Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς > Υποβοηθούμενη αναπαραγωγή

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 08-04-10, 11:50   #1
mariadi

Το avatar του χρήστη mariadi

mariadi ουδετερη μηδέν
Question Μαντουδης ή Παντος;;;

Καλημερα σε ολες κ χρονια πολλα!

Θα ηθελα την βοηθεια σας! Αντιμετωπιζουμε θεμα υπογονιμοτητας με ακαρπες προσπαθειες 2+ χρονων. Εχουμε κανει εξετασεις κ το συμπερασμα ηταν "στενωση τραχηλου - τραχηλικες συμφυσεις". Η γιατρος μας ειπε οτι πρεπει να αποβαλλουμε το αγχος, μιας κ οι συμφυσεις δεν ειναι απο μονες τους τοσο ικανες ωστε να μην επιτρεπουν εξ'ολοκληρου μια συλληψη. ο καιρος περναει ομως... Ειπα να παρω μια δευτερη γνωμη, πριν προχωρησω σε εξωσωματικη.

Μετα απο ψαξιμο, αν πρεπει να παω σε απλο γυναικολογο ή σε εξωσωματικο, μου συστησαν να παω σε καποιον ειδικο σε θεματα υπογονιμοτητας κ αυτος ειναι καποιος εξωσωματικος.

Εδω θελω την δικη σας βοηθεια. Εχω ακουσει πολυ καλες γνωμες κ εμπειριες απο τον κ. Μαντουδη. Ταυτοχρονα, συγγενικο μου προσωπο του ιατρικου χωρου, μου συστησε τον κ. Παντο.

Θα ηθελα να μου πειτε οτιδηποτε ξερετε για αυτους του δυο γιατρους. Θα ηθελα οχι μονο τις θετικες σας εμπειριες, αλλα κ αυτα που σας προβληματισαν κ δεν σας αρεσαν, τοσο για τον γιατρο, οσο κ για το κεντρο που τους "υποστηριζει"...

Σας παρακαλω, βοηθηστε με με τς γνωμες κ εμπειριες σας... Αν καποια κοπελα δεν επιθυμει δημοσια κ θελει μεσω πμ, θα το εκτιμουσα πολυ...

Σας ευχαριστω!!

Ο χρήστης mariadi δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 09-04-10, 00:31   #2
Συντονιστής Ε
Εθελοντ. Συντονιστής Moderator

Το avatar του χρήστη Συντονιστής Ε

Συντονιστής Ε χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Πληροφοριες θα βρειτε και στα παρακατω:
ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ?Μαστρομηνά, Πάντο,Γιαννακόδημο και Αρκουλή (ΜΙΤΩΣΙΣ).

Πληροφορίες για κέντρο εξωσωματικής (Παρασχος και Πάντος)

εξωσωματικη Παντος,Γατος η' αλλος

Για τον κ. Μαντουδη :
http://www.parents.gr/forum/showpost...&postcount=361
http://www.parents.gr/forum/showpost...&postcount=358
http://www.parents.gr/forum/showpost...&postcount=378
http://www.parents.gr/forum/showpost...6&postcount=35
http://www.parents.gr/forum/showpost...1&postcount=10
http://www.parents.gr/forum/showpost...&postcount=775
ΤΥΡΟΒΟΛΑΣ - ΜΑΓΝΗΣΑΛΗΣ - ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ
Κέντρο Εξωσωματικής ΓΕΝΝΗΜΑ

Επισης μπορειτε να δειτε και στο Ευρετηριο για αλλους
Ο χρήστης Συντονιστής Ε δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-04-10, 22:05   #3
angela

Το avatar του χρήστη angela

Περιοχή: ΝΑ Αττική
angela ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Μαρία μου γνωριζω απο μητέρες του συλλογου μας και μάλιστα η μία που είναι και εγκυός τώρα στο τρίτο της παιδί και ειναι και νοσηλευτρια στο Ιασώ πηγε στον Πάντο και μου είπε οτι είναι ο καλυτερος στο είδος του. Ε κάτι θα ξέρει παραπάνω μιας και είναι μεσα στα πράγματα!
Σου ευχομαι γρήγορα να βρεις την λύση και να μείνεις σύντομα εγκυος!!!
Ο χρήστης angela δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-04-10, 23:03   #4
mariadi

mariadi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω Αγγελικη μου.. για ολα...

