Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ψυχολόγος


silber

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω να σου συστήσω κάποιον, αλλά επειδή κάπως υποθέτω τι περνάς θέλω να σου πω να κάνεις κουράγιο! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!! η καλή ψυχολογία αυτή τη στιγμή είναι πολύ βασικό πράγμα! ακόμα κι ο επαγγελματίας ειδικός αν μπορεί να βοηθήσει γιατί οχι?

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

  • 11 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κορίτσια ! Θα ήθελα σας παρακαλώ όσες γνωρίζεται να μου συστήσετε μια καλή ψυχολόγο σε Αττική και γύρο περιοχές δεν με πειράζει. Θα ήθελα να έχουν εμπειρία σε θέματα διαχείρισης συμπεριφοράς σε παιδάκια. Θεωρώ ότι κάπου το χάνω πλέον με τον μεγάλο μου γιο που είναι 2 μισή τώρα. Θέλω βοήθεια στο πως να διαχειριστώ τις άσχημες συμπεριφορές του και να μπορώ να κρατάω και τον εαυτό μου ψύχραιμο γιατί θεωρώ ότι κάπου το χάνω. 

πρίν από 17 λεπτά , Super.mum είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Θα ήθελα σας παρακαλώ όσες γνωρίζεται να μου συστήσετε μια καλή ψυχολόγο σε Αττική και γύρο περιοχές δεν με πειράζει. Θα ήθελα να έχουν εμπειρία σε θέματα διαχείρισης συμπεριφοράς σε παιδάκια. Θεωρώ ότι κάπου το χάνω πλέον με τον μεγάλο μου γιο που είναι 2 μισή τώρα. Θέλω βοήθεια στο πως να διαχειριστώ τις άσχημες συμπεριφορές του και να μπορώ να κρατάω και τον εαυτό μου ψύχραιμο γιατί θεωρώ ότι κάπου το χάνω. 

Α και κορίτσια πείτε μου αν ξέρετε και κάποιον καλό να κάνει online συνεδρίες και αν πιστεύεται ότι θα βοηθηθώ το ίδιο από μια συνεδρία online και αν θα πιάσει τόπο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Super.mum είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Θα ήθελα σας παρακαλώ όσες γνωρίζεται να μου συστήσετε μια καλή ψυχολόγο σε Αττική και γύρο περιοχές δεν με πειράζει. Θα ήθελα να έχουν εμπειρία σε θέματα διαχείρισης συμπεριφοράς σε παιδάκια. Θεωρώ ότι κάπου το χάνω πλέον με τον μεγάλο μου γιο που είναι 2 μισή τώρα. Θέλω βοήθεια στο πως να διαχειριστώ τις άσχημες συμπεριφορές του και να μπορώ να κρατάω και τον εαυτό μου ψύχραιμο γιατί θεωρώ ότι κάπου το χάνω. 

Α και κορίτσια πείτε μου αν ξέρετε και κάποιον καλό να κάνει online συνεδρίες και αν πιστεύεται ότι θα βοηθηθώ το ίδιο από μια συνεδρία online και αν θα πιάσει τόπο. 

Αν και είναι Θεσσαλονίκη θα σου πρότεινα την Φιλιώ Κατσαρού κάνει online. 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Θα ήθελα σας παρακαλώ όσες γνωρίζεται να μου συστήσετε μια καλή ψυχολόγο σε Αττική και γύρο περιοχές δεν με πειράζει. Θα ήθελα να έχουν εμπειρία σε θέματα διαχείρισης συμπεριφοράς σε παιδάκια. Θεωρώ ότι κάπου το χάνω πλέον με τον μεγάλο μου γιο που είναι 2 μισή τώρα. Θέλω βοήθεια στο πως να διαχειριστώ τις άσχημες συμπεριφορές του και να μπορώ να κρατάω και τον εαυτό μου ψύχραιμο γιατί θεωρώ ότι κάπου το χάνω. 

Α και κορίτσια πείτε μου αν ξέρετε και κάποιον καλό να κάνει online συνεδρίες και αν πιστεύεται ότι θα βοηθηθώ το ίδιο από μια συνεδρία online και αν θα πιάσει τόπο. 

 

Αττική (Νότια Προάστια) μπορώ να σου προτείνω την Μαρία Καλλίθρακα-Μοσχοχωρίτου. Έχει εμπειρία στις γονεϊκές σχέσεις (είναι η ψυχολόγος που είχαμε στον παιδικό) και μας είχε βοηθήσει πολύ με τη διαχείριση του άγχους της μικρής. Επίσης Νότια Προάστια, είναι η Στελλίνα Κουντζάκη, ψυχολόγος του νηπιαγωγείου μας, βοήθησε πολλές οικογένειες με τις παρεμβάσεις της. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που θέλω να πω γι αυτές τις συναντήσεις εινσι ότι τουλάχιστον για την αρχή ,οι δια ζώσης συναντήσεις επιβάλλονται αυτοί θέλουν να βλέπουν τη γλώσσα του σώματος.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Εγώ αυτό που θέλω να πω γι αυτές τις συναντήσεις εινσι ότι τουλάχιστον για την αρχή ,οι δια ζώσης συναντήσεις επιβάλλονται αυτοί θέλουν να βλέπουν τη γλώσσα του σώματος.

 

Ναι, ήθελα να το γράψω και εγώ αυτό και το ξέχασα μετά. Δυστυχώς η διαδικτυακή συνεδρία δεν έχει τη δυναμική της δια ζώσης. Άνθρωποι που κάνουν πολύ καιρό ψυχοθεραπεία και λόγω των lockdown έπρεπε να κάνουν συνεδρίες διαδικτυακά, επιβεβαιώνουν ότι δεν ένιωθαν είχε την ίδια ποιότητα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω κορίτσια το σκέφτηκα σαν εναλλακτική επειδή έχω τα παιδιά και είναι δύσκολο για τον χρόνο. Αλλά αν είναι να γίνει καλύτερη δουλειά από κοντά τότε από κοντά , θα το κανονίσω. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...