Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο&ΙΚΑ-ΤΑ ΕΞΕΤΑΖΟΥΝ ΠΡΙΝ;


ROARY

Recommended Posts

Λόγω οικονομικών δυσχερειών αποφάσισα το επαναληπτικό infarix στον γιο μου να το κάνω στο ΙΚΑ. Ήταν πρώτη φορά που πήγα για εμβόλιο στο ΙΚΑ και είχα κλείσει ραντεβού 40 μέρες πριν στο ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑΣ & ΠΑΙΔΙΟΥ στην ΚΟΛΟΚΥΝΘΟΥ. Τις τελευταίες 2 μέρες προληπτικά δεν έστειλα τον γιο μου στο σχολείο για να μην αρρωστήσει και χάσω το ραντεβού, ενώ εδώ και 10 μέρες έχει αρκετή μύξα και ελάχιστο βήχα χωρίς όμως να έχει εξελιχθεί σε κάτι...

 

Είχα ραντεβού 7.50' έδωσα τα βιβλιάρια στη βοηθό, η γιατρός δεν είχε έρθει. Ήρθε τελικά στις 8.40' μπήκαμε, του κοίταξε μια ματιά το λαιμό, του έκανε το εμβόλιο που είχε ετοιμάσει από πριν και αυτό ήτανε... Και ρωτάω εγώ τώρα. Μια ματιά στον λαιμό εξασφαλίζει ότι το παιδί δεν είναι άρρωστο; Εσάς τα εξετάζουν τα παιδιά στο κέντρο μάνας & παιδιού; Δεν έπρεπε να τον ακροαστεί; Για μετρήσεις φυσικά ούτε συζήτηση! Επίσης έχει ακουστεί ότι στο ΙΚΑ μοιράζουν τις δόσεις... Πώς ξέρω τι φάρμακο έβαλαν και πόσο; Δεν ξέρω... είμαι πολύ καχύποπτη...

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...