Παλιά 03-05-10, 05:12   #5
good luck

good luck χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κοίτα σύμπτωση!
Σ'αυτούς τους δυο γιατρους εκανα όλες μου τις προσπάθειες!
Ο Μαντούδης ειναι πολύ καλός άνθρωπος. Εκανα 3 προσπάθειες μαζί του. Η τελευταια πριν απο 3 χρονια. Εκανα 2 χρονια να συνελθω ψυχολογικά από τα 2 μηδενικα και μια παλλιδρομη κύηση, και την τεταρτη προσπάθεια την εκανα στον Πάντο. Το μωρακι μου ειναι σημερα 3,5 μηνών κι'εγω η πιο ευτυχισμενη μανουλα στον κοσμο.
Το συμπέρασμα μου ειναι οτι ο Μαντουδης ειναι καλος γιατρος αλλα με σοβαρες ελλειψεις στην εργαστηριακη του υποστηριξη και ο Παντος ειναι εξισου καλος γιατρος αλλά με εργαστηριο και εμβρυολογους που ειναι κορυφαιοι. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τοτε. Δυστυχως την αποψη μου τη συμμεριζονται αλλες δυο κοπελες που προσπαθουσαμε μαζι εκεινη την περίοδο.
Οτι κι'αν επιλέξεις σου ευχομαι η Παναγια να ειναι κοντά σου.
Ο χρήστης good luck δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 03-05-10, 11:47   #6
mariadi

mariadi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες... πολυ χρησιμες!!!

να χαιρεσαι το μωρουλι σου κ με το καλο να ερθει κ το δευτερο!!

σε ευχαριστω για τις ευχες!!

Παλιά 07-05-10, 15:11   #7
kuriaki

Το avatar του χρήστη kuriaki

Περιοχή: αθηνα
kuriaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Κορίτσια γεια σας! Χαίρομαι πολύ που εκφράζετε τις απόψεις σας. Μακάρι να έγραφαν και άλλες κοπέλες σε αυτό το θέμα. Πάντος ή Μαντούδης? Εγώ είμαι στον πρώτο και μέσα στο καλοκαίρι θα πάω για εξωσωμ. Ο θεός βοηθός. Δεν είμαι και εύκολη περίπτωση. Αλλά με ανακουφίζει να ξέρω ότι ο γιατρός μου έχει καλούς εμβρυολόγους. Και εγώ έτσι νομίζω. Θα δείξει. Πάντως θα του δώσω δυο ευκαιρίες του Πάντου και αν δεν, μετά Μαντούδη. Ελπίζω να μην χρειαστεί. Και πάλι λέω πως χαίρομαι πολύ που ανταλλάσουμε απόψεις για τους γιατρούς. Είναι τόσο χρήσιμο. Έχω μάθει πολλά από αυτό το φορουμ. ΦΙλιά σε όλες!
Ο χρήστης kuriaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 10-05-10, 22:23   #8
zitamar

zitamar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

KURIAKI και εγω στον Παντο πάω και έχω ξεκινήσει πρόγραμμα.σου εύχομαι γρήγορα μανουλα,ολα να σου πάνε καλα.ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑΑΑΑ(το λέω για να το πιστεψω και εγω)
Ο χρήστης zitamar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-05-10, 09:48   #9
mariadi

mariadi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες! Πηγα στον Μαντουδη, ο οποιος δεν μου εκανε ασχημη εντυπωση. Αυτη την στιγμη προσανατολιζομαι σε καποιον για εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο. Ο Μαντουδης δεν το υποστηριζει πολυ αυτο κ γι αυτο δεν ξερω αν θα το προχωρησουμε μαζι.. Κατα τ'αλλα μου εκανε καλη εντυπωση! Φιλικος κ σου λυνει τις αποριες σου!

Καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια κ με την πρωτη προσπαθεια!

Παλιά 20-05-10, 13:51   #10
tania78

Το avatar του χρήστη tania78

tania78 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

παντος δαγκωτο εκτος απο το οτι ειναι ο καλυτερος ειναι και ανθρωπος!!!
Ο χρήστης tania78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-05-10, 14:38   #11
zouzoupina

