Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υποκοριστικα του ονοματος Βιολεττα;


mia manoula

Recommended Posts

Κοριτσια τα φωτα σας, καμια ιδεα; Επισης ξερετε αν τα ονοματα λουλουδιων γιορταζουν καποια ιδιαιτερη μερα ή μονο των Αγιων Παντων; Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιατι ειναι λιγο ασυνηθιστο και ξερεις, τα ασυνηθιστα ειναι και καλο και κακο. Τελοσπαντων, τα υποκοριστικα προκυπτουν και στην πορεια. Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ ωραιο ονομα...........δεν πρεπει να γινει υποκοριστικο......ξερω μερικες Βιολετες, δεν ειναι τοσο ασυνηθιστο....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ομορφο μονο του!

 

Τετοιο ονομα που σε παραπεμπει σε πανεμορφο λουλουδι, γιατι να θελει καποιος να το αλλαξει?? Αν επιμενεις: Λ έ τ α

 

εμενα μου αρεσει ολοκληρο,ειναι ασυνηθιστο

 

Συμφωνω με τις κοπέλλες !

Τοσο ομορφο ονομα ειναι αμαρτια να το χαλάσετε με υποκοριστικο!

Και επειδη εχω δυο μαθητριες Βιολλέτες στο δημοτικο.....

Κανενα παιδακι δεν τις κοροιδευει....Πιστεψε με!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαιρομαι για την απαντηση σου

 

Και εγω χαιρομαι που σε καθυσηχασα!

Ξερεις τι ονοματα κουλα υπαρχουν....ουυυυυυυυ

το Βιολεττα μια χαρα ειναι!!

Ευηχο γλυκο και μυριζει ανοιξη....!

 

Link to comment
Share on other sites

ασχετο βρε KALAMARAKI τα μικρα μας εχουν σχεδον την ιδια ηλικια ,εσεις μας περνατε λιγες μερες.

 

sorry δεν θελω να χαλαω το θεμα

 

χαχαχαχα Οχι μωρε σιγα...αν ενοχλουμε με δυο ποστ ζηταμε συγνωμη!!

Εμεις ειμαστε στις 28/7/08

 

Link to comment
Share on other sites

Mη φοβαστε τα ασυνηθιστα ονοματα.......αν δεν ειναι κακοηχα η αστεια, κανεις δεν τα κοροιδευει.......το δικο μου ηταν μοναδικο την εποχη μου και ουδεποτε μπηκε κανεις στην διαδικασια να με κοροιδεψει (και που να το κανε δλδ θα ελεγα οτι ειναι μεγαλος κομπλας, δεν υπηρχε περιπτωση να σκασω)

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλο! Αχ αυτα τα ονοματα... Ξερεις ακουσα οτι τα πολυ παλια χρονια σε καποια μερη το ονομα το διαλεγε ο νονος και οι γονεις το μαθαινανε μετα τη βαφτιση! Καλη φαση ε; Τουλαχιστον δεν ειχαν το αγχος της επιλογης!

Link to comment
Share on other sites

Nai ετσι βαφτιστηκαν οι γονεις μου........αλλα οι νονοι διαλεγαν κατι κουλα ονοματα ωρες ωρες...η γιαγια μου εριξε μαυρο δακρυ για το ονομα που εδωσαν στο μπαμπα μου και του το αλλαξε αμεσως με υποκοριστικο.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

mia manoula, να σου ζήσει το κοριτσάκι σου.

Και το κοριτσάκι μου έχει το ίδιο όνομα και δεν έχουμε υποκοριστικό, το κρατάμε ολόκληρο.

Εξ όσων γνωρίζω, τα ονόματα με λουλούδια, εάν δεν γιορτάζουν (π.χ. η Μαργαρίτα γιορτάζει του Αγίου Γρηγορίου), γιορτάζουν την Πρωτομαγιά, όπου γιορτάζουν όλα τα λουλούδια.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει! Ειναι αληθεια οτι θα ηθελα πολυ να ειχε γιορτουλα για να μη ζηλευει τον αδερφο της που εχει και γι αυτο σκεφτομουν τα 2 ονοματα αλλα δυστυχως δεν μπορεσαμε να καταληξουμε καπου. Και παλι να χαιρεσαι την κορη σου. Μπηκα στο εορτολογιο.gr και ειδα ενα σωρο ασχετα ονοματα με γιορτες, χαθηκε να καθιερωσουν μια και για μας τα παραπονεμενα;!!!! Λεω να της δινω κανα δωρακι την πρωτομαγια ειτε γιορταζει ειτε οχι!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...