Ελληνική Εταιρία Ενημέρωσης Γονέων Σύνδεσμοι Α-Ω | chat 0-2 | 3-5 | 6-12

forum υγεία & ασφάλεια διατροφή ψυχολογία δραστηριότητες ειδήσεις
-

Επιστροφή   Φόρουμ της ΕΕΕΓ (Ελληνική Εταιρεία Ενημέρωσης Γονέων) > Από την Εγκυμοσύνη ως την Εφηβεία! > Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης > Δεύτερο Τρίμηνο (12η -24η εβδομαδα)

Notices

Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Παλιά 26-03-10, 10:32   #1
STAUROSZOO

Το avatar του χρήστη STAUROSZOO

Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
STAUROSZOO χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή εμεινα εγκυος πριν την περιοδο

κοριτσια αναρωτιεμαι για κατι.ειμαι στην 17η βδομαδα συμφωνα με την ημερομηνια τελευταιασ περιοδου.τισ δυο τελευταιεσ φορές ο υπέρυχος συμφωνα με τις μετρήσεις του μωρου με δειχνει μια βδομάδα παραπανω.δηλαδη οτι ειμαι στην 18η.πως γινεται ρε κοριτσια?αν ειμαι στην 18η εμεινα εγκυος πριν μου ερθει περιοδος ή κατα την διαρκεια της περιοδου.εχει τυχει κατι τετοιο σε καμιά????/
Παλιά 26-03-10, 11:57   #2
lame

Το avatar του χρήστη lame

Περιοχή: αιγαλεω
lame χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κι εμενα ετσι δειχνει ο υπερηχος!!!ειναι πολυ καλο αυτο μου εχει πει η γιατρος μου γιατι δειχνει πολυ καλο ρυθμο αναπτυξης του εμβρυου...επισης δεν εμεινες εγκυος πριν την περιοδο απλα οταν οι γιατροι βγαζουν ΠΗΤ με την τελευταια περιοδο υπολογιζουν το γενικο φαινομενο ωορρηξιας στην 14η μερα του κυκλου..εγω πχ κανω ωορρηξια την 8η μερα <1 εβδομαδα πριν απο το συνηθισμενο δλδ και το ανακαλυψα τυχαια σε γυναικολογικο ελεγχο ρουτινας1!!> οποτε κι εσυ μπορει να εισαι σαν εμενα
Παλιά 26-03-10, 12:07   #3
apricot

Το avatar του χρήστη apricot

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
apricot χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο STAUROSZOO Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια αναρωτιεμαι για κατι.ειμαι στην 17η βδομαδα συμφωνα με την ημερομηνια τελευταιασ περιοδου.τισ δυο τελευταιεσ φορές ο υπέρυχος συμφωνα με τις μετρήσεις του μωρου με δειχνει μια βδομάδα παραπανω.δηλαδη οτι ειμαι στην 18η.πως γινεται ρε κοριτσια?αν ειμαι στην 18η εμεινα εγκυος πριν μου ερθει περιοδος ή κατα την διαρκεια της περιοδου.εχει τυχει κατι τετοιο σε καμιά????/
φυσικα εχει τυχει σε εμενα. αφου εμεινα εγκυος την 5η μερα και ενω ημουν στην τελευταια μερα της περιοδου. σκεφτηκα οτι μπορω να κανω τρελιτσες και το αποτελεσμα ειναι ο διχρονος κουκλος μου!!!!!
Παλιά 26-03-10, 12:12   #4
rita_ki

Περιοχή: πειραιας
rita_ki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

κοριτσια να ρωτησω κατι κ εγω ? δηλαδη συμφωνα με αυτα, απτην πιθανη ηερομηνια τοκετου που σας εδωσε ο γιατρος, υπολογιζεται μια βδομαδα νωριτερα
Ο χρήστης rita_ki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-03-10, 12:28   #5
ZOUZOUNIARA

Περιοχή: ΝΙΚΑΙΑ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ZOUZOUNIARA χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Δεν έχω ακόμη καταφέρει να μείνω έγκυος, αλλά ξέρω από φίλες μου πως γίνεται….. Μάλιστα….. μία εξ αυτών είχε συλλάβει την 4η μέρα περιόδου…..
Μόνον τις 3 πρώτες μέρες δε μπορείς να συλλάβεις…..