Περιοχή: ΒΟΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗ
zouzoupina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΠΑΝΤΟΣ!!!!!!!!! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!!!
Ο χρήστης zouzoupina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-10, 11:57   #12
christina_mak

christina_mak χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλημερα! ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να σας πω την γνωμη μου. Τον Πάντο δεν τον ξερω..εχω ακουσει πολλα (οτι ειναι κορυφη κλπ) .. αλλά αυτά τα είχα ακούσει και για τον Παράσχο και ακομα τρεχω!! εγω εχω τον Μαντούδη! και τοσο εγω οσο και ο αντρας μου τον θεωρουμε "δικο μας ανθρωπο" αν και μας εχουν τυχει κακοτυχιες (χασαμε τα διδυμα κοριτσακια μας στον 6ο μηνα) και αν και πηραμε και 2η και 3η γνωμη καταληξαμε στο οτι ναι θελουμε ο γιατρος μας να ειναι καλος αλλα θελουμε να ειναι και ανθρωπος..να μην μας βλεπει μονο σαν πορτοφολι και αυτο το βρηκαμε μονο στον Μαντουδη.. Βεβαια μην ξεχναμε οτι καθε μια απο εμας ειναι διαφορετικη και αυτον που εγω θεωρω κορυφη για καποια αλλη μπορει να ειναι τιποτα ή και το αντιθετο! Καλή σας μέρα!
Ο χρήστης christina_mak δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 21-05-10, 12:23   #13
ismeni

Το avatar του χρήστη ismeni

Περιοχή: βύρωνας
ismeni ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ismeni
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο good luck Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα σύμπτωση!
Σ'αυτούς τους δυο γιατρους εκανα όλες μου τις προσπάθειες!
Ο Μαντούδης ειναι πολύ καλός άνθρωπος. Εκανα 3 προσπάθειες μαζί του. Η τελευταια πριν απο 3 χρονια. Εκανα 2 χρονια να συνελθω ψυχολογικά από τα 2 μηδενικα και μια παλλιδρομη κύηση, και την τεταρτη προσπάθεια την εκανα στον Πάντο. Το μωρακι μου ειναι σημερα 3,5 μηνών κι'εγω η πιο ευτυχισμενη μανουλα στον κοσμο.
Το συμπέρασμα μου ειναι οτι ο Μαντουδης ειναι καλος γιατρος αλλα με σοβαρες ελλειψεις στην εργαστηριακη του υποστηριξη και ο Παντος ειναι εξισου καλος γιατρος αλλά με εργαστηριο και εμβρυολογους που ειναι κορυφαιοι. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι απο τοτε. Δυστυχως την αποψη μου τη συμμεριζονται αλλες δυο κοπελες που προσπαθουσαμε μαζι εκεινη την περίοδο.
Οτι κι'αν επιλέξεις σου ευχομαι η Παναγια να ειναι κοντά σου.
ο παντος ειναι γυρω στα 36 και ο μπαμπας του ηταν γυναικολόγος κι αυτός;

Ο χρήστης ismeni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-10, 12:24   #14
ismeni

Το avatar του χρήστη ismeni

Περιοχή: βύρωνας
ismeni ουδετερη μηδέν
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ismeni
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο zouzoupina Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΑΝΤΟΣ!!!!!!!!! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!!!
το μικρο ονομα του παντου;
ειναι γυρω στα 36 και ο πατερας του γυναικολογος επίσης;

Ο χρήστης ismeni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 21-05-10, 15:26   #15
tania78

Το avatar του χρήστη tania78

tania78 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ειναι πανω απο 36 σιγουροτατα το μικρο του κωνσταντινος. ο πατερας του δεν ξερω τι ητανε
Ο χρήστης tania78 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 22-05-10, 11:45   #16
zouzoupina

Περιοχή: ΒΟΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗ
zouzoupina χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ismeni Εμφάνιση μηνυμάτων
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 36 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 50-52 ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ.ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΠΑΝΤΟ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ.
Ο χρήστης zouzoupina δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-05-10, 22:38   #17
kuriaki

Το avatar του χρήστη kuriaki

kuriaki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Zitamar καλή επιτυχία και σε σένα σου εύχομαι!!!!!Σε ποια φάση είσαι τώρα?? Εγώ δυστυχώς αργώ λίγο ακόμα... Μέσα Ιουλίου ή τέλος το βλέπω... Πρέπει να κάνω άλλον 1-2 κύκλους περιόδου... Θα χαρώ να ανταλάσσουμε απόψεις. Φιλιά
Ο χρήστης kuriaki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-05-10, 21:51   #18
zitamar

zitamar χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο kuriaki Εμφάνιση μηνυμάτων
Zitamar καλή επιτυχία και σε σένα σου εύχομαι!!!!!Σε ποια φάση είσαι τώρα?? Εγώ δυστυχώς αργώ λίγο ακόμα... Μέσα Ιουλίου ή τέλος το βλέπω... Πρέπει να κάνω άλλον 1-2 κύκλους περιόδου... Θα χαρώ να ανταλάσσουμε απόψεις. Φιλιά
KURIAKI εγώ έκανα σήμερα την ωοληψία,εσύ κάνε διακοπούλες και χαλάρωσε με τον αντρούλη σου (και εγω θα το ήθελα αυτό αλλά στην φάση που είμαι χλωμό το βλέπω) και όλα θα πάνε καλα
Ο χρήστης zitamar δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-03-11, 14:55   #19
marakaza

