Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σταφυλόκοκκος στα ούρα


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

κάναμε καλλιέργεια ούρων στη μικρή μας( 9,5μηνών) και εμφάνισε σταφυλόκοκκο. Η μικροβιολόγος είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό, όμως πρέπει να επιβεβαιώσουμε ότι είναι από τα ούρα και όχι από το δέρμα. Γιατί είναι φυσιολογικό να υπάρχει το δέρμα, όμως αν είναι στα ούρα θα πρέπει να γίνουν και άλλες εξετάσεις (υπέρηχος, ακτινογραφίες κτλ) και να πάρει αντιβίωση.

Στο μεταξύ δεν έχω μιλήσει ακόμα με την παιδίατρο (πέτυχα τη μέρα...είχε περιστατικό συν τον άντρα της χτυπημένο) και έχω αγχωθεί πάρα πολύ.

Έχει συμβεί ποτέ αυτό σε καμιά; Και αν ναι είναι εύκολα αντιμετωπίσιμο;

Μακάρι να΄'ναι μόνο στο δέρμα....δεν ξέρω τι να πω. :(

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το ειχα παθει εγω απο γατες. Ειχαν πρηστει οι αδενες. Εφυγε με αντιβιωση. Για το μωρο δεν ξερω ομως.:roll: Μηπως ηρθε σε επαφη με αδεσποτα? Περαστικα σας........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ellemphriem καλησπέρα.

Δεν έχει έρθει σε επαφή με ζώα η μικρή. Σήμερα πήγαμε στον παιδοχειρούργο για να της πάρει ουρα με καθετήρα, αλλά πρόλαβε και τα έκανε λίγο πριν της το βάλουμε, οπότε θα δοκιμάσουμε αύριο πάλι...

κι εκείνος μου είπε να μην ανησυχώ και ότι δεν πιστεύει να είναι στα ούρα.

Φυσικά μόνο η εξέταση θα επιβεβαιώσει...αυτά!:roll:

4BMSp3.pngzHf1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...