Κι εγώ τις 3-4 πρώτες «απέχω» από το σπορ…….
Με το καλό το μωράκι σου…….
Ο χρήστης ZOUZOUNIARA δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-03-10, 12:40   #6
apricot

Το avatar του χρήστη apricot

Περιοχή: ΚΡΗΤΗ
apricot χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο rita_ki Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια να ρωτησω κατι κ εγω ? δηλαδη συμφωνα με αυτα, απτην πιθανη ηερομηνια τοκετου που σας εδωσε ο γιατρος, υπολογιζεται μια βδομαδα νωριτερα
οχι υπολογιζεται κανονικα με βαση την πρωτη μερα της τελευταιας περιοδου αλλα το μωρο φιανεται υπερηχογραφικα μεγαλυτερο απο την αρχη και ενημερωνεις και το γιατρο οταν το ξερεις(στην περιπτωση μου δηλαδη). εγω εκανα καισαρικη 37+1 μερα αλλα ηταν το μωρο 10 ημερων ακομη αρα 39 εβδομαδων....δηλαδη τα ειχα φτυσει αλλα πριν την 37η απαγορευται να γεννησεις ακομη και ξεροντας την ημερα συλληψης . παντως και η κορη μου γεννηθηκε 35η εβδομαδα και φαινοταν απο την αρχη 2 εβδομαδες μεγαλυτερη στον υπερηχο. μαλλον κατι τετοιο ειχε συμβει απλα τοτε δεν θυμαμαι και δεν ειμαι σιγουρη. στο γιο μου ομως ειμαι γιατι ητνα μια και μοναδικη φορα!
Παλιά 26-03-10, 13:20   #7
rita_ki

Περιοχή: πειραιας
rita_ki χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

η ΠΗΤ συμφωνα με την ΤΕΡ ειναι 15/5
συμφωνα ομως με τα υπερηχογραφηματα η ΠΗΤ ειναι 8/5....
ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι μονο μια βδοαμδα η διαφορα και δεν θα πρεπει ουτε να με ανησυχει ουτε να με ανχωνει, ομως οπως πιθανον καταλαβαινετε οι μανουλες, εχω ανχος και θελει λιγο πολυ να ξερω αν θα ειναι γυρω στις 8/5 η στις 15/5
Ο χρήστης rita_ki δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-03-10, 13:34   #8
Olympia99

Περιοχή: Germany
Olympia99 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

και εγω στον γιο μου ειχα ΠΗΤ 09.06
εκανα την Β επιπεδου στις 27εβ και 1ημ, ο ηπερηχος εβγαλε οτι ειμαι στις 28εβ και 3ημ και ΠΗΤ 31.05.
Ο γιος μου τελικα γεννηθηκε στις 04.06 φυσιολογικα και πολυ ευκολα.
Παλιά 26-03-10, 14:13   #9
stavri_

stavri_ χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

γεια σας κοριτσια ειμαι καινουριο μελος και θα ηθελα να σας ρωτήσω αν μπορεις να μεινεις έγκυος αν έρθεις σε επαφή την 8η μέρα του κύκλου σου? (ο κύκλος μου είναι 26-28 μέρες)
Ο χρήστης stavri_ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 26-03-10, 15:52   #10
lame

Το avatar του χρήστη lame

Περιοχή: αιγαλεω
lame χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

καλυτερα μην προσπαθεις μετρωντας τις μερες γιατι δεν ξερεις ποτε ακριβως θα εχει ωορρηξια..παντως το γενικο φαινομενο ειναι γονιμες μερες 12-16η του κυκλου..εγω οπως ειπα τυχαια ανακαλυψα οτι κανω ωορρηξια τοσο νωρις...κι εγω προσπαθουσα να μεινω εγκυος κοντα στην 14η τοτε που το ωαριακι μου ειχε κιολας εκφυλιστει...
Παλιά 20-04-10, 08:35   #11
efi75

efi75 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

Στην προηγουμενη εγκυμοσύνη μου εμεινα εγκυος την 30η μέρα του κύκλου αρα η κορη μου ηταν δυο βδομαδες πίσω σε σχεση με την ημερολογιακη της ηλικία(βάση της τελευταιας περιοδου)
Τωρα που ξαναείμαι έγκυος ο υπέρηχος με εβγαλε μια εβδομάδα παραπάνω πραγμα που σημαίνει πως συνέλαβα την 7η μερα του κύκλου! Ελπιζω να κάλυψα ολες τις περιπτώσεις.
Ο χρήστης efi75 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-04-10, 16:13   #12
rena