marakaza ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

kalhmera koritsia,
ena grigoro kai lito minimataki pou nwmizw oti ta leei ola.ta didimakia mou einai 18 mhnwn kai egw 43 xronwn.apotelesma 11 prospathiwn ena megalo mhdeniko.pados, mastromhnas, soushs,(xashmo xronou kai pollwn euro) eirthe sthn zwh mou o theos MADOUDHS kai twra plew se pelagoi eutyxias.epityxia me thn prwth.
kalh epituxia se oles sas
Ο χρήστης marakaza δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-03-11, 15:47   #20
jentoni

jentoni ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ismeni Εμφάνιση μηνυμάτων
εσυ λες για τον αναστασιο παντο. πατερας και γιος ιδιο ονομα εχουν. εγω εκει εκανα την εξωσωματικη με την πρωτη διδυμα. προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη
Ο χρήστης jentoni δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 19-03-13, 14:04   #21
alex13

alex13 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο marakaza Εμφάνιση μηνυμάτων
kalhmera koritsia,
ena grigoro kai lito minimataki pou nwmizw oti ta leei ola.ta didimakia mou einai 18 mhnwn kai egw 43 xronwn.apotelesma 11 prospathiwn ena megalo mhdeniko.pados, mastromhnas, soushs,(xashmo xronou kai pollwn euro) eirthe sthn zwh mou o theos MADOUDHS kai twra plew se pelagoi eutyxias.epityxia me thn prwth.
kalh epituxia se oles sas
καλημέρα!
συντομο το μηνυματάκι σου αλλά περιεκτικότατο!!
εγώ είμαι 42 με ένα εξωμήτριο από σπερματέγχυση και μία αποτυχημένη εξωσωματική....ψάχνω για ένα σωστό γιατρό που να μην εκμεταλευτεί την προσπάθεια μου.
εχω διαβάσει πολλές γνωμες στο φόρουμ αλλά μάλλον μπερδεύομαι περισσότερο.
εχω μαλλον καταλήξει για πάντο ή μαντούδη γιατι και για τους δύο έχω ακουσει τα καλύτερα σχόλια.
εσυ τι μου προτείνεις??
Ο χρήστης alex13 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 06-04-13, 09:04   #22
kale

Το avatar του χρήστη kale

Περιοχή: athens
kale ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο alex13 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημέρα!
συντομο το μηνυματάκι σου αλλά περιεκτικότατο!!
εγώ είμαι 42 με ένα εξωμήτριο από σπερματέγχυση και μία αποτυχημένη εξωσωματική....ψάχνω για ένα σωστό γιατρό που να μην εκμεταλευτεί την προσπάθεια μου.
εχω διαβάσει πολλές γνωμες στο φόρουμ αλλά μάλλον μπερδεύομαι περισσότερο.
εχω μαλλον καταλήξει για πάντο ή μαντούδη γιατι και για τους δύο έχω ακουσει τα καλύτερα σχόλια.
εσυ τι μου προτείνεις??
το μνμ της marakaza είναι από το 2011... νομίζω όμως προς είναι προφανές ποιον προτείνει.... για μένα πάρε τις εξετάσεις σου και δες τι θα σου πουν και οι δύο! καλή επιτυχία σε όποιον κι αν καταλήξεις...
Παλιά 21-04-13, 19:47   #23
Sunty

Sunty ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Δεν αμφισβητώ ότι είναι καλός γιατρός ο Μαντούδης αλλα για τις κοπέλες που δεν έχουν ανταποκριση στα φαρμακα και χρειάζονται πολλες ωοληψίες ειτε με φυσικο κυκλο ειτε με λιγες μοναδες φαρμακο για να κανουν μια ΕΤ, θεωρώ ότι είναι πολυ ακριβό κέντρο. Επομενως, για τέτοιες περιπτωσεις θα προτεινα το γενεσις. Αν έχεις ανταποκριση στα φαρμακα μια χαρα είναι και ο Μαντούδης!!!!
Ο χρήστης Sunty δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 23-08-13, 17:20   #24
ξενια1985

