Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS! ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ; (φουσκαλιτσα στο πουλακι του)


Recommended Posts

Εδώ και κάποιους μήνες ο μικρός έχει στο πουλάκι του στο πάνω μέρος μια φουσκαλίτσα. Όταν την είχε δεί η παιδίατρος μου είχε πεί ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό συμβαίνει δηλαδή άνευ σημασίας.

Πριν μια εβδομάδα παρατήρησα ότι η φουσκαλίτσα αυτή έχει ασπρίσει στο τελειωμά της και εχτές είδα ότι είναι πύον πηχτό που είχε βγεί πρός τα έξω. Νόμιζα ότι ίσως είναι βαμβάκι από το pambers αλλά πριν καμια ώρα είδα ότι τελικά βγάινει από την τρυπούλα που βγαίνουν τα τσισάκια του. Δεν δείχνει να ενοχλείται αλλά πλέον είμαι σύγουρη ότι είναι πύον.

Θα μιλήσω με την παιδίατρο βέβαια αλλά θα ήθελα την γνώμη σας.

 

Έχει τύχει σε καμία σας; ανησύχησα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα ο γιός μου πριν λίγο καιρό είχε κάτι τέτοιο στο πουλάκι του κάτω από το πετσάκι και τον πήγα στον παιδίατρο ο οποίος μου είπε οτι είναι σμήγμα σαν αυτό που έχουν τα σπιράκια στο πρόσωπο όταν έχουμε ακμή. Μου είπε επίσης να μην κάνω τίποτα και οτί θα φύγει μόνο του μόνο αν δείχνει οτι πονάει θα του τραβούσε το πετσάκι προς τα πίσω για να καθαρίσει. Οντως μετά από μια δυο μέρες έβγαλε ασπρο πυον όπως το περιγράφεις και εξαφανίστικε. Δεν είναι τίποτα μην ανυσηχεις

eNortjK1UjKzMLM0V7IGXDAS-gKw47.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με την παιδίατρο αλλά το είχε κλειστό κάτι που δεν συνηθίζει να κάνει η αλήθεια είναι.

Θα την ξαναπάρω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιός μου πριν λίγο καιρό είχε κάτι τέτοιο στο πουλάκι του κάτω από το πετσάκι και τον πήγα στον παιδίατρο ο οποίος μου είπε οτι είναι σμήγμα σαν αυτό που έχουν τα σπιράκια στο πρόσωπο όταν έχουμε ακμή. Μου είπε επίσης να μην κάνω τίποτα και οτί θα φύγει μόνο του μόνο αν δείχνει οτι πονάει θα του τραβούσε το πετσάκι προς τα πίσω για να καθαρίσει. Οντως μετά από μια δυο μέρες έβγαλε ασπρο πυον όπως το περιγράφεις και εξαφανίστικε. Δεν είναι τίποτα μην ανυσηχεις

 

 

ακριβως ακριβως το ιδιο!!!!!ειχα ανοιξει κ θεμα απλα δεν ειχα γραφει που το ειχε, το ειχε ακριβως στο ιδιο σημειο, ετσι γεννηθηκε κ μενα μου πε να το αφησω,δε το πειραξα καθολου κ τελικα μετα τον τριτο μηνα εξαφανιστηκε!!!:Dλογικα κατι τετοιο ειναι κ σενα G.STONE μην αγχωνεσαι!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα GStone. Μην αγχώνεσαι είναι αυτό που σου είπαν τα κορίτσια και δρα προστατευτικά στα βρέφη, αν ψάξεις κάπου το γράφει και ο κος Μαρινόπουλος. Πάντως για να σου φύγει και εντελώς το άγχος να επικοινωνήσεις με τον παιδίατρο.

xZBdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την παίρνω τηλέφωνο και το έχει κλειστό απο εχτές. Σίγουρα κάποιο λόγο θα έχει για να το κλείσει γιατί δεν το κλείνει ποτέ. Τι να πώ...τουλάχιστον με καθυσηχάζετε μέχρι να την βρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι βαλανοποσθίτιδα... Βέβαια γιατρός δεν είμαι...

Το είχε πάθει και ο δικός μου.

Τίποτα δεν έιναι. Τον πήγα στο νοσοκομείο και έτσι όπως τον εξέταζαν έσκασε κατά λάθος.

Πήραμε αντιβίωση. Βάλαμε και τοπικά μια κρεμούλα και όλα καλά!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα να ρωτησω κατι εμενα ο μικρος μου εχει μια φουσκαλιτσα πανω στο πουλακι του, ο παιδιατρος μας ειπε οτι δεν ειναι τιποτα κ θα το κοψουμε με ενα νυστερακι ομως εγω θελω να παρω κ μια δευτερη γνωμη κ αυτη την εβδομαδα θα παμε σε εναν αλλο γιατρο. Τι μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...