Το avatar του χρήστη rena

Περιοχή: Καβαλα
rena ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Απο οτι ξερω ο υπερηχος δειχνει την ηλικια σε σχεση με την αναπτυξη του εμβρυου και τις μετρησεις του γιατρου στον υπερηχο,π.χ βγαζει οτι αν μετρησει μηριαιο οστο χ mm ή περιμετρο κεφαλης ψ mm τοτε αντιστοιχει σε τοσων εβδομαδων.Γι αυτο και οι εβδ κυησης αλλαζουν αναλογα με τη μετρηση (εμενα πχ παντα η μετρηση του μηριαιου οστου μου εβγαζε το εμβρυο 2 εβδ μεγαλυτερο, ενω η κοιλια και το κεφαλι το εβγαζαν μιση ή μια εβδομαδα μεγαλυτερο).Επισης σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης αυτα αλλαζουν γιατι το μωρο δεν αναπτυσσεται παντα με τον ιδιο ρυθμο.Εμενα που εβγαινε παντα 2 εβδ μεγαλυτερο (βασει μηρ.οστου) τωρα ειναι στις εβδομαδες παραλληλα με την ΠΗΤ βασει ΤΕΠ, γιατι εδω και 3 εβδ δεν εχει παρει βαρος με τον ιδιο ρυθμο.
Γι αυτο οι γιατροι υπολογιζουν παντα βασει ΤΕΠ ασχετα με την αναπτυξη του εμβρυου και βεβαια χωρις να ξερουν ποτε εγινε η συλληψη
Παλιά 20-04-10, 16:21   #13
taspaa

Το avatar του χρήστη taspaa

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
taspaa χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

τα κοριτσια που εχετε συλλαβει στην περιοδο, τι κυκλο εχετε?θα πρεπει να ειναι πολυ μικρος, εκτος και αν το σπερματοζωαριο ηταν τοσο υγειες που αντεξε παραπανω απο 3 ημερες!
Ο χρήστης taspaa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-08-12, 14:54   #14
viol

viol ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

κοριτσια γεια σας!!!ειμαι καινουριο μελοσ κ θα ηθελα να ρωτησω αν μπορεις να μεινεις εγκυος την 25 μερα του κυκλου...εχω κυκλο περιπου 29 - 30 ημερες...
Ο χρήστης viol δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-08-12, 15:03   #15
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ

Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο viol Εμφάνιση μηνυμάτων
κοριτσια γεια σας!!!ειμαι καινουριο μελοσ κ θα ηθελα να ρωτησω αν μπορεις να μεινεις εγκυος την 25 μερα του κυκλου...εχω κυκλο περιπου 29 - 30 ημερες...
Γενικά όχι εκτός κι αν έκανες καθυστερημένα ωορηξία. Γνωρίζεις πότε περίπου ήσουν στις γόνιμες;
Ο χρήστης ΝΙΚΗ-ΑΝΤΩΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 30-08-12, 14:24   #16
nikki7

nikki7 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

καλήσπερα σας κοριτσια! ειναι πρωτη φορα που σας γραφω και θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση. μπορεις να μεινεις εγκυος την τελευταια μερα του κυκλου? οταν αδιαθετησα κρατησε 2 μερες λιγοτερες απο το κανονικο μου και με το που τελειωσε ειχα παλι πονους περιοδου και ποναει το στηθος μου! μπορει καποια να με βοηθησει?
Ο χρήστης nikki7 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 14-10-13, 20:13   #17
doris009

doris009 ουδετερη μηδέν
Red face ΠΡΙΝ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ

Γεια σας παιδιά,
ειμαι καινουργια αν και διαβάζω συχνά τις αναρτήσεις. Είμαι 24 και θέλω τη γνώμη σας. Τον προηγούμενο μηνα, δηλ. σεπτέμβριο περίμενα περίοδο στις 22 περίπου. αλλα δεν μου ήρθε. Στις 25 με 30 του μήνα είχα ελεύθερη σεξουαλική επαφή με το αγορι μου( πριν δεν είχαμε γιατι ελειπε 2 μηνες για δουλεια) και τελικά μια του οκτώμβρη αδιαθέτησα. Ηταν κανονικη περίοδος ίσως πιο έντονη απλα τωρα εχω πρωινες ναυτιες εμετους κ ζαλαδες ξαφνικες εκει που κάθομαι. επισης νιωθω κουρασμενη...υπαρχει περιπτωση να εμεινα εγκυος αν κ περιμενα περιοδο?
Ο χρήστης doris009 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-10-13, 12:22   #18
polina26

Το avatar του χρήστη polina26

Περιοχή: Θεσσαλονίκη
polina26 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο doris009 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδιά,
ειμαι καινουργια αν και διαβάζω συχνά τις αναρτήσεις. Είμαι 24 και θέλω τη γνώμη σας. Τον προηγούμενο μηνα, δηλ. σεπτέμβριο περίμενα περίοδο στις 22 περίπου. αλλα δεν μου ήρθε. Στις 25 με 30 του μήνα είχα ελεύθερη σεξουαλική επαφή με το αγορι μου( πριν δεν είχαμε γιατι ελειπε 2 μηνες για δουλεια) και τελικά μια του οκτώμβρη αδιαθέτησα. Ηταν κανονικη περίοδος ίσως πιο έντονη απλα τωρα εχω πρωινες ναυτιες εμετους κ ζαλαδες ξαφνικες εκει που κάθομαι. επισης νιωθω κουρασμενη...υπαρχει περιπτωση να εμεινα εγκυος αν κ περιμενα περιοδο?
δυσκολα...
μπορει λογω οτι σου αργησε να νιωθεις έτσι
Ο χρήστης polina26 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-10-13, 14:35   #19
doris009

doris009 ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο polina26 Εμφάνιση μηνυμάτων
δυσκολα...
μπορει λογω οτι σου αργησε να νιωθεις έτσι

Ευχαριστώ για την απάντηση... αν έχω καθυστέρηση θα κάνω ένα τεστ για να σιγουρευτώ, λογικά τώρα δε θα δείξει....΄΄ηθελα πολύ να μείνω εγγυος αλλα όταν αδιαθέτησα απογοητευτηκα...
Ο χρήστης doris009 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 15-10-13, 16:18   #20
ampeligi

Περιοχή: Αθήνα
ampeligi ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο doris009 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδιά,
Πάντα υπαρχει πιθανότητα να έχεις μείνει έγκυος οποιαδήποτε στιγμή του κύκλου αλλα σίγουρα ειναι πιο σπάνιο εγκυμοσύνη πριν την περίοδο. Αν ήταν σίγουρο ότι εκείνη τη περίοδο δε μένεις έγκυος δε θα έλεγαν πως η προφύλαξη μόνο στις γόνιμες μερες δεν ειναι μια αξιόπιστη μέθοδος αντισυλληψης...
Παλιά 13-12-13, 11:58   #21
Σάντυ.Σ

Περιοχή: Μαρουσι
Σάντυ.Σ ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Καλημέρα σας.
Ειμαι νεα στο κλαμπ και ευχομαι σε όλες το καλυτερο μεσα απ την καρδια μου.Λοιπόν,αυτο που έγινε σ εμενα ειναι οτι έμεινα εγκυος μια εβδομαδα περιπου πριν την περιοδο.Η περιοδος ηρθε οταν ηταν η ώρα της αλλα με πολυ πιο ηπια συμπτώματα.(τοτε φυσικα τη θεωρησα κανονικη περιοδο).Ο γιατρος το ανακαλυψε απ την αναπτυξη του μωρου και ειπε οτι γινεται.Επισης μου ειχε πει οτι καθε μερα μπορει να γινει συλληψη και οτι δεν υπαρχει πιθανη ή λιγοτερο πιθανη μερα συλληψης.
Καλημερα σε ολες.
Ο χρήστης Σάντυ.Σ δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-12-13, 17:17   #22
Despoina1995

Despoina1995 ουδετερη μηδέν
Exclamation Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατό να είμαι έγκυος είχαμε ένα ατύχημα με το αγόρι μου στις 19 του μήνα και εγώ περίμενα περίοδο στις 20 όπως πάντα σταθερά με κύκλο 30 ημερών και γιαυτό δεν πήρα το χάπι της επόμενης μέρας αφού οι πιθανότητες ήταν πολύ λίγες. Παρόλα αυτά η περίοδος δεν μου ήρθε ούτε στις 20 ούτε στις 21 τότε ανησύχησα και εφόσον το χάπι αυτό μπορείς να το πάρεις έως 72 ώρες το πήρα στις 22 το πρωί. Σήμερα έχουμε 27 η περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμα είναι πιθανό να είμαι έγκυος και να μην έκανε την κατάλληλη δράση το χάπι επειδή άργησα να το πάρω ή υπάρχει περίπτωση να έχω καθυστέρηση λόγω του χαπιού?
Ο χρήστης Despoina1995 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 27-12-13, 17:47   #23
Despoina1995

Despoina1995 ουδετερη μηδέν
Exclamation Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι δυνατό να είμαι έγκυος είχαμε ένα ατύχημα με το αγόρι μου στις 19 του μήνα και εγώ περίμενα περίοδο στις 20 όπως πάντα σταθερά με κύκλο 30 ημερών και γιαυτό δεν πήρα το χάπι της επόμενης μέρας αφού οι πιθανότητες ήταν πολύ λίγες. Παρόλα αυτά η περίοδος δεν μου ήρθε ούτε στις 20 ούτε στις 21 τότε ανησύχησα και εφόσον το χάπι αυτό μπορείς να το πάρεις έως 72 ώρες το πήρα στις 22 το πρωί. Σήμερα έχουμε 27 η περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμα είναι πιθανό να είμαι έγκυος και να μην έκανε την κατάλληλη δράση το χάπι επειδή άργησα να το πάρω ή υπάρχει περίπτωση να έχω καθυστέρηση λόγω του χαπιού?
Ο χρήστης Despoina1995 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 01-01-14, 18:24   #24
sofia77

sofia77 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΗΤΑΝ 26 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 25-27 ΗΜΕΡΕΣ..ΣΤΙΣ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 9 ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΑΠΙ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ ΗΜΕΡΑΣ..ΣΤΙΣ 22 ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 19 ΕΙΧΑΜΕ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΧΑΠΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ..ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΔΕΚΑ ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ..ΑΝ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ Η ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ??ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ???
Ο χρήστης sofia77 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Banner διαφημιζόμενων ή ιστοσελίδων που στηρίζει η ΕΕΕΓ Parents.gr
Παλιά 01-01-14, 22:35   #25
sseugenia

Το avatar του χρήστη sseugenia

Περιοχή: Αθήνα
sseugenia ουδετερη μηδέν
Προεπιλογή

Despoina1995 θεωρώ οτι εφόσον πήρες το χάπι δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Το έχω πάρει κι εγώ αλλά σε μένα ήρθε η περίοδος νωρίτερα. Ισώς φέρνει κάποια αναστάτωση στον κύκλο, δεν είμαι και γιατρός βέβαια μιλάω απο προσωπική εμπειρία.

Sofia77 στη θέση σου θα έκανα ένα τεστάκι. Δέκα μέρες δεν είναι λίγες. Εγώ έμεινα έγκυος μια μέρα μετά την περίοδο. Γενικά δεν είναι να εμπιστεύεσαι τις γόνιμες μέρες. Για μένα όλες οι μέρες είναι πιθανές. Και το χάπι δεν είναι μόνιμη λύση. Εγώ το πήρα μια φορά στη ζωή μου και είπα ποτέ ξανά.
Παλιά 02-01-14, 17:59   #26
sofia77

sofia77 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή εμεινα εγκυος λιγο πριν την περιοδο

ευχαριστω για την απαντηση σου.ψαχνω να βρω το clearblue με τις εβδομαδες και θα κανω..απλα φοβαμαι μην εγινε τοτε που πηρα το χαπι και γινει κατι κακο οπως εξωμητριο...
Παλιά 03-01-14, 23:45   #27
sofia77

sofia77 χωρίς αξιολόγηση
Προεπιλογή

ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.......
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων

Δικαιώματα - Επιλογές