Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΕΡΑΜΜΩΝΙΑΙΜΙΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕ ΛΕΝΕ ΝΑΝΣΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ 5,5 ΧΡ.ΠΕΡΥΣΙ ΣΤΙΣ 23/2/09 ΕΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΗΣ,ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΜΙΑ ΤΑΧΥΠΝΟΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΑΝ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΛΙΓΩΝ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΩΝ ΗΜΕΡΩΝ.ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΛΟΙΠΩΝ ΗΤΑΝ....ΤΑΧΥΠΝΟΙΑ,ΣΤΡΕΣΑΡΙΣΜΑ,ΥΠΟΤΟΝΙΑ,ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΣΗ,ΚΩΜΑ,ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ,13 ΜΕΤΑΓΓΙΣΕΙΣ,ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΣΤΙΣ 5/3/09.Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΑΜΜΩΝΙΑΙΜΙΑ,ΜΕΤΑΒΟΛΙΚΟ ΝΟΣΗΜΑ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΡΜΑ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ ΑΚΟΜΗ,ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΚΟΥΣΕΙ Η ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΗΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λυπαμαι παρα πολυ κοπελα μου για ολο αυτο.δεν ξερω τι ειναι και δεν το εχω ξανα ακουσει ποτε.δεν σας ειπε κανεις πως προηλθε?

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ,ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΛΕΙΠΕ ΕΝΑ ΕΝΖΥΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΜΜΩΝΙΑ ΣΕ ΟΥΡΙΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο όσο γνωρίζω τα μεταβολικά νοσήματα είναι μια ολόκληρη κατηγορία γεννετικών νοσημάτων, τα οποία είναι πολύ βαριά και δυστυχώς με άσχημη κατάληξη τις περισσότερες φορές τα οποία μπορούν να εκδηλωθούν και μεταγεννέστερα στην ζωή του παιδιού, θυμάμαι πόσο είχα τρομοκρατηθεί όταν κάναμε εξετάσεις για τέτοιου είδους νοσήματα στον μόλις 6 μηνών τότε γιό μου.Κουράγιο και δύναμη και σου εύχομαι ολόψυχα να μην χρειαστεί ποτέ ξανά να αντιμετωπίσεις τέτοια απελπιστική κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την ωρα που καθησες και ασχολιθηκες με το προβλημα μου,εχουμε παει και σε γενετηστη αλλα ολα ειναι θολα ακομα.το μονο που μας λενε ειναι να κανουμε εξετασεις και κοντρα εξετασεις χωρις να ξερουμε αν τελικα θα μπορουμε να βγαλουμε ακρη.ακομα δεν εχουμε βρει γιατι εγινε αυτο με την μπεμπουλα.τι ηταν αυτο που ελειπε και δεν μπορουσε να μεταβολισει την αμμωνια σε ουρια.να εισαι παντα καλα και να χερεσαι την οικογενεια σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς αυτά τα θέματα παίρνουν πολύ χρόνο για να διερευνηθούν και θέλουν πολύ κόπο και εμείς παρότι παιδευόμαστε από μια κατάσταση όπου έχουμε πολλά και διαφορετικά προβλήματα στο μικρό μας αγοράκι ευτυχώς ήπιας μορφής, παρόλες τις εξετάσεις και το τρέξιμο δεν έχουμε ακόμη βρε'ι τι φταίει η τελευταία μας ελπίδα είναι το test dna που γίνεται στο παίδων μήπως δείξει τίποτε αλλά και αυτό δεν είναι σίγουρο.Πάντως σου εύχομαι για μια ακόμη φορά τα καλύτερα από εδώ και πέρα, και πραγματικά σε νιώθω γιατί και εγώ είχα το παιδάκι μου, τότε 2,5 ετών, 10 μέρες στην εντατική χωρλις να ξέρω αν θα ζλησει ή θα πεθάνει, όταν τελικά τα κατάφερε έννιωσα σαν να το ξαναγέννησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΝΑΝΣΥ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΙ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΜΝΗΜΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.

ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΟΥΛΑ ΠΟΥ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ ΕΙΣΗΧΘΕΙ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΥΠΕΡΑΜΜΩΝΙΑ,ΥΠΕΡΤΟΝΙΑ ΑΚΡΩΝ,ΕΜΜΕΤΟΥΣ,ΥΠΟΤΟΝΙΑ ΚΟΡΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΓΟΛΓΟΘΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΠΕΙΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ(ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΔΕΡΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ) ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑΒΟΛΙΚΟ ΝΟΣΗΜΑ.

ΤΗΣ ΕΛΕΙΠΕ ΕΝΑ ΕΝΖΥΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΟΥΡΙΑΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΙΑΣΠΑΕΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ Η ΑΜΜΩΝΙΑ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ....

 

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΓΩΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΗΣ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΠΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΛΕΞΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3,5 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ.

 

ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ....

 

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ & ΑΓΑΠΗ

 

VICTORIA

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...