ξενια1985 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

μετα απο πολλες ταλαιπωριες βιοχημικες,εξωμητριο και αφαιρεση σαλπιγγων ειμαι 27 βδομαδων εγκυος με την 1η ετ με τον καλο μου ΜΑΜΤΟΥΔΗ!!!
Ο χρήστης ξενια1985 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 10-10-13, 17:14   #25
tinkerbelll

tinkerbelll ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Κορίτσια καλησπέρα! Έκλεισα ραντεβού στον Μαντούδη λόγω ανεξηγητης υπογονιμότητας! Τί γνώμη έχετε γι αυτόν; Θέλω να κανω εξωσωματική. Δεν μπορώ να περιμένω άλλο! Έχει επιτυχίες με την πρώτη;
Ο χρήστης tinkerbelll δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 11-10-13, 13:04   #26
roubies

roubies ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο tinkerbelll Εμφάνιση μηνυμάτων
Κορίτσια καλησπέρα! Έκλεισα ραντεβού στον Μαντούδη λόγω ανεξηγητης υπογονιμότητας! Τί γνώμη έχετε γι αυτόν; Θέλω να κανω εξωσωματική. Δεν μπορώ να περιμένω άλλο! Έχει επιτυχίες με την πρώτη;
Καλημέρα κοπέλα μου.Εγώ έχω γιατρό τον Μαντούδη γιατί έχουμε θέμα υπογονιμότητας,αλλά ακόμα δεν έχουμε κάνει εξωσωματική για να σου πω πως ακριβώς χειρίζεται το θέμα αυτό.Ήταν να ξεκινήσουμε τον Ιούνιο και από θαύμα έμεινα έγκυος το μήνα που θα ξεκινούσαμε.Δυστυχώς όμως το έχασα στην 8η εβδομάδα.Η γενικότερη αντιμετώπισή του μου αρέσει πολύ.Τον θεωρώ καλό επιστήμονα και κυρίως πολύ ανθρώπινο.Μέχρι τελευταία στιγμή μας έλεγε να κάνουμε προσπάθειες με τον άντρα μου μήπως μείνω φυσιολογικά έγκυος και γλυτώσω την εξωσωματική και να που έγινε(άσχετα με την κατάληξη μετά).Ακόμα και τώρα μου είπε να προσπαθήσω πάλι μόνη μου μήπως τα καταφέρω αφού ήδη έμεινα μια φορά έγκυος φυσιολογικά παρά το προβλημα που αντιμετωπίζουμε και μόνο αν μέχρι το τέλος του χρόνου δεν μείνω έγκυος να πάω να τον επισκεφτώ ξανά.Στα λέω όλα αυτά για να σου δώσω μια εικόνα για το πως συμπεριφέρεται.Νομίζω πως αξίζει το ραντεβού μαζί του.Εσύ μετά θα δεις αν σου κάνει.
Ο χρήστης roubies δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 13-10-13, 14:16   #27
allen

allen ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλησπερα κοριτσια!!κ εμενα ο Μαντουδης ειναι γιατρος μου κ θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που τον βρηκα!εχω κανει ηδη μια εξωσωματικη μαζι του κ αν κ αποτυχημενη,εξακολουθω να πιστευω τα καλυτερα για αυτον.τον αλλο μηνα θα κανουμε κ τη δευτερη προσπαθεια.σας τον συνιστω ανεπιφυλακτα!!!
Ο χρήστης allen δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-11-13, 21:04   #28
positive

positive ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλησπέρα !! Χθες έκανα μια σπερματεγχυνση με τον Παντο. Επειδη έχω διαβάσει παρα πολυ γύρω απο το θέμα , θεωρώ οτι σαν κέντρο ειναι πολυ σοβαρό και οργανωμένο .. Δεν ξέρω για τα αποτελέσματα του αλλα αυτο που μου έκανε θετικοτατη εντύπωση ειναι οτι δεν σε αφήνουν καθόλου στη τύχη σου, δηλαδή εγω απο έβδομη μερα έκανα τον πρώτο υπερηχο και 10 η άλλο ενα συν εξέταση οιστραδιολης και lh και την επόμενη ξανά εξέταση οιστραδιολης και lh συν τον υπερηχο.. Δυστυχώς διαβάζω οτι άλλοι γιατροί σε βλέπουν μονο μια φορα την 12-13 η μερα ( που στη δικια μου περίπτωση μπορει να ήταν ήδη αργά ) και δεν κάνουν καθόλου εξετάσεις ορμονικές .. Δεν ξέρω πως θα πάω και αν θα έχω αποτέλεσμα ( γιατι ειναι και θέμα τύχης αυτο! ) αλλα μου έχει κάνει πολυ καλη εντύπωση. Τον άλλο γιατρό δεν τον έχω γνωρίσει .
Ο χρήστης positive δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές