μαλον να παω για παρακεντηση αλλα δεν εμπιστευομα πλεον κανεναν αυτος ειναι ο τριτος! σας παρακαλω αν γνωριζει κανεις καλο ενδοκρινολογο στην αθηνα να μου το πειτε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα στην εγκυμοσύνη μου με παρακολουθούσε ένας πολύ καλός ενδοκρινολόγος στο Βύρωνα (Φιλολάου). κάνει και υπερήχους. αν σας ενδιαφέρει η περιοχή, πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα εμενα στην εγγυμοσυνη μου με παρακολουθουσε ο παυλου εχει ιατρειο στο χαλανδρι και β.σοφιας, εξαιρετικος γιατρος σε θεματα γονιμοτητας και υπογονημοτητας...επισης ξέρω και τον σουβατζόγλου...και αυτος ειναι παρα πολυ καλος...ειναι διευθυντης ενδοκρινολογιας στο μητερα...παρα πολυ καλος και ποιο οικονομικος απο τον πρωτο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
καλημερα εμενα στην εγγυμοσυνη μου με παρακολουθουσε ο παυλου εχει ιατρειο στο χαλανδρι και β.σοφιας, εξαιρετικος γιατρος σε θεματα γονιμοτητας και υπογονημοτητας...επισης ξέρω και τον σουβατζόγλου...και αυτος ειναι παρα πολυ καλος...ειναι διευθυντης ενδοκρινολογιας στο μητερα...παρα πολυ καλος και ποιο οικονομικος απο τον πρωτο...

 

Elena, mporeis na moy peis poso xrewnei tn eksetash o payloy epeidh thelw na paw kai egw?

 

epishs kserei kamia kapoion kalo endokrinologo sth xalkida?

 

sas eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Χασιμότο και σοβαρό υποθυρεοειδισμό.

 

Πλέον ο θυροειδής μου είναι τέλεια ρυθμισμένος και σε πρόσφατες ορμονικές εξετάσεις είμαι πάρα πολύ καλά.

 

Όποια ενδιαφέρεται για τον γιατρό μου, ας μου στείλει π.μ. Είναι στο κέντρο της Αθήνας.

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα και απο μενα..ειμαι 28 χρονων(ανδρας) και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας.εχω χαμηλη τεστοστερωνη (260) και τις FSH,LH υψηλωτερες απο τα ανωρετα επιτρεπτα ορια!πηγα σε ουρολογο και εκανα σπερματοδιαγραμμα και εδειξε οτι εχω σοβαρη ολιγοσπερμια 50.000 τον αριθμο.ακεινος με παρεπεμψε σε ενδοκρινολογο και εκανα εξετασεισ αιματος και ετσι εμαθα για τις ορμονες που αναφερομαι παραπανω..εκανα θεραπια με ενεσεις τεστοστερωνης και εφτασε (670) και οι LH ηρθε στα κανονικα ενω η FSH επεσε εστειτα αλλα ειναι λιγο πανω απ τα ανωτερα επιτρεπτα ορια!δεν εκανα σπερματοδιαγραμμα παλι και αφου ειδα τα αποτελεσματα ενθαριντικα το αμελισα..τωρα προσπαθω μετα απο 3 χρονια να κανω παιδι με την γυναικα μου εδω και 7 μηνες και δεν μπορουμε..εχει καποις να μου πει για εναν καλο ενδοκρινολογο?αν γινεται να ειναι και με τον ΕΟΠΠΥ μηπωσ και γλυτωσω κατι?εστω τις εξετασεις?

ειχε καποιος το ιδιο η παρομιο προβλημα να μου πει αν ειναι εφηκτο μετα απο θεραπεια να κανω παιδι φυσιολογικα..?ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 χρόνο μετά...
Είμαι με Χασιμότο και σοβαρό υποθυρεοειδισμό.

 

Πλέον ο θυροειδής μου είναι τέλεια ρυθμισμένος και σε πρόσφατες ορμονικές εξετάσεις είμαι πάρα πολύ καλά.

 

Όποια ενδιαφέρεται για τον γιατρό μου, ας μου στείλει π.μ. Είναι στο κέντρο της Αθήνας.

καλησπερα εχω και εγω χασιμοτο και παω για 4 εξωσωματικη μηπος μπορεις να μου πεις τον γιατρο σου?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες και καλώς σας βρήκα!!!!!

Χρειάζομαι την εμπειρία σας/ τα φώτα σας! Ειμαι 33 χρονών με προβλήματα στον κύκλο μου, ύστερα απο πολλές εξετάσεις και γιατρούς κατέληξα στον γιατρό μου, ο οποίος μετά από μια απλή εξέταση καμπύλης σακχάρου ανακαλύψαμε οτι εκεί οφείλεται το πρόβλημα που έχω τόσα χρόνια! Απο εδώ και στο εξής θα πρέπει να με παρακολουθήσει και να με ρυθμίσει κάποιος ενδοκρινολόγος-διαβητολόγος ωστε να ρυθμιστεί το σάκχαρο και ο κύκλος μου και κατ' επέκταση όταν με το καλό μείνω έγκυος να έχω μια ομαλή εγκυμοσύνη.

Μου έχουν πει για την Κα Κανάκη, Κο Κερασώτη και τον Κο Παπαδόγια. Ποιόν μου προτείνετε?

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...