Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Προσχολική ηλικία (απο 2 ετών): Διατροφή & Ιατρικά θέματα

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 08-04-10, 11:37   #1
ΒΕΡΑ
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

ΒΕΡΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή ΠΡΗΣΜΕΝΟΣ ΑΔΕΝΑΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ

Καλημέρα!

Χτες παρατήρησα ότι στο λαιμό της μικρή κάτω από τη γνάθο ο ένας αδένας είναι πιο πρησμένος από τον άλλον - ξέρει καμιά σας από τι μπορεί να είναι? Πρέπει να ανησυχήσω???

Γιατί πάει και από το κακό στο χειρότερο το μυαλό μου ...

Η γιατρός μου είπε αν μεγαλώσει να πάω να το δει ... (εγώ αυτά δεν τα καταλαβαίνω ... πολύ cool είναι οι γιατροί! - φυσικαι - αφού δεν πρόκειται για το παιδί τους)

Ο χρήστης ΒΕΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-04-10, 13:21   #2
Diana 29

Diana 29 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Min anoisixeis. Kai o dikos mou exei ena mpalaki sto laimo edo kai polu kairo. To ediksa se treis paidiatrous. O enas sto IKA (o megas vlakas) mou eipe na kano uperixo kai viopsia, i dikia mou mou eipe pos den einai tipota alla gia na isixaso na kano enan uperixo kai mia giatros sto Paidon mou eipe pos an den megalonei na min dino simasia. Ego tou ekana enan uperixo kai mou eipan pos einai enas aplos eksoterikos adenas. Sthn thesi sou an den perasei o adenas, tha ekana enan uperixo "traxilikis xoras". To ekana sto Mhtera kai plhrosa 115 evro.
Ο χρήστης Diana 29 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-04-10, 11:14   #3
ΒΕΡΑ
Προσωρινά μή ενεργός Λογαριασμός

ΒΕΡΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το έδειξα στον ΩΡΛ του Παίδον που μας παρακολουθεί και μου είπε ότι είναι από τις ρινίτιδες που περνάει. Πρήζονται λέει οι λεμφαδένες και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Το να μην πρηζόντουσαν θα ήταν λέει το περίεργο.

Ο χρήστης ΒΕΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-04-10, 11:31   #4
Stellinula

Το avatar του χρήστη Stellinula

Περιοχή: UK
Stellinula χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο Diana 29 Εμφάνιση μηνυμάτων
Min anoisixeis. Kai o dikos mou exei ena mpalaki sto laimo edo kai polu kairo. To ediksa se treis paidiatrous. O enas sto IKA (o megas vlakas) mou eipe na kano uperixo kai viopsia, i dikia mou mou eipe pos den einai tipota alla gia na isixaso na kano enan uperixo kai mia giatros sto Paidon mou eipe pos an den megalonei na min dino simasia. Ego tou ekana enan uperixo kai mou eipan pos einai enas aplos eksoterikos adenas. Sthn thesi sou an den perasei o adenas, tha ekana enan uperixo "traxilikis xoras". To ekana sto Mhtera kai plhrosa 115 evro.
έχω το ίδιο μπαλάκι και εγώ από τότε που γεννήθηκα και είμαι 30 ετών..Δεν είναι όντως τίποτα...Ένας απλός αδένας είναι..

Ο χρήστης Stellinula δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-04-10, 11:48   #5
G.STONE

Το avatar του χρήστη G.STONE

G.STONE χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο ΒΕΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το έδειξα στον ΩΡΛ του Παίδον που μας παρακολουθεί και μου είπε ότι είναι από τις ρινίτιδες που περνάει. Πρήζονται λέει οι λεμφαδένες και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Το να μην πρηζόντουσαν θα ήταν λέει το περίεργο.
Ακριβώς έτσι είναι. Και εμείς το ίδιο περνάμε εδώ και καιρό γιατί όλο το χειμώνα μια εβδομάδα ήταν μπουκωμένος ο μικρός μια καλά...
Παλιά 20-05-11, 16:06   #6
irini28

irini28 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

τελικα το parents ειναι η λυση για ολα τα ερωτιματικα των μαμαδων!!!εχω να μπω πολυ καιρο στο φορουμ.ο γιος μου εχει βγαλει και αυτος ενα μπαλακι μεγαλο κατω απο το αριστερο αυτι,αλλα ψηλαφω και μικρουλια και δεξια και αριστερα το εδειξε αλλωστε και ο υπερηχος που καναμε.απο οτι διαβαζω στο φορουμ δεν ειναι κατι ανησυχητικοτο ιδιο μου ειπε και η γιατρος μου απο την πρωτη στιγμη!!!αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν σας εδωσε ηο γιατρος καποια αντιβιωση γι'αυτο.εμενα πινει 2 εβδομαδες κλαρισιντ και το μπαλακι παραμενει.την πρωτη εβδομαδα που ειδα οτι δεν υποχωρει της το ειπα και μου ειπε οτι ετσι και αλλιως αυτο μπορει και να μην φυγει και οτι την αντιβιωση θα την παρει για 15 μερες και θα τον ξαναδει.ετυχε σε καποια απο σας τοιδιο???πηρατε αντιβιωση???
Ο χρήστης irini